Skocz do zawartości
patyk

Samodzielna Naprawa Ylod

Rekomendowane odpowiedzi

mocno obciążałeś konsole przez te 2 miesiące?

Nie sądzę. Z racji tego, że pracuję to grywałem góra 3 godzinki dziennie z przerwami. Działała 2 miesiące i 4 dni. Po naprawie była przeczyszczona i zmieniłem pastę na prockach na lepszą. o ale dobre i te 2 miesiące. Podejrzewam, że znowu mógłbym ją postawić na nogi, ale darowałem sobie i sprzedałem w częściach a kupiłem nowego slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 60 tka dziś padła 3 raz. Raz trzyma dłużej, raz krócej, ale powoli zaczyna mnie męczyć sam proces rozbierania i składania tego shitu :/:/ Żeby nie wsteczna kompatybilność, dawno bym zmienił na slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - i jedna bardzo ważna uwaga - konsole LUBIĄ pracować w poziomie (a zwłaszcza te nowe, ze świeżą, niewygrzaną/uformowaną pastą termoprzewodzącą). Stawianie konsoli pionowo powoduje powolne acz nieuniknione spływanie pasty poza radiator i powierzchnię heatpie co w efekcie prowadzi do przegrzewania się procesorów a w drastycznym przypadku w połączeniu z dużą ilością kurzu, do spalenia procesora (czujnik temperatury procesora nie jest w stanie poprawnie odczytywać temperatury całej powierzchni radiatora i za późno odpala wiatrak na wyższy stopień pracy)

Czy to na prawdę takie ważne??? Sam mam nowego slima, którego ustawiłem w pionie bo tak mi bardziej odpowiada ale skoro to może mieć wpływ na szybsze padnięcie konsoli to natychmiast zmieniam położenie na poziom :turned:

A tak wogóle to jak to jest ze slimami? One też łapią YLOD-y ? Wydawało mi się, że po to SONY stworzyło Slimy - systemy mniejsze/mniej nagrzewające się itp, itd. aby właśnie zapobiec kwiatkom jakie występują w Fatach. Jeśli się mylę to poprawcie mnie. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na prawdę takie ważne??? Sam mam nowego slima, którego ustawiłem w pionie bo tak mi bardziej odpowiada ale skoro to może mieć wpływ na szybsze padnięcie konsoli to natychmiast zmieniam położenie na poziom :turned:

A tak wogóle to jak to jest ze slimami? One też łapią YLOD-y ? Wydawało mi się, że po to SONY stworzyło Slimy - systemy mniejsze/mniej nagrzewające się itp, itd. aby właśnie zapobiec kwiatkom jakie występują w Fatach. Jeśli się mylę to poprawcie mnie. :confused:

No ,niestety SONY w SLIMCE poprawiło to i owo ale z nieszczęsnym YLODEM się nie uporało bo na forum są posiadacze SLIMEK z YLODAMI :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta termoprzewodząca ma ustalony przez jej producenta czas wygrzewania w którym to przechodzi ze stanu płynnego do stanu bardziej "skupionego" (bardziej obrazowo nie wiem jak to wytłumaczyć) i trwa to, zależnie od pasty, nawet do 100 godzin przy pełnym termicznym obciążeniu. W tym okresie pasta jest bardzo podatna na grawitację - po prostu przy nagrzaniu zaczyna w pierwszej fazie spływać w dół gdy konsola jest w pionie. Proces ten, po wygrzaniu pasty występuje również ale w bardzo ograniczonej formie i może dać negatywne efekty po paru miesiącach (często odsłonięta jest ponad połowa radiatora).

Co do slima to co z tego, że procesory są w nowszej technologii i mniej pobierają mocy (czyli przy tej samej mocy obliczeniowej mniej się grzeją) skoro zmniejszono równocześnie średnicę turbiny, radiatorów i powierzchni metalowych wewnątrz konsoli, które to przejmują ciepło od płyty głównej oraz procesorów i oddają do otoczenia - bilans obciążenia termicznego połączeń procesor-płyta per saldo pozostał ten sam a i sam proces technologiczny montażu procesorów pozostał taki sam (fala lutownicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam , polemizowałbym na temat spływania pasty termoprzewodzącej i nie stawianiu PS3 w pion . Czy ktoś z was dostał zalecenie od sprzedawcy , producenta żeby postawić PC-ta na boku bo mu pasta z procesora spłynie . Wszak w obudowach PC /tower/ mabo i na niej procek jest w pionie nie poziomie , a pasty te same .

Edytowane przez rattlesnake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do slima to co z tego, że procesory są w nowszej technologii i mniej pobierają mocy (czyli przy tej samej mocy obliczeniowej mniej się grzeją) skoro zmniejszono równocześnie średnicę turbiny, radiatorów i powierzchni metalowych wewnątrz konsoli, które to przejmują ciepło od płyty głównej oraz procesorów i oddają do otoczenia - bilans obciążenia termicznego połączeń procesor-płyta per saldo pozostał ten sam a i sam proces technologiczny montażu procesorów pozostał taki sam (fala lutownicza).

Witam, być może się mylę gdyż jeszcze nie zaglądałem do wnętrza mojego slima, ale podobno sony całkowicie zmieniło rozmieszczenie procesorów i przeniosło je na górną część płyty głównej i dzięki temu ciepło ucieka na obudowę a nie dodatkowo grzeje okolice procesora.

jeżeli się mylę, wybaczcie:tongue:

a co do tych pc, w blaszakach procesor i radiator są ze sobą mocno ściśnięte więc raczej są dużo mniejsze szanse na jakieś przecieki:wink: a poza tym to chyba każdy wie ile producenci tej pasty tam ładują :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , pisząc producenci miałem na myśli też nas wszystkich . Blaszaki ,wszystkie które miałem i mam teraz , sam składałem i wiem ile pasty dawałem . Głównym zadaniem pasty jest poprawienie przewodnictwa cieplnego między danym elementem a radiatorem , czytaj wyrównanie nierówności , jak napisał kolega post wyżej w kompie procek i radiator są ściśnięte czyli pasty między nimi i tak jest niewiele . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , polemizowałbym na temat spływania pasty termoprzewodzącej i nie stawianiu PS3 w pion . Czy ktoś z was dostał zalecenie od sprzedawcy , producenta żeby postawić PC-ta na boku bo mu pasta z procesora spłynie . Wszak w obudowach PC /tower/ mabo i na niej procek jest w pionie nie poziomie , a pasty te same .

Oczywiście że masz takie prawo - bez dociekliwych ludzi nie było by postępu na świecie - ja swoje słowa poparłem długim doświadczeniem i ilością zdiagnozowanych konsol.

Często klienci ze zdziwieniem pytali przy odbiorze konsoli po naprawie, skąd wiem, że konsola stoi u nich w domu pionowo - to po prostu widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

<Mam pytanie do serwisu konsol związane z konsolą wersja 60 GB, mianowicie wentylator zaczął pracować na 2-3 poziomie więc postanowiłem rozkręcić wszystko wyczyścić i nałożyć nową pastę Atctic Silver5. Po złożeniu i odpaleniu systemu chłodzenie działało jak po zakupie (cicho) lecz po jakichś 30 minutach włącza się poziom 2 a potem 3 wentylatora i tak już zostaje dodam iż konsola jest chłodna od spodu tzn nie ma oznak żeby ciepło uciekało na obudowę.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przyszedl czas na moja PeeSke3 :/ po 2 i 1/2 lata zycia ... znajde czas to sprobuje naprawic jak sie nie uda to ide na ryby hehe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nawet najlepszym się nie udaje? Hybrid BGA - oto jest odpowiedź.

Poniżej parę zdjęć z artykułu jaki przygotowujemy dla strony www.ps3-hacks.com dotyczącego problemów z reballingiem i dużej nieskuteczności domowych metod naprawy YLOD.

O ile "zwykłe" procesory można stosunkowo łatwo ponownie ułożyć na nowych kulkach to przy procesorze CELL i RSX jest mega problem jeśli nie zachowamy dużej dokładności w profilach temperatur przy montażu - myślę że skomplikowaność budowy takiego procesora pokazują poniższe zdjęcia, jakie zrobiliśmy w ramach poszerzania wiedzy czarnoksięskiej ;)

Wycięty procesor ("rdzeń") z płytki głównej całego procesora RSX

overview.jpg

rsxhybrid.jpg

Porównanie punktów lutowniczych i wielkości kulek technologii Hybrid do zwykłej kulki pod procesorem

hpattern.jpg

No i porównanie do grubości ludzkiego włosa

hvsh.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SAS_ZONE

Ostatnio kupiłem ps3 fat czy tam classic - jak kto woli... ma już 3 lata i 2 tygodnie temu miała naprawiane ylod (nie ja naprawiałem, ja kupiłem po naprawie) i z tego co czytam to robi mi się słabo... ylod wróci i to na pewno ;[ co gorsza konsola była wygrzewana na pewno i to nie wiem jeszcze czy dobrze, bo wyłącza się podczas grania... z początku sporadycznie ale po paru dniach wyłącza się po 1 minucie już w menu... trzy razy zapika i miga czerwona dioda, jak wcisnę przycisk od włączania przechodzi w stand by i po odczekaniu konsola znowu odpala i znowu... ;((( kupiłem ją okazyjnie i powiedzcie ile za nią dostanę? (naprawiony ylod oraz czego nie będę wspominał naprawione to wyłączanie - ten serwis zrobi to za darmo albo będą mieli problem)

PS3 fat 60Gb

Pad sixaxis, przewód do pada

Kabel (ten nie hdmi, przejściówka do scart), kabel zasilający.

-MGS 4

-NFS: SHIFT

-H.A.W.X

-GT5

płytki w stanie bdb. Konsola z zewnątrz też wygląda ładnie... Mam zamiar pozbyć się tego i kupić nową slimkę np taką:

Mój odnośnik

i bardzo ważne pytanko:

1. Jak jest z gwarą ? czy ten koleś podbije kartę gwarancyjną ??? jeśli nie (bo to nie jest sklep) to jak mieć ważną gwarę ?

2. Jeśli byłby to np. sklep internetowy który podbiłby gwarę, to w razie reklamacji mam się zgłaszać do tego sklepu czy po prostu dzwonić do serwisu sony ? a co by było gdyby taki sklep internetowy zakończył działalność i bym poprzez niego nie mógł oddać sprzętu na gwarę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SAS_ZONE

ahaa... czyli faktura albo paragon tak ?

więc jak wycenilibyście tą konsolę z naprawionym ylod'em + kable, pad i gry ? za 800zł by poszło ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro model 80GB z nowym laserem i 6cio miesięczną gwarancją można zakupić za 699 zł to za 600 ciężko ci będzie sprzedać...

A co do Twojego problemu z wyłaczającą sie konsolą to na 99% problem złej lub źle położonej pasty termoprzewodzącej - wczoraj miałem okazję naprawiać jedną z forumowych konsol, w której wg opisu użytkownika "konsola zaczęła włączać wentylatory na maxa - wymieniono pastę termoprzewodzącą ale problem pozostał". Po jej otwarciu okazało się, że zamiast pasty użyto "czegoś niebieskiego" zamiast właściwego materiału termoprzewodzącego. Reszta naprawy przebiegła już sprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następującą zagwostkę. W celu zabezpieczenia sięprzed YLOD postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą. Wszystkoprzebiegło bez najmniejszych problemów, wspomnę, że użyłem pastyZalmana ZM-STG1. Po wymianie pasty wentylatory rozkręcają się dowyższych obrotów. Jest to spowodowane lepszym pobieraniem ciepła zkomponentów, a co za tym idzie wzrostem temp. na czujniku? Mój model toCECHL04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następującą zagwostkę. W celu zabezpieczenia sięprzed YLOD postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą. Wszystkoprzebiegło bez najmniejszych problemów, wspomnę, że użyłem pastyZalmana ZM-STG1. Po wymianie pasty wentylatory rozkręcają się dowyższych obrotów. Jest to spowodowane lepszym pobieraniem ciepła zkomponentów, a co za tym idzie wzrostem temp. na czujniku? Mój model toCECHL04.

Ja bym stawiał na to co opisałem w poście wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czyli sugerujesz, że źle nałożyłem pastę? Ps3 pobiera temp. z czujników w prockach czy z wnętrza obudowy? Która pasta lepsza Arctic Silver 5 czy Zalman stg1? 

Edytowane przez koostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro model 80GB z nowym laserem i 6cio miesięczną gwarancją można zakupić za 699 zł to za 600 ciężko ci będzie sprzedać...

A co do Twojego problemu z wyłaczającą sie konsolą to na 99% problem złej lub źle położonej pasty termoprzewodzącej - wczoraj miałem okazję naprawiać jedną z forumowych konsol, w której wg opisu użytkownika "konsola zaczęła włączać wentylatory na maxa - wymieniono pastę termoprzewodzącą ale problem pozostał". Po jej otwarciu okazało się, że zamiast pasty użyto "czegoś niebieskiego" zamiast właściwego materiału termoprzewodzącego. Reszta naprawy przebiegła już sprawnie :)

To pewnie o moją konsolę chodzi XD, to „COŚ” na procesorach to: BLUEFROST firmy Spire. b-o-t-22910.jpg

koostek jeśli zależy ci na swojej PS3 to wysyłaj do Serwis Konsol, miałem ten sam problem ze swoją PS3 60 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może serwis konsol poradzi co zrobić żeby konsola nie dostała ylod w letnie upały.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że doradzę - pisałem o tym parę razy.

1. Konsola minimum raz na 1,5 roku wymiana pasty termoprzewodzącej + pełne czyszczenie wymienników ciepła

2. Nie trzymać konsoli pionowo :-)

To wszystko.

Proste, co nie?

A jakie skuteczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby paste wymienic to trzeba ja rozkrecic i wtedy szlak trafia gwarancje, i ja tego bym napewno nie umial to jak bym do ciebie wyslal (serwis konsol) na zmiane pasty to ile bys za to policzyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×