Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Da się.Będziesz musiał kupić złączkę 2xChinch-Jack i wtedy podłączyć do wejścia słuchawkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a potem użyć tego magnetycznego notatnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach do konsoli kupić jakieś dobre słuchawki, musiałem jednak zrezygnować z tego pomysłu bo słucham mam już po przejściach.

Z tego co zauważyłem to najciekawsze są Logitech Z-5500, szkoda tylko że nie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem w planach do konsoli kupić jakieś dobre słuchawki, musiałem jednak zrezygnować z tego pomysłu bo słucham mam już po przejściach.

Z tego co zauważyłem to najciekawsze są Logitech Z-5500, szkoda tylko że nie tańsze.

To pokombinuj z używanym sprzętem segmentowym na allegro. Za cenę tych Logitechów kupisz lepiej brzmiące i bez wątpienia z większymi możliwościami zastosowania i rozbudowania. No chyba, że nie masz czasu i ochoty na szukanie lepszych rozwiązań.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam PS3 juz ponad rok i chcialem wkoncu kupic sobie jakies fajne kino domowe aby moc podpiac konsole i cieszyc sie dzwiekiem przestrzennym jest tylko jedno "ale" chce do tego kina podpiac PS3 i Cyfrowy polsat(optycznym) jak to zrobic wszystko zeby bylo jak najlepiej, oraz moze macie jakies konkretne sprzety sprzawdzone ktorym moglbym sie przyjrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest coś takiego jak rozdzielacz sygnału optycznego za jakieś 55 pln. Działa w dwie strony czyli zarówno można puścic 1 sygnał na dwa odbiorniki lub 2 źródła na 1 odbiornik (byle w danym momencie pracowało tylko jedno źródło). Nie wiem czy to dobra rzecz ale nie znam innego rozwiązania jeśli nie liczyc ręcznego zmieniania kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza sie bdb, sam mam cos takiego. Warunek to dobre kable optyczne, na badziewiu za 20zł nie działa.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma kin z dwoma optycznymi wejsciami, i ile kosztuja takie "dobre" kable optyczne w takim razie aby dzialalo jak nalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jak chcesz dwa wejscia optyczne to zainwestuj w amplituner. Najtaniej kupuisz juz za 400 PLN , przy czym bedzie taki "zeby tylko byc". Polecam HK AVR-255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe, że z powodu słabego (20pln) kabla Tos-link nie grają mi Surroundy? Raczej w to wątpię ale pytam bo mam wrażenie, że nie słyszę surroundow ale to może być kwestia materiału (surr. zawsze chicho grają).

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko:

kupilem glosniki creative T6300 5.1 do mojego ps3 tylko ze kable do siebie nie pasuja. Czy istnieje taka przejsciowka z 2 meskiech chinchy na 3 meskie jacki albo z kabla optycznego na 3 meskie jacki??

Probowalem sam zlozyc taki kabel i sie udalo ale dzialaja tylko 3 glosniki.

z gory dzienks ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy roznica w jakosci dzwieku glosnikow z wyjsciem optycznym jest duza w porownaniu do jakis tanszych modeli, Jezeli tak to w czym sie przejawia. Chodzi mi o system 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest taka ze nie wypuscisz 5.1 z PS3 przez chinche/jacki - wszystkie glosniki beda grac to samo. Przez coaxial/optical dostajesz jedyne prawdziwe 5.1. I to jest roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest taka ze nie wypuscisz 5.1 z PS3 przez chinche/jacki - wszystkie glosniki beda grac to samo. Przez coaxial/optical dostajesz jedyne prawdziwe 5.1. I to jest roznica.

A poza tym to czy kino ma wejście/wyjście optyczne nie ma wpływu na jakość dźwięku.

P.S.

Jakie inne kable oprócz optycznego, 5xchinch i 4xjack mogą przesyłać dźwięk wielokanałowy? HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI i coaxial też przesyłaja dzwiek wielokanałowy.

Po optyku zawsze dzwiek będzie lepszy (czystszy) no i tak jak napisał Maxavelli masz prawdziwe 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza sprawnosc ma kabel HDMI. Przeslesz dzwiek o najlepszej jakosci i najwiekszej liczbie kanalow. Troche nizej, ale chyba ex aeqo optyk i coaxial (jeden przesyla dzwiek za pomoca swiatla, drugi elektrycznosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wypadku PS3 :

2 x chinch - stereo (opcjonalnie 2.1 po zastosowaniu jakiejs smiesznej komputerowej przelotki na minijack, ale to i tak nie jest prawdziwy bas - jedynie emulowany, nie wychodzi z konsoli jako osobny kanal). Dzwiek stratny, analogowy.

Optyk - 5.1. Dzwiek bezstratny, cyfrowy. Jakosc zalezy juz tylko od DAC amplitunera, kabli glosnikowych i samych glosnikow.

HDMI - 7.1. Dzwiek bezstratny, cyfrowy. Jakosc j/w. Wazne jest ze PS3 nie wypuszcza formatow HD Audio jako bitstream (czysty) tylko najpeirw konwertuje je na Legacy PCM. Roznica to zadna, bo LPCM jest formatem bezstratnym, bezkompresyjnym,wiec straty na jakosci nie uswiadczymy. No chyba ze ktos sie onanizuje nad podswietlonym "DTS HD Master Audio" na amplitunerze ;-)...

Jest jeszcze coaxial, ktory rowniez wysyla do 5.1 i jest rowniez SPDIFem, tyle ze elektrycznym a nie optycznym. Jednak w PS3 takiego wyjscia nie uswiadczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z gościem w sony center i zaproponował mi jeszcze takie rozwiązanie aby puścić z konsoli HDMI do kina które "weźmie" dźwięk i z kina do TV tez HDMI już tak jakby z samym obrazem co wy na to ? nie znam się jakoś bardzo ale chłop twierdzi że HDMI jest zupełnie bezstratne i takie rozwiązanie będzie jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli amplituner nie bedzie transkodowal dzzwieku a jedynie przeforwarduje dzwiek do TV to jak najbardziej ten pan ma racje. Jednak nie wszystkie urzadzenia sa na tyle madre. Ja probowalem zakombinowac i laczylem PS3 --HDMI--> Bravia 40V3000 --OPTYK-->Z5500 i niestety dzwiek sie kaszanil, bo tv nie potrafil przeforwardowac dzwieku dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z gościem w sony center i zaproponował mi jeszcze takie rozwiązanie aby puścić z konsoli HDMI do kina które "weźmie" dźwięk i z kina do TV tez HDMI już tak jakby z samym obrazem co wy na to ? nie znam się jakoś bardzo ale chłop twierdzi że HDMI jest zupełnie bezstratne i takie rozwiązanie będzie jak najbardziej ok

Jest ok. ja korzystam z takiego rozwiazania. konsola po hdmi do amplitunera str-dg 720 B, od amplitunera do telewizora po hdmi obraz. I moim zdaniem jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x chinch - stereo (opcjonalnie 2.1 po zastosowaniu jakiejs smiesznej komputerowej przelotki na minijack, ale to i tak nie jest prawdziwy bas - jedynie emulowany, nie wychodzi z konsoli jako osobny kanal). Dzwiek stratny, analogowy.

Nie za bardzo rozumiem. System 2.1 to żaden sygnał wielokanałowy a jedynie stereo z dodatkowym sygnałem na suba który przecież w stereo nie potrzebuje trzeciego kanału, stąd nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "emulowany bas". Druga rzecz, dźwięk analogowy wcale nie jest stratny do cyfrowego bo to dwie zupełnie różne rzeczy. Analogowy sygnał ma większe wymagania co do jakości przewodnika ale procentuje to głębszym dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie procentuje to niczym. Dzwiek tak czy inaczej jest odczytywany z cyfrowego nosnika, by ostatecznie i tak przyjac forme analogowa - dzwiek (fale dzwiekowe sa analogowe). Jest tylko roznica w ktorym momencie nastepuje zmiana z postaci cyfrowej na analogowa. Tak wiec pieprzenie ze cieplejsze dzwieki czy cieple bassy to pieprzenie o dupie maryny. Tylko ze obrobka sygnalu analogowego we wzmacniaczach zawsze wprowadza szum, mniejszy czy wiekszy ale szum sie dostaje, a ten co juz jest to jest wzmacniany w takim samym stopniu co same dzwieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie procentuje to niczym. Dzwiek tak czy inaczej jest odczytywany z cyfrowego nosnika, by ostatecznie i tak przyjac forme analogowa - dzwiek (fale dzwiekowe sa analogowe). Jest tylko roznica w ktorym momencie nastepuje zmiana z postaci cyfrowej na analogowa. Tak wiec pieprzenie ze cieplejsze dzwieki czy cieple bassy to pieprzenie o dupie maryny. Tylko ze obrobka sygnalu analogowego we wzmacniaczach zawsze wprowadza szum, mniejszy czy wiekszy ale szum sie dostaje, a ten co juz jest to jest wzmacniany w takim samym stopniu co same dzwieki.

Szum jest zarówno w cyfrówkach jak i analogach a zależy od jakości całości elektryki. Co do "pieprzeniu o dupie maryny" to albo kolego stanowczo preferujesz Kino nad Muzyką albo po prostu nigdy nie miałeś okazji jej odtwarzać na sprzęcie z chociaż średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bit bo bit a bity nie szumia. O to mi chodzi. Chocbys przesylal dzwiek i 5 razy do okola globu to bedzie identyczna jakosc bez strat. Sprobuj sobie to wyobrazic przesylajac kabelkiem miedzianym w sposob analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bit bo bit a bity nie szumia. O to mi chodzi. Chocbys przesylal dzwiek i 5 razy do okola globu to bedzie identyczna jakosc bez strat. Sprobuj sobie to wyobrazic przesylajac kabelkiem miedzianym w sposob analogowy.

Tak, bit to bit. I co z tego skoro nawet najlepszy cyfrowy sygnał musi zostać przetworzony na sygnał elektryczny we wzmacniaczu a to generuje szum, jak duży szum zależy oczywiście od jakości elektryki, kabli, sygnału no i oczywiście przetworników. Kręcimy się w kółko więc to nie ma sensu ale będę bronił do końca analogów bo niezależnie od postępu w dziedzinie elektroniki jeżeli chodzi o dźwięk stereo (czytaj muzyka) technika nie poszła mocno do przodu jeżeli chodzi o wzmacniacze i przetworniki. Do muzyki (moim zdaniem) nic nie zagra lepiej niż dobre stereo z dobrymi nie cyfrowymi kablami. Spójrz tylko ile kosztuje porządny zestaw pełen analog począwszy od odtwarzacza skończywszy na głośnikach. Nie jest to tylko kwestia "prestiżu", one po prostu grają tak jak mają grać - naturalnie.

p.s.

A po to specjaliści od dźwięku pracują nad technologią przewodnictwa abyś mógł cieszyć się rewelacyjnym dźwiękiem ze zwykłego czincza. Miedź nie jest jedynym przewodnikiem którego się używa przy produkcji kabli. Dodatkowo skomplikowane plecienie kabli z podwójnym czy potrójnym ekranowaniem to już nie te kable czincz które dostajesz w zestawie PS3. Dlatego powtarzam - kable analogowe są bardziej wymagające jeżeli chodzi o jakość i trzeba za nie dużo zapłacić.

p.s.2

Nie myl stratności sygnału z szumem bo to dwie zupełnie przeciwne rzeczy.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×