Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zamierzam sobie kupić konsolę (dlatego też zarejestrowałem się na tej stronie) i w związku z tym mam kilka pytań: jak mogę do niej podłączyć głośniki komputerowe, jeżeli konsola nie ma wejścia na mini-jack? Mój monitor też tego nie ma, nie posiada też gniazda HDMI (ma jedynie DVI). Innego sprzętu audio w domu nie mam, telewizora zresztą też nie... Da się to jakoś połączyć, aby wszystko razem dobrze ze sobą współpracowało? Jestem laikiem. Proszę o pomoc. Będę wdzięczny!

Kilka stron wcześniej szukałem odpowiedzi i Moderator Tomo napisał, że głośniki da się podłączyć za pomocą przejściówki 2xRCA (cinch-żeński) na Stereo Jack Input:

P4196a.jpg

Szukałem tego na Allegro, lecz nie znalazłem... Może ktoś z was wie, gdzie można to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam PS3 podpiętą kablem HDMI v1.3 do TV LCD LG Ready HD. Podczas grania w NFS HP2 lub FIFA10 pojawiają się trzaski w głośnikach ( takie zbliżone do sygnału podczas wysyłania FAXu bądź w starych modemach wdzwanianych ).

Wykluczam usterkę TV gdyż nigdzie indziej nic takiego nie mam miejsca. Również używając PS3 do oglądania filmów nie ma tego problemu. Zmieniłem kabel na inny HDMI i jest to samo. W ustawieniach video i audio HDMI z automatu.

HDMI przesyła audio i video więc wsparcie go kablem optycznym dla audio jest chyba bez sensu? Co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dzisiaj mam PS3 slim.

Podłączone jest kablem HDMI <> HDMI z monitorem. Audio w poprzedniej konsoli miałem podłączone przejściówką AV <> 2xRCA, 1xOptyk:

167888d1260394380-xbox-360-audio-kabel-110489-9.jpg

i dźwięk wydobywał się z wieży.

Tu moje pytanie czy można dokupić taką przejściówkę bądź adapter do PS3 ?

Pytanie dotyczące pada.

Czy mogę podłączyć dowolny pad na USB, czy musi być licencjonowany od Sony ?

Na razie nie mam żadnych gier na płytach aby sprawdzić multiplayer, czy multiplayer jest darmowy ?

Na tą chwile koniec pytań, czekam na profesjonalne odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to te dziwne dźwięki, które powstają gdy komórka łączy się z siecią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem takiego kina:  http://allegro.pl/onkyo-ht-c3305-kino-domowe-i1322242465.html

Czy to dobry zestaw do ps3? Czy w  tej cenie można kupić coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi mam mały problem otóz.

PS3 połączone jest z zestawem 5.1 kablem optycznym ,niestety podczas uzywania konsoli często pojawiają się a własciwie żadko znikają irytujące szumy .

Głosnik jest na 100% dobry tak samo kabel optyczny(sprawdzone wszystko w serwisie).

Jak jeszcze można PS3 podłączyć żeby cieszyć się pełnią możliwości zestawu 5.1. Kino ma wyjscie HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do słuchawek - Czy są jakieś słuchawki do 100zł (lub coś koło tego, nie musi być mikrofon jednak lepiej jakby był) w których dźwięk słychać na 2 słuchawkach? Teraz mam jakieś lipne z manty za 25zł ( xd ) i dźwięk słyszę tylko w lewej słuchawce co jest strasznie nie wygodne dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanko.

Mam słuchawki na USB.

Gdy podłączam je do konsoli to działają mi jako headset.

Da się coś zrobić żeby podłączyć te słuchawki tak aby dźwięk był na słuchawkach a nie na TV?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TV masz opcje gdzie wyłączasz dzwięk w TV :) raczej każdy LCD i Plazma ma taką funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem kupić headset do PS3 tylko problem w tym, że nie mam za bardzo sianka. Co byście polecili jako tańszą alternatywe dla hs od sony? Jabra za 39zł odpada, bo słyszałem że jest fatalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tych słuchawkach? Tutaj link Czy będą one współgrały dobrze z PS3 (CoDy i inne FPSy oraz inne gry)? Czy nie będzie żadnych problemów i co jeszcze potrzebuję, by grały one fajnie i bym słyszał kroki przeciwników :D Idą święta więc postanowiłem w końcu kupić słuchawki.

Wybieram z pośród Sennheiserów HD555, SteelSeries Siberia V2(najbardziej mi się podobają), Roccat Kave. Gdzie mógłbym posłuchać jak grają?

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Hi mam mały problem otóz.

PS3 połączone jest z zestawem 5.1 kablem optycznym ,niestety podczas uzywania konsoli często pojawiają się a własciwie żadko znikają irytujące szumy .

Głosnik jest na 100% dobry tak samo kabel optyczny(sprawdzone wszystko w serwisie).

Jak jeszcze można PS3 podłączyć żeby cieszyć się pełnią możliwości zestawu 5.1. Kino ma wyjscie HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Hi mam mały problem otóz.

PS3 połączone jest z zestawem 5.1 kablem optycznym ,niestety podczas uzywania konsoli często pojawiają się a własciwie żadko znikają irytujące szumy .

Głosnik jest na 100% dobry tak samo kabel optyczny(sprawdzone wszystko w serwisie).

Jak jeszcze można PS3 podłączyć żeby cieszyć się pełnią możliwości zestawu 5.1. Kino ma wyjscie HDMI.

Jeśli to kino ma tylko wyjście a nie ma żadnego wejścia HDMI to jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest kabel optyczny. Co do szumów to dziwna sprawa, skoro jesteś pewien, że kabel jest ok to spróbuj może jeszcze raz skonfigurować dźwięk w XMB konsoli, upewnij się, że PS3 wypuszcza dźwięk tylko na optyk a nie np. optyk + HDMI, sprawdź czy kabel dobrze siedzi w gnieździe bo optyki maja to do siebie, że lubią się luzować. Problemem może być tez nieuziemione gniazdko elektryczne i wynikające z tego zakłócenia nic innego nie przychodzi mi do głowy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino ma Wyjscie HDMI :) Napisałem o tym.

Już dwa kable optyczne probowałem głosnik na inncyh kinach i wszytsko grało,tylko u mnie buczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś poradzić jakie głośniki kupić do telewizora bo sam telewizor słysze że dźwięk z głośników jest TRAGICZNY - co możecie mi polecić w rozsądnych cenach i dźwiękiem lepszym od sluchawek z tesco za 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Video do monitora będę podłączał przez kabel HDMI-DVI tylko, że mój monitor nie ma głośników. No i tutaj mam pytanie względem przeniesienia Audio. No i co do tego sposobu z tym oryginalnym kablem od ps3. Czy, żeby podłączyć dzięki niemu słuchawki to wystarczy mi taka przepinka? -> http://allegro.pl/adapter-rca-chinch-minijack-zenska-i1327690562.html

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino ma Wyjscie HDMI :) Napisałem o tym.

Już dwa kable optyczne probowałem głosnik na inncyh kinach i wszytsko grało,tylko u mnie buczy :(

Wiem, że ma wyjście, szkoda, że nie ma wejścia o to mi chodziło ;) a wracając do tematu masz uziemione gniazdko elektryczne ? no i jeszcze jedno, cały czas piszesz "głośnik" chodzi może o sub'a reszta gra ok?

Polecam ten temat:

http://www.audiostereo.pl/buczacy-subwoofer-canton_61866.html

Spróbuj wszystkich rozwiązań, które są podane w tym temacie, dam sobie rękę uciąć, że to albo zakłócenia spowodowane kablówką, anteną FM lub gniazdkiem elektrycznym.

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem kupić headset do PS3 tylko problem w tym, że nie mam za bardzo sianka. Co byście polecili jako tańszą alternatywe dla hs od sony? Jabra za 39zł odpada, bo słyszałem że jest fatalna.

Mnie dobrze spisywała się słuchawka Nokia, konkretnie taki model > Link< ma (jak dla mnie) bardzo wygodny uchwyt na ucho :thumbsup:

... Czy, żeby podłączyć dzięki niemu słuchawki to wystarczy mi taka przepinka? -> http://allegro.pl/adapter-rca-chinch-minijack-zenska-i1327690562.html

Z góry dzięki za odpowiedź.

:yes:

Witam. Czy może mi ktoś poradzić jakie głośniki kupić do telewizora bo sam telewizor słysze że dźwięk z głośników jest TRAGICZNY - co możecie mi polecić w rozsądnych cenach i dźwiękiem lepszym od sluchawek z tesco za 20zł

Słuchawki z Lidla za 25zł ;) A może napiszesz jakąś górna granicę cenową do której możemy Ci cokolwiek polecić. Piszesz zbyt ogólnie i nie sądzę aby ktoś pokusił się o konkretniejszą odpowiedź :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można skompletować zestaw kina domowego w cenie ok. 1000zł? W tej cenie chciałbym kupić amplituner, przednie głośniki oraz kable. Oczywiście biorę pod uwagę kupno używanego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można skompletować zestaw kina domowego w cenie ok. 1000zł? W tej cenie chciałbym kupić amplituner, przednie głośniki oraz kable. Oczywiście biorę pod uwagę kupno używanego zestawu.

Na upartego można, tylko, że to o czym piszesz będzie zestawem stereo a nie "kinem" 5.1, jeśli interesuje Cie tylko stereo to w 1000zł się zmieścisz np. w tych granicach pierwsze z brzegu

http://allegro.pl/ja...1344248742.html

+ amp 5.1 jesli chcesz stereo to znajdziesz taniej

http://allegro.pl/ya...1342463540.html

Jeśli podpinasz to pod PS3 to polecam szukać ampa z wejściami i wyjściem HDMI.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie zestawu Logitecha Z-5500:

1. Jakiej długości są kable do głośników (chodzi mi o tylne głośniki)?

2. Rozumiem że podłączenie nie do tv tylko do PS3 kablem optycznym?

3. Czy można kupić coś lepszego do grania w tym przedziale cenowym?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jakiej długości są kable do głośników (chodzi mi o tylne głośniki)?

Głośniki przednie - 4,5 m

Głośnik centralny - 4,5 m

Głośniki tylne - 7,5 m

2. Rozumiem że podłączenie nie do tv tylko do PS3 kablem optycznym?

:yes:

3. Czy można kupić coś lepszego do grania w tym przedziale cenowym?

I tak i nie, odpowiedź na pytanie uzależniona jest od oczekiwań, dla jednych to lepsze dla innych tamto. Ogólnie odsłuchaj te głośniki w jakimś sklepie i sam zdecyduj :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam głośniki logitecha z 5500 i chciałbym podpiąć do nich jakieś słuchawki do 150zl , myślałem o czymś takim :

Pioneer SE-M390 lub AKG K-77

które wybrać chyba ze ktoś ma inna propozycje ?

Czy kupi się sluchawki do 200zł z headsetem do ps3 ?

Jak nie to jaki tani headset polecacie ?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 300zł na słuchawki. Zastanawiam się nad

-SteelSeries Siberia V2

-Sennheiser HD555

-Roccat Kave 5.1

-Creative Fatal1ty HS1000

Najbardziej przypadły mi do gustu Siberie V2, mój kolega ma pierwszy model i sobie chwali, choć mówił też o tych Roccatach. I pytanie do was, które z tych słuchawek możecie mi polecić? Wiele słyszałem o tych Senkach, ale jakoś nie przypadły mi do gustu, a zależy mi na dobrej jakości dzwięku z gier typu CoD i innych. Słuchawki na razie będą podłączone do wyjścia słuchawkowego w TV, czy osiągnę w miarę dobry dzwięk? Potem pomyślę, o jakimś dekoderze czy coś.

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×