Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie... jakbym mógł podpiąć głośniki (2:1) CREATIVE I-TRIGUE L3800 pod PS3 Slim?

Pytam się, bo jak kupie w przyszłości Monitor BenQ G2420HD, a tam nie ma głośników...

Pozdrawiam

Wydaje mi sie ze tylko jak bys pociagnol kabel z monitora HDMI do ps3, i kablem z czincze do monitora, lub kup monitor z wejsciem na glosniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jak podpiąć z "czincz'a" pod PS3?

wystarczy kabel chinch-jack ?

on nie ma z tyłu takich "białych i czerwonych" wejść, wiec raczej kabel chinch-jack nie wejdzie? Już sam nie wiem co i jak, jak rozróżnić te kable itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jak podpiąć z "czincz'a" pod PS3?

wystarczy kabel chinch-jack ?

Tak mi sie wydaje...

Tak ma zrobione moj kumpel :P ma podpiete glosniki z boku zmonitora (samsung) a playa ma podlaczonego przez HDMI.

Sam teraz bd probowac tak zrobic.

no dobra, ale jak podpiąć z "czincz'a" pod PS3?

wystarczy kabel chinch-jack ?

on nie ma z tyłu takich "białych i czerwonych" wejść, wiec raczej kabel chinch-jack nie wejdzie? Już sam nie wiem co i jak, jak rozróżnić te kable itd...

Ja mialem na mysli podpiecie kabli czincze, ktore sa w zestawie z ps3 do subwoofera z zestawu 5.1 :P a obraz przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje...

Tak ma zrobione moj kumpel :P ma podpiete glosniki z boku zmonitora (samsung) a playa ma podlaczonego przez HDMI.

Sam teraz bd probowac tak zrobic.

Ja mialem na mysli podpiecie kabli czincze, ktore sa w zestawie z ps3 do subwoofera z zestawu 5.1 :P a obraz przez HDMI.

zobacz sobie w googlach CREATIVE I-TRIGUE L3800, i zobaczysz, że tam nie ma wejścia chinch (dobrze mówię?)

PS.ja mam głośniki 2:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie w googlach CREATIVE I-TRIGUE L3800, i zobaczysz, że tam nie ma wejścia chinch (dobrze mówię?)

PS.ja mam głośniki 2:1

hmmm w takim razie to juz sam nie wiem... a pomoze mi ktos z tym o czym pisalem pare postow wyzej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wnikliwe przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.. a jest on następujący:

Mam ps3 podłączone optykiem z kinem domowym Samsung HT TZ 215 R. Wszystko działa, hula i wogóle rewelacja.. ale..

No właśnie ale.. Np Battlefield Bad Company 2 obsługuje DTS. W momencie kiedy w ustawienia dźwięku -> ustawienia wyjścia audio

mam zaznaczonego optyka i źródła dźwięku wszystkie od góry do dołu to jak włącze Battlefielda pokazuje mi się na wyświetlaczu

kina domowego, że dźwięk jest w DD, a jak w ustawieniach dźwięku w ps3 odznacze DD i zostawie zaznaczone DTS z resztą niżej,

po uruchomieniu tej samej gry w kinie domowym pokazuje mi się, że dźwięk jest w DTS ?!

O co chodzi ?!

Ps3 automatycznie nie wykrywa automatycznie DTS?

Czy za każdym razem jak będe miał grę z dźwiękiem w DTS trzeba będzie ręcznie zmieniać ustawienia ?

A przy okazji dodam również, że ta sama sytuacja jest z obrazem.. w ustawieniach hdmi mam wszystkie rozdzielczości,

a jak gra jest w rozdziałce 1080 to włącza się w 720, dopiero jak odznacze 720 włącza się w 1080.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez d4imos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem to co zwykle , masz sprzęt nie tej firmy co trzeba . To badziewie się cały czas psuje , albo coś nie działa , a i tak wszyscy te szajsungi kupują , nie wiadomo dlaczego . Ps3 samo powinno wykryć najlepsze ustawienia i powinno lecieć w DTS'ie , z rozdzielczością to samo , aczkolwiek mało gier jest w 1080p , czasami mają tylko napisane na pudełku , a w rzeczywistości nie obsługują , albo mają na pudełku 720p i 1080i i wtedy konsola dobiera 720p , bo nie ma przeplotu i jest lepszą rozdzielczość z tych dwóch . Ja gram na telewizorze Sharp'iku i głośniczkach Logitecha z5500 , nie mam takich szopek , samsung jest zły i kłamie , dziękuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem to co zwykle , masz sprzęt nie tej firmy co trzeba . To badziewie się cały czas psuje , albo coś nie działa , a i tak wszyscy te szajsungi kupują , nie wiadomo dlaczego . Ps3 samo powinno wykryć najlepsze ustawienia i powinno lecieć w DTS'ie , z rozdzielczością to samo , aczkolwiek mało gier jest w 1080p , czasami mają tylko napisane na pudełku , a w rzeczywistości nie obsługują , albo mają na pudełku 720p i 1080i i wtedy konsola dobiera 720p , bo nie ma przeplotu i jest lepszą rozdzielczość z tych dwóch . Ja gram na telewizorze Sharp'iku i głośniczkach Logitecha z5500 , nie mam takich szopek , samsung jest zły i kłamie , dziękuje :]

hmm mam problem tylko z tym, że automatycznie nie wykrywa rozdziałki (np assasin II lata w 1080, w momencie kiedy odznaczylem 720, obraz w grze byl w 1080) i dźwięku DTS, tylko domyślnie wrzuca DD. Do tej pory nie mam z kinem żadnych problemów.

Świadomy jestem jakiej "klasy" to sprzęt, ale jak moje oczekiwania spełnia, dźwięk w pełnie mnie zadowala. Jak narazie nic mi sie nie popsuło i to samo z telewizorem,

który też jest samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaly stworzone z mysla o graniu na PC a nie ps3

No i Xbox 360 :happy: po podłączeniu odpowiedniej przejściówki. Jedyny minus jest w tym, że w słuchawkach słychać jednocześnie dźwięk z gry jak i to co mówią znajomi i nie ma oddzielnej regulacji jak w turtle.

Ale ja nie o tym. Steelseries 5hv2 7.1 mają usb, ciekawy jestem czy by działały pod PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w opcjach ustawione bitstream dla optyka?

Tak.

Ewentualnie jak ktoś również ma podłączone kino domowe optykiem i mógłby opisać w jakis sposób ma wszystko ustawione byłbym bardzo wdzięczny,

to samo tyczy się obrazu o którym wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko czy da sie jakos puscic dzwiek z gier lub filmow na zestaw bluetooth ?mam stereofoniczny zestaw slychawkowy i byloby super gdybym nie budzil w nocy rodziny wlaczajac kino domowe pod ktore mam podpiete ps3.pozdrawiam

...a gdybym miał coś takiego i podpiął to pod tv dało by rade :rolleyes: ?

( hs pod ps3 ,zestaw slychawkowy pod tv - chodzi o nocne granie :biggrin: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w takim razie to juz sam nie wiem... a pomoze mi ktos z tym o czym pisalem pare postow wyzej ??

Pewnie że ktoś Ci odpowie:p A więc tak to co nazywasz HDMI Audio nie jest żadnym HDMI Audio tylko zwykłym wejściem S-Video i jeżeli mnie oczy nie mylą to w standardzie 8 pinowym. Dźwięku tym nie prześlesz na pewno, jest to wejście którym z kart graficznych możesz podać obraz na monitor. O ile się nie mylę standard 8 pinowy obsługuje firma ATI. Co do Twojego pytania o połączenie głośników za pomocą cinche, to jeżeli te głośniki posiadają takowe gniazda, lub inne gniazda w które da się jednak wpiąć przejściówkę na cinche to żadnych przeciwwskazań nie widzę aby tak połączyć sprzęt.

...a gdybym miał coś takiego i podpiął to pod tv dało by rade :rolleyes: ?

( hs pod ps3 ,zestaw slychawkowy pod tv - chodzi o nocne granie :biggrin: )

Zakładając że nie jest to przysłowiowa lipa, to powinno Ci się udać. Wszystko tylko zależy czy Twoje słuchawki się z tym "zobaczą", choć myślę że problemów z tym być nie powinno. Kup, spróbuj, przekonaj się a później podziel się tą wiedzą na forum:p W razie czego odsprzedaż na Allegro:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy - DTS czy DD wybiera się podczas oglądania,

trójkąt, opcje dźwięku (trzeba wybrać pożądaną ścieżkę - DTS czy DD.

Domyślną ścieżka filmów jest DD,

nie spotkałem się by było inaczej (nieważne czy PS3 czy inny odtwarzacz).

DTS zawsze trzeba włączyć samemu (niezależnie od odtwarzacza).

Gry - nie mam pojęcia, nie posiadam (chyba, bo pewien nie jestem) gier w DTS,

gram na słuchawkach podłączonych do ampli KD, korzystając z systemu yamaha silent cinema

(coś al'a dolby headphones, dźwięk przestrzenny na zwykłych słuchawkach to robi) .

Ale być może jest tak samo ja z filmami, domyślne jest DD - nie każdy sprzęt potrafi obsłużyć DTS.

Obraz na LCD samsung wygląda dobrze!

HDMI ustawione na auto, konsola sama dobiera, i ustawia jak chce, telewizor już leciwy, nie jest full HD,

więc martwienie się o takie pierdoły jak rozdziałka w moim przypadku jest bez sensu - nie pomogę z tym.

Zastanawia mnie inna rzecz: kolega słyszy na tym samsungu różnice pomiędzy DD a DTS :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam głośniki LOGITECH 5.1 X-530 i chcę mieć dźwięk z nich wychodzący z ps3 czy jest taka możliwość? Podłączam ją pod przejściówkę a drugą część po ps3 czy będzie to działać.

Jeśli nie to czy jest możliwość jakoś podłączyć je przez kabel optyczny, bądź w ogóle podłączyć je bez używania amplitunera?

Zdjęcie jak podłączyć chcę:

p1030483u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam głośniki LOGITECH 5.1 X-530 i chcę mieć dźwięk z nich wychodzący z ps3 czy jest taka możliwość? Podłączam ją pod przejściówkę a drugą część po ps3 czy będzie to działać.

Jeśli nie to czy jest możliwość jakoś podłączyć je przez kabel optyczny, bądź w ogóle podłączyć je bez używania amplitunera?

Zdjęcie jak podłączyć chcę:

p1030483u.jpg

i ja dołączę pytanie:

czy można tą przejściówką podpiąć

CREATIVE I-TRIGUE L3800 (2:1)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja dołączę pytanie:

czy można tą przejściówką podpiąć

CREATIVE I-TRIGUE L3800 (2:1)???

Prośba do was dwóch, do ciebie i do kolegi wyżej. Wklejcie pełne okablowanie jakie zostało dołączone do tych zestawów głośnikowych i co najważniejsze gniazda w które te kable trzeba wpiąć, zakładam że wszystkie głośniki wpina się do subwoofera, bo tak to ciężko coś powiedzieć. Na tą chwilę to koledze który zamieścił zdjęcie tej przejściówki mogę powiedzieć że dźwięk może i z tego będzie ale nie wiem czy na wszystkie kanały, ale to tylko wstępna moja taka opinia. Wklejcie zdjęcia pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialac to bedzie, ale o dzwieku 5.1 (przestrzennym) zapomnij

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie działa, ale znalazłem na forum przejściówkę z kabla optycznego na 2 kable z pręcikami w środku i nie wiem jak to się nazywa i takie coś jak by podłączyc to powinno działac.

Wie ktoś jak to się nazywa albo ktoś z tego korzysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie słuchawek pod PS3 a mianowicie czy dało by rade podłączyć normalnie słuchawki z mikrofonem pod PS3 a nie kupować HS SONY ? Dokładniej chodzi mi o słuchawki Creative HS-900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mówicie, że Logitech z-5500 jest słaby do muzyki. I teraz moje dwa pytania:

1) Jak bardzo słaby? Czy moje głośniki 2.1 Easy Touch Et-555 (ich cena to śmieszne 150 zł, ale jakość wyjątkowo niezła jak na ten pułap canowy) będą się sprawdzać lepiej w muzyce?

2) Mówicie, że 5.1 nie nadaje się do muzyki stereofonicznej (czyli 90% muzyki). I tutaj kolejne pytanie - czy nie można ustawić tych Logitechów, by grały tylko w 2.1?

Bardzo lubię słuchać muzykę, (różnorodną; od Pink Floyd przez Massive Attack do Prodigy), w 90% słucham mp3. Zwracam uwagę na jakość, ale nie jestem audiofilem i mam bardzo ograniczony (studencki) budżet. Czy dla moich zastosowań muzycznych ten Logitech się nada (jakoś będzie równie dobra/lepsza niż w Easy Touchach), czy też te Logitechy AŻ TAK się nie nadają do słuchania muzyki, że Easy Touch Et-555 pod tym względem je przebija?

EDIT:

I jeszcze sprawa ze słuchawkami.

Chodzi mi o to, że oprócz głośników 5.1 chciałbym również słuchawki 5.1 bo nie zawszę chcę, żeby cały dom słyszał odgłosy strzelania. Ciężko też mieć równocześnie headseta i słuchawki na głowie, więc chciałem, żeby takie słuchawki dało się podpiąć bezpośrednio do czarnulki albo do logitecha, i żeby miały mikrofon, który działa jak headset. Istnieją takie słuchawki 5.1+mic? Z góry dzięki!

EDIT2:

Czy istnieją ewentualnie tańsze głośniki 5.1 z względnie dobrą jakością (tak, żeby i w grach i w muzyce były lepsze od moich aktualnych Easy Touch), podpinane bezpośrednio do PS3? Cena, która by mnie urządzała to 400-500 (500 z groszami, ale nie więcej niż 600) zł

Edytowane przez Vol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz raczej dobrego tanszego zestawu 5.1 do ps3. Tansze zestawy nie maja po prostu dekodera i wejscia optycznego, a bez tego nie bedziesz mial 5.1, tylko stereo. Moze jakis tanszy amplituner z wejsciem hdmi. Jakosc nie jest taka straszna, ale duzo jej brakuje w porownaniu do lepszych zestawow. Chcesz zeby cos pobrzdakalo dosyc glosno? To Z-5500 sie nada. Stereo na tym zestawie tez brzmi wg mnie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślę, że zestaw nada się do gier na PS3/pc w 5.1 jaki i do moich zastosowań muzycznych:)

Czekam jeszcze na odpowiedź co do moich słuchawek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na odpowiedź co do moich słuchawek:)

Nie istnieje coś takiego jak słuchawki 5.1. Oznaczenia 2.0; 2.1; 5.0; 5.1 itd. oznaczają ilość głośników w zestawie. I tak pierwsza cyfra odpowiada za kolumny/monitory a druga za subwoofer. Jak łatwo się domyślić jak jest 1 to znaczy że jest w zestawie subwoofer sztuk jeden, a jak 0 tzn. że subwooferów w zestawie nie stwierdzono. W związku z powyższym jak wyobrażasz sobie słuchawki z 5 głośnikami i jednym subwooferem? Ręczę Ci że nie ma czegoś takiego...i to jeszcze z mikrofonem:p Chociaż prawdę mówiąc kiedyś gdzieś natknąłem się na słuchawki zamknięte 9nauszne) które miały wbudowane po chyba 3 głośniki w każdej z muszli. Miało to rzekomo imitować przestrzenność dźwięku osiągalną w zestawach 5.0 i wyższych. Niemniej jednak opinie co do tej "przestrzenności" były mocno zróżnicowane.

Odpowiadając na Twoje pytanie kolego, kup sobie dowolne słuchawki z mikrofonem i będziesz zadowolony.

Edytowane przez demola84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek z mikrofonem to jakie byście proponowali pod PS3? Oczywiście zależy mi na jakości dźwięku oraz czy jest taka możliwość żeby słuchawki jak odbiornik audio jak i zestaw do rozmów jednocześnie? Pytam się dlatego bo słyszałem, że w HS słychać tylko rozmowę a w normalnych głośnikach dźwięk z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×