Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Voice chat idzie Ci po USB

Do normalnego dzwieku potrzebujesz podlaczyc TAKIM kablem (of kors same RCA do stereo) + konfig w ustawieniach dzwieku.

Dzięki już ogarnąłem, że chodzi o component i już do mnie jedzie. Co do wtyczek to dam radę po kolorach;). Mam nadzieję, że jakość będzie ok.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja - czy ktokolwiek mial stycznosc (nie tylko w necie) ze sluchawkami ProGaming AX720? Wlasnie ciezko na nie zachorowalem, ale cena sklania do wczesniejszego zasiegniecia rady pardon.gif

TAKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam PS3 podłączone przez HDMI do Samsunga BX2231. Do tego monitora mam podłączone głośniki 2.0 przez minijacka. Jakość dźwięku mnie nie zadowala. Więc postanowiłem że odłożę pieniążki i kupie jakieś głośniki.

Moje wymagania:

* Głośniki muszą być 5.1

* Dobrze by było gdybym mógł je podłączyć od razu do PS3(wejście optical) - nieobowiązkowe.

* Długie kable(będą porozmieszczane po całym pokoju) chyba że to nie problem i mogę jakiś dłuższy kabel dokupić.

* Pilot(bezprzewodowy lub przewodowy) ponieważ głośniki będą stały na górnej półce i nie będzie mi się chciało ciągle wstawać.

Cena max 300 zł. Chociaż chciałbym wydać mniej jeżeli się da. Jeżeli nie to poczekam aż polecone głośniki stanieją lub uzbieram trochę kasy. A i czy duża różnica jest między głośnikami 5.1 podłączonymi przez minijack a tymi samymi głośnikami podłączonymi przez optical?

A i stare głośniki to Creative Inspire 245.

Chyba jednak w tej cenie nie znajdę głośników 5.1 z wejściem optycznym.

Czy mogę zrobić tak?

5 głośników --> subwoofer --> Odtwarzacz DVD(z wejściem optical) --> PS3

Czy takie coś jest możliwe? Jeżeli nie to zadowole się głośnikami 5.1 podłączonymi do monitora przez minijack.

Czy takie mogą być:

http://allegro.pl/logitech-x-530-5-1-nowa-wersja-kurier-24h-idealne-i1406879197.html

Chociaż wolałbym jakieś z pilotem. Niekoniecznie bezprzewodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja - czy ktokolwiek mial stycznosc (nie tylko w necie) ze sluchawkami ProGaming AX720? Wlasnie ciezko na nie zachorowalem, ale cena sklania do wczesniejszego zasiegniecia rady pardon.gif

TAKIE

NIe dziwię się wcale, ja też na nie zachorowałem, chociaż póki co kupiłem tańsze (żona plumkała). Niewykluczone, że jak wypróbujesz, to nabędę i takie słuchawki za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe dziwię się wcale, ja też na nie zachorowałem, chociaż póki co kupiłem tańsze (żona plumkała). Niewykluczone, że jak wypróbujesz, to nabędę i takie słuchawki za jakiś czas.

Taaa ja chwilowo roztaczam przed moja kobita wizje cudnie przestrzennego dzwieku z jej plyt dts biggrin.gif

Nie wiedzialem tylko co odpowiedziec, jak zapytala - co to sa i co daja te wiesniackie napisy na sluchawkach pardon.gif - po czym odpalilem BO i uslyszalem - ....A....H....A... whistling.gif

nic to, skusze sie chyba i zdam relacje jak dojda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 5 głośników --> subwoofer --> Odtwarzacz DVD(z wejściem optical) --> PS3

Czy takie coś jest możliwe? ...

Jeżeli odtwarzacz ma wejście optyczne to możesz je spokojnie wykorzystać do podłączenia Ps3. Pytanie jak subwoofer i głośniki otrzymują sygnał z odtwarzacza? A może to co podajesz to po prostu kino domowe z wejściem optycznym? Najlepiej napisz jaki to model i osobą chętna Ci pomóc sobie sprawdzi w necie.

Jeśli to "goły" odtwarzacz dvd to wątpię aby miał port optical-in, raczej na 100% jest to optical-out ... ale tutaj sobie gdybam. Jeśli jednak tak jak pisałem wyżej jest to kino domowe z optical-in gdzie mamy dvd połączone z subwooferem a następnie do niego podłączane są satelity (np: panasonic stosuje takie rozwiązania) to bez problemu powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa ja chwilowo roztaczam przed moja kobita wizje cudnie przestrzennego dzwieku z jej plyt dts biggrin.gif

Nie wiedzialem tylko co odpowiedziec, jak zapytala - co to sa i co daja te wiesniackie napisy na sluchawkach pardon.gif - po czym odpalilem BO i uslyszalem - ....A....H....A... whistling.gif

nic to, skusze sie chyba i zdam relacje jak dojda.

Będę niecierpliwie czekał na recenzję, zwróć uwagę na ewentualne szumy, kiedy nie leci dzwięk. Ja ciągle swoich nie wypróbowałem, czekam na composite;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te podane przez Ciebie głośniki mają wejście optyczne? Bo z opisu tego nie wynika.

2. Optyk z jack z monitora to jak sex z ładną laska a walenia konia (lub sex z brzydka laską), niby to samo a jednak.

3. Jak chcesz poczuć np pierdnięcie w postaci gęsiej skórki przy dead space to musisz mieć 5.1 a nie jakieś stereo przerobione na 5.1.

http://www.ceneo.pl/;004+sGenius?gclid=CNqVt6LotKYCFRgz3godeEdPIg 1,3 i 4. Tylko mam taki cienki net, że nie mogę sprawdzić czy one mają optyka czy nie. Kiedyś się nimi interesowałem i pisałem z osobą które ja miała. Chwaliło sobie za taką ceną. Pamiętaj, musisz mieć wejście optyczne dla prawdziwego 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić kabel optyczny Tylko nie wiem czym się różnią takie za 40zł a za 100zł czy warto wydać więcej czy niczym się nie różnią potrzebuje kabla 5m.Może mi jakiś polecicie ??

Dzięki za Odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić kabel optyczny Tylko nie wiem czym się różnią takie za 40zł a za 100zł czy warto wydać więcej czy niczym się nie różnią potrzebuje kabla 5m.Może mi jakiś polecicie ??

Dzięki za Odpowiedz

Jesli obce sa ci stwierdzenia "przejrzystosc pojemnosciowa osrodka" lub "impedancja falowa" - to kup taki jaki chcesz - roznicy nie uslyszysz pardon.gif. A na powaznie - 5metrow to dosc sporo - wiec kup taki co ma ekran grubszy - dla bezpieczenstwa samego optyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ci to hyh zobrazowac - jak w zyciu - dlugi i cienki - tak se.. dlugi i gruby - noo to jest to!

Zapytaj kobiety - ona Ci wyjasni :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. to jakie głośniki 2.1 lub 5.1 najlepsze do 300 zł? Czy w tej cenie lepsze 5.1 czy 2.1. Na forumpc odradzali mi Logitech X-530.

Co do odtwarzacza DVD to Trak vxp-850 i nad wejściem jest tylko napisane optical. W piwnicy mam jeszcze jakieś stare 2 dekodery Cyfry + z 2005.

Pozdrawiam.

EDIT

Co do tych głośników Genius, wolałbym coś bez drewna bo mi się nie ładnie będą wyglądały w moim pokoju :P

Ew. czy te są dobre?

http://www.komputron...tech_X_540.html

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam konsolę PS3 podpięta kablem HDMI do amplitunera Denon 1909

Ostatnio kupiłem sobie płytę Szanuj (Star Guard Muffin) i po uruchomieniu jej w PS3 padłem z przerażenia - więcej było charczenia niż muzyki. Zacząłem kombinować, wsłuchiwać się i okazało się, że na każdej płycie CD Audio ten mój zestaw charczy, problemu tego nie ma, gdy np. puszczam muzykę z płyty DVD lub z innego źródła (tuner cyfrowy) podpiętego też przez HDMI do tego amplitunera. Najlepsze jest to, że także nie charczy, gdy te same płyty puszczam z jakiejś zwykłego odtwarzacza... DVD Manta, podpiętego w miejsce PS3. Czyli wyraźnie problem się pojawia w momencie zestawienia płyta CD Audio + PS3.

W miejscu, gdzie mówię o charczeniu mam na myśli, że dźwięk jest przesterowany. Zwłaszcza w sekcji niskotonowej na niskich basach i na wokalu. Dźwięk jest po prostu niewyraźny, męczący.

Przeszukałem ustawienia PS3 itd. i nie znalazłem nic ciekawego, co by mogło powodować te problemy. Czy macie jakieś koncepcje na to? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy PS3 obsługuje sluchawki bezprzewodowe (nie jako headset tylko zamiast głośników)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi wrzuce swoje 3 pytania w gmatwanine ;)

dotychczas mialem tanie kino sony w trybie multistereo (w zasadzie 2x2+1) bo sygnal szedl do niego po wyjsciu sluchawkowym z tv.

dokupilem denona avr 1911 i glosniki podpiete do ps3 bezposrednio po hdmi. I jestem zawiedziony. znaczy nie udalo mi sie uzyskac (probowalem w COD BO) efektu jakiego sie spodziewalem.

znaczy rzucam granat odwracam sie do niego tylem a wybuch i tak leci z przednich glosnikow WTF?

probowalem sporo opcji we wzmacniaczu (mam kino od kilku dni moze nie wszystkie?)dts neo:6, dolby pl II,

wlasnei sobie uswiadomilem, ze w ps nigdy nie grzebalem w ustawieniach.

pytania 3:

1 czy da sie tki myk z granatem jak opisalem wyzej osignac (no plus ew lokalizacja strzalow "na sluch")?

2 jesli tak to w kazdej grze czy tylko niektorych?

3 co i jak ustawic? (receiver ma DD EX, DD+, D HD, DTS(4 rodzaje), dts HD, pcm i pewnei kilka innych ;)

Generalnie to w każdej grze da się( przynajmniej powinno) ja na PC gram w cs 1.6 na słuchawkach 5.1 i można grac wszystko na słuch:P

Ogólnie pogrzeb w pogrzeb w opcjach Ps3 audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu kwestii podpięcia starszego amplitunera stereo pod ps3 w sposób pozwalający na uzyskanie wreszcie lepszego niż standardowe piski z głośników telewizora dzwięku.

Kilka słów o zestawie (sprzęt ma swoje lata, ale służył dzielnie i chciałbym z niego jeszcze trochę się pocieszyć zanim zapadnie decyzja o jakimś upgradzie.

- PS3 FAT 80GB

- LCD Philips 42 3604

- Ampli Technics SA-EX 100

- 2x B&W DM601

Jak to podłączyć, żeby zagrało - tzn dzwięk podczas grania plus przy oglądaniu tv? Studiując znalezioną w sieci instrukcję wnioskuję, że podłączyć amplituner do tv można prze4z VCR - ale czy da się to jakoś zrobić bezpośrednio?

Będę wdzięczny za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu kwestii podpięcia starszego amplitunera stereo pod ps3 w sposób pozwalający na uzyskanie wreszcie lepszego niż standardowe piski z głośników telewizora dzwięku.

Kilka słów o zestawie (sprzęt ma swoje lata, ale służył dzielnie i chciałbym z niego jeszcze trochę się pocieszyć zanim zapadnie decyzja o jakimś upgradzie.

- PS3 FAT 80GB

- LCD Philips 42 3604

- Ampli Technics SA-EX 100

- 2x B&W DM601

Jak to podłączyć, żeby zagrało - tzn dzwięk podczas grania plus przy oglądaniu tv? Studiując znalezioną w sieci instrukcję wnioskuję, że podłączyć amplituner do tv można prze4z VCR - ale czy da się to jakoś zrobić bezpośrednio?

Będę wdzięczny za pomoc...

Ja mam ampli SA-EX 120 i z tego co mi tata tłumaczył to albo dźwięk na ps3 albo na tv. Oczywiście mam go na ps3. Weź kabel chinch ten co od Sony dostałeś, podłącz go do ps3, następnie do sprzętu grającego i ustaw na kanał VCR. Z tv tak samo, ale wydaję mi się jak wcześniej wspomniałem, że wybierasz tu dźwięk lub tam. thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że odszedłem od kupna głośników (zdecydowanie za mały pokój oraz brak miejsca) zacząłem się zastanawiać nad słuchawkami 5.1 i wygooglowałem słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Headset. Uważacie że dobre są te słuchawki i że opłaca się je kupić, a może polecacie inne ? Chce działały jak 5.1 i jestem znawcą tych tematów i proszę o pomoc ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zepsuło mi się wejście optyczne w amplitunerze VAMAHA636, przełączam na drugie wejście i jest dżwięk z PS3, a w pierwszym, nie ma nic, po prostu coś "walnęło w głośnikach i dzwięk zanikł";( Teraz pytanie czy takie wejście da się wymienić/ opłaca? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sluchawki-mad-catz-tritton-ax-pro-5-1-dla-graczy-i1408409399.html http://allegro.pl/sluchawki-mad-catz-tritton-ax-720e-dla-graczy-skl-i1403074548.html

Witam, jako że odszedłem od kupna głośników (zdecydowanie za mały pokój oraz brak miejsca) zacząłem się zastanawiać nad słuchawkami 5.1 i wygooglowałem słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Headset. Uważacie że dobre są te słuchawki i że opłaca się je kupić, a może polecacie inne ? Chce działały jak 5.1 i jestem znawcą tych tematów i proszę o pomoc ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zepsuło mi się wejście optyczne w amplitunerze VAMAHA636, przełączam na drugie wejście i jest dżwięk z PS3, a w pierwszym, nie ma nic, po prostu coś "walnęło w głośnikach i dzwięk zanikł";( Teraz pytanie czy takie wejście da się wymienić/ opłaca? Pozdrawiam

Teoria brzmi, że pewnie się da. Może samo wylutowanie i wlutowanie nowego. Jednak skoro się pytasz to znaczy, że nic na ten temat nie wiesz. Tak więc musisz udać się do jakiegoś serwisu rtv. Być, może jak sam stwierdziłeś nie będzie to opłacalne. Jeżeli będzie to zbyt duże obciążenie to może trzeba będzie kupić rozdzielacz optyka i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ampli SA-EX 120 i z tego co mi tata tłumaczył to albo dźwięk na ps3 albo na tv. Oczywiście mam go na ps3. Weź kabel chinch ten co od Sony dostałeś, podłącz go do ps3, następnie do sprzętu grającego i ustaw na kanał VCR. Z tv tak samo, ale wydaję mi się jak wcześniej wspomniałem, że wybierasz tu dźwięk lub tam. thumbsup.gif

Zrobiłem jak napisałeś - ale nie mam nadal dźwięku. Podpinam kabel do ps3 i biała i czerwoną wtyczkę wkładam do VCR in w amlitunerze i nie ma żadnego efektu (poza buczeniem przy wkładaniu czerwonej końcówki)... Gdy podłączam laptopa (minijackiem a do ampli biały/czerwony do VCR in) to jest ok i muzyka gra a tu mnie zaraz coś strzeli bo na serio nie wiem jak te banalne pół kabla podpiąć.

Wynika z tego, że coś źle robię? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś - ale nie mam nadal dźwięku. Podpinam kabel do ps3 i biała i czerwoną wtyczkę wkładam do VCR in w amlitunerze i nie ma żadnego efektu (poza buczeniem przy wkładaniu czerwonej końcówki)... Gdy podłączam laptopa (minijackiem a do ampli biały/czerwony do VCR in) to jest ok i muzyka gra a tu mnie zaraz coś strzeli bo na serio nie wiem jak te banalne pół kabla podpiąć.

Wynika z tego, że coś źle robię? POMOCY!!!

No jeszcze w ustawieniach dzwieku w PS3 zmien na odpowiednie wyjscie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×