Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

@Verbatimek

Sharkoon X-TATIC SP to są słuchawki stereo z wbudowanym HS`em, podłączane jackami do konsoli i wtyczką do usb (aby móc służyć jako HS).

Natomiast Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Headset to słuchawki w pełni przestrzenne (po 4 głośniki na jedno ucho) z własną kartą dźwiękową podłączaną kablem optycznym do konsoli oraz wtyczką usb. Posiadają pełne wsparcie dla DS 5.1, ale nie mają DTS.

Tak wiec różnica między nimi jak widać jest wielka :) Co przekłada się oczywiście na cenę.

Osobiscie mogę polecić X-Tatic Digital 5.1 - dźwięk naprawdę genialny, plus bardzo dobry wbudowany HS. Mnie osobiście bardzo pasują, wiele godzin grania odznacza się jedynie lekkim uciskiem uszu. Jak się opanuje kable przy konsoli (optyk, zasilanie, usb) to zostaje jeden długi kabel do słuchawek (i nie musze mysleć o jakiś akumulatorach :P ).

W razie pytań strzelajcie, postaram się odpowiedzieć.

A czy usłyszysz różnicę pomiędzy HD555 z wirtualnym 5.1 a rzeczywistym? Podejrzewam, że tak, ale moga to być różnice czasami niewielkie, wszystko kwestia własnego upodobania, odczucia przestrzenności. Ważne jest równiez odpowienie podejście do tych Sharkoon`ów - to są słuchawki do grania i filmów z masą elektroniki i innych gadżetów (w cichym pomieszczeniu jak nic nie gra mogą np buczeć), a Sennheiser`y to bardzo dobre słuchawki stereo (muzyka na nich to sam miód), które przy odpowiednim źródle potrafią naprawdę sporo.

Czy zatem warto zainteresowac się słuchawkami 5.1.? Według mnie tak :) (a na pewno warto miec jedne i drugie :biggrin: )

Edytowane przez kremulek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kremulek za odpowiedź. W takim razie zdecyduję się na te Sharkoony 5.1 bo mam już dość tego HS Sony który w trybie mikrofonu wcina baterię w tempie ekspresowym(dźwięk rozmowy mam puszczony na słuchawki przez amplitumer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagicKamil, chodziło mi o zwykły douszny HS Sony :) Te słuchawki co podałeś wyżej też przez chwilę brałem pod uwagę, ale odpuściłem je sobie ponieważ są to tylko słuchawki STEREO, a poza tym mają podobno problemy z łącznością z konsolą(w szczególności gdy ktoś korzysta z wifi). I najważniejszę, są bezprzewodowe, a ja już nie chcę niczego co trzeba ładować ;) Poprostu chcę odpalić konsole, założyć słuchawki i grać, a kabelki mi nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Właśnie szukam różnych opinii na temat tego sprzętu i między innymi teraz dałeś mi swoją opinię o tego typu sprzęcie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory za ot ale na gwałt potrzebuje odpowiedzi na pytanie jak wykorzystac eye toy'a zeby komunikowac sie z innymi w czasie gry, gram na sluchawkach i potrzebuje mikro, jest na padzie jakis wciskajnik od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam i wystarczy podpiąć na usb

zdaje się, że za pierwszym razem musisz zdefiniować PS Eye jako mikrofon w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wiecie może jaka jest różnica pomiędy: Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Headset a Sharkoon X-TATIC SP ? Zastanawiam się które z nich wybrać. W tej chwili korzystam ze słuchawek Sennheiser HD 555 podłączonych do amplitunera HK a do rozmów używam oryginalnego HS Sony.

Co do dźwięku gry to jestem bardzo zadowolony, pomimo tego, że słuchawki są stereo, ale już z HS nie za bardzo. Dlatego poszukuję zestawu all-in-one i padło na któryś z sharkoonów, tylko nie wiem który. Mam nadzieję, że zauważe różnice pomiędzy typowymi słuchawkami 5.1 a moimi obecnymi stereo z wirtualnym surroundem wytworzonym przez amplituner;)

To teraz moje pytanko o roznice pomiedzy:

Sharkoon X-Tatic Digital 5.1

Sharkoon X-Tatic SR

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garob, teraz się troszkę zakręciłem ;) Widzę, że strzeliłem literówkę bo też chciałem się dowiedzieć jakie są różnice pomiędzy Digital 5.1 a SR a nie SP jak napisałem wcześniej :) Także dorzucam się do twojeko pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam i wystarczy podpiąć na usb

zdaje się, że za pierwszym razem musisz zdefiniować PS Eye jako mikrofon w ustawieniach

Wielki dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje pytanko o roznice pomiedzy:

Sharkoon X-Tatic Digital 5.1

Sharkoon X-Tatic SR

?

Wersja SR to po prostu nowsze wydanie Digital 5.1 - szczerze powiedziawszy nie widzę znaczacych różnic w mozliwościach - jedynie wygląd jest zmieniony :turned:

Dobra, zasilanie zmienili na usb....

Edit: Faktycznie, SR to wersja stereo z wirtualnym 5.1 - ale dlaczego tyle kosztują? :down:

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie zainteresuje tymi SR.

Fajnie, ze zasilanie idzie tylko z usb no i ten czerwony jakos mi bardziej pasuje niz zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpadało w tych SR'ach i wkońcu się doczytałe na amazonie, że są to tylko słuchawki STEREO z różnymi wirtualnymi trybami surround. Czyli to samo co w HS od Sony, który to niby jest 7.1, ale stereo ;) Podpadało mi to, że nigdzie się nie chwalili wbudowanymi 8 głośnikami tak jak w przypadku Sharkoon X-Tatic Digital 5.1. Także, jeśli ktoś chcę mieć prawdziwe słuchawki 5.1 to tylko Sharkoon X-Tatic Digital 5.1. Chyba, że sa jeszcze jakieś Turtle Baech, ale tymi się nie interesowałem ponieważ żaden polski sklep nie ma ich w oficjalnej dystrybucji.

edit.

A jednak są Turtle Beach w Redcoon'ie. Idę poczytać ;)

edit 2.

Czytanie zacząłem od cen i na tym zakończyłem :] Pozostane jednak prze Sharkoon'ach ;)

Edytowane przez Verbatimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do ps3 są trittrony bodajże ax pro (madcatz) z rzeczywistym 5.1

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie jestem ciekaw czy po za ceną mad catzy 5.1 są lepsze niż sharkoony 5.1. Niestety nie ma gdzie przetestować w media nie ma, w saturnie tez nie, w neonecie też. Jestem bliski zamówienia sharkoonów i tak chyba zostanie. Kasa dosyć spora najwyżej miesiąć do pracy pojeżdże autobusem, paliwożerne autko mam :biggrin:.

Edytowane przez stanptr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zakłucenia w WI-FI przy tych słuchawkach Sony 7.1 to jest pewne na 100%, bo własnie dzisiaj chciałem iść do Saturna je kupić. Ogladałem je pare dni temu i praktycznie się zdecydowałem, ale czekałem na wypłate :rolleyes:. Router z WI-FI mam ok 50 cm. w lini prostej od ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, właśnie jestem ciekaw czy po za ceną mad catzy 5.1 są lepsze niż sharkoony 5.1. Niestety nie ma gdzie przetestować w media nie ma, w saturnie tez nie, w neonecie też. Jestem bliski zamówienia sharkoonów i tak chyba zostanie. Kasa dosyć spora najwyżej miesiąć do pracy pojeżdże autobusem, paliwożerne autko mam .

@stanptr gdzieś na mecie widziałem temat na forum pl poświęcony sharkoonom i trittronom.. Mi się udało kupić te 2 bo swego czasu była promocja i były w podobnej cenie.. Jedyne czym się mogą różnic to same słuchawki, gdyż "ten zewnętrzny przetwornik" dźwięku mają identyczny

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zakłucenia w WI-FI przy tych słuchawkach Sony 7.1 to jest pewne na 100%, bo własnie dzisiaj chciałem iść do Saturna je kupić. Ogladałem je pare dni temu i praktycznie się zdecydowałem, ale czekałem na wypłate :rolleyes:. Router z WI-FI mam ok 50 cm. w lini prostej od ps3.

ja mam router na innym poziomie więc chyba problemu nie będzie ale mam jeszcze jedno pytanko do tych słuchawek... bo nigdzie nie doczytałem (no chyba że sony nie ma się czym chwalić :( ) Ile te słuchawki wytrzymają godzin słuchania/grania na jednym ładowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zakłucenia w WI-FI przy tych słuchawkach Sony 7.1 to jest pewne na 100%, bo własnie dzisiaj chciałem iść do Saturna je kupić. Ogladałem je pare dni temu i praktycznie się zdecydowałem, ale czekałem na wypłate :rolleyes:. Router z WI-FI mam ok 50 cm. w lini prostej od ps3.

wszystko zależy od routera. Większość routerów teraz wykrywa zakłócenia na paśmie i zmienia pasmo nadawania sieci.

Bierz bez żadnych obaw ten headset- w tej cenie nie ma nic tak dobrego...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas czekam aż ktoś się wypowie ile wytrzymują te słuchawki soniacza 7.1 na jednym ładowaniu

A tak nawiązując do zakłóceń to pasmo= kanał w routerze ? jeżeli tak to jeżeli ma się to ustawione automatycznie a występują zakłócenia i router nie reaguje na to to ręcznie można przydzielić kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

cały czas czekam aż ktoś się wypowie ile wytrzymują te słuchawki soniacza 7.1 na jednym ładowaniu

Kurde o tym nie pomyślałem, ja raczej gram tylko w weekendy i to ok 8-10 godz. bez przerwy więc to może być problem. A te Sharkoon X-Tatic Digital 5.1. są o ok. 100 (tylko) drozsze a ponoć o wiele lepsze. :dntknw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas czekam aż ktoś się wypowie ile wytrzymują te słuchawki soniacza 7.1 na jednym ładowaniu

A tak nawiązując do zakłóceń to pasmo= kanał w routerze ? jeżeli tak to jeżeli ma się to ustawione automatycznie a występują zakłócenia i router nie reaguje na to to ręcznie można przydzielić kanał

tak, pasmo= kanał.

Zwykle router wykrywając zakłócenie sygnału (np nasze słuchawki włączone) zmienia sam kanał na wolny.

Headset wytrzymuje do 7h (w testach wychodzi zwykle ok 6h), wszystko jest zależne min od tego jak głośno słuchamy.

Przejrzyj testy headsetu, nie tylko te PL ale też te z USA, które zwykle są lepsze niż te polskie testy...

Czas pracy na baterii jest bardzo dobry jak na tą cenę.

Jeśli chcesz zestaw trzymający dłużej to zostaje np SONY MDR-DS6500, trzymają ok 20h. Ale cena to ok 1000zł i brak mikrofonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w Słuchawkach Sharkoon X-Tatic 5.1, po podłączeniu tego ampitunera czy cholera wie jak to się nazywa do prądu, dioda oznaczająca włączenie sprzętu miga i słuchawki nie działają?

Edytowane przez Anarch1946
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Sharkoony x-tatic 5.1 digital z redcoon. Zobacze co są warte, jeżeli będziecie chcieli znać moją opinie to coś skrobne. Opinie laika oczywiście :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w Słuchawkach Sharkoon X-Tatic 5.1, po podłączeniu tego ampitunera czy cholera wie jak to się nazywa do prądu, dioda oznaczająca włączenie sprzętu miga i słuchawki nie działają?

Mam te sluchawki od ponad roku i nigdy czegos takiego nie mialem.

Moze cos zle podlaczyles albo moze podlacz je do konsoli pozniej do pradu. Zobacz co kowi instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×