Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżo po awarii PS3 - YLOD i teraz ciekawostka o której słyszałem ale jakoś nie mogłem sobie jej logicznie wytłumaczyć.

Zrobiony Backup po przeniesieniu na nową konsolę nie daje zupełnie nic poza loginami a i te są poblokowane - brak jakiejkolwiek informacji co do haseł i loginu do PSN (no to jeszcze rozumiem - jakieś zabezpieczenie przed zniknięciem kopii zapasowej ;P ). Brakuje danych/save jak i śladów wykonywania standardowych czynności takich jak update/patch/DLC, które teraz praktycznie każda gra ma, nic - kompletnie nic nie ma. Jedynie co zostało przeniesione to zdjęcia, myślę że jakbym miał muzyke i jakieś filmy to też by zostały przeniesione. Łudzę się tylko jeszcze tym że może spowodowane jest to wielkością dysku (kopia ma 50Gb a dysk to 60Gb).

W związku z tym pytanie - po co wykonywać taką kopię zapasową skoro nie mogę z niej prawidłowo skorzystać ? Ktoś taki problem już miał ?

Niech z was wszystkich cieszy się ten, któremu podczas awarii nie padnie płyta główna (serwis wymieni tylko np uszkodzony napęd/dysk - co tam jeszcze się może popsuć ?), bo tylko wtedy backup przywraca wszystko. Na początku przygody z PS3 bawiłem się tymi opcjami ale tylko na tym samym egzemplarzu konsoli i nie zauważyłem różnicy przed i po przywróceniu systemu z kopii zapasowej (choć podobno mogą być jakieś nieścisłości).

Rada moja taka - kopiować sobie na karty pamięci czy też pendrive stany z gier żeby nie obudzić się z ręką w nocniku, bo w kwestii Backup/Restore SONY ze swoją PS3 dało dupy po całości.

Dziękuję teraz KONAMI za pomysł z KONAMI ID (z początku wydawało mi się to bezsensownym zwiększaniem ilości kont) i przechowywanie informacji o poczynaniach w MGO (w PES chyba też jest podobnie) bezpośrednio u nich na serwerze. Przeklinam za to CAPCOM z ich SF4 - wszystkie dotychczasowe osiągnięcia legły w gruzach, mało tego save z jakiegoś powodu jest niekopiowalny. Obwiniam bzdurne trofea, bo niby jak inaczej miałbym sobie to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją frustrację, ale też nie masz podstaw zżymać się na Sony, skoro w Instrukcji Obsługi wyraźnie jest napisane, które dane podlegają procesowi Backupu. Mając tego świadomość nie możesz wymagać więcej niż jest Ci dane. Równie dobrze mogłoby wcale nie być tej opcji (w tym wymiany dysku), i też by było dobrze.

Dla przypomnienia dla innych. Oto pliki jakie wchodzą w skład backupu danych.

  • - Zapisane dane gry w formacie PLAYSTATION®3 *1
  • - Pliki graficzne wyświetlane w kategorii in_photo.gif (Photo)
  • - Pliki muzyczne zapisane w kategorii in_music.gif (Music) *2
  • - Pliki wideo zapisane w kategorii in_video.gif (Video) *2
  • - Zakładki dodane w kategorii in_browser.gif (Internet Browser)
  • - Słowa dodane za pomocą funkcji in_setting.gif (Settings) > in_console.gif (System Settings) > [Add/Edit Term] oraz podpowiedzi „wydedukowane” przez mechanizm obsługi klawiatury ekranowej *1 Nie można przywracać danych chronionych przed kopiowaniem. Ponadto wykorzystanie przywróconych zapisanych danych może nie być możliwe w niektórych grach. *2 Nie obejmuje danych chronionych prawami autorskimi.

oraz to co sam sugerujesz, a sugeruje się również w Instrukcji!

Czasami narzędzie tworzenia kopii zapasowej nie jest w stanie poprawnie utworzyć kopii zapasowej danych albo przywrócić takich danych. Jako regułę zaleca się wykonywanie kopii lub przenoszenie istotnych danych na nośniki pamięci w celu zapewnienia niezależnej kopii zapasowej.

Należy pamiętać, że Backup Utility to narzędzie służące tylko i wyłącznie to sporządzenia kopii zapasowej danych na dysku! A nie jak się powszechnie uważa Backup Konsoli czyli ustawień, loginów, gier itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją frustrację, ale też nie masz podstaw zżymać się na Sony, skoro w Instrukcji Obsługi wyraźnie jest napisane, które dane podlegają procesowi Backupu. Mając tego świadomość nie możesz wymagać więcej niż jest Ci dane. Równie dobrze mogłoby wcale nie być tej opcji (w tym wymiany dysku), i też by było dobrze.

Należy pamiętać, że Backup Utility to narzędzie służące tylko i wyłącznie to sporządzenia kopii zapasowej danych na dysku! A nie jak się powszechnie uważa Backup Konsoli czyli ustawień, loginów, gier itp. itd.

Dlaczego nie mam podstaw ?

Wyraźnie pisze że kopiowane są zapisane dane gry lecz nie można przywracać danych chronionych przed kopiowaniem. OK:

To jakim cudem save z takiego Burnouta, DF, SC4, MOTORSTORMA 1 i 2, MGS4 i inne daje się skopiować i przenieść za pomocą karty pamięci/USB na inną konsolę ale kopia zapasowa ich nie przywraca - przecież nie są zabezpieczone ?

Druga sprawa po co mi konsola robi backup całego dysku (50Gb samych danych z gier typu save/patch/DLC/dema) skoro nie przywróci żadnego pliku w wypadku rzeczonej awarii ?

W domach nie dysponujemy jeszcze takimi łączami, żeby te 50GB ściągnąć w kilkadziesiąt minut (mi to zajęło dobry tydzień, kto pamięta jak potrafi ściągać się update do Eye of Judgment lub GT5p to wie w czym problem), a i mało jest osób, co by konsole do uczelni/pracy zabierało tylko po to, żeby ją przywrócić do jako takiego stanu używalności.

W instrukcji piszą żeby synchronizować dane odnośnie trofeów z serwerem (zielony trójkącik), fajnie bo to jest robione na bieżąco i jedynie co zapisuje to te znaczki jakie się pojawiają po zdobyciu danego pucharka, nie ma kompletnie odzwierciedlenia w grze - przykład motorstorma PR, Eye of Judgment, Burnouta - co z tego że wszystkie mam na platynę i tak teraz muszę wszystko od początku odblokowywać a nie mam na to już czasu ani chęci.

Wiem sam sobie jestem winien bo to co się dało mogłem zgrywać na pendrive'a ale skąd mogłem przypuszczać że robiony co jakiś czas backup na nic się nie zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę wybieram się do kumpla i chcielibyśmy pograć w Uncharted 2 na jego konsoli, ale z moimi save'ami. Czy można przenieś save'y na pendrive, a później na drugą konsolę? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesc mozesz. ale nie beda dzialac. chyba ze utworzysz na jego konsoli swoje konto i tam savy zgrasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesc mozesz. ale nie beda dzialac. chyba ze utworzysz na jego konsoli swoje konto i tam savy zgrasz smile.gif

Czyli wystarczy utworzyć nowego użytkownika i wpisać się do psn? smile.gif

Edytowane przez Ziron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy utworzyć nowego użytkownika i wpisać się do psn? smile.gif

Nie wiem jak jest z U2, ale niektórych save-ów nie da się przegrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie, mam demka zainstalowane na PS3, jakieś motywy, uaktualnienia gier, i tata ma swoją PS3 ale nie ma dostępu do neta.

CHciałbym mu kilka dem podrzucić aby se mógł pograć - jak tego dokonać? KUpiłem ostatnio PSP i mam karte pamięci memory stick a także mam dysk zewnętrzny USB - w czymś to pomoże??

Proszę o pomoc serdecznie....

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucić demka się nie da,ale motywy,muzykę,filmy,zdjęcia czy tez aktualizacje da się na pena czy ten dysk wrzucić.Niech ci da swoją konsole i podłączysz u siebie do neta,a potem mu oddasz z demkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUuuuu... aa demek zgrać i przenieść nie można wogóle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety opcji takiej w czarnulce nie ma.Zamieńcie się może na 1 dzień a potem mu oddasz z grami i z nowym upem jeśli nie ma.Więc na dysk przenośny,kartę,pendriva czy też DVD nie da się zgrać demka.

Edytowane przez Reakwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest? Ostatni update przyniósł możliwość spięcia kablem dwóch PS3...

4169274250_114fbfe34b_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WtF jest takie coś?

Sorry że,wprowadziłem cie w błąd,nawet nie wiedziałem że jest takie coś .Ale nie wiem czy można demka przenosić :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz tego przerzucić, są poszczególne foldery które można kopiować takie jak muzyka, filmy, zdjęcia, gier a w szczególności tych zainstalowanych  niestety nie skopiujesz bo po prostu brakuje takiej opcji :dry:  a przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz tego przerzucić, są poszczególne foldery które można kopiować takie jak muzyka, filmy, zdjęcia, gier a w szczególności tych zainstalowanych niestety nie skopiujesz bo po prostu brakuje takiej opcji :dry: a przynajmniej tak mi się wydaje

Kolega z góry ma całkowitą racje,niestety demka i niektóre inne rzeczy nie można przesłać.Sprawdzałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiedziałam, do jakiego tematu się podpiąć, ale ten wydaje się właściwy, a nie chciałam zakładać nowego.

Mam pytanie odnośnie backupu, bo pomimo rycia przez pół dnia na forum nie znalazłam jednoznaczniej odpowiedzi, a Wy możecie wiedzieć coś na ten temat ;) Ja jestem zielona, konsolę mamy dopiero od dwóch tygodni (250GB slim) i wolałabym nie ryzykować, sprawdzając to na "własnej skórze" ;)

Czeka mnie bowiem chyba format dysku, chcemy z mężem sprawdzić, czy nie ma na nim bad sectorów, gdyż konsola zachowuje się.. hmmm, dość niepokojąco. Potrafi się zawiesić i to dość często, zwłaszcza przy ściaganiu z sieci gier/dem czy uruchamianiu okreslonych aplikacji.

Przed formatem należałoby wykonać backup, bo chociaż nie mamy tam zbyt wielu ważnych danych (trochę gier z PSStore, które zawsze można ściągnąć, kilka tapet, dane dwóch userów, też nie tak ważne), to jednak zależy mi głównie na tym, aby zachowały się save'y z gier.

I tutaj moje pytanie - bowiem nie wszystkie gry pozwalają na bezpośrednie kopiowanie save'ów na USB (pendrive) - gdyby była taka możliwość, darowałabym sobie backup całego dysku i po prostu przerzuciła tylko te save'y. Niestety, mój Assassin's Creed 2 ni cholery nie pozwala na taką kopię. Już wiem, z czego to wynika (w sumie co za idiota wpadł na tak debilny pomysł? Ja pieprzę jakieś trofea i inne bzdety, chciałabym mieć możliwość zabezpieczenia moich postępów w grze przed utratą; że też te cholery nie mogły zrobić czegoś takiego, że kopiowanie owszem, ale tylko z danego logowania i później przywracanie tylko na tym logowaniu - kretyni siedzą w tym PSN (albo Ubi)! ;E ;)) i wiem, że takich gier jest trochę.. Stąd pytanie - czy jak zrobię pełen backup dysku twardego, to po formacie uda mi się odzyskać te dane ze save'ów? Cholernie mi na tym zależy, chyba bym wyła do księzyca, gdyby moje 15 godzin wysiłków w AC2 poszło się paść... :/

Drugie pytanie, związane może nie bezpośrednio z pierwszym, ale dotyczace backupu. Czy z backupu można przywrócić wybrane elementy do systemu (np. tylko loginy, albo tylko save data), czy też trzeba wszystko albo nic. Konsola obliczyła mi backup na 17 GB, tak więc trochę do tego przywracania danych jest, a to może dłuugo potrwać, wolałabym np. móc odzyskać z backupu tylko loginy, save'y, obrazy czy muzykę, a z PSN z powrotem pociągnąć gry, które miałam na dysku przed formatem.

I trzecie pytanie przy okacji, nie związane z backupem, ale z tymi zwisami konsoli. JAK taką konsolę resetować/wyłączać, bo chyba już wszystkiego próbowałam i się nie da? Przycisk PS na padzie oczywiście nie działa, przycisk power on/off na konsoli także - najczęściej kończy się wyjęciem wtyczki (!) z gniazdka, a wiem że to baaardzo szkodliwe i po prostu się boję, że się mojej czarnuli coś stanie ;( Zawsze każdy zwis jest dla mnie traumatycznym przeżyciem, po po wetknięciu ponownie wtyczki modlę się, aby konsola mi wstała :E

Pozdrawiam Was

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jeśli konsola jest nowa to powinnaś pomyśleć o oddaniu jej na gwarancję. Wiesz PS3 to nie PC i raczej w ogóle nie powinna się wieszać. Oczywiście czasem może się to zdarzyć, ale w żadnym wypadku notorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeśli instalowałeś jakieś patche do gier, musisz je także zainstalować po backupie. Łatki do gierek nie są zawarte w backupie.

Po zakupie nowej konsoli miałem kilka problemów. Po wymianie czarnulki przywróciłem pliki, natomiast nie widziałem swojego progresu w MW2. Po zainstalowaniu patcha (save'y zostały zapisane właśnie w tej wersji) wszystko się pojawiło.

Nie wiem jak to się ma do softu konsoli, jaki miałeś aktualnie w momencie wykonania backupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie backup calego dysku i caly dysk trzeba potem przywracac. Pocieszenie takie, ze jak pousuwasz instalki i patche do gier, filmmy i inne badziewia to backup bedzie zajmowal mniej (chociaz wykonywanie i tak zajmuje dluzej niz powinno, pewnie szyfruje cos w locie). Co do savow tez sie zgadzam. Paranoja ze nie mozna sobie przenosic sava. Ktos nawet z wlasnym savem mial problemy, bo dostawal komunikat ze gra nie na swoim savie ktory przywrocil na swoje konto po formacie.

Poza tym konsola moze sie czesto wieszac. To zalezy od gry (o przegladarce juz nie wspomne bo to masakra).

PS3 nie powinno sie wieszac? A pewnie, ze nie powinno, ale co z tego ze wiesza sie co chwile. Nie straszylbym od razu serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale co z tymi zabezpieczonymi save'ami przed kopiowaniem? Przy zrobieniu backupu całego dysku i jego przywracaniu, oczywiscie mówię o tej samej konsoli i dysku (w razie czego, na razie do serwisu mi nie spieszno, chcę sprawdzić ten HDD na obecność bad sectorów), czy te save'y z AC2 jakimś cudem mi się zachowają i będą działać? W dwóch-trzech miejscach w necie wygooglałam niejako potwierdzenie tej tezy, ale tylko na zasadzie "chyba", a nie pewniaka. Boję się ryzykować utratą postępów w grze, więc może wiecie konkretnie, jak to jest?

Uch, głupie PSN i badziewne trofea :E

A na wieszanie widzę, że poradzić się nic nie da... I jak mi konsola zwiśnie, to faktycznie tylko brutalnie wyciągać jej wtyczkę z gniazdka? Osz kurde, to fatalnie ;(

Do serwisu pewnie prędzej czy później ta ps3 trafi, ale jeszcze muszę poczekać... Zobaczyć, co tu w ogóle nawala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko za 100pkt. A dlaczego nie można by wyciągnąć dysku z PSki, podpiąć do komputera, zrobić obraz całego dysku za pomocą np. Ghosta i mieć pewniaka kopię zapasową. Próbował już ktoś takiej operacji? Nie ważne jest jaki format plików jest na dysku ponieważ są już programy uruchamiane z płytki z pominięciem Windows. Nie ma znaczenia co jest na dysku a i tak obraz zostanie zrobiony poprawnie. Jedynym minusem tej operacji jest ilość miejsca potrzebnego do składowania obrazu. Kombinował już ktoś w te stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiony backup będzie (chyba) bezużyteczny jeśli będziesz chciał przywrócić go na nowym dysku. Na tym samym egzemplarzu powinno działać. Związane jest to zdaje się z użytym kluczem szyfrowania, który zależny jest od nr seryjnych konsoli i dysku. Tak mi się gdzieś o uszy obiło ale to nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Otóż zamierzam kupić sobie przenośny dysk usb do ps3 aby zrobić zały backup systemu i teraz moje pytania.

1.Gdzie i za ile taki dysk moge kupić

2. Najlepiej ile ma mieć ten dysk wolnego miejsca

3.Jak mam zrobić cały backup systemu wliczając sejvy, zdjęcia ,muzyka itp może mi ktoś napisać w jakie zakładki ps3 mam wejść po kolei aby zrobić backup systemu.

Z góry wielkie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Allegro, sklep, wherever. Cena zależy od pojemności. Najtaniej wychodzi kupienie dysku zwykłego i dokupienie do niego obudowy

2. Wszystko zależy od Ciebie, jak się kierujesz tym, że ma być pod PS3 to bierz taki, który ma co najmniej tyle GB ile dysk w konsoli (back-up jest zawsze o wiele mniejszy, ale pewność jest)

3. Ustawienia > Ustawienia Systemu > Narzędzie do kopii zapasowych > Utwórz kopię zapasową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savy przeniesione za pomoca funkcji backupu beda dzialac po odtworzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×