Skocz do zawartości
patyk

Samodzielna Naprawa Ylod

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli grzanie nie wystarczy, to oczywiście, że w grę wejdzie tylko reballing. Niestety wolałbym tego uniknąć ponieważ nie mam preheater'a więc kulki raczej nie puszczą samym hotem a jak puszcza to będzie więcej szkód niż pożytku. Myślałem nad czymś zastępczym, ale na na razie nic ciekawego nie znalazłem . Myślałem już nawet o małej kuchence elektrycznej z jakąś konstrukcją , bo wsadzać płyty do piekarnika nie będę. Może macie jakieś wypróbowane patenty ?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ,jeżeli będę się do tego zabierał to napiszę

Edytowane przez jib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno - jeżeli ktoś twierdzi, że ołowiowe kulki będą się poprawnie łączyły (na poziomie strukturalnym) ze stopem w padach lutowniczych na procesorach i płycie (stop ten jest przeznaczony pod lut bezołowiowy) to widać że swoją wiedzę czerpie z youtube i przekazów ludowych - proponuję oglądnąć pod mikroskopem przecięte połączenie padu noPb i kulki Pb - nie wymaga to komentarza.

PS.Fajny mają podgrzewacz wink.gif, przypomina mi brytfankę w piekarniku mojej babci jak piekła kurczaka z rożna - kto by przypuszczał że się to też nadaje do montażu BGA ok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jib

Popraw Link.

edit.

Na portalu PS3 site w odpowiednim poradniku zalecają użyć tej pasty:Arctic Cooling MX-3

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest z linkiem nie tak ? U mnie działa.

Rozumiem,że są jakieś lepsze pasty i czytałem o tym trochę natomiast nie chcę zamawiać pasty bo te które podałem w linku, mam od ręki, a jutro mam chwile więc chciałbym się tym zająć. Chyba wezmę tą na bazie srebra może będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest z linkiem nie tak ? U mnie działa.

U mnie nie działa Mniejsza o to.

Rozumiem,że są jakieś lepsze pasty i czytałem o tym trochę natomiast nie chcę zamawiać pasty bo te które podałem w linku, mam od ręki, a jutro mam chwile więc chciałbym się tym zająć. Chyba wezmę tą na bazie srebra może będzie lepsza.

Na bazie srebra to jesteś tego świadom iż przewodzi prąd! oraz z własnych doświadczeń wiem że lepiej trochę odczekać i kupić coś lepszego niż szybko i chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielki bug z moja slim'ka, sama sie wylacza i odlacza od zasilania, a zebym mogl ja znowu wlaczyc musze wyciagnac i na nowo podlaczyc kabel od zasilania, czy ktos moze mi powiedziec co moge z tym dalej zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielki bug z moja slim'ka, sama sie wylacza i odlacza od zasilania, a zebym mogl ja znowu wlaczyc musze wyciagnac i na nowo podlaczyc kabel od zasilania, czy ktos moze mi powiedziec co moge z tym dalej zrobic?

Jeżeli nie masz gwarancji to możesz się zgłosić na PW - problem jest do rozwiązania - mamy teraz masę takich konsol na serwisie. Zasilacze w SLIM po około 18 miesiącach padają jak muchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedna rzecz.... czemu serwisy za naprawe bledu YLOD zycza sobie ok.250zl? nie wydaje sie to duzo roboty ani nie wymaga dokupienia dodatkowych czesci jak np w przypadku wymiany lasera:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedna rzecz.... czemu serwisy za naprawe bledu YLOD zycza sobie ok.250zl? nie wydaje sie to duzo roboty ani nie wymaga dokupienia dodatkowych czesci jak np w przypadku wymiany lasera:confused:

Bo wiedza kosztuje i w przeciwieństwie do poradników "zrób to sam" profesjonalne serwisy nie używają opalarki z TIP'a za 29,99zł. Poczytaj trochę o żywotności konsol naprawionych w domowym zaciszu poprzez wygrzanie płyty - średnia nie jest imponująca. Zazwyczaj konsole po takich naprawach szybko lądują na Allegro jako mało używane z opisem "sprzedaję bo nie mam czasu grać", zanęcony niską ceną rządny posiadania playstation niezorientowany w tematyce kupiec później zakłada tutaj tematy z opisem: "kupiłem konsolę i padła po 2 tygodniach, co robić?" no właśnie co? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz

a w wersji z dyskiem 60gb robi sie wszystko tak samo jak w innych wersjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badyl - zrób chociaż raz prawdziwy reballing a nie tylko ogrzanie procesorów powietrzem to będziemy mogli podyskutować.

A odpowiadając na Twoje pytanie: nie, wersja 60GB ma inne profile niż pozostałe konsole.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wersja opisywana na poczatku to jak wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do serwisu konsol: nie mam pretensji ze naprawa w serwisie tak sie ceni. po prostu jestem zielony w te klocki i nie wiedzialem czemu cena jest taka a nie inna(wydawalo mi sie ze ogrzewanie powietrzem czy czyms innym nie ma znaczenia):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz gwarancji to możesz się zgłosić na PW - problem jest do rozwiązania - mamy teraz masę takich konsol na serwisie. Zasilacze w SLIM po około 18 miesiącach padają jak muchy :)

Z całym szacunkiem dla Serwis Konsol, slim wyszła 09.2009 do września 2010 mamy 12 miesięcy a jest listopad więc od premiery mija 15 miesięcy. Skąd te informacje o padaniu po 18 miesiącach? Naprawialiście wersje przed sprzedażowe?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Serwis Konsol, slim wyszła 09.2009 do września 2010 mamy 12 miesięcy a jest listopad więc od premiery mija 15 miesięcy. Skąd te informacje o padaniu po 18 miesiącach? Naprawialiście wersje przed sprzedażowe?

pozdrawiam

wiara w statystyki jest jak wiara w Boga ... ktoś coś kiedyś powiedział bo mu to było wygodne i cały głupi lód za nim pójdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiara w statystyki jest jak wiara w Boga ... ktoś coś kiedyś powiedział bo mu to było wygodne i cały głupi lód za nim pójdzie ...

Liczyłem na odpowiedź od Serwis Konsol....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwią mnie wasze pytani bo i skąd macie wiedzieć coś co jest do poznania dopiero po rozebraniu konsoli pardon.gif

Z uwagi na długość cyklu produkcyjnego i samą logistykę dostaw (kontener, statek itd.), konsole które miałem okazje otwierać, mają wydrukowaną laserowo na ekranach wewnętrznych datę fizycznego zejścia kompletnej płyty głównej z linii produkcyjnej - najwcześniejszy egzemplarz był z 03.2009.

Ten, który miałem okazję ostatnio "odratowywać" był z 05.2009. Podobny system oznaczania płyt głównych co w slim-ach sony zaczęło stosować od modeli 40GB FAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwią mnie wasze pytani bo i skąd macie wiedzieć coś co jest do poznania dopiero po rozebraniu konsoli pardon.gif

Z uwagi na długość cyklu produkcyjnego i samą logistykę dostaw (kontener, statek itd.), konsole które miałem okazje otwierać, mają wydrukowaną laserowo na ekranach wewnętrznych datę fizycznego zejścia kompletnej płyty głównej z linii produkcyjnej - najwcześniejszy egzemplarz był z 03.2009.

Ten, który miałem okazję ostatnio "odratowywać" był z 05.2009. Podobny system oznaczania płyt głównych co w slim-ach sony zaczęło stosować od modeli 40GB FAT

Dzięki za odpowiedź. Swoją drogą ciekawe że cykl produkcyjny zaczął się pół roku wcześniej niż dystrybucja. Chyba dość mocno to ukrywali (nie chce mi się szukać info o "przeciekach" pojawienia się slima). Serwis Konsol szacun za rzetelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Serwis ile bys policzył za porządne przeczyszczenie i nałożenie pasty (tej co wczesniej pisali na forum :P) ? i ile by to trwało mniej więcej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Swoją drogą ciekawe że cykl produkcyjny zaczął się pół roku wcześniej niż dystrybucja. Chyba dość mocno to ukrywali (nie chce mi się szukać info o "przeciekach" pojawienia się slima). Serwis Konsol szacun za rzetelność.

Dzięki, wystarczy przez chwilę się zastanowić ile dana czynność zajmuje zasobów w tak dużym koncernie (sam w podobnym pracowałem przez 15 lat) i wcale bym nie był zdziwiony, jak by konsole slim były rok przed premierą w magazynach - poza samym czasem produkcji, przesyłki tak dużych partii towaru dochodzi jeszcze konieczność posiadania odpowiedniego zapasu na dzień premiery - tego są dziesiątki tysięcy sztuk a fabryki i dostawcy z gumy nie są i nie wyprodukują w tydzień nadmiarowych ilości aby w dniu premiery każdy miał swoją sztukę.

Witam. Serwis ile bys policzył za porządne przeczyszczenie i nałożenie pasty (tej co wczesniej pisali na forum :P) ? i ile by to trwało mniej więcej.

Poszło na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×