Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach pokombinuj tam powinieneś mieć opcjach systemowych żeby z słuchawek szedł dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W headsecie słychać tylko innych graczy. Dźwięk leci tylko na TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W headsecie słychać tylko innych graczy. Dźwięk leci tylko na TV

Albo też na amplu :P.Lepiej jak dźwięk graczy idzie do słuchawek a dźiwięk z gry na TV czy amplu.Ale możliwość taka pewnie jest polecam poszperanie w opcjach lub spytania wujka google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach pokombinuj tam powinieneś mieć opcjach systemowych żeby z słuchawek szedł dźwięk.

Kąbinowałem Ale nic..Sygnał dzwiekowy idze przez HDMI.

W headsecie słychać tylko innych graczy. Dźwięk leci tylko na TV

A jest możliwośc słyszenia Tego i tego . Czyli dzwięku i rozmawiania przez HEDSETA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, że da się tylko innych graczy, to wyklucza to jednocześnie dźwięki gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam głośniki Logitech X-530 podłączone do PS3 w ten sposób: http://www.logitech....ges/0/12087.jpg

Czy da się coś dokupić, abym te głośniki miał podłączone do PS3 i PC jednoczesnie, ew. jakiś przełącznik?

Proponuję coś takiego.

Musisz kupić kabel jack tupu Stereo Jack M - 2 Stereo Jack F (jeden wtyk męski - 2 wtyki żeńskie, ważne aby to był kabel stereo)

przykład znajdziesz tutaj: http://midi.pl/p6924...reo-Jack-F.html (oczywiście nie musisz kupować tak drogiego, chodzi mi o wygląd, choć akurat na tym kablu bym raczej nie oszczędzał - czyli nie brać najtańszego :)).

Wtykasz go do subwoofera do zielonego gniazda i do jednej końcówki żeńskiej wtykasz kabelek z zieloną końcówką z kabla od ps3, a do drugiej końcówki wtykasz drugie źródło dźwięku - w Twoim przypadku komputer (ja mam podłączone mp3-kę) najlepiej przy pomocy kabla jack męski - jack męski, stereo - taki jak tutaj http://midi.pl/p6793...o-Jack-M.html

Jeśli dysponujesz w komputerze kartą dźwiękową 5.1 to kupujesz trzy takie kable do połączenia źródeł i podłączasz komputer tak samo jak ps3 (do zielonego przód, czarne tył, pomarańczowe center/subwoofer) najlepiej takim samym kablem który ma trzy zespolone kabelki jacka (mniejszy nieporządek w kablach :)).

W ten sposób nie potrzebujesz żadnego przełącznika, z którego źródła będzie lecieć sygnał z tego będzie go słychać na głośnikach, ewentualnie będą się nakładać.

Mam nadzieję, że wystarczająco obrazowo to opisałem. Bawiło się kiedyś kabelkami :D :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12087.jpg

Dzięki za zainteresowanie, ale niestety nie mam wejścia w subwooferze, a z PS3 nie odchodzą jacki tylko te złącza AUX, lub HDMI, ale HDMI mam podłączone tylko pod monitor LCD.

Więc w głośnikach mam jacki zielony, czarny i pomarańczowy (tak jak widać na zdjęciu), a od PS3 mam aux czerwony i biały(też widać na zdjęciu). No i karta dźwiękowa oczywiście obsługuje to 5.1.

EDIT:

Oj podsunąłeś mi pomysł. Kupić trzy kable takie: http://midi.pl/p6927-DIE-HARD-DH610LU09-kabel-Stereo-Jack-F-2x-Mono-Jack-M.html

I jedna wtyczka do adaptera jak na zdjęciu a druga do karty dźwiękowej.

Nie strace przez takie coś na jakości dźwięku? Tylko tam jest coś z mono w tym kablu, a nigdzie nie mogę znaleźć stereo

Edytowane przez Maxikq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Widzę, że niedostatecznie jasno się wyraziłem :)

Chodziło mi, że te kable jack o których mowa (3x Stereo Jack M - 2 Stereo Jack F) wpiąć męskim do subwoofera tam gdzie masz wejście na jacka (zielone itp.) a do jednego z rozgałęzień wpinasz ten potrójny kabel od ps3 który odchodzi z przejściówki a do drugiego zestawu żeńskich wpinasz najlepiej taki sam kabel potrójny który podłączasz do karty dźwiękowej.

Z 1 stereo żeński na 2 stereo męski nie znajdziesz, ten kabel do którego dałeś linka jest rozgałęzieniem z 1 stereo na 2 mono, jest on do innego zastosowania.

Poniżej masz schemat o co chodzi (narysowałem na szybkości w paincie).

schemat-glosnikow.JPG

Legenda: F- żeński (gniazdo), M - męski (wtyczka).

Na niebiesko zaznaczony jest jeden kabel o który mi chodzi Stereo Jack M - 2 Stereo Jack F (na rysunku jest razy 3), czyli ten:

p6924_big.jpg

Co do jakości dźwięku nie musisz się obawiać jeśli kupisz nie najtańszy kabel w ofercie. Wiadomo im lepszy kabel tym droższy, ale też nie przesadzajmy X-530 nie są aż tak audiofilskie coby na metr kabla wydawać 100 zł i więcej ;) (sam mam x-540 i jestem bardzo zadowolony). Więc jeśli kupisz powiedzmy za 1/3 ceny jak z tego linka http://midi.pl/p6924...reo-Jack-F.html to już będzie dobrze.

Daj znać czy się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak mówiłem, nie mam wejścia na jacki w subwooferze, jedynie mam te RCA(to chyba tak sie nazywa) do podłączenia głośników do subwoofera i coś co wygląda jak kabel od monitora do podpięcia głównego głośnika i właśnie od tego głośnika wychodzą te 3 jacki męskie.

abcd0020i.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nie doczytałem ze nie masz wejść w subwooferze. Tak więc tamto rozwiązanie jest do głośników X-540. Jest inne wyjście do X-530 :P

Musisz kupić 2x kabel RCA - 2 RCA jak z tego linku http://midi.pl/p6940...RCA-2x-RCA.html i ma wyglądać tak:

p6940_big.jpg

Poniżej masz schemat jak to podłączyć (na niebiesko zaznaczony jest jeden kabel taki jak powyżej):

schemat-glosnikow2.JPG

Do łącznika RCA-Jack który idzie do subwoofera wtykasz ten kabel powyżej - ta końcówką która jest 1. Do jednego rozgałęzienia podłączasz kolejnego łącznika RCA-Jack (do kupienia), którą kabelkami jack-jack (do kupienia) podłączysz do karty dźwiękowej. Powtarzasz to z drugim kanałem (tylko się nie pomyl, czerwone - czerwone, białe - białe bo będzie lewo z prawym zamienione :P).

Natomiast drugie rozgałęzienie musisz wpiąć do łącznika RCA - RCA, o takiego:

400_small.jpg

Z drugiej strony tego łącznika podłączasz kabel RCA od PS3. I gotowe :)

Tak więc do kupienia masz:

- 2x kabel RCA - 2 RCA

- łącznik RCA - RCA

- łącznik RCA - Jack

- kabel 3xJack

Powodzenia :)

Edytowane przez kremulek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc posiadam wyżej wymieniony zestaw do komputerka, dokładnie jest to CREATIVE Inspire F380. Wejścia które znajdują się na subwooferze mam takie:

f4b46a2f85998d92med.jpg

Kabelek który chcę wykorzystać do całej operacji to ten dołączony do zestawu PS3, czyli ten:

d935d5625567f3d5med.jpg

Oraz ta przejściówka z dwóch kabelków audio (white, red) na jack 3,5mm:

5b21f0350c24bc10med.jpg

I pytanie, czy da się zrobić coś z tego? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Da się w 5 sekund :)

Bierzesz ten kabelek z 3 chinchami od ps3 (oczywiście wpierw podłączasz do ps3 ;)) i do czerwonego gniazda wtykasz chinch z czerwoną końcówką a do białego gniazda z białą końcówką.

I już cieszysz się ładnym dźwiękiem 2.1. Koniec kropka.

Chinch z żółtą końcówką przesyła obraz, można go podłączyć do telewizora jeśli masz potrzebę.

Miłego dnia :)

Aha, w ustawieniach dźwięku w ps3 musisz zmienić wyjście na które ma lecieć dźwięk na chinch.

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, że nie za bardzo... bo przecież tam gdzie jest wejście białe i czerwone podłączone są głośniki... ;d A poza tym to już tak próbowałem... xd Jakieś dalsze propozycje? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel chinch podłączasz do przejściówki a przejściówkę do tego `tajemniczego` wejścia audio (bo to jest wejście jack, a jeśli nie to powinieneś gdzieś mieć wejście jack, może na jakimś kablu dołączonym do głośników).

Tak nie idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli coś takiego jak słuchawki BlueTooth do PS3 nie istnieje? jestem skazany na kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komplecie powiniens miec "pilota" od glosnosci - kabel z dwoma koncowkami mini jack ( męskimi )

jego brak nie oznacza problemu, ale ulatwia zycie :)

z kosoli wychodza 3 kable chinch - to masz pieknie opisane wyzej

bialy i czerwony podlaczasz do przejsciówki ze zdjecia, a przejsciówke do suba w to wejscie magiczne

jesli ustawisz w konsoli wyjscie na chinch - musi zabanlgac, jesli sprzet jest sprawny

jesli masz kabel z pilotem - daj znaka , podlaczeni rownie proste , tylko potrzebna inna przejsciówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej w koncu zajrzec do instrukcji ? Moze wtedy sie wyjasni, ze to tajemnicze wejscie to wlasnie wejscie dzwieku. Nie wiem jak mozna miec problem z podlaczeniem takiego zestawu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic sluchawki bezprzewodowe. Bezprzewodowe nie znaczy BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podlaczalem juz do tajemniczego wejscia ale rowniez nie dziala. Co do pilota to mam takie fajne pokretelko, od niego ida dwa kabelki, jeden kabel idzie do subwoofera, a drugi do PC. Jakby co to glosniki sa sprawne bo uzywam je na codzien do komputera. @Co do instrukcji to juz jej nie mam... wywalilem ja cztery lata temu...

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

skoro masz pilota to wetknij jeden koniec do sub'a ( podpisany, oznaczony , zeby przypadkiem sie nie pomylic ) a drugi koniec wsadz do przejsciówki takiej :

http://img8.imagesha...2787360943.jpg/

czyli to co masz, tyle,ze wersja "żeńska" - sam sie domysl czym sie rózni od męskiej

i to wszystko, jesli jest sprawne i ustawiles w menu konsoli wyjscie na chinch - musi dzialac

Edytowane przez chudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to mozesz pod to tajemnicze wejscie podpiac PC albo inna empetrojke i zobaczyc czy dziala. Jezeli jest dzwiek to znaczy ze wejscie dziala a zle konfigurowales ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar, nie zdradzaj tajemnych sposobów mistrza Yoda :) niech sie pomęczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod to wejście mam podłączone to pokrętło... ;d Więc raczej musi wszystko działać. Chudej, mógłbyś jeszcze raz dać zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×