Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobiony backup będzie (chyba) bezużyteczny jeśli będziesz chciał przywrócić go na nowym dysku. Na tym samym egzemplarzu powinno działać. Związane jest to zdaje się z użytym kluczem szyfrowania, który zależny jest od nr seryjnych konsoli i dysku. Tak mi się gdzieś o uszy obiło ale to nic pewnego.

niedobrze, właśnie tak chciałem zrobić teraz.

Mam do zamiany konsole sztuka w sztukę tyle, że jedna ma wsteczną kompatybilność na ktorej m zależy i jednocześnie chciałem wszystko zachować ze starej.

Ma ktoś pomysł jak prawidłowo wykonać backup i restore w takim wypadku?

Bo od FW 3.1 pojawiła się nowa opcja pt przegrywanie danych na nową konsolę i to może być to właśnie!

Pozdrawiam

rafik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego, chcę się serdecznie przywitać z administracją, moderatorami, uzytkownikami etc.

Konsolkę mam od 11 grudnia 09 czyli nie długo, jest to wersja 80 gb (dysk został wymieniony na 160 gb samsunga) 3 generacji (65/65 nm) CECHL04

Kupiona była w sierpniu, a ja odkupiłem ją jako uzywaną własnie 11 grudnia. Wszystko było ok, ale zaniepokoiło mnie to, że wczoraj 2 razy zwiesiła mi się gra, ale w ten sposób :

1. Gram sobie w fife 10 nagle zwiecha nic w grze nie idzie zrobić, ale po naciśnięciu przycisku PS XMB normalnie się włączył (w tle nadal była gra) więc wybrałem opcję Zakoncz grę i wtedy zonk konsolka piknęła 3 razy (tak pikneła jak nie ma płyty w napedzie, a nacisnie sie eject) i zresetowała się.

2. Gdy wkładam płytę do napędu zaczyna on buczeć (ale nie tak głośno, że rozwala konsole i wszystko się trzęsie), ale słyszymy to tylko gdy przyłożymy ucho, natomiast gdy gra juz się rozkręci to przestaje, jednak gdy grę wyłaczymy znów zaczyna buczeć jakies 2 min i znów ustaje, czy napęd po prostu rozkręca płyte i ją czyta i nie musze się o nic martwić czy jednak powinienem zacząć obawiać się tego, że blu ray pada.

3. I własnie kwestia backupu: chciałem dziś zrobić format bo być może to coś pomoże, zrobiłem backup i teraz pytanie czy save wszystkie się zbackupują bo mam shifta i tam save jest zabezpieczony przed kopiowaniem, a troche już tego przeszedłem i np. LBP trzeba tam sciągać dużo patchy (bodajże 7) czy to też się zapiszę w backupie ?

Na konsolę mam 2 lata gwarancji, ale przestraszyłem się bo nie chce jej oddawać i czekać oraz wolę FATA niz slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neo: z tego co pisał qgar 2 posty wyżej, save'y zabezpieczone przed kopiowaniem zbackupują się (dzięki za odpowiedź!)

I chyba ja też zamierzam to wypróbować, bo może format hdd w czymś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przed chwilą format potem wrzuciłem backupa. Backupuje się wszystko: save, ustawienia xmb, wyswietlania, motywu, wszystkie gry jakie miales zainstalowane łącznie z saveami zabezpieczonymi przed kopiowaniem, tak samo do LBP trzeba sciagac update (jest ich 7) również są zapisane na dysku także nie trzeba nic pobierać od nowa loginy i hasła na psn również się zapamiętują w backupie. Jeśli chodzi o nośnik to konsola sama poinformuje, że jest na nim za mało miejsca ( ja zapisałem backupa na 16 gb pendrive i zajął on jakies 7350 mb, a dysku zajęte mam więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już na wszystko too late. Konsola się wieszała, nie chciała zrobić backupu, a dzisiaj odmówiła w ogóle współpracy jakiejkolwiek ("the hard disk's file system is corrupted and will be restored... " - i tak bez przerwy... ). Chyba siadł dysk. Jutro do serwisu... :/

Pal licho już moje 15 godzin ciężkich zmagań w Assassin's Creed 2, których to save'ów nie zdążyłam sobie zbackupować (chociaż szlag mnie trafia, że przez zabezpieczenie savów przed kopiowaniem wszystko będę musiała zaczynać od zera), ale najbardziej nieszczęśliwe jest moje dziecko - jak tu mu wytłumaczyć, że po 2 tygodniach sprzęt się zepsuł i nie będzie mógł pograć w swojego ukochanego EyePeta... :/ :(

Buuu ;_;

Edytowane przez Pleiades

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pocieszę" Cię - zapewne oddałeś konsole na gwarancji, czyli na 99% nie dostaniesz swojej konsoli, tylko czyjąś naprawioną z nowiutką obudową, więc back-up nic by nie dał, bo tamta konsola by go nie przyjęła (tzn. przyjęłaby, ale tylko ustawienia) Tak się robi :) Sam tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolka ma 2 tygodnie dopiero, więc oczywiście, że na gwarancji. Szkoda, cholera, że mam takiego pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli nie daj Boze konsola bedzie nadawac sie jedynie do serwisu (bede mial jakis backup) to po tym jak dostane ja z powrotem, a bedzie to czyjas inna konsola "odnowiona" czy cos w tym stylu, to moj backup juz z nia nie bedzie wspolgral, tak? (poza jakimis ustawieniami) To teraz pytanie czy rzeczy np kupione z PS Store, tez nie beda dzialac? ew. czy z pozycji serwera PS Store, bedzie je mozna sciagnac ponownie, ale nie placac znowu za nie?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backupu nie bedziesz w ogole w stanie przywrocic. Rzeczy kupione na pss mozesz sciagnac ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze łudzę, że jeśli to padł HDD w konsoli, to w serwisie wymieniliby tylko dysk, a nie całą konsolę. Wtedy backup zrobiony na tej konsoli (mam jakiś stary sprzed tygodnia) by działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backupu nie bedziesz w ogole w stanie przywrocic. Rzeczy kupione na pss mozesz sciagnac ponownie.

jeśli pisząc PSS masz na myśli PlayStation Store to tak, jeśli zaś było coś kupione w SingStarStore to dupa blada i trzeba kupić ponownie :(((

Właśnie sam mam taki problem po wymianie konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec czy jest jakas metoda aby przeniesc wszystkie savy z gier (te zabezpieczone rowniez) na nowa konsole jesli mamy np fat kupujemy slim i chcemy miec savy z fata na slimce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze łudzę, że jeśli to padł HDD w konsoli, to w serwisie wymieniliby tylko dysk, a nie całą konsolę. Wtedy backup zrobiony na tej konsoli (mam jakiś stary sprzed tygodnia) by działał?

jeśli nie chcą to się zastanów nad samodzielną wymianą, koszt dysku 2,5 cala SATA to ok 120 pln a nie tracisz danych i 2 tygodni czasu bo masz je we własnym backupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, w koncu instrukcja mowi o samodzielnej wymianie dysku, pozniej przywrocenie systemu, zgrana z komputera aktualizacja softu, a pozniej backup zgrany na tej samej konsoli (a nie wymienionej w serwisie na czyjas inna) chyba, ze problemem tkwi w czyms innym i wymiana dysku nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdybym miał ps3 fat zrobił bym backup systemu to by działał ten backup na tej samej konsoli ? a i czy by działał w ps3 slim ? to kiedy ten backup tak naprawde zadziała jak będe miał nową konsole czybęde ieć to samą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdybym miał ps3 fat zrobił bym backup systemu to by działał ten backup na tej samej konsoli ? a i czy by działał w ps3 slim ? to kiedy ten backup tak naprawde zadziała jak będe miał nową konsole czybęde ieć to samą ?

nie bedzie dzialal bo to juz bedzie inna konsola.

zadziala na tej samej konsoli na ktorej go zrobiles (wtedy i tylko wtedy)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac, backup dziala na tej konsoli na ktorej sie go zrobilo, skoro ponoc praktyka (zaznaczam, ze ponoc, nie znam oficjalnego stanowiska) jest wydawanie cudzych naprawionych konsol zamiast naprawienia tej ktora jest uszkodzona i odeslanie jej po naprawie wlascicielowi, to chyba winnym niemoznosci dokonania backupu jest ow autoryzowany serwis? sony zna w ogole te praktyke? to w ogole jest jakos usankcjonowane? (mowa o wysylaniu cudzych konsol zamiast przeslanych do naprawy) i najwazniejsze na ile to jest sprawdzone, to tylko pogloski lub jednostkowe przypadki takich "podmian", czy norma?

pzdr

Edytowane przez marcelini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę, co by nie robić nowego tematu... słuchajcie, działa Wam twardy reset??? Mam problem z hdmi: jak braciak skończył grać i wyłączał projektor - po wyłączeniu konsolki - to coś pieprznęło w projektorze i coś czuję, że mogło pójść jakieś przepięcie na port hdmi, nawet pomimo tego że konsolka była wyłączona. Niby przez komponent obraz idzie, ale po hdmi ni diabła... Próbowałem zatem metodą starych harcerzy zrobić twardy reset i tu zagwozdka... po wyłączeniu z tyłu konsolki i ponownym włączeniu jej z przodu, trzymając jednocześnie cały czas wciśnięty z przodu przycisk power, konsolka normalnie się włącza a następnie wyłącza i... nic... brak spodziewanego potrójnego sygnału, wskazującego na reset.... Szczerz jakoś po tych ostatnich update'ach jakoś nie pamiętam, żeby udało mi się reset chociaż raz zrobić, a teraz gdy go potrzebuję szczególnie to dupa... czyżby Sony zablokowało tą możliwość??? wie ktoś coś o tym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcą to się zastanów nad samodzielną wymianą, koszt dysku 2,5 cala SATA to ok 120 pln a nie tracisz danych i 2 tygodni czasu bo masz je we własnym backupie.

I teraz znowu juz too late, bo konsola od wczoraj jest w serwisie. Zobaczymy, co oni zrobią, może jednak tylko dysk wymienią; będziemy próbowali odzyskać backup.

Ile może potrwać serwisowanie, tak BTW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę, co by nie robić nowego tematu... słuchajcie, działa Wam twardy reset??? Mam problem z hdmi: jak braciak skończył grać i wyłączał projektor - po wyłączeniu konsolki - to coś pieprznęło w projektorze i coś czuję, że mogło pójść jakieś przepięcie na port hdmi, nawet pomimo tego że konsolka była wyłączona. Niby przez komponent obraz idzie, ale po hdmi ni diabła...

Odpowiem częściowo na temat :) Miałem podobną sytuację przy przepinaniu kabla HDMI przy włączonym TV i PS3 - o dziwo przestał mi działać port HDMI (już się bałem, że PS3 pójdzie na śmietnik) - okazało się, że padł kabel (??) - kupno nowego załatwiło sprawę, a stary sprawdzany na innej konsoli oraz komputerze nie działał, więc wylądował w koszu. Także polecam sprawdź kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem częściowo na temat :) Miałem podobną sytuację przy przepinaniu kabla HDMI przy włączonym TV i PS3 - o dziwo przestał mi działać port HDMI (już się bałem, że PS3 pójdzie na śmietnik) - okazało się, że padł kabel (??) - kupno nowego załatwiło sprawę, a stary sprawdzany na innej konsoli oraz komputerze nie działał, więc wylądował w koszu. Także polecam sprawdź kabel.

strasznie żałuję, że to nie o to chodzi :/..... mam kilka kabli hdmi i lepszych i gorszych, więc była to pierwsza sprawa jaką sprawdzałem... coś w stylu dawnego reseta udało mi się niby zrobić, do tego stopnia, że przy włączaniu konsoli wykrywała podłączenie urządzenia hdmi (tak jak to było na początku), ale przełączanaie na hdmi nie niestety nic nie daje :/ zaczynam się godzić z tym, że port padł.... konsolka już dawno po gwarancji, nie wiecie czy taka naprawa jest droga (jeśli tak to pozostanie męczyć się po komponencie do uzbierania kasy na nowy model :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wypożyczę dysk 250GB i zrobię backup danych, by móc sformatować dysk i wgrać linuxa, jednak słyszałem, że niektóre dane z konsoli mogą się nie zbackupować (np. killzone 2 ma podobno zabezpieczone save'y). Czy jest więcej takich przypadków? O ile z savem mogę się z czystym sumieniem rozstać, to z 9 grami z PSS już nie i z savem z sacreda też nie :P

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×