Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przypadkiem te logitechy nie kosztuja 1000zl ?

Lepiej dopacic niż martwic sie i sprzedac charczący bubel za 200

Z 5500 nawet ponad z kolei używane Z 5500/5400 można kupic za +,- 800zł ,wystarczą na lata i NAPRAWDE DAJA CZADU

"Zestaw 5.1 głośników Logitech Z-5400 o mocy aż 310 watów pozwoli Ci zanurzyć się w przestrzeni przepięknych dźwięków. O ich jakości świadczy certyfikat THX. Centrum sterowania Digital SoundToucht obsługuje pliki dźwiękowe w formacie Dolby® Digital i DTS. Ma złącza cyfrowe i analogowe, do których można podłączyć odtwarzacz DVD i MP3, komputer, konsolę do gier i inne źródła audio. W komplecie bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania i narzędzia do łatwego montażu głośników satelitarnych. Opatentowany, dwukomorowy subwoofer nadaje basowym dźwiękom muzyki, filmów i gier niesamowitą głębię. Dwuletnia gwarancja."

http://sklep.vobis.pl/oferta/audio_video/g...z-5400_5_1.aspx

CENA W OKOLICACH PREMIERY :"# Zakończenie aukcji: 2006-01-02 15:55:22

# Ilość wystawionych przedmiotów: 1

# Cena Kup Teraz: 999.00" ,"Allegro SUPER NOWOŚĆ TYLKO 1 KO*ET BĄDŹ JEDNYM Z PIERWSZYCH W POLSCE POSIADAJĄCYCH Z-54* IDEALNE NA PREZENT LOGITECH Z-54* 310W RMS, CERTYFIKAT THX, DEKODER DTS DD.5.1 GALERIA ime* - W Y B R A N E O F E R T Y © 2*3-2*5 Net Studio ? OPIS PRZEDMIOTU REALIZACJA ZAKUPU ilośc głośników 6 szt. ilośc głośników sa*itarnych 5 szt. głośnik niskotonowy [subwoofer] tak łączna moc zestawu RMS 310 W pilot tak (bezprzewodowy) cechy dodatkowe wbudowany dekoder*us Dolby Digital & DTS, certyfikat THX i zintegrowany układ sprzętowego dekodera, membrana subwoofera o dużym skoku mocy i średnicy 25,4 cm Kable głośnikowe są oddzielne, nie przymocowane do głośników, standardowe zapinki. Sub ma oddzielny kabel zasilajacy, wejscia na panelu sterowania 2x OPTYCZNE CYFROWE, 1x ELEKTRYCZNE CYFROWE (CHINCH), 3x JACK (dla analogowego sygnału 5.1 z karty dźwiękowej). PEŁNĄ SPECYFIKACJĘ GŁOŚNIKÓW UZYSKAJĄ PAŃSTWO KLIKAJĄC TU KOSZT WYSYŁKI: 25zł - KURIER GWARANCJA 24 MIESIĄCE G A L E R I A P R Z E D M I O T Ó W © 2*3-2*5 bit studio"

Edytowane przez Wolfman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem z grubsza cały watek i starałem się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie i na cześć znalazłem.Ale...

Co jest:

1.PS3

2.TV LCD - samsung LE37A551

Co ma byc:

1. http://www.ceneo.pl/741337 - Yamaha RX-V461 - z wejsciem/wyjściem HDMI oraz optycznym

2. Zestaw 5.1 kolumn

Moje pierwsze pytanie:

1. Czy podłączając PS3 do TV przez HDMI a TV do amplitunera przez HDMI uzyskam pełne 5.1?

2. Czy to samo co wyzej osiagne podlaczajac tv do amplitunera przez wejscie optyczne?

Moje pytanie dotyczy pelnego 5.1 a nie stereo na 5 kolumnach? Oczywiscie gra/film musi byc nagrant w DTS i 5.1 ale no to jest fakt oczywisty?

Czy gdzieś na tej lini popelniłem błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam beavie 40V3000 i niestety jak puszcze dzwiek przez HDMI do TV a potem forwarduje optykiem tv --> logitechy Z-5500 to dzwiek jest spieprzony. Trudno to opisac ale dzwiek nie gra tak jak powinien. Mozliwe ze ten TV jest za glupi na standardy kodowania ktore dostaje od konsoli i nie potrafi przeforwardowac. Probowalem bawic sie z ustawieniami w konsoli co do dopuszczalnych sposobow kodowania ale nic nie wskoralem.

Poza tym dzwiek przesylany przez HDMI ma znacznie wiecej opcji co do ustawien kodowania niz przez optyka (mowimy oczywiscie o ustawieniach konsoli). Dlatego w moim przypadku konfiguracja skonczyla sie na takim oto schemacie:

[PS3] ---optyk-> [Z-5500] <-minijack--- TV

no i obraz oczywiscie po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam beavie 40V3000 i niestety jak puszcze dzwiek przez HDMI do TV a potem forwarduje optykiem tv --> logitechy Z-5500 to dzwiek jest spieprzony. Trudno to opisac ale dzwiek nie gra tak jak powinien. Mozliwe ze ten TV jest za glupi na standardy kodowania ktore dostaje od konsoli i nie potrafi przeforwardowac. Probowalem bawic sie z ustawieniami w konsoli co do dopuszczalnych sposobow kodowania ale nic nie wskoralem.

Poza tym dzwiek przesylany przez HDMI ma znacznie wiecej opcji co do ustawien kodowania niz przez optyka (mowimy oczywiscie o ustawieniach konsoli). Dlatego w moim przypadku konfiguracja skonczyla sie na takim oto schemacie:

[PS3] ---optyk-> [Z-5500] <-minijack--- TV

no i obraz oczywiscie po HDMI.

Ale majac tak skonfigurowane masz 5.1 a nie stereo na 5 glosnikach, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji przedstawionej na pseudo-schemacie mam oczywiscie 5.1. Gdy puszczalem dzwiek przez hdmi do TV, a potem z TV do glosnikow po optyku to nie bylo to nawet stereo. Doslownie poplatanie z pomieszaniem, ktore ciezko opisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając taki sprzęt jak Ymaha 461 traktujesz ją jako trójnik. Podłączasz kino domowe i ps3 do wejść HDMI w ymaszce a TV do wyjścia HDMI z ymahay.

Na pewno będziesz miał i obraz i dźwięk najwyższych lotów, jeśli chcesz podłączyć dźwięk telewizyjny do yamahy to będziesz musiał zastosować dowolny kabel pasujący do wyjścia audio w tv i do wejścia audio amplitunera. Jeśli masz wyjście optyczne w tv to sprawa załatwiona, jak nie to zostają cinche (przy tv jakość i tak nie ma większego znaczenia).

Ostatnią rzeczą jest skonfigurowanie w yamszce pilota, czyli odpowiedniego poustawiania wyjść i wejść. Robisz to w menu graficznym yamahy zgodnie z instrukcją obsługi :)

Sam mam Yamahe 663 i mam do niej podłączone WSZYSTKO (czyli dwa komputery, ps3 i projektor (zamiast tv)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zakupiłem sobie zestawik z ampli a dokładniej to takie coś

Yamaha RX-V363 + zestaw 5.1 VK7800

I mam pytanie. Czy lepiej podłączyć dźwięk przez HDMI czy przez optyczny??

Czy jakość dźwięku w obu przypadkach jest taka sam??

Bo nie wiem czemu ale mam wrażenia że jak puszczę hdmi przez ten ampli to będę miał jakieś opóźnienie

Edytowane przez Efru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI - żadnych opóźnień nie będzie bo czemu miałyby być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie wiem czemu ale mam wrażenia że jak puszczę hdmi przez ten ampli to będę miał jakieś opóźnienie

PS3 pozwala puscic dzwiek o wyzszej jakosci przez HDMI wiec jezeli jest taka mozliwosc to sugerowalbym takie rozwiazanie. Ale jezeli skoncza sie porty HDMI w ampli to po optyku bedzie jak najbardziej zadowalajace.

Co do twojego wrazenia, masz wrazenie obawy, ze "bedziesz mial opoznienie", czy masz wrazenie, ze "opoznienie wystepuje w juz podlaczonym zestawie". Bo jezeli problem juz wystepuje to cos pomyslimy, a jezeli masz jakies obawy z kosmosu, to narazie bym je zignorowal i podlaczyl zestawik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą HDMI jest 'negocjowalność' kanału, urządzenia same dogadują się co do obsługiwanych standardów. Przy optyku w PS3 sam musisz ustawić co obsługuje amplituner. Co do jakości to ludzkie ucho (normalne, nie audiofilskie) różnic nie wychwytuje. Ale tak, HDMI jest lepsze (jak masz zamiar słuchać muzyki DTS TrueHD z blu-ray to nie masz wyboru, musisz zastosować HDMI) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaletą HDMI jest 'negocjowalność' kanału, urządzenia same dogadują się co do obsługiwanych standardów. Przy optyku w PS3 sam musisz ustawić co obsługuje amplituner. Co do jakości to ludzkie ucho (normalne, nie audiofilskie) różnic nie wychwytuje. Ale tak, HDMI jest lepsze (jak masz zamiar słuchać muzyki DTS TrueHD z blu-ray to nie masz wyboru, musisz zastosować HDMI) :)

.... przecież poprzez optyk poleci nawet jakość studyjna DTS 96/24 więc nie wiem w czym problem

........ ostatnie posty zahaczają o audiofilizm ;-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę w ich specyfikacji wejścia optycznego więc nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widzę w ich specyfikacji wejścia optycznego więc nie

To moze ktos poleci jakies kino domowe pod PS3 z wejsciem optycznym/hdmi w granicach 1000 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 7.1 to raczej na razie tylko zestaw amplituner + głośniki :P zestawów gotowych za bardzo nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawde dobre i nie za wielką cene?
To tak jakbys chcial porsche carrera do 10tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy poprzez ten zestaw kina mozna uzyskac dzwiek przestrzenny podpinajac jakos pod PS3?

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...p;model=NOTHING

A jesli nie to jaka widzicie alternatywe dla Z-5500 w tym zakresie, w granicach 1000 zl?

Z5400 ,Z5500 nie będziesz żałował ,już się napisałem więc poczytaj ,nawet w PSX polecali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jestem w trakcie wyboru osprzetu do PS3. Na telewizor juz najprawdopodobniej zdecydowalem sie.

Pozostaje kwestia glosnikow/kina.

Pytanie dla znawcow. Zainteresowal mnie ten wlasnie zestaw:

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...;model=NOTHING#

Zagadka jest, czy przyszlosciowo podlacze te glosniki pod PS3 uzyskujac 5.1 DD w filmach na BD.

W specyfice podanej na stronie producenta w linku powyzej napisane jest: zlacza Optical-In oraz HDMI.

Na innych stronach z kolei znalazlem cos takiego:

http://www.pc-media.pl/go/_info/?id=21665&...16fea97420cd885

Wejscie cyfrowe optyczne: nie.

To jak to w koncu jest? Czy ktos posiada ten zestaw?

Nie chcialbym kupic czegos, co potem nie spelni moich oczekiwan...

Pytalem juz o to ale zapytam jeszcze raz: jaka widzicie alternatywe dla glosnikow z-5500? Czyli kino domowe z wejsciem optycznym i wszelkimi niezbednymi dekoderami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "dobry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobry aby był 5.1 z wejściem hdmi i ładnie brzmiał na allegro po 444 był taki ;D

Pytam się ponieważ do salony rok temu kupiłem zestaw za 2000zł lg a dziś za 999 zł można go kupić więc i może w takiej cenie coś dobrego wyrwe no powiedzmy do 500 zł

SAMSUNG HT-X30 może taki?

albo

Samsung HT-TZ310-5.1

Edytowane przez SpacierShark123 NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×