Skocz do zawartości
Major_Kupricz

BAN na PSN

Rekomendowane odpowiedzi

czy jeśli kupię na takiej aukcji jak ta: OO TO

to grozi mi ban? skąd wogóle ludzie biorą takie reedem codes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważ ile sprzedaje 4 szt. Być może sobie kupił i zostało mu na 4 konsole więc postanowił sprzedać. Swoją drogą pomysłowy gość.

Edytowane przez corben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? Uważasz, że to ucziwe? Czy ten osobnik jest autoryzowanym przedstawicielem SONY? Jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest, ale pisze, że można pobrać na 5 konsol, a jakby skłamał, to jest niezgodność opisu z towarem - kasa do mnie wraca/

Poza tym jest odnośnik do instrukcji, więc on mi daje reedem codes, i ja go wpisuję, przecież tego kodu nie można sobie wyrobić, a później sprzedawać.

Może to następny przywilej piratów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proceder z kupowaniem gier w kilka osób Sony dawno powinno zwalczyć. Skoro tego nie potrafią, to jak maja sobie poradzić z hakerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozróżnić kupowanie gier przez kilka osób, od sytuacji gdy przesiadasz się na nową konsolę i chcesz mieć gry za które już zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@pablos_83 Kupowanie w kilka osób jest takim samym złodziejstwem jak przerobienie konsoli. Niczym to sie nie rózni

Jakoś na xbox live nie mozna kupować w kilku ! Gra jest przypisana do twojego konta

Zmieniając konsole wchodzisz w historie pobieranych plików i ściągasz jeszcze raz za darmo bo juz raz zapłaciłeś

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_83 Kupowanie w kilka osób jest takim samym złodziejstwem jak przerobienie konsoli. Niczym to sie nie rózni

No chyba sie rozni. Kupowanie w 5 osob=wplyw dla producenta. Przerobienie konsoli=gra na piratach i 0 zyskow dla producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie rozni. Kupowanie w 5 osob=wplyw dla producenta. Przerobienie konsoli=gra na piratach i 0 zyskow dla producenta.

rozni sie tym ze jest legalne.

kurcze. nie wiecie jak to dziala? kazdy uzytkownik PSN ma prawo do aktywacji 5 konsol (czy 4 - nie pamietam w tym momencie) i na tych konsolach ma prawo instalowac gry zakupione w PSN. nie widze gdzie tu jest piractwo skoro sony samo na to pozwala.

ja np. mam dwie konsole ps3 (na jednej gram ja na drugiej moja dziewczyna). na obu konsolach mam te same gry kupione z PSN - i wszystko jest legalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też uważam że się różni, ale nie o to pytam. Nie chciałbym dostać z rozpędu bana za to, że się przesiadam na nowy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też uważam że się różni, ale nie o to pytam. Nie chciałbym dostać z rozpędu bana za to, że się przesiadam na nowy sprzęt

Albo bana (chyba totalna abstrakcja) za to, ze koles z ktorym dzielisz konto na ktorym jest gra przerobil sobie konsole. Takie sytuacje nie powinny miec miejsca, mam nadzieje, ze Sony sobie z tym poradzi i nie bedzie ludzi ktorym zbanowali konto bo zmienili konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_83 Kupowanie w kilka osób jest takim samym złodziejstwem jak przerobienie konsoli. Niczym to sie nie rózni

Jakoś na xbox live nie mozna kupować w kilku ! Gra jest przypisana do twojego konta

Zmieniając konsole wchodzisz w historie pobieranych plików i ściągasz jeszcze raz za darmo bo juz raz zapłaciłeś

Taaaa, tylko że na allegro można wyrwać zdrapki z 6000MS za ~55zł, gdzie oryginalna zdrapka 800MS kosztuje 45zł ....

Ludzie kupują od dawna i jakoś MS nie zbanowało im konsoli, a tym bardziej nie walczy z tym procederem.

Na innych legalnych forach, gdzie każdy przejaw piractwa jest tępiony, moderacja jakoś pozwala na wspólne zakupy PSN.

Więc pisanie że to złodziejstwo, jest troszkę za ostre ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wy się tu kłócicie, a ja nie otrzymałem pewnej odpowiedzi, jeśli kupię ten kod, mogę go zainstalować na pięciu konsolach, czy jednej? Możliwe, że dostał te kody gdzieś za darmo, nie są mu potrzebne i sprzedaje tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wy się tu kłócicie, a ja nie otrzymałem pewnej odpowiedzi, jeśli kupię ten kod, mogę go zainstalować na pięciu konsolach, czy jednej? Możliwe, że dostał te kody gdzieś za darmo, nie są mu potrzebne i sprzedaje tak tanio?

nie dostaniesz bana - mozesz sciagnac to na 5 konsolach ps3 (prawdopodobnie pod warunkiem ze jest aktywana kazda z nich kontem na ktorym podasz kod PS Store do sciagniecia tych gier).

skad sie biora takie kody: widocznie mozna kupic specjalne karty z promocja na te produkty i sprzedawca ma taka zdrapke.

zawsze jest ryzyko ze taki kod byl uzyty - ale to na podobnej zasadzie co kupienie cdkey na sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze nikt się nie kłóci, tylko kulturalnie wymienia opinie. :rolleyes: Po drugie koleś z allegro dał do siebie kontakt, jak jesteś ciekawy to zadzwoń/napisz do niego.

Edit: Przypomniało mi się. Na 100% kiedyś takie kody dodawali do konsoli. Była promocja w MM lub saturnie. Wiec to niekoniecznie musi być slot.

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użytkownik sprzedaje kod do Pss to nie ma mowy o slocie. Kod można użyć raz. Jeśli sprzedawałby slot to zamiast kodu oferowałby hasła do konta PSN na którym kod został aktywowany. :fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty chyba nie wiesz o czym my tu rozmawiamy. Wkleiłeś oficjalne stanowisko Sony opublikowane na stronie Playstation, dotyczące piractwa. My zaś zajmujemy się mailem, rozsyłanym do użytkowników podejrzanych o posiadanie nielegalnych programów i urządzeń na swojej PS3 i wzywające do natychmiastowego ich zakończenia/odłączenia gdyż w przeciwnym razie czeka ich niechybny ban na dostęp do PSN. Ok?

Ok, miałeś rację - nie doczytałem do końca przed włączeniem się w dyskusję.

Edytowane przez prart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakieś wieści od Sony o banowaniu konsoli a nie tylko konta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za filmy divxy można dostać bana, gdy są na dysku konsoli? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoje.

Ludzie przez te BANy to nawet boją się już zwykłego PenDrive-a podpiąć pod konsolę, nie mówiąc już o akcesoriach typu klawiatura ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę postawiłem piwo koło konsoli i dostałem BANa. :laugh: Niesłusznie zreszta bo jestem pełnoletni.:tongue:

Mam wrażenie że SONY ma teraz dosyć innych problemów niż banować za byle co.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×