Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Masz fata więc będzie Ci na Danonie wyświetlało multi. Miałem tak u znajomego, dopiero na slimie jest zmiana.

czyli co chcialem by gralo wszysko jak trzeba i z wymiany kina domowego (myslalem, ze wydam kolo 200 euro max) juz mam 800w plecy, kolumny mi dalej nie pasza bo w stereo kiepsko graja (+2-3stowy na nowe fronty)

to i jeszcze ps musze zmienic.. ja piorkuje...

dobra przypuscmy, ze zmienie na slima jak to wplynie na dzwiek w takim np cod bo? bede slyszal ten granat za plecami? ;)

czy po prostu gra kiepska?

ps wlasnie wzialem do reki kilka filmow brd i wszedzie pisze dolby digital hd (na receiverze wyswietla sie "multi") czyli tez nie chodza w prawdziwym 5.1?

pyam glupio bo mimo posiadania kina nigdy nie slucalem 5.1 (jak juz pisalem mialo tylko jedno wejscie i by obsluzyc wszystkie urzadzenia bylo podlaczone kablem sluchawkowym do tv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat nie wypuszcza dźwięku hd tylko linear pc. Ja mam gorszy amp i też mi tak wyświetla ale dźwięk jest 5.1. Nie rzucałem w taki sposób granatu ale chyba w dead space jak coś turkotało z lewej strony to słychać było np z tyłu lewo, po obrocie było po prawie stronie. Myślę, że musisz na spokojnie sobie posłuchać. Film jak leci to masz efekty np z tyłu? Pamiętaj że tylne kolumny grają najczęściej ciszej i tylko przy pewnych efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jak leci to masz efekty np z tyłu? Pamiętaj że tylne kolumny grają najczęściej ciszej i tylko przy pewnych efektach.

hmm pokuj mam ciulowy bo siedze na rowno z glosnikami tylnymi jak ogladam film (do grania siadam blizej tv), ale generalnie w filmie graja na 100%

hmm chyba rzuce okiem w necie moze jakies dvd z samplami mozna gdzies dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać będą grały tylko ciszej. Najlepsze samle to takie gdzie coś się kreci i słychać to w poszczególnych głośnikach albo taki co mówi lewy, prawy, tylni lewy. Wtedy będziesz wiedział czy faktycznie działają w systemie 5.1. A jak grasz to naprawdę nie ma odgłosów dookoła Ciebie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po seansie Piratow z Karaibow 3 bluraya, oczywiscie juz na podlaczonych Logitechach Z623, powiem tak.. Jak ktos nie ma miejsca w pokoju na 5.1 to moim zdaniem te glosniki urywaja dupe.. Dzwiek jest naprawde niezly.. Co prawda mam na razie podlaczone do ps3 kablem dolaczonym do konsoli.. Czy podpiecie kablem optycznym da jakas roznice? Jakies ustawienia w konsoli zmienic czy na standardowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać będą grały tylko ciszej. Najlepsze samle to takie gdzie coś się kreci i słychać to w poszczególnych głośnikach albo taki co mówi lewy, prawy, tylni lewy. Wtedy będziesz wiedział czy faktycznie działają w systemie 5.1. A jak grasz to naprawdę nie ma odgłosów dookoła Ciebie?.

sa, ale nie bylem pewien czy to to samo co w frontach czy co innego stad wykonalem test z granatem jako "ostro odcinajacym sie od otoczenia" ;)

co do glosnikow malch znajoma ma logitecha 5.1 i naprawde zdrowo wala jak na cene i wielkosc.

ps. wlasnie gram w AC brotherhood i wydaje mi sie, ze tutaj jest prawdziwe 5.1 a cod bo jest albo kiepski w tym albo nikt nei pomyslal o granatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca to o co chodzi ale może tutaj sprawdzisz czy grają Ci tak jak powinny w sensie, lewy prawy, tylni. http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/howto/articles/Multichannel.aspx#link6 i ściągnij wersje 6 kanałową.

@BrzozaLuk na jakim kablu, tym z chinczami?. No nie mów, że oglądałeś to na stereo, ewentualnie na sztucznym 5.1. Jeżeli chcesz mieć prawdziwe 5.1 to musisz podpiąć przez optyk lub hdmi.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa, ale nie bylem pewien czy to to samo co w frontach czy co innego stad wykonalem test z granatem jako "ostro odcinajacym sie od otoczenia" ;)

co do glosnikow malch znajoma ma logitecha 5.1 i naprawde zdrowo wala jak na cene i wielkosc.

ps. wlasnie gram w AC brotherhood i wydaje mi sie, ze tutaj jest prawdziwe 5.1 a cod bo jest albo kiepski w tym albo nikt nei pomyslal o granatach ;)

CoD BO ma po prostu ciulaty dźwięk i tyle :P a konsoli zmieniać nie musisz, ustaw poprostu na Linear PCM i nie ruszaj ampa, linear od bitstreamu rożni się tym, że przy tym pierwszym to konsola dekoduje dźwięk a przy drugim robi to amp i nie wygląda to tak, że nie obsłuży dekoderów HD tylko tak, ze nie będziesz tego widział na ampie ale dźwięk będzie ok. Podstawowa zasada jest taka żeby nie wymuszać w ampie dekodera tylko dać mu wykryć jaki sygnał dostaje i wtedy będzie tak jak ma być.

Co do testu kanałów, o który pytałeś to musi go mieć amplituner, PS3 takiej funkcji nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co do testu kanałów, o który pytałeś to musi go mieć amplituner, PS3 takiej funkcji nie posiada

Można też poszukać w sieci filmów do testowania audio. Kiedyś zassałem takie cudo że na ekranie miałem rysunek pokoju z rozmieszonymi głośnikami w 5.1 Po kolei wszystkie kolumny podświetlały się i to właśnie z nich w danej chwili grała jakaś tam muzyka. Na koniec odpalała całość. Każdy kanał miał jakieś 5-10 sekund grania samodzielnie i to wystarczyło do sprawdzenia czy wszystkie grają wtedy kiedy trzeba :thumbsup:

BTW Teraz zerknąłem że chyba Denver666 o tym właśnie pisał i wrzucił jakiś link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD BO ma po prostu ciulaty dźwięk i tyle :P a konsoli zmieniać nie musisz, ustaw poprostu na Linear PCM i nie ruszaj ampa, linear od bitstreamu rożni się tym, że przy tym pierwszym to konsola dekoduje dźwięk a przy drugim robi to amp i nie wygląda to tak, że nie obsłuży dekoderów HD tylko tak, ze nie będziesz tego widział na ampie ale dźwięk będzie ok. Podstawowa zasada jest taka żeby nie wymuszać w ampie dekodera tylko dać mu wykryć jaki sygnał dostaje i wtedy będzie tak jak ma być.

Co do testu kanałów, o który pytałeś to musi go mieć amplituner, PS3 takiej funkcji nie posiada

ok musze tam rzucic okiem bo wydawalo mi sie, ze jak wybiore hdmi to poprostu mam podane jakie mam wyjscia (mozliwosci wyboru nie mam).

a w ampie mam na pilocie kilka przyciskow, ale nigdy nie pokazuje mi sie "auto"

juz sobie sciagnalem te 2 dema (teraz nei odpalam bo zona spi kolo glosnikow ;P

ps sciagnalem tez z ampguts tony testowe audio zobacze jak te glosniki naprawde graja.

ps2 dzisiaj sie dobrze przyslucham w brotherhood, ale prawie jestem pewien ze wszystko dziaka ok.

kino ma opcje, ale to bez sensu - to, ze wszystkie glosniki graja to ja wiem, ale "granie z 5.1 glosnikow" a "granie 5.1" to 2 rozne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BrzozaLuk na jakim kablu, tym z chinczami?. No nie mów, że oglądałeś to na stereo, ewentualnie na sztucznym 5.1. Jeżeli chcesz mieć prawdziwe 5.1 to musisz podpiąć przez optyk lub hdmi.

no czinczulki, i zastanawiam sie czy sens jest kupowac kabel optyczny. te moge glosniki to dosyc mocne 2.1 bo 200W z "THX-em"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czinczulki, i zastanawiam sie czy sens jest kupowac kabel optyczny. te moge glosniki to dosyc mocne 2.1 bo 200W z "THX-em"

Sorki nie doczytałem, że Ty nie masz 5.1. Jeżeli masz tylko stereo to raczej nie ma sensu. Teoretycznie jedynie może być nieco lepsza jakość dźwięku ale pewnie i tak tego normalny człowiek nie usłyszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki mały problem: Mam monitor do PC, podlaczylem do niego przejscówka ps3. Jest good, ale co z dzwiekiem ? czy jest jakaś możliwosc aby podlaczyc pleyke do glosników komputerowych ? Albo moze jakis inny dobry pomysł na pozyskanie dzwieku ? xD ale te inne pomysly raczej niemozliwe. Wiec prosze tylko o odpowiedz na temat tych głośników komputerowych.

PS. Głosniki 2.1 jakieś zwykle Creative

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko (znając moje szczescie juz było): podłaczylem ps3 to monitora komputerowego, niestety nie posiada glosnikow wiec dzwieku brak. Chcialbym sobie kupic jakies sluchawki gdyz gram male Cupy w coda i dzwiek mi potrzebny :P I moj pytanie brzmi jezeli kupie sluchawki optyczne, podlacze do ps3 i to wsio ? bedzie juz dzwiek czy trzeba jeszcze cos robic ? I czy sharkoony sa dobre ? czy moze polecacie cos innego/lepszego/tanszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na świeta dostałem ps 3 slim 320gb.

Już po wlaczeniu pierwszej gry dzwięk się zaczął zacinać, np w god of war 3 jakaś osoba mówiła w kółko to samo. Myślałem że to problem z grą, jednak po zainstalowaniu innych gier (resistance 2 i uncharted 2) okazało się że jest to samo. W resistance 2 muzyka w tle się zacinała po czym jakiś moment jej leciał cały czas w kółko, obraz zaciął mi się tylko 2 razy, i wyglądało to tak, że gra się zacinała i obraz zaczynał "drgać" na lewo i prawo. To samo jest w uncharted 2, ale bardzo rzadko.

Da się to jakoś naprawić, czy jedynym sposobem jest odesłanie na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się jak podłączyć moje stare głośniki Creative Inspire T5400 do ps3. Chciałbym mieć pełne 5.1. Wiem, że mogę to zrobić poprzez podłączenie do równie starej zewnętrznej karty dźwiękowej SB Live 5.1 ale do tego zachodzi potrzeba podłączenia do laptopa. Jednak nie chce mieć włączonych tylu urządzeń. Pamiętam, że było coś takiego jak dekoder Creative DDTS-100 ale niestety chyba jest już niedostępny. Czy jest jakaś alternatywa dla tego urządzenia? Oczywiście w ramach opłacalności. A może istnieje jakiś inny sposób bez potrzeby kupowania kolejnych głośników? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dawno nie pisałem :D

Witam,

Zastanawiam się jak podłączyć moje stare głośniki Creative Inspire T5400 do ps3. Chciałbym mieć pełne 5.1. Wiem, że mogę to zrobić poprzez podłączenie do równie starej zewnętrznej karty dźwiękowej SB Live 5.1 ale do tego zachodzi potrzeba podłączenia do laptopa. Jednak nie chce mieć włączonych tylu urządzeń. Pamiętam, że było coś takiego jak dekoder Creative DDTS-100 ale niestety chyba jest już niedostępny. Czy jest jakaś alternatywa dla tego urządzenia? Oczywiście w ramach opłacalności. A może istnieje jakiś inny sposób bez potrzeby kupowania kolejnych głośników? Z góry dzięki za pomoc.

Aby mieć pełne 5.1 na głośnikach komputerowych z wejściem analogowym z PS3 to trzeba mieć coś co przetworzy sygnał cyfrowy (z optyka lub HDMI) na analogowy, tutaj z pomocą może przyjść odpowiednia karta dźwiękowa. W innym przypadku trzeba już inwestować w kino domowe lub ampli z głośnikami do niego :ninja:

Witam!

Na świeta dostałem ps 3 slim 320gb.

Już po wlaczeniu pierwszej gry dzwięk się zaczął zacinać, np w god of war 3 jakaś osoba mówiła w kółko to samo. Myślałem że to problem z grą, jednak po zainstalowaniu innych gier (resistance 2 i uncharted 2) okazało się że jest to samo. W resistance 2 muzyka w tle się zacinała po czym jakiś moment jej leciał cały czas w kółko, obraz zaciął mi się tylko 2 razy, i wyglądało to tak, że gra się zacinała i obraz zaczynał "drgać" na lewo i prawo. To samo jest w uncharted 2, ale bardzo rzadko.

Da się to jakoś naprawić, czy jedynym sposobem jest odesłanie na gwarancje?

Ciekawe, tutaj jest coś z konsola ewidentnie. Nie sądzę, że to źle ustawiony dźwięk (bo inaczej by go nie było), czy ustawieniami obrazu (też by go nie było). Przy filmach z płyty również jest problem? Konsola na 90% do serwisu.

Pytanko (znając moje szczescie juz było): podłaczylem ps3 to monitora komputerowego, niestety nie posiada glosnikow wiec dzwieku brak. Chcialbym sobie kupic jakies sluchawki gdyz gram male Cupy w coda i dzwiek mi potrzebny :P I moj pytanie brzmi jezeli kupie sluchawki optyczne, podlacze do ps3 i to wsio ? bedzie juz dzwiek czy trzeba jeszcze cos robic ? I czy sharkoony sa dobre ? czy moze polecacie cos innego/lepszego/tanszego ?

W sumie tak, podłączysz optykiem, wybierzesz w xmb wyjście optyczne, ustawisz rodzaje dźwięku jakie obsługują słuchawki (DD, DTS czy co tam będzie mieć) i już :woot:

Co do tych słuchawek, to nie miałem z nimi kontaktu, ale ktoś na forum już o nich pisał, że jest zadowolony.

Witam, mam taki mały problem: Mam monitor do PC, podlaczylem do niego przejscówka ps3. Jest good, ale co z dzwiekiem ? czy jest jakaś możliwosc aby podlaczyc pleyke do glosników komputerowych ? Albo moze jakis inny dobry pomysł na pozyskanie dzwieku ? xD ale te inne pomysly raczej niemozliwe. Wiec prosze tylko o odpowiedz na temat tych głośników komputerowych.

PS. Głosniki 2.1 jakieś zwykle Creative

Z góry dziekuję za pomoc.

Kabel AV z zestawu konsoli plus coś takiego ->> http://allegro.pl/ad...1373960615.html

(To pytanie chyba nigdy się nie znudzi :D)

Wszechstronnego odsłuchu :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na świeta dostałem ps 3 slim 320gb.

Już po wlaczeniu pierwszej gry dzwięk się zaczął zacinać, np w god of war 3 jakaś osoba mówiła w kółko to samo. Myślałem że to problem z grą, jednak po zainstalowaniu innych gier (resistance 2 i uncharted 2) okazało się że jest to samo. W resistance 2 muzyka w tle się zacinała po czym jakiś moment jej leciał cały czas w kółko, obraz zaciął mi się tylko 2 razy, i wyglądało to tak, że gra się zacinała i obraz zaczynał "drgać" na lewo i prawo. To samo jest w uncharted 2, ale bardzo rzadko.

Da się to jakoś naprawić, czy jedynym sposobem jest odesłanie na gwarancje?

uuu takiego myku to nigdy nie mialem ja bym poszedl do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możłiwość kupienia słuchawek bezprzewodowych lub bezprzewodowych, z mikrofonem, które będą działały na ps3? w cenie ok. 200 złotych

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam słuchawek do ps3 z mikrofonem (bezprzewodowe lub przewodowe). Nie mam limitu cenowego, chociaż optymalne byłoby ok. 200 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam zamiar kupić jakies słuchawki ale nie wiem jakie pomóżcie(do gry Black Ops)cyzli raczej z microphonem....aa i najlepiej zeby byly bezprzwodowe chyba ze sie zacinaja to moga byc przewodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sobie sprawić jakieś słuchawki do ps3, w oko wpadły mi te creativy http://allegro.pl/sl...1384614020.html

Ma ktoś może doświadczenie z nimi? A może moglibyście mi coś polecić w granicach 100-150zł

dodam tylko, że tych słuchawek nie podłączysz bezpośrednio do PS3. Będziesz potrzebować takiej przejściówki

http://photos03.isto...big/1039978.jpg

Szukam też czegoś takiego, żeby dźwięk z gier i z czatu głosowego były w słuchawkach i oczywiście można było używać podczas gry czatu głosowego. Wcześniej przez HDMI był dźwięk do TV a HS noki do rozmowy, teraz że dzieciątko w drodze przeszedłem na zwykłe słuchawki podłączone przez SCART i dalej przejściówka na JACK do słuchawek.

Wiem że mogę użyć tylko HS jako mikrofon, ale wolał bym jakis gotowy zestaw taki jak ten co kolega podał linka CREATIVE lub takie jak Tritton AX 180

Tritton AX 180

Czy takie słuchawki będą miały sygnał z gry i można je używać w czacie głosowym podczas gry?

Pozdro Radek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainteresowałem się tym sprzętem a dokładnie samym tym konwerterem....

z optical na 3x jack....

cyz ktoś jest użytkownikiem tego i podłączył do tego głośniki.....

jest w stanie napisać jak to się sprawdza w praniu....

pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×