Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

TLoU kosztowało mnie 120 pln. Na hardzie przeszedłem w 20h. Teraz będzie survival, później NG+ czyli kolejne 40 h. W multi skończyłem Łowców zaraz wpadnie trofik za Świetliki. Za psie pieniądze mam grę na bardzo długo.

Abonament w mmo dobry był w 2004. Teraz ludzie nie mają czasu, żeby grać a co dopiero płacić jak 90% mmo przeszło na f2p.

Trofiki,świetliki czy inne bzdety to możesz wymieniać w temacie o TLoU, bo ja nie wiem o co biega. Multi w takich produkcjach mnie nie interesuje. Co innego w FF XIV które jest grą opartą tylko i wyłącznie na multi. Kogoś nie stać to niech nie gra, kupuje na pół z kolegą sloty gier których fizycznie nie posiada. 50 zł na miesiąc to prawie 5 razy mniej niż TLoU więc to dopiero są psie pieniądze. Kogoś nie stać/szkoda mu ? Tym lepiej dla grających bo zostaną tylko zainteresowani tematem. Ja dam grze szansę, bo mam dość każualowych hitów, które okazują się tylko  grami dla dzieci ze znaczkiem +18 (nie mam tu na myśli TLoU, jeszczenie grałem). Mam nadzieję na wciągającą produkcję, a po ograniu bety już jestem wciągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej ludzi gra w daną grę tym gorzej dla całej społeczności.

Jestem sceptycznie nastawiony z jednego powodu, ograłem z 15 gier MMO i żadna nawet nie zbliża się poziomem do WoW.

Na razie w betę nie grałem więc tylko głośno myślę, ale po tym co oglądałem na filmikach gra wygląda standardowo do bólu.

Jest kilka rzeczy które przesądzą o moim zakupie:

- zbalansowane PvP, system aren, etc. (bez tego nawet nie podchodzę)

- system instancji, raidów w którym cała drużyna będzie musiała dać z siebie 100%, a gdy któryś z elementów nawali padamy

- profesje, system usług

- questy mi zwisają, bo jest to zapychacz, byle jak najszybciej

Jeśli te elementy będą dawały radę to jestem sprzedany.

 

Jak w ogóle zdobyliście klucz do bety?

Wypełniłem ankietę, czekam i się doczekać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak normalne MMO mnie nie jara (takie jak WoW) tak tutaj nie można grze odmówić klimatu FF i dlatego dam jej szansę. A co do innych MMO - dla mnie rządzi EVE Online. Może i jest mało widowiskowa, ale to najbardziej rozbudowana produkcja w jaką w życiu grałem. Graczy jest niewielu, bo niewielu jest w stanie ogarnąć wszystkie jej aspekty i ja się z tego cieszę - im mniej debili tym lepsza zabawa. Dlatego zostawiłem Tekken Revolution - poziom ludzi w to grających to tragedia, wracam do TTT2. Poza tym FF XIV to jedna z ostatnich, interesujących mnie gier na PS3. No i można pograć z ludźmi z tego forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera coraz bliżej, więc mam kilka pytań.
Martwiłem się o niektóre rozwiązania w grze z użyciem pada, ale został pozytywnie zaskoczony. Nie mniej jednak nakierowywanie na listę questów, czy czat to istna bolączka na padzie, stąd pytania.
1)Czy jest możliwe swobodne granie sobie na padzie i przesiadka w dowolnej chwili na podłączoną mysz/klawiaturę?
2)Czy byłby ktoś w stanie zarzucić link do jakiejś aukcji na allegro z klawiaturą i myszką działającą pod PS3? Załóżmy, że nie chce przekroczyć 100PLN. Ma to być najprostszy sprzęt, a nie jakiś bajer dla pro-gamer'a. Oczywiście, jeżeli np. za 150PLN będzie coś naprawdę super, to śmiało mogę dołożyć te 5 dych.
3)Jak będzie wyglądała sprawa z headset'ami? Będzie jakiś voice chat np. w party, prywatnej rozmowie z jedną osobą/grupą?

EDIT:
shemaforash, ja np. nie dostałem żadnego mail'a przed pierwszym weekend'em i wtedy grałem na kodzie, który dostałem od jednego użytkownika forum, natomiast ku mojemu zdziwieniu dostałem wiadomość od Square Enix z nowym kodem dzień przed drugim weekendem. Niestety oddałem go kumplowi, którego próbuję namówić na granie. Pozostaje Ci albo czekać do przyszłego weekendu (a nuż Cię wylosują), albo porozglądać się na np. zagranicznych forach, ludzie tam odstępują kody, czy też czekać na Open Betę, która ponoć ma być jakoś niedługo przed premierą pełnej wersji. 

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zygo89

 

1> Jak najbardziej jest możliwe.

2> Ja posiadam to: http://www.morele.net/klawiatura-mysz-a4-tech-gl-6-g7-630n-7700n-533968/ i spisuje się rewelacyjnie tak przy laptopie jaki przy PS3, Tablecie z Androidem czy Smart TV. CO ważne laser jest na tyle mocny że łądnie chwyta bezpośrednio na kanapie/łóżku czy kołdrze więc nie jesteśmy przykuci do podkłądki. Baterie? Kupiłem ładowarkę z zestawem paluszków w IKEA i mam święty spokój. ;)

3> niestety nie sprawdzałem.

 

@shemaforash

 

Ja na swoje kody czekałem kilka dni. Trzeba się zarejestrować na http://na.finalfantasyxiv.com/ ja dodatkowo wypełniłem ankietę po rejestracji która jest podobno opcjonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio da się podłączyć klawiaturę i myszkę do ps3? A jak z konfiguracją klawiszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nesh zawsze się dało i zawsze było wsparcie dla klawiatury i myszki w XMB, przeglądarce itp. Działanie w grze (lub jego brak) oraz konfiguracja klawiszy zależy od twórców gry. W FFXIV jest menu konfiguracji klawiszy ale nie wiem działa bo nie sprawdzałem. W Dust514 też było oficjlane wsparcie dla klawiatury i myszki ale ne dało sie przekonfigurować klawiszy na przykład. Tak samo jak w PS3 jeżeli masz TV z AnuNet+ lub innymsparciem obsługi po HDMI, to będziesz mogł obsługiwac konsolę pilotem od TV (XMB, nawigacja w filmach BD itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że coś się zmieniło i można podłączyć klawiaturę i myszkę, żeby pograć np. w FPSy. Śmiganie po xbm, psn padem mi zupełnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przejściówki itp itd żeby grać w FPS'y itp itd z ps3 na klawie + myszce...tylko pytanie brzmi, po co ?.

 

Jeżeli chcesz pograć w FFXIV na klawiaturze i myszce to kup wersje na PC, będzie dostępny cross play więc spokojnie pograsz z ludźmi z ps3 i ps4...no i wsio działa na jednym koncie więc nie musisz dwóch kluczy kupować dla każdej z wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pogram na PC, ponieważ w życiu mój PC nie udźwignie maksymalnych detali tej gry. Poza tym od początku chciałem grać na PS3, a to, że chcę sobie to udogodnić to inna sprawa.

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ciągły dylemat nad wersją. Gdyby była jakaś figurka, to byłbym kupiony od razu. Z drugiej strony limitka kusi samym opakowaniem. Nie wspominając o artbook'u, który na bank będzie genialny, ścieżce dźwiękowej czy mniejszych bajerach, które równie mocno cieszą jak zbroja dla Chocobo. 
Hah, chyba zacznę to sobie tłumaczyć tak - normalnie w dniu premiery inne gry stoją po około 200PLN. Czasami 199, czasami 229, a limitki o 100 czy czasami 150 więcej. Tutaj limitka już jest za 280, więc nie tak znowu drogo ; )
279PLN dokładnie, czy znacie może jakieś inne źródła z niższą ceną?
Wrócę też do tematu klawiatury i myszki. Zestaw z aukcji wyżej jest bardzo fajny, nie mniej jednak nieosiągalny w żadnym sklepie online. Jest ktoś w stanie podać link do jakiegoś innego produktu, który będzie działał z FF14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, działać będzie jakakolwiek klawiatura i myszka z pc, nie trzeba szukać specjalnej która jest kompatybilna z ps3.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd polecacie bardziej brać kolekcjonerkę, z Ultimy czy Muve? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam z muve.pl...jak brałem u nich NNK to dostałem gierkę 3 dni przed premierą :)

 

Ja jednak ograniczę się do kupna podstawowej wersji :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to? Moja argumentacja do Ciebie nie trafiła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy bierze wersje kolekcjonerską dla rzeczy w grze i powiedział że opchnie mi za grosze te dodatki, dlatego biore juz tylko podstawkę z tą opcją wcześniejszego dostępu do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to widzisz - dla mnie dodatki w grze są na ostatnim miejscu, za prześlicznym opakowaniem, OST czy artbook'iem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko muszę wyczaić ile granie w FFXIV neta zjada ponieważ mam wtykacza z limitem 14gb/miech i nie chciałbym żeby mi to zjadło całego limitu w jeden dzień xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF XIV zużywa około 20MB na godzinę (chociaż niektórzy piszą, że mnie) więc jest standardowo.

Gry wysyłają/pobierają bardzo mało danych więc nie ma się o co martwić, chyba że po odpaleniu gry pobierze patcha 10GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie w zamkniętą betę, servery czynne są tylko od 11:00 naszego czasu w piątek do tej samej godziny w niedzielę. A ze względu, że pracuję w każdy dzień tygodnia to nie zawsze mam czas, żeby nawet w sobotę czy niedzielę pograć. Niemniej coś tam już ugrałem, parę leveli wbiłem i co nieco mogę napisać. Najgorszy jest początek, ponieważ człowiek jest zasypywany milionem informacji, instrukcji i tłumaczeń. Polecam, po prostu pomijać i jak się już to wszystko uspokoi (po paru questach) na spokojnie doczytać sobie co tam jest niejasne.
Niech nikt nie ma złudzeń, to nie jest FF, tylko mmorpg utrzymane w klimatach FF poprzez różnego rodzaju "rzeczy", np jazda na choco, czy jakieś charakterystyczne zbroje, bronie oraz rasy występujące w grze itd. O dziwo jakaś tam fabuła jest, są wiodące questy, które powodują, że trzeba się przemieszczać dalej w świat gry, ale według mnie szczątkowa. Może dlatego, że człowiek jest zasypany taką ilością questów, że specjalnie nie wczuwa się w nie i po prostu dąży tylko dalej i dalej. Jest co robić, zapewniam. Chociaż te "wiodące" questy mają całkiem sporo scenek, oczywiście czytanych. 
Pod względem graficznym gra dupy nie urywa, ale oka nie razi, więc jest co najmniej znośnie, przynajmniej według mnie, bo ktoś może mieć zupełnie inne odczucie. Co do płynności, obawiałem się tego co pokazywano na tych wszystkich filmikach, że na PS3 strasznie będzie gubić animację, na szczęście nic takiego nie ma miejsca. Jedynie inni gracze się potrafią przyciąć czy przyklatkować, ale to standard dla większości mmorpgów. Rozłożenie komend na padzie o dziwo sprawdza się całkiem nieźle, jednak wymaga to chwili opanowania i przyzwyczajenia. 

Jak ktoś chce czy oczekuje FFa to lepiej niech poczeka na FF XV, bo tutaj zwyczajnie się zawiedzie. Ja byłem bardzo negatywnie nastawiony do tej gry w ogóle, o dziwo spodobało mi się ale nie jestem, aż tak przekonany jeszcze, czy chciałbym za to płacić abonament miesięczny, który nie zapominajmy, że będzie.
Podoba mi się jedno są takie, nazwę to terenowe questy, gdzie na pewnym obszarze pojawi się przeciwnik, wyżej levelowy, którego każdy może bić a po zabiciu, w zależności jaki ogólny dmg zadaliśmy dostajemy bonus w postaci fajnych przedmiotów i sporej ilości expa. Fajnie bo moża się z doskoku dołączyć, bez party i sobie dorobić. Niektórzy z tego co widziałem, to tylko biegają od jednego spawna do drugiego i tłuką te moby.

Edytowane przez Blaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chciała dzisiaj pograć w FFXIV...ściąga ten pliczek do pobrania bety i chce sie zalogować ale wyskakuje jej żeby podać "one time password"...skąd ona ma to mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyskakuje pytanie o podanie:

Login

Hasło

Hasło jednorazowe z tokena (zostawia się puste bo tokenów nie ma w wersji Beta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ona chce sie zalogowac to wyskakuje jej non stop że nie podała one-time password i nawet pobrac gry nie może przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pobrania gry potrzebny jest Beta Registration Code.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×