Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

mi się wydaje że chyba więcej niż 6k... zależy dużo od xx"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi się wydaje że chyba więcej niż 6k... zależy dużo od xx"

Panasonic TH-42PY700P za 6200zł na allegro a to jest fullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co możecie polecic w mniejszym przedziale wielkosci - do 24 cali, z hd ready i zadowalającym obrazem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 24" to raczej minitor a nie telewizor. Chociaż Sony robi telewizory HD-ready 21". Poszukaj na ich stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być i monitor, będzie od razu pod kompa byle by uwydatniał wdzięki ps3 najlepiej jak może. jakich monitorów wy używacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobry monitor 24" to taki sam wydatek jak TV HD ready 32" .... wybrałbym TV

niestety nie rozeznaje sie w tańszych TV, w niższym przedziale cenowym można zarówno dorwać całkiem przyzwoity model, który niedawno byl na topie jak i gnioty sprzed 5 lat, których masowo pozbywają sie sklepy z magazynów robiac super promocje nie dla idiotów. Ciężka sprawa, trzeba uważać. Najlepiej wybrać sobie parametry w ceneo lub skąpcu a potem, czytac, porównywać i jeszcze raz czytac o modelach na stronach producentów i forach.

trzeba zwrócić uwagę trzeba by TV:

- wyświetlał (a nie tylko przyjmował) rozdzielczość przynajmniej 1365x768

- był markowy i posiadał gwarancje, z której realizacją a nie będzie problemu w Polsce (Sony, Panasonic, Philips, Sharp, JVC, Toshiba)

- jasność przynajmniej 500 cd/m2

- jak najwyższy kontrast (niestety wartość często przekłamana)

- jak najniższy czas reakcji matrycy (ta wartość tez jest bardzo względna i nie przesadzająca o niczym), nie dotyczy plazm

- dobrze jakby miał 2 gniazda HDMI (1 to absolutne minimum) i wejście PC (VGA)

- miał jak największa przekątna  ;D

- plazmy sa generalnie lepsze, ale dużo droższe, jesli was stac to śmiało! pamiętajcie o rozdzielczości! na rynku jest sporo plazm, które nie potrafią wyświetlić nawet 720p i nadaja sie tylko do sygnałów SD (zwykla telewizja i DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Ja tylko tak po cichutku się wypowiem.. jak wy sobie wyobrażacie granie w kilka osób np na splitscreenie na takim malutkim monitorku :/ ? mnie szlag trafiał na 37...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup LG 37LY95 - z przeznaczeniem oczywiscie do grania na ps3 :)) Co o tym modelu myslicie, mial ktos z nim cos do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat który z odbiorników HDTV wybrać. Przekątna interesująca mnie to 40-42 ". Czas reakcji 8 ms i poniżej, zależy mi zeby dobrze się sprawdzał w współpracy z PS3 oraz telewizją HD. Czy warto intewstować w 100 Hz ? Na obecną chwilę mam upatrzone dwa modele Sony KDL-40W2000 i Sharp LC-42XD1. Mam zamiar wydać na ten cel ok. 5000/6000 pln. Nie muszę wspominać, że telewizor musi wyświetlać 1080p, czyli być FULL HD.

Z góry dzięki za pomoc! Pozdarwiam !

PS. Umiesciłem ten sam post na forum o HDTV, ale tutaj proszę o rade konsolowych braci, którzy rozumieją w pełni mój dylemat :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku mam zamiar kupic lcd soniaka seria x lub s testowalem ps3 na dwoch ustawionych obok siebie 46' x wypada zdecydowanie najlepiej ale z tanszych to tylko s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem opinie, że Sharp wymiata i pokonuje Sony prawie pod każdym względem, ale opinia opinią, a zestawionych ich jeszcze nie widziałem gdzieś razem ..., ale mówisz Amorphis że ładnie dają ? Ten x to wiem ale S są FULL HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wreszcie klamka zapadła, kupuję Samsunga LE37M87BD, będę go miał na dniach więc na pewno podziele się spostrzeżeniami i wrzucę ewentualnie jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma podłączone PS3 pod monitor LCD( 17" 4:3) przez VGA BOX to może zmienić rozdzielczość z jaką wyświetlają się gry na monitorze? Będą pasy na dole i górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od możliwości konfiguracyjnych telewizora/monitora. Podobno na niektórych obraz jest rozciągnięty, bo pasów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy na monitorze będę maił gre wyświetloną w 1280x1024 czy 1024x768 bo wiem ze X360 da rade tak wyświetlić, a PS3 to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testował juz ktoś tv full hd a zwykły hd interesuje mnie czy jest duża różnica mysle o 40 calach i nie wiem czy samsung czy sony jak ktoś wie coś na ten temat będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

eeeee? pytasz czy jest roznica miedzy HD ready a Full HD przy wyswietlaniu tej samej rozdzielczosci? :) 720p? czy o cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry w 1080p będą lepiej wyglądać na fullHD, to oczywiste. Gry w 720p będą na fullHD miały większe ząbki bo obraz jest podbijany do wyższej rozdzielczości. Żeby zobaczyć różnicę musisz siedzieć jakiś metr przed telewizorem. Jak siedzisz dalej (2-3 metry) różnicy przy 40" fullHD a HDready za dużej nie zobaczysz. Ważniejsza od rozdzielczości jest jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku różnicy pomiędzy LCD a plazmą nie do końca się zgodzę. Oczywiście, obecnie to nie te same LCDki oraz Plazmy co jeszcze - powiedzmy - 5 lat temu, ale różnice są, gdyż wynikają z zastosowanej technologii. Podstawowa ogólna różnica polega na kontraście (tu LCD wiodą prym), ale już w przypadku prawidłowego odwzorowania kolorów i przejść tonalnych, a także płynności ruchu nadal górą pozostaje plazma, co można z łatwością zaobserwować porównując obraz w sklepie. Różnice będą się powoli zacierać, aż w końcu zupełnie znikną, jak pojawi się OLED  :P  Póki co trudno odpowiedzieć co lepsze. Jak pisał Praefectus - kwestia własnych oczekiwań i upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak LCD, ale plazmy z swoim przedziale cenowym Panasonic robi świetne. O ich LCD słyszałem, że mają świetne kąty widzenia

Potwierdzam, nowe plazmy Panasonica mają super parametry, w tym olbrzymie kąty widzenia (zaobserwowane w sklepie na modelach TH-42PY700 oraz TH-42PY70. Obydwa jak na plazmy full HD w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestandardowa rozdzielczość (i to nie jest format 16:9 bo 1366x768 i 1400x900 się nie pokrywają), ale HDMI i bardzo dobra cena. Jak nie stać Cię na nic lepszego to ten model może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znaczy się, eee... Ten telewizorek wystarczy, bo mam malusieńki HC Room, a daleko od TV nie chcę siedzieć, a jak to HD i Samsunga to się pyli przecież ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przy tej rozdzielczości w jakiej śmigają gry, siedząc jedynie 1.5m od 32" TV, oczy wcale mi sie nie męczą.

Radziłbym jednak poczekać i dołożyć do czegoś lepszego. Juz za 2.5k da sie kupic 32" HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, jeszcze się zastanowię, a jakbym kupił ten Samsung 19" to nie będę miał problemów z podłączeniem do PS3 40 GB? Trzeba jakiś kabelek HDMI, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×