Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki, mam pytanko. Czy w ogóle jest sens ładować się w słuchawki typu Turtle Beach PX21 czy Tritton AX180 ? Grałem już na Sony 7.1, jakość dźwięku była całkiem spoko, ale nie powalała. Teraz gram na Sennheiserach HD201, dźwięk jest bardzo podobny, z wyjątkiem słabszych basów. Jak takie standardowe słuchawki tego typu mają się do wymienionych Turtle Beach? Czy różnica jest dostrzegalna? Czy to tylko dyskretne niuanse, których w czasie gry się nie zauważa? Kwestię mikrofonu pomijam, chodzi mi wyłącznie o jakość audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam na wstępnie takie pytanie. Od czego głównie zależy jakość dźwięku jaka jest puszczana przez wzmacniacz gdzie źródłem jest TV ?

Mam kolumny estradowe Diory plus dwa niewielkiej wielkości głośniki JVC a to wszystko jest ciągnięte przez wzmacniacz Sherwood. Jakość nie jest zachwycająca i chciałbym to usprawnić i tak naprawdę nie wiem co powinienem wymienić lub usprawnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć chłopaki, mam pytanko. Czy w ogóle jest sens ładować się w słuchawki typu Turtle Beach PX21 czy Tritton AX180 ? Grałem już na Sony 7.1, jakość dźwięku była całkiem spoko, ale nie powalała. Teraz gram na Sennheiserach HD201, dźwięk jest bardzo podobny, z wyjątkiem słabszych basów. Jak takie standardowe słuchawki tego typu mają się do wymienionych Turtle Beach? Czy różnica jest dostrzegalna? Czy to tylko dyskretne niuanse, których w czasie gry się nie zauważa? Kwestię mikrofonu pomijam, chodzi mi wyłącznie o jakość audio.

Sens jest - zwłaszcza jeśli masz tyle kasy...

Różnice zauważysz napewno (przynajmniej z mojej oceny organoleptycznej) - zwłaszcza w stosunku do Senek...

Hej, mam na wstępnie takie pytanie. Od czego głównie zależy jakość dźwięku jaka jest puszczana przez wzmacniacz gdzie źródłem jest TV ?

Mam kolumny estradowe Diory plus dwa niewielkiej wielkości głośniki JVC a to wszystko jest ciągnięte przez wzmacniacz Sherwood. Jakość nie jest zachwycająca i chciałbym to usprawnić i tak naprawdę nie wiem co powinienem wymienić lub usprawnić.

W tym wypadku pewnie głównie od TV...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki, mam pytanko. Czy w ogóle jest sens ładować się w słuchawki typu Turtle Beach PX21 czy Tritton AX180 ? Grałem już na Sony 7.1, jakość dźwięku była całkiem spoko, ale nie powalała. Teraz gram na Sennheiserach HD201, dźwięk jest bardzo podobny, z wyjątkiem słabszych basów. Jak takie standardowe słuchawki tego typu mają się do wymienionych Turtle Beach? Czy różnica jest dostrzegalna? Czy to tylko dyskretne niuanse, których w czasie gry się nie zauważa? Kwestię mikrofonu pomijam, chodzi mi wyłącznie o jakość audio.

LoL mam zamiar kupić sony 7.1 a teraz gram na senkach 201, one mają naprawde podobny dzwięk do tych od sonego za 350 zł o.O ? a triotony ax 180 maja lepszy dzwiek od tych 7.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu senn i sony brzmiały bardzo podobnie, z wyjątkiem mocniejszych basów u tego drugiego. Emulacja 7.1 w ogóle mi nie podeszła, wiec jedynym atutem była ich bezprzewodowość. Niestety tą zaletę przesłoniła konieczność częstego ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstego, to znaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarzało się, że nie wytrzymywały dwóch dłuższych wieczorów po 3-4h (granie/oglądanie filmu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko - a ile je ładowałeś ? Moje gdzieś po 6h dopiero zaczynały się domagać zasilania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś :) ja napisałem że dwa wieczory po 3-4 godziny, Ty napisałeś, że po 6 godzinach, więc wychodzi na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zauważyłem, że dwa wieczory :wallbash: ale te 6h moich i ~7-8h Twoich, to wynik jak najbardziej w normie...

Jak chcesz dłużysz czas pracy, to kupujesz MDR-RF840RK...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może do 400 zł jest coś lepszego, albo np. za 400 zł na jakiś z kablem jest lepsza jakość od tych sonego ? p.s ile one wytrzymują te od sonego ? wyczytałem że około 5h (nie za mało)? I ile sie ładują na maksa. Ładuje się je tak jak pada ?

Słuchawki Sony dedykowane mają trzymać do 7h, co zapewne jest mierzone na jednym z cichszych poziomów głośności i z wyłączonym 7:1, więc w realnym użyciu (głośniej i aktywne 7:) do 6h powinny działać.

Za 400 zł nie ma nic lepszego do PS3. Ładowanie odbywa się tak jak innych peryferiów PS3- przez USB.

Jeśli ktoś chce słuchawki, które trzymają długo bez ładowania to polecam DS6500 też od Sony, cena 800-999zł. Kupiłem takie i wytrzymują spokojnie nawet 10h, w/g Sony do 20h ale nie chce mi się tego sprawdzać. Plusem jest tu stacja dokująca, kabel optyczny, minus- brak mikro ale to nie problem- mam słuchawkę Sony, więc mikro mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te słuchawki 7,1 i wcale nie jestem zadowolony.Może coś nie tak z nimi ale grając muszę głośno mówić do mikrofonu,ponieważ słabo mnie słychać.regulacja w ustawieniach konsoli konsoli jest tylko 3 poziomowa.miałem trittony 180 i tam nawet szepcząc można było tak ustawić aby każdy słyszał mnie b.dobrze.jaki sens kupować słuchawki aby grać po nocach jak dzieci śpią skoro trzeba głośno mówić do mikrofonu.pzdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja teraz jestem przed wyborem trittony ax 180 albo ten 7.1 skoro miałeś obie to możesz porównać jakość dzwięku ? które lepsze ? kabel wystarczająco długi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warga, miałem tak samo, chłopacy mówili mi, że strasznie cicho gadam, było to zauważalne zwłaszcza na wsuniętym mikrofonie. Dodatkowo jedna ze słuchawek trzeszczała mi przy niektórych ruchach (mechaniczne tarcie) i wkurzało mnie to na dłuższą metę. Dlaczego przeszedłeś na Sony z tych trittonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te słuchawki 7,1 i wcale nie jestem zadowolony.Może coś nie tak z nimi ale grając muszę głośno mówić do mikrofonu,ponieważ słabo mnie słychać.regulacja w ustawieniach konsoli konsoli jest tylko 3 poziomowa.miałem trittony 180 i tam nawet szepcząc można było tak ustawić aby każdy słyszał mnie b.dobrze.jaki sens kupować słuchawki aby grać po nocach jak dzieci śpią skoro trzeba głośno mówić do mikrofonu.pzdrw

1) może słuchawki mają wadę, próbowałeś reklamować (na niezgodność towaru z umową w sklepie albo na gwarancję do Sony)?

2)mikrofon wysunięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te słuchawki 7,1 i wcale nie jestem zadowolony.Może coś nie tak z nimi ale grając muszę głośno mówić do mikrofonu,ponieważ słabo mnie słychać.regulacja w ustawieniach konsoli konsoli jest tylko 3 poziomowa.miałem trittony 180 i tam nawet szepcząc można było tak ustawić aby każdy słyszał mnie b.dobrze.jaki sens kupować słuchawki aby grać po nocach jak dzieci śpią skoro trzeba głośno mówić do mikrofonu.pzdrw

A regulacja na samych słuchawkach ? Może faktycznie coś z nim nie tak - bo ja nawet szepcząc byłem słyszalny i to dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon mam wysunięty,kupiłem sony bo są bez kabla.Może macie rację,dzisiaj zaniose je do sklepu.pzdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kloose ty masz te od sonego tak ? wyczytałem na innym forum "Używam słowa byłem, bo patch 4.10 mocno wypaczył ich pracę. Nie wiedzieć czemu wyostrzyli mikrofon na 100% mocy przez co słyszę własny oddech w słuchawkach, a mikrofon załącza się nawet w czasie gdy jest mutowany, ponadto w multi słychać denerwujący głośny szum...

Ten post był z lutego, dalej występują te problemy ? czy wszystko jest ok ? W sumie i tak już zamowiłem i jutro będą ale wolę wiedzieć ;

P.S ja słysze w słuchawkach to co mówie przez mikro ? jeśli tak to idzie to wyłączyć ?

Edytowane przez Quii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam między innymi te od Sony także...

Mikrofon jest czuły to fakt - ale bez przesady, pozatym możno go "ściszyć"...

Co do szumu to delikatny jest słyszalny - ale to raczej "zaleta" tego, że słuchawki są bezprzewodowe ale nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu...

Innych problemów nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się mówi do mikro to słyszysz samego się w słuchawkach ? można to w razie czego wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się mówi do mikro to słyszysz samego się w słuchawkach ? można to w razie czego wyłączyć ?

nie slychac samego siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się mówi do mikro to słyszysz samego się w słuchawkach ? można to w razie czego wyłączyć ?

Słyszysz się tylko podczas ustawiania poziomu głośności w menu konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość już wszystko wiem ;-) nic tylko czekać na kuriera, i kupować BF 3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się wrażeniami jak już się pobawisz - przyda się informacja dla innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się wrażeniami jak już się pobawisz - przyda się informacja dla innych...

Oczywiście ;-)

Możesz mi tylko powiedzieć dlaczego nie moge zmienić czułości mikrofonu ? w ustawieniach akcesoriów jak wejde to jest domyślnie na 3 ustawiony, jak chce zmienić na mniejsza lub wiekszą to sie nie da tylko na 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×