Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Ok...dzięki - udało się finally!!! Włączyłem sobie wyjście dźwięku z tv i ampli (tv sobie ściszam i jest ok)... Dobra - to zaczynamy teraz małą sesję z Comą na blu wreszcie z full hd i z normalnym dzwiękiem ;) Dzięki jeszcze raz za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakim normalnym dźwiękiem, jak stereo podpiąłeś :D.

Hehe...no w porównaniu z porażającą mocą głośników lcdka to i tak niebo a ziemia... a DM601 ładnie potrafią śmigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już composite i udało mi się podpiąć moje Trittony AX180. Muszę przyznać, że trochę mnie w fotel wcisnąły efekty dzwiękowe (testowałem na kilku pozycjach, z czego zdecydowanie najlepszą oprawę miało demko dead space 2, którego niestety musiałem zaniechać ze względów zdrowotnych - kilka razy prawie zawału dostałem). Szczerze polecam te słuchawki jeżeli chodzi o dzięk out. Testowałem również mikrofon i też bardzo ładnie działał, dzisiaj jeszcze zrobię tele-konferencję i sprawdzę, czy moje wnioski się potwierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę gadać ze znajomymi w grze. Niestety nie mam bezprzewodowego mikrofonu. Za to mam jakieś słuchawki za 100 zł z mikrofonem. Czy mogę je podłączyć do tego: http://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiekowa-audio-usb-5-1-s494-i1415449596.html

A potem ten adapter do konsoli? Czy to zadziała?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę gadać ze znajomymi w grze. Niestety nie mam bezprzewodowego mikrofonu. Za to mam jakieś słuchawki za 100 zł z mikrofonem. Czy mogę je podłączyć do tego: http://allegro.pl/ka...1415449596.html

A potem ten adapter do konsoli? Czy to zadziała?

Pozdrawiam

Facet, jest problem z nieoryginalnymi padami, a Ty chcialbyc podlaczyc do PS to cos??? biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet, jest problem z nieoryginalnymi padami, a Ty chcialbyc podlaczyc do PS to cos??? biggrin.gif

Aha, a jaki jest najtańszy sposób żeby gadać z innymi w grze?

Co do padów, to ja jakoś każdy podłączałem i każdy działał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jaki jest najtańszy sposób żeby gadać z innymi w grze?

Co do padów, to ja jakoś każdy podłączałem i każdy działał :P

ad1. skype / gg / ym biggrin.gif a na powaznie 44 strony postow na ten temat;

ad2. niewydajemniesie zebys kazdy podlanczal :) TU Dragio pisze why - mnie sie nie chce biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam głosniki Logitech 5.1 i nie posiadaja wejscia na kabel optyczny, w internecie znalazlem cos takiego:

http://allegro.zumi....1418370379.html

Czy to wystarczy aby dzwiek dzialal na moich glosnikach?

Takie cudo jest do tego typu połączenia "Gniazdo Toslink ODT <---> Wtyczka Optyczna Mini Jack 3,5 mm prosta" i w twoim przypadku nie zadziała, było by to tak jakbyś w złącza głośników poświecił latarką. Musisz mieć urządzenie, które przetworzy sygnał cyfrowy (w tym przypadku optyczny) na analogowy - zrozumiały dla Twoich głośników. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dostalem ostatnio ciekawe sluchawki od zonki z wyjscie optycznym wchodze w ustawienia konsoli/dzwieki mam 5.1 lub DTS jak daje DTS to w GT5 nie mam wogole dzwieku jak przestawie na 5.1 to jest. czy jest sposob zeby to zrobic tak zeby bylo DTS(niby dzwiek jest lepszy?) czy poprostu musi byc 5.1.

sluchawki to sharkoon v3 jak by to mialo jakos pomoc.

Edytowane przez Xus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digital Double 5.1 mam problem z ustawieniem na 5 głośników na ps3 gdy otwarzam film proszę o pomoc i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie nie zastrzelicie , ale ciężko mi sie teraz na szybko przebić prze 63 strony tematu.

Mam takie pytanko zakupiłem amplituner HK Avr 255 kolumny 5.1 i teraz jak podpinam PS3 kablem HDMI to cały czas mi pokazuje ze dźwięk jest PCM, a nie Dolby. Wydawało mi sie że Hadmi ma wyższy standard niż optyczne wejście.

Poradzie jak to podłączyć i co skonfigurować w konsoli, bo amplituner pokazuje że dociera do niego sygnał tylko na dwie kolumny, oczywiście on sobie to przetwaza na 5 kolumn i sub, jednak w moim odczuciu efekt jest mizerny.

Będę ogromnie wdzięczy za pomoc tu lub PW, gg 1041868

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie nie zastrzelicie , ale ciężko mi sie teraz na szybko przebić prze 63 strony tematu.

Mam takie pytanko zakupiłem amplituner HK Avr 255 kolumny 5.1 i teraz jak podpinam PS3 kablem HDMI to cały czas mi pokazuje ze dźwięk jest PCM, a nie Dolby. Wydawało mi sie że Hadmi ma wyższy standard niż optyczne wejście.

Poradzie jak to podłączyć i co skonfigurować w konsoli, bo amplituner pokazuje że dociera do niego sygnał tylko na dwie kolumny, oczywiście on sobie to przetwaza na 5 kolumn i sub, jednak w moim odczuciu efekt jest mizerny.

Będę ogromnie wdzięczy za pomoc tu lub PW, gg 1041868

Pozdrawiam serdecznie.

W ustawieniach (ustawienia/ustawienia wideo/format wyjścia audio HDMI) konsoli zmień Linear PCM na Bitstream, wtedy amp dostanie sygnał niezdekodowany przez PS3 i zaświeci się magiczna lampka DD lub DTS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje się, że to wina kabla. Do telewizora masz podłączone te trzy kabelki (żółty, czerwony, biały)? Żółty odpowiada za obraz, czerwony i biały za dźwięk. Według mnie coś na kablu jest nie tak, skoro masz problemy ze dźwiękiem - a konkretnie brakujące dialogi itd mogą być przez to, że w dźwięk jest w mono a nie w sterero. Ale nie jestem tego pewnien, mogę się mylić :tongue: A profesjonalnie wyjaśniając masz 1-ch mono przy telewizorze ;p

mam taki sam problem ale używam kabla HDMI, wydaję mi się że zrobiło się po jakiejś aktualizacji ale mogę się mylić, w filmach z lektorem nie słychać dialogów i w niektórych grach też, co ciekawe jak przyśpieszę film to słychać dialog :/ Co zmienić w ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nową użytkowniczką forum ,oraz posiadaczką konsoli Ps3 250Gb .I odrazu mam małe pytanko jeżeli gdzieś był już wałkowany taki temat proszę o zamknięcie. Przechodzę do sena otóż posiadam głośniki komputerowe Creative 5.1 Inspire T6100 ,i chciała bym je podłączyć pod swoją konsole ale niestety nie wiem jak:( czy ktoś z Was mógłby mi wytłumaczyć ( nie ręcznie) ehhehe ale np obrazkowo .Jak to podpiac żeby cieszyć się dźwiękiem i grą .Ewentualnie proszę o informacje jak je podpiąć aby był dźwięk 2.1 .Aha telewizor jaki posiadam Panasonic TX 29PM11P.Ślicznie dzięnkuję za każdą pomoc .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja zadam pytanie w wersji novice :P czy jeśli obraz wychodzi gniazdem hdmi, to czy podłączając standardowy kabel ps3, wydostanie mi się dźwięk tym gniazdem. Chciałbym podpiąć konsolę do monitora, a że głośniki nie mają wejścia optycznego, przepuściłbym dźwięk przez przelotkę chinche-jack :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja zadam pytanie w wersji novice :P czy jeśli obraz wychodzi gniazdem hdmi, to czy podłączając standardowy kabel ps3, wydostanie mi się dźwięk tym gniazdem. Chciałbym podpiąć konsolę do monitora, a że głośniki nie mają wejścia optycznego, przepuściłbym dźwięk przez przelotkę chinche-jack :)

Trochę niejasno to opisałeś, jeśli pytasz o to czy po HDMI można wypuścić dźwięk to tak, można :)

Jeśli pytasz o to czy obraz może iść po HDMI a dźwięk po multi AV to tak, może tylko w ustawieniach PS3 ustawiasz wyjście wideo na HDMI a wyjście audio na MULTI AV.

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o to czy obraz może iść po HDMI a dźwięk po multi AV to tak, może tylko w ustawieniach PS3 ustawiasz wyjście wideo na HDMI a wyjście audio na MULTI AV.

dokładnie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. planuje zakup ps3 i chciałbym podłączyć do niego głośniki 5+1 i używać również konsoli jako odtwarzacza dvd i w związku z tym mam pytanie czy można podłączyć tak konsole żeby kiedy oglądam tv z dekodera nxboxrecoder platformy n który jest podłączony przez hdmi do tv ,żebym mógł słuchac telewizji na głośnikach podłączonych do konsoli bez używania dodatkowych urządzeń . Ma to wyglądać tak tv do dekodera przez hdmi , konsola przez hdmi do tv i głośniki 5+1 do konsoli. Chodzi o to czy konsola ma wejście aux do odtwarzania zewnętrznego źródła dzwięku.Czy istnieje wogole taka możliwość techniczna? i jak to trzeba podłączyć? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko! Mam ps3 grubaska i dopiero od jakiegoś czasu zorientowałem sie że ten sprzęt nie ma możliwości odtworzenia dźwięku w formacie hd master audio. Ponoć wersja slim nie ma juz takiego ograniczenia. może ktoś wie czy sony planuje puszczenia jakiegoś 'apdejta' aby poprawic tą niedogodność? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nową użytkowniczką forum ,oraz posiadaczką konsoli Ps3 250Gb .I odrazu mam małe pytanko jeżeli gdzieś był już wałkowany taki temat proszę o zamknięcie. Przechodzę do sena otóż posiadam głośniki komputerowe Creative 5.1 Inspire T6100 ,i chciała bym je podłączyć pod swoją konsole ale niestety nie wiem jak:( czy ktoś z Was mógłby mi wytłumaczyć ( nie ręcznie) ehhehe ale np obrazkowo .Jak to podpiac żeby cieszyć się dźwiękiem i grą .Ewentualnie proszę o informacje jak je podpiąć aby był dźwięk 2.1 .Aha telewizor jaki posiadam Panasonic TX 29PM11P.Ślicznie dzięnkuję za każdą pomoc .Pozdrawiam

marta jakie wyjścia masz w tych głośnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko! Mam ps3 grubaska i dopiero od jakiegoś czasu zorientowałem sie że ten sprzęt nie ma możliwości odtworzenia dźwięku w formacie hd master audio. Ponoć wersja slim nie ma juz takiego ograniczenia. może ktoś wie czy sony planuje puszczenia jakiegoś 'apdejta' aby poprawic tą niedogodność? Pozdrawiam

Update'u nie będzie napewno bo to nie tylko kwestia softu, ale to co piszesz nie jest do końca zgodne z prawdą. FAT obsługuje dokładnie takie same formaty jak SLIM czyli również DTS HD MA i DD THD, różnica jest tylko taka, że FAT wypuszcza formaty HD jako Linear PCM, nie ma to żadnego wpływu na jakość dźwięku, jedyny minus jest taki, że na amplitunerze nie zapali Ci się "lampka" symbolizująca wyżej wymienione formaty, tylko pokaże się PCM.

W ustawieniach wideo zmień Bitstream na Linear PCM, jeśli podczas oglądania filmu będziesz chciał zobaczyć jaka aktualnie jest ścieżka audio (bo tak jak pisałem na ampie zobaczysz tylko PCM) naciśnij SELECT na padzie i w prawym górnym rogu ekranu zobaczysz, jaki aktualnie dekoder jest w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta jakie wyjścia masz w tych głośnikach?

raczej wejscia.. rca

@down

my bad - nie przyjrzalem sie confused.gif

ps

btw TU dosc sporo napisano - najlepszy ostatni komentarz biggrin.gif

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×