Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy kupując słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 będe mógł nie tylko słyszeć dźwięk z ps3 w formacie DD 5.1 ale także używać mikrofonu grając np w Gt5 czy killzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnięte z innego forum.

"Mam pytanie przymierzam się do kupna słuchawek i teraz mam pytanie czy ktoś posiada te słuchawki i może opisać swoje wrażenie i czy normalnie można podpiąć je do ps3 ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Właśnie kupiłem. Testuje dopiero 1 dzień i mam mieszane uczucia.

W strzelankach sprawują się znakomicie wiem dokładnie gdzie biegają przeciwnicy.

Na razie nie umiem ich dokładnie ustawić i sam w tym potrzebuje pomocy.

Żona tylko narzeka jak gram w Black Ops bo na początku meczu głos mówiący co mamy robić jest bardzo głośny.

W zasadzie wszystko słychać na zewnątrz. Kolejnym minusem dla mnie jest podwójne zasilanie osobno do dekodera i osobno do słuchawek. Żeby wyłączyć słuchawki co by się nie świeciły nauszniki i pilot trzeba rozłączać przewody. Niby nie jest to problem ale za taką kasę wyobrażałem sobie to inaczej. A i ostatnia rzecz nie dekoduje dts. Jak ustawiłem wyjście z PS3 na DTS to nie miałem dźwięku w filmie. Oczywiście jak zostawiłem tylko DD to już było ok. "

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy kupując słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 będe mógł nie tylko słyszeć dźwięk z ps3 w formacie DD 5.1 ale także używać mikrofonu grając np w Gt5 czy killzona ?

Tak , będziesz mógł. Na panelu kontrolnym jest też fajne pokrętło dzięki którym możesz regulować poziom głośności

gadających ludków. Co fajne to mikrofon jest odczepiany od słuchawek i jak nie używasz możesz walnąć go do szuflady.

Bardzo polecam te słuchawki. Mam je od początku grudnia i spisują się znakomicie.

A jedyny minus to właśnie to, że trzeba odłączyć słuchawki od zasilania żeby nie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jedyny minus to właśnie to, że trzeba odłączyć słuchawki od zasilania żeby nie świeciły.

A instrukcje czytałeś? Aby wyłączyć słuchawki należy przytrzymać przez chwilę jednocześnie przycisk Front i pokrętło regulacji głośności - będzie pyk i słuchawki włączą/wyłączą się niezależnie od dekodera :whistling:

Trzeba jeszcze pamiętać, że po włączeniu słuchawek tym sposobem trzeba ruszyć pokrętłem głośności (np góra-dół) - inaczej będzie słychać... ciszę.

Mam Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 od kilku dni i jestem zadowolony.

Wszędzie tam, gdzie chcę słyszeć dźwięk przestrzenny - gry (głównie fps`y) i filmy BR - mam go i jest naprawdę wart wydanej kasy (osobiście dorwałem używane w doskonałym stanie od jednego z forumowiczów). W ustawieniach poszczególnych głośników jedynie ściszyłem center, reszta po równo. W każdym innym przypadku gdy nie chcę męczyć uszu odpalam głośniki. Do muzyki nie nadają się zupełnie - dźwięk jest zniekształcony, a w przypadku muzyki z PS3 wydobywa się tylko z przednich głośniczków. Brak DTS troszkę może zniechęcić, ale nie można mieć od razu wszystkiego ;)

Świecenie nauszników jest śmieszne i mnie osobiście nie przeszkadza, ale jak ktoś siedzi obok to może drażnić.

Gadanie przez mikrofon odbywa się tak samo jak w przypadku słuchawki bluetooth - a nie muszę się martwić, że bateria może paść w nieodpowiednim momencie.

Z podłączeniem słuchawek jest trochę zabawy, bo kabelków do prawidłowego działania (plus mikrofon) jest sporo - trzeba zawrócić na to uwagę - najlepiej jak dekoder będzie blisko konsoli. Kabel dekoder-słuchawki ma 3m i w większości zastosowań wystarczy (ewentualnie można go ładnie zwinąć przy pomocy dołączonego rzepu).

Długo się nad nimi zastanawiałem - bo aktualne głośniki przestały wystarczać (brakowało mi głównie odczucia przestrzeni) a niezbyt mogłem sobie pozwolić na wymarzone z-5500 i szukałem czegoś pośredniego. Znalazłem i mogę polecić niezdecydowanym. Jeśli jesteś samotnym graczem (no zawsze można dołączyć drugą parę do dekodera ale jakoś niezbyt to widzę) i szukasz czegoś takiego to warto :thumbsup:

Teraz pozostaje mi tylko skolekcjonować fpy na które naszła mnie ochota :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też te sluchawki i zgadzam się z przedmówcami zupełnie - własciciel PS3 nie ma lepszego rozwiązania niż Sharkoony - w kwesti muzyki to nie sa to może zenhajzery ale jak właczysz ProLogic to wtedy dekoder ładnie wypełnia całą przestrzeń i jest bardzo nieżle ,można podsterować kanały i ośiagnąć fajny efekt - poza tym podłączysz je do każdego sprzetu prawie, używam ich od prawei 2 lat i jestem bardzo zadowolony nie ładuje Hedseta, mikrofon regulowany na panelu. Dts przydałby sie fakt bo czasem to powoduje że trzeba pokrecic w setingach - też sciszam centralny żeby nie dawał czadu i wyłączam z listwy całość ale mimo wszystko to są to bardzo dobre słuchawki, które można polecic każdemu kto ma wolne te pare zielonych króli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam sluchawek z mikrofonem do ps3 w miare tanich. Nie headseta tylko sluchawki + mikro tak zebym mogl np grac w bad company 2 i dzwiek szedl ze sluchawek a glos wiadomo z mikro np tak jak w counter strike na pc czy tam w innych grach na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie subwoofer też jest "do ps3", a wiec zadam pytanie tutaj :]

Mam na "zbyciu" 800zł(+/-), które chciałbym przeznaczyć na jakiś głośnik niskotonowy :) Wyraz "jakiś" napisałem umyślnie, gdyż kompletnie nie mam pojęcia "o tych rzeczach". Jedyny subwoofer z jakim miałem do czynienia to taki dodawany do głośników 2.1 logitecha, w zasadzie to chyba nazywało się "tuba", ale mniejsza z tym.

W domu mam już wieże (z tyłu ma wyjście na subwoofer, jeden chinch), tylko właśnie brakuje mi do niej jakiegoś suba, który by grał, a nie pierdział ;>

Moje wymagania odnośnie subwoofera (wybaczcie lamerstwo) - musi mieć "pizdnięcie", ale to pizdnięcie musi być w miarę dobrej jakości. Od razu mówię, że jakimś audiofilem nie jestem, ba jestem tego zupełnym przeciwieństwem ;) Jako chyba, że jakiś szpec wykmini suba pasywnego i wzmacniacz za 800zł :)

Dizajn - nie obchodzi mnie, może wyglądać jak ruskie tamagotchi z ryneczku; ważne, żeby działał jako tako :)

Przez chwile myślałem nad kupnem suba samochodowego (tańsze niż "domowe") i podpięciem go pod jakiś wzmacniacz, ale to chyba nie będzie śmigać ?

Co tu jeszcze mogę napisać, mieszkam w bloku, wiec mój pokój jest mały (5x2,5m), dlatego też myślę, że łatwiej będzie go "poruszyć" niż jakiś mega wielki pokój.

Przepraszam, za trochę chaotyczną składnie tematu, ale mam milion spraw na głowie :>

Jeżeli znajdziecie jakiś sub, który naprawdę jest warty tego, aby dozbierać troszkę kasiorki, to napiszcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem: skoro nie jestes "audiofilem" itp. To po co Ci super jakość? Dla szpanu chyba tylko :tongue: Oczywiście bez urazy :unsure: Jakbym miał te 800 (wole na gry wydać bo system audio już mam) też bym kupił :laugh:.

W takiej kwocie to możesz przebierać np KODA lub YAMAHA YST-FSW050 jeszcze nie dodałeś czy ma być aktywny czy nie.

A w zasadzie możesz dokupić dedykowany do wieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem dotyczący z dzwiekem ; ) W ps3 jest wejście optical od dźwięku i jest lipa bo ja mam komputer i ps3 podłączony pod jeden monitor i nie można jacka podłączyć i nie mam dźwięku w konsoli . I mam takie pytanie czy jest taka przejściówka aby jacka podłączyć pod optical ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewnie pytanie. Czy są obecnie na polskim rynku słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem do ps3, dzięki którym uzyskam dźwięk 5.1 w grach oraz będę mógł bez problemu komunikować się w trybie multiplayer ? (jednocześnie lecą odgłosy z gry + rozmowy drużynowe)

Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez darkkain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem dotyczący z dzwiekem ; ) W ps3 jest wejście optical od dźwięku i jest lipa bo ja mam komputer i ps3 podłączony pod jeden monitor i nie można jacka podłączyć i nie mam dźwięku w konsoli . I mam takie pytanie czy jest taka przejściówka aby jacka podłączyć pod optical ?

Dźwięk z konsoli możesz mieć podłączając głośniki/słuchawki do tej przejściówki (http://allegro.pl/przejsciowka-gniazdo-jack-3-5-na-gniazdo-2x-rca-i1491521639.html).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem dotyczący z dzwiekem ; ) W ps3 jest wejście optical od dźwięku i jest lipa bo ja mam komputer i ps3 podłączony pod jeden monitor i nie można jacka podłączyć i nie mam dźwięku w konsoli . I mam takie pytanie czy jest taka przejściówka aby jacka podłączyć pod optical ?

Optical to złącze optyczne (czyli światłowód) musiałoby być podłączone do wzmaka a dopiero wtedy z głośników. Natomiast do konsoli był dołączany taki kabel z przejściówką którą się przesyłało sygnał Audio/Video i przy włączonych w konsoli "Użyj dźwięku z wielu wyjść" powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek do ps3 z wyjściem mini-jack (podłącze je do TV), jakby ktoś mógł mi doradzić, bo się kompletnie nie znam na tych rzeczach. Cena to max 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem: skoro nie jestes "audiofilem" itp. To po co Ci super jakość? Dla szpanu chyba tylko :tongue: Oczywiście bez urazy :unsure: Jakbym miał te 800 (wole na gry wydać bo system audio już mam) też bym kupił :laugh:.

W takiej kwocie to możesz przebierać np KODA lub YAMAHA YST-FSW050 jeszcze nie dodałeś czy ma być aktywny czy nie.

A w zasadzie możesz dokupić dedykowany do wieży.

Nie napisałem, ze super jakości, tylko, że ma mieć moc w sobie ;] Żeby basami, cytuje: "zrywał ubrania z dziewczyn" ;]. Oczywiście nie dosłownie, ale musi mieć w sobie to coś.

Na gry nie potrzebuje, od kiedy mam Gran Turismo to inne gry zupełnie nie istnieją. (do premiery GTA V :D)

Ma być aktywny, chyba, że ktoś powie mi jakiego wzmaka do pasywnego kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PS3 Slim tylko z kablem do zasilania i ładowania pada.

Chciałbym podłączyć dźwięk, więc zapewne jest mi potrzebny ten kabel:

http://allegro.pl/kabel-s-video-av-hq-do-konsol-ps3-ps2-psx-i1478021806.html

tak ?

Podłączam go pod wejście AV i kabel czerwony i biały do tego

http://allegro.pl/adapter-chinch-mini-jack-zenski-xbox-glosnki-i1496072041.html

I do tego słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie

Czy jak w monitorze jest wyjście audio to mogę do niego podłączyć słuchawki ?

http://allegro.pl/sa...1496296667.html

Bo jeżeli nie będzie działać to po co te wyjście w monitorach ?

Jeżeli jest to wYjście, to owszem. Będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być wejście audio czy wyjście audio ?

Ten monitor coś tam ma z tyłu obok vga

http://www.torx.pl/1/bx2231/tyl.jpg

Co o tym myślicie ?

Zadziałają słuchawy ?

Edytowane przez asdf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obejrzeć filmik dołączony do aukcji i widać, że jest to wyjście audio. Słuchać nawet dźwięk przy prezentacji. Dodatkowo zadał bym pytanie sprzedającemu.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo bym prosil o pomoc.

Chciałbym zakupic taki o to wlasnie amplituner http://allegro.pl/denon-avr-1311-od-reki-kabel-hdmi-gratis-salon-i1465438718.html

Posiadam takie o to wlasnie glosniki http://allegro.pl/creative-inspire-a500-dzwiek-5-1-30-salonow-i1479824304.html

Moje pytanie brzmi :

1. jak najlepiej podłączyc to cudo zebym mogl jednoczenie miec dzwiek z TV bez zbednego przelaczania kabelkow i PS3

2. czy moze byc tak,ze glosniki "czinczami" podlaczam do amplitunera, PS3 przez HDMI do amplitunera i wyjscia z amplitunera do TV - czy da sie to w taki sposob rozwiazac

3. Glosniki lepiej sprawic sobie nowe czy zostawic te i podlaczyc jak w pkt.2

Bardzo prosze o pomoc jak to dobrze rozwiazac zeby przecudnie gralo :)

Dzieki wielkie i pozdrawiam

N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chcę zakupić głośniki do mojej konsoli a nie nie znam się na tym więc proszę o waszą pomoc .

Najlepiej 5.1 ale mogą być też inne i nie za drogie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnikami za 200 zl nie uzyskasz dzwieku 5.1

pozatym w przypadku glosnikow komputerowych bedziesz musial sie bawic z przejsciowkami.

jaki rodzaj dzwieku chcesz uzyskac? przestrzenny czy stereo? o jakiej kwocie na glosniki rozmawiamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnikami za 200 zl nie uzyskasz dzwieku 5.1

pozatym w przypadku glosnikow komputerowych bedziesz musial sie bawic z przejsciowkami.

jaki rodzaj dzwieku chcesz uzyskac? przestrzenny czy stereo? o jakiej kwocie na glosniki rozmawiamy?

Zalazłem właśnie pracę i wszystko się wyjaśniło Z-5500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TV z delikatnie mówiąc przeciętnym dźwiękiem, jak najtańszym kosztem polepszyć ten dźwięk? Kompletnie się nie znam na tym temacie... po co są te amplitunery, potrzebne to jest czy obejdzie się bez tego?

Edytowane przez amsterdream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×