Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item429409685_decode...0_creative.html

Taki cuś i dowolne słuchawki na jacku

Polecam ten dekoder sam miałem taki zestaw dopóki nie kupiłem Z5500, taka rada do tego słuchawki pełne z membraną minimum 40mm, na mniejszych dousznych nie będziesz czuł tego 5.1.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A wlasnie ,ze nie ma ZADNEJ roznicy!! Przeciez to jest kabel optyczny czyli albo jest dzwiek albo go nie ma i ZADNEJ ROZNICY nie uswiadczysz niezaleznie czy kabel kosztowal 10 czy 100 zl . Tak samo jest z kablami HDMI , nasluchalem sie juz roznych herezji , ze niby kolory sa lepsze przy polaczeniach z drozszymi , co jest oczywiscie wierutna bzdura przy przesyle cyfrowym. Ale jak ktos ma za duzo pieniedzy to.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i innym probuje papke z mozgu zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie ,ze nie ma ZADNEJ roznicy!! Przeciez to jest kabel optyczny czyli albo jest dzwiek albo go nie ma i ZADNEJ ROZNICY nie uswiadczysz niezaleznie czy kabel kosztowal 10 czy 100 zl . Tak samo jest z kablami HDMI , nasluchalem sie juz roznych herezji , ze niby kolory sa lepsze przy polaczeniach z drozszymi , co jest oczywiscie wierutna bzdura przy przesyle cyfrowym. Ale jak ktos ma za duzo pieniedzy to.....

Dokładnie tak jest z kablami cyfrowymi HDMI i optical.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, jak proponujecie rozstawić głośniki w przypadku takiego układu pokoju? Zastanawiam się nad Z5500

Niestety nie ma możliwości postawienia TV w innym miejscu ...

beztytuupn4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beztytuupn4wy3.th.jpg

Przy tv kolumny, przed tv golsnik centralny , za plecami na wysokości głowy surroundy, za tv subwoofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zamierzam kupic monitor do ps3 wiec bede potrzebowac jakichs glosnikow do tego, niestety nie dysponuje wiekszymi srodkami stac mnie jedynie na zwykle 2+1, mozecie mi doradzic jakis sprzet ktory bedzie wspolpracowal z ps3 (zamierzam uzywac tych glosnikow rowniez do pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że nie mam co zrobić z troche luźniejszą kasą to wymyśiłem sobie, że kupię sobie głośniki do konsoli. Kwota jaką dysponuje to 500 max 600 zł. Mam już upatrzone głośniczki Logitecha... jestem do nich całkowicie przekonany (czytałem opisy i oceny użytkowników) i można powiedzieć, że decyzja już zapadła tylko nie jestem pewien czy dadzą się one podłaczyć do konsoli. Liczę na waszą pomoc.

A to właśnie one.

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logitec...pelny,id,47811/

Z góry dzięki

grzesiek

EDIT: Doczytałem coś takiego.

Wejścia: 6-kanałowe bezpośrednie, stereo RCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak:

W tej sytuacji dwa głośniki i tylko i wyłącznie stereo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki, jak proponujecie rozstawić głośniki w przypadku takiego układu pokoju? Zastanawiam się nad Z5500

Niestety nie ma możliwości postawienia TV w innym miejscu ...

Jesli nie ma mozliwosci zmiany miejsca TV.. to fatalnie... gdzyz w Z-5500 nie mozna balansowac dzwieku Lewo-Prawo, co w przypadku Twojego pokoju bylo by niezbedne, aby rozsadnie ustawic glosniki. W 5.1 jest bardzo prosta zasada... centralny - pod telewizorem. Frontowe na lewo i prawo TV, tylne na lewo i prawo, skierowane membrana (frontem glosnika) wprost w strone ucha. Subwoofer... praktycznie dowolne miejsce. W Twoim przypadku, najgorzej bedzie ustawic glosniki tylne (wychodzi na to, ze prawy tylni, musialby stac na srodku pokoju.... nie wiem co poradzic ( rozrysuj wszystkie meble ktore masz w pokoju.. to cos moze da sie ustawic)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej sytuacji dwa głośniki i tylko i wyłącznie stereo ;]

Głośniki już mam,wiec muszę je jakoś poustawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wie ktos gdzie moge dostac przejsciowke z mini jacka na optyczne?? W okolicznych sklepach niestety nie maja, w internecie tez nie moge znalesc, glosnikow z wyjsciem optycznym tez nie znalazlem, interesuja mnie tylko 2+1 wiec ceizka sprawa. Moze ktos poradzic, jakis link moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosniki maja WEJSCIE nie wyjscie. Z ta przejsciowka moze byc problem bo to juz nie jest przepiecie kabelkow, nie jest nawet zamiana zygnalu elektrycznego na optyczny, ale zakodowanie dzwieku analogowego na cyfrowy. Do tej pory zazwyczaj ktos potrzebowal konwertera z optycznego na sygnal analogowy.

Poza tym po co ci przejsciowka z minijacka na optyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem podlaczyc glosniki bezposrednio pod ps3, a w takich tanich glosnikach raczej nie ma wyjscia optycznego? bede grac na monitorze wiec potrzebuje jakiegos dzwieku, ten z monitor to o kant dupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, wie ktos gdzie moge dostac przejsciowke z mini jacka na optyczne?? W okolicznych sklepach niestety nie maja, w internecie tez nie moge znalesc, glosnikow z wyjsciem optycznym tez nie znalazlem, interesuja mnie tylko 2+1 wiec ceizka sprawa. Moze ktos poradzic, jakis link moze
chcialem podlaczyc glosniki bezposrednio pod ps3, a w takich tanich glosnikach raczej nie ma wyjscia optycznego? bede grac na monitorze wiec potrzebuje jakiegos dzwieku, ten z monitor to o kant dupy

Głośniki 2.1 prawie zawsze mają wejście analogowe mini jack, abyś miał wejście optyczne głośniki musiały by mieć dekoder odpowiedni PCM i/albo DD a takich nie spotkałem w cenach akceptowalnych dla zestawu 2.1 i dla średniej pensji w kraju.

1) Kupujesz zwykłe głośniki 2.1, wybierz modele logitecha i creativa gwarancja jakości i pewności działania sprzętu.

2) Następnie sprawdzasz czy masz jeszcze zestaw tych kabli które dostałeś z konsolą, te zakończone 3 chinczami żółtym, białym, czerwonym.

3) Jeśli masz to podpinasz pod konsole, a jak nie to pędem do sklepu, mogą być te same co od PS2 mają to samo gniazdo wejściowe.

4) Jak już podpiąłeś kabel AV pod konsole, i masz głośniki przygotowane, i ustawione w konsoli aby obraz leciał HDMI zakładam, że jego używasz do monitora, a dźwięk kablem AV.

5) Robisz teraz sobie ścieżkę zdrowia po najbliższych sklepach i szukasz przejściówki

a. 2x chinch żeński na 1x mini jack żeński

b. 2x chinch żeński na 1x mini jack męski i jeszcze jednej 1x mini jack żeński na 1x mini jack żeński

6) W przypadku opcji:

a. Bierzesz kabel AV od PS3, szukasz końcówek koloru białego i czerwonego i pod nie podpinasz przejściówkę z pkt. A a głośniki do przejściówki.

b. Bierzesz kabel AV od PS3, szukasz końcówek koloru białego i czerwonego i pod nie podpinasz przejściówkę z pkt. B następnie do tej przejściówki drugą, i dopiero do tej drugiej głośniki.

7) Rozkoszujesz się wspaniałym dźwiękiem w grach.

Optyk ma też gniazdo w wersji mini jack. Głośniki 2.1 mają gniazda analogowe mini jack, nie ma przejściówek optyk analog poza dekoderami i amplitunerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. tak ja mam glosniki podłączone pod wzmacjniach Technicsa I POD TV I JETS SUER GLOSNIKI Z DVD pHILIPS 5:1 Ddają efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas miałem mocno upatrzone te głośniki z Logitecha Z-5500. Jednak poczytałem na wielu forach, że do muzyki, to one nie nadają sie kompletnie, a na tym mi zależy ( prócz surround'u do ps3). Więc szukałem, kombinowałem i jak na razie zakupiłem sobie wzmacniacz z Onkyo tx-sr506, teraz szukam głośników odpowiednich dla tego wzmacniacza. Chyba biorę Jamo S606, bo to i tak mój pierwszy zestaw Hi-Fi, więc myślę, że będzie i tak ponad moje oczekiwania . Oczywiście oglądałem tez lepsze głośniki pokroju JBL northridge e, ale cenowo odskok dość wysoki, a niby cena według jakości względem tych jamo nie jest jakaś masakryczna. Jestem ciekaw jak to wszystko zagra w moim pokoju!

Macie może dla mnie jakieś propozycje odnośnie głośników dla tego wzmacniacza? Ogólnie przeglądałem już wszystko, pytałem na różnych forach, ale popytać warto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Z-5500 miałem podłączone do PC, teraz grają na PS3. Ten zestaw do gier i filmów to najwyższa półka.

Co do muzyki, to mega audiofilem nie jestem ale i drewnianych uszu nie mam a te Logitechy mnie wystarczają. Nie dajmy sie zwariować.

Z czystym sumieniem mogę polecić Z-5500 do peeski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Z-5500 miałem podłączone do PC, teraz grają na PS3. Ten zestaw do gier i filmów to najwyższa półka.

Co do muzyki, to mega audiofilem nie jestem ale i drewnianych uszu nie mam a te Logitechy mnie wystarczają. Nie dajmy sie zwariować.

Z czystym sumieniem mogę polecić Z-5500 do peeski.

Najwyższa półka? To niziutki jesteś.

Nic nie mam do tych głośniczków, słyszałem je, grają nieco lepiej niż inne komputerowe puszeczki ale mimo wszystko w porównaniu do najwyższej półki to chowają się pod dywanem.

PS. Również nie jestem audiofilem (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyższa półka? To niziutki jesteś.

Ej - kolego co to za tekst? Admin, gdzie jest admin!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej - kolego co to za tekst? Admin, gdzie jest admin!

Ale to co napisał jest prawdą. Poprawia tylko nieznajomość tematu przez przedmówce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×