Skocz do zawartości
augustyniak

Sklepy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzis otrzymalem shift z peknietym pudelkiem i zlamana plyta choc uzytkownik gametrade zapewnial, ze wszystko ok, a plyta igla. co moge zrobic? zglosic to do adminow serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obrocie wewnątrzwspólnotowym nie ma cła. Czy kupujesz grę za 10 funtów czy jacht za milion euro.

cła może nie być, ale opłaty dodatkowe mogą być ukryte pod inna "daniną"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zrobił bank? miałem zamówiony towar, zablokowane pieniądze na koncie, a dziś patrzę że pieniądze już zeszły z konta, ale w większej sumie, zupełnie jakby wzięli większy kurs pod uwagę...można tak? Widzę, że przwalutowali najpierw z funtów na euro, a potem z euro na złotówki więc nie wiem po jakich kursach, ale przeliczając po prostu na funty to za pierwszym razem zablokowali mi jak po kursie 5,36, a ściągnęli jak po kursie ponad 5,6...weird. Chyba z 18zł więcej mi zabrali niż zablokowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zrobił bank? miałem zamówiony towar, zablokowane pieniądze na koncie, a dziś patrzę że pieniądze już zeszły z konta, ale w większej sumie, zupełnie jakby wzięli większy kurs pod uwagę...można tak? Widzę, że przwalutowali najpierw z funtów na euro, a potem z euro na złotówki więc nie wiem po jakich kursach, ale przeliczając po prostu na funty to za pierwszym razem zablokowali mi jak po kursie 5,36, a ściągnęli jak po kursie ponad 5,6...weird. Chyba z 18zł więcej mi zabrali niż zablokowali.

Standard...teraz tak waluta skacze, że banki walą nas w uja aż miło... Z tym przewalutowaniem najpierw funta na euro, a potem euro na złotówki to standard.

Problem w tym, że funt jak i euro stoją cholernie wysoko. Zapewne pokazuje kurs po przewalutowaniu na euro i dlatego takie debilne kwoty wychodzą.

Ostatnio kupiłem dysk Lacie LaCinem Classic 2TB z Amazona za 150 funtów. Kurs średni banku był 5.15, a policzyli chyba 5.5, albo i więcej...

Jakoś to przebolałem, bo zaraz jak kupiłem to ten dysk poszedł w górę na 170 funtów.

Ja teraz nie kupuję nic zza granicy, bo waluta stoi cholernie wysoko i się po prostu nie opłaca. Chyba, że jest jakaś naprawdę mega ciekawa okazja, ale ostatnio nie trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze wysoko i przewalutowania, ale chodzi o to, że zablokowana była suma x, a ściągnęli z konta x+y :) Ciekawe co by było gdyby ktoś nie miał tej całej sumy, przecież Amazon wysyła paczkę po zablokowaniu pieniędzy na koncie, a przypuśćmy bank chce ściągnąć więcej, a nie może. Wtedy ja mam towar i kasę, tak? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak chcecie z amazona zamawiać to piszcie do mnie- czasami mogę pomóc gdyż mam sporo kasy na koncie tam i mogę po lepszym kursie coś zamówić _oczywiście nie za często bo nie chcę mi się w to bawić, ale czasami-szczególnie jak większe zamówienie będzie to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze wysoko i przewalutowania, ale chodzi o to, że zablokowana była suma x, a ściągnęli z konta x+y :) Ciekawe co by było gdyby ktoś nie miał tej całej sumy, przecież Amazon wysyła paczkę po zablokowaniu pieniędzy na koncie, a przypuśćmy bank chce ściągnąć więcej, a nie może. Wtedy ja mam towar i kasę, tak? :D

Miałem kilka razy taką sytuację (mBank) i po faktycznym zaksięgowaniu operacji na koncie (gdzie bank ściągał więcej niż wcześniej zablokował) pojawiał mi się debet na koncie, chociaż formalnie na eKoncie debetu zrobić nie można :D

Edytowane przez bananek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły lolek :) Ale jak to możliwe, przecież powinni ściągać po kursie z dnia zablokowania, to chyba logiczne. Tak samo jak w sklepie, jeśli zamówię coś za 100zł to nawet jeśli do momentu wysyłki cena wzrośnie do 1000zł to i tak płacę te 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły lolek :) Ale jak to możliwe, przecież powinni ściągać po kursie z dnia zablokowania, to chyba logiczne. Tak samo jak w sklepie, jeśli zamówię coś za 100zł to nawet jeśli do momentu wysyłki cena wzrośnie do 1000zł to i tak płacę te 100.

Zależy w którym sklepie, w Polsce są popierdolone sklepy i jak zamówiłem komputer to nie przyjąłem towaru- doliczyli mi 200zł, jeszcze baba miała pretensje że to logiczne bo zamawiałem 2 tygodnie wcześniej. Nie dość że musiałem ją opierdolić za to że czekałem 2 tygodnie z ich winy to jeszcze jak zobaczyłem że owszem 1 rzecz zdrożała 200zł ale 4 inne łącznie staniały o 500zł to sobie darowałem zakupy w tym sklepie. Ale takie już jest podejście polskich sklepów. A wracając do teamatu to nigdy tego jakoś nie śledziłem ale wiem że jest coś takiego przy czym w moim banku mają politykę że jak wyniknie jakaś różnica w kursie w dniu zakupu a w dniu zaksięgowania wpłaty to oni ją pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze wysoko i przewalutowania, ale chodzi o to, że zablokowana była suma x, a ściągnęli z konta x+y :) Ciekawe co by było gdyby ktoś nie miał tej całej sumy, przecież Amazon wysyła paczkę po zablokowaniu pieniędzy na koncie, a przypuśćmy bank chce ściągnąć więcej, a nie może. Wtedy ja mam towar i kasę, tak? :D

Niestety, ale obowiązuje kurs z dnia rozliczenia transakcji, a nie jej dokonania. Tak więc, najpierw bank dokonuje blokady autoryzacyjnej na karcie powiedzmy, że np. 1zł=5,40 funta, a gdy po kilku dniach przychodzi rozliczenie transakcji to może wyjść mniej lub więcej. Jest to określone w regulaminie wydawania i użytkowania kart płatniczych banków.

Inną sprawą jest sposób przeliczania transakcji kartowych. Podam na przykładzie kart Visa mbanku. Walutą rozliczeniową dla transakcji zagranicznych jest Euro. Korzystając z kalkulatora na stronie http://corporate.vis...er_ex_rates.jsp wpisujemy walutę karty jako Euro, a walutę transakcji w funtach. Potem w polu "bank fee" wpisujemy 2% - taką prowizję życzy sobie mbank za transakcje kartami Visa w walucie innej niż Eruo (tych 2% nie ma w przypadku kart MasterCard wydawanych przez ten sam bank). Następnie po obliczeniu transakcji za pomocą kalkulatora z podanej przeze mnie strony otrzymujemy kwotę w Euro. Kolejnym krokiem jest wzięcie tej kwoty w Euro i przeliczenie jej na złotówki według kursu sprzedaży euro (już po kursie banku, w którym mamy kartę). W ten sposób otrzymujemy rzeczywistą kwotę w złotówkach jaką zostanie obciążona nasza karta. Oczywiście nie możemy jej obliczyć zaraz po dokonaniu transakcji, bo jak pisałem obowiązuje kurs waluty z dnia rozliczenia transakcji.

W banku Citi Handlowym jest jeszcze gorzej z kursami. Walutą rozliczeniową karty jest USD. Nie pamiętam dokładnie mechanizmu rozliczenia transakcji w tym banku, ale z tego co wiem to jest to jedna z droższych kart do płacenia za granicą (np. w strefie Euro).

Jeśli ktoś bardzo często kupuje w UK to polecam zakup walutowej karty rozliczanej w funtach. Wydawana jest na 3 lata i kosztuje chyba 20 zł. Do kupienia na allegro - sprzedaje je bank BZWBK. Potem wystarczy mieć konto walutowe prowadzone w funtach w banku BZWBK i można korzystać z kantorów internetowych. Np. na jednym funcie można zyskać ponad 10 groszy, a jak wiadomo grosz do grosza i uzbiera się pół kosza... :-)

Co do drugiej części Twojego pytania to wygląda to tak: jeżeli w momencie blokady kwoty masz jej wartość u siebie na koncie to bez problemu dochodzi do transakcji. Jeżeli jednak po kilku dniach przyjdzie rozliczenie transakcji i wyjdzie więcej niż masz na koncie, to automatycznie saldo konta wskakuje Ci na minus i nazywa się to niedozwolony debet. I trzeba to zapłacić jak najszybciej bo odsetki są podobne do oprocentowania kart kredytowych. Drugi przypadek: jeśli nie masz kwoty wystarczającej na pokrycie kwoty blokady, to blokada nie zostanie założona, a transakcja nie dojdzie do skutku.

Edytowane przez wkowal
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerny opis tego zagadnienia, dużo to wyjaśnia. Niestety w moim przypadku chyba z 18zł więcej ściągnęli niż zablokowali. :/

Nie wiecie czy na Amazonie można kupować w euro by ominąć jedno przewalutowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerny opis tego zagadnienia, dużo to wyjaśnia. Niestety w moim przypadku chyba z 18zł więcej ściągnęli niż zablokowali. :/

Nie wiecie czy na Amazonie można kupować w euro by ominąć jedno przewalutowanie?

Patricko cos pisal,ze mozna,ale nie widzialem takiej opcji na angielskim amazonie nawet po zmianie ustawien na koncie. Ciagle mi funty liczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja w brytyjskim amazonie nazywa się Amazon Currency Converter. I też próbowałem ją włączyć dla kart wydawanych przez polskie banki, ale niestety nie działało... Z tego co wyczytałem to ta opcja działa tylko dla kart, których rodzimą walutą jest:

  • Australian Dollar (AUD)
  • Danish Krone (DKK)
  • Euro (EUR)
  • Hong Kong Dollar (HKD)
  • Japanese Yen (JPY)
  • New Zealand Dollar (NZD)
  • Norwegian Krone (NOK)
  • South African Rand (ZAR)
  • Swedish Krona (SEK)
  • Swiss Franc (CHF)
  • U.S. Dollars (USD)

A dodatkowo czy opcja ta działa czy nie determinuje również np. nasz adres rozliczeniowy. Ale może jednak jest jakiś sposób na włączenie tego:-) Jeśli tak to z chęcią przeczytam o tym:-)

Niestety w moim przypadku chyba z 18zł więcej ściągnęli niż zablokowali. :/=

Zawsze możesz zadzwonić do banku i spróbować ustalić czy to wina wahań kursowych, czy też bank najzwyczajniej w świecie próbuje Cię kantować. Zależy jeszcze jaka była kwota zakupu, bo wiadomo, że im większa tym większe są kwoty z powodu zmiany kursów walut. Ostatnimi czasy funt poszybował mocno w górę niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kwota nie była taka mała, podskoczyło z 370 na 388.

Na razie wstrzymam się ze wszelkimi zakupami bo przez święta i tak nic nie dojdzie. Co najwyżej zakupię passa na cały sezon NBA i aż strach pomyśleć ile mnie będzie kosztowało przewalutowanie z USD na EUR i EUR na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest chętny to mogę sprzedać certyfikat 50GB za 260zł, zawsze to trochę taniej a dzisiaj dostałem na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kod na 50 funtów, wpisujesz i od razu dodaje Ci 50 funtów do konta które możesz wykorzystać na zakupy (nie musisz wydawać wszystkiego od razu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kod na 50 funtów, wpisujesz i od razu dodaje Ci 50 funtów do konta które możesz wykorzystać na zakupy (nie musisz wydawać wszystkiego od razu).

To pisz,ze zdrapke dostales a nie jakis certyfikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że każdy myślał, że chodzi o 50GB (Giga Bitów), a nie Great Britian (Pounds zapomniałeś).

Poza tym Twoja cena, a cena z Amazona to różnica raptem kilku złotych, więc jak komuś będzie zależało, to sobie strzeli po prostu kartkę z Amazona :P

Ale przy obecnym kursie to się po prostu nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej Rzeczpospolitej dość obszerny artykuł na temat wejścia Amazona do Polski.

Przecieki z datowanej na czerwiec 2011 prezentacji dla kontrahentów

- wspomina się coś o I kwartale 2012, ale prawdopodobnie będzie trochę później

- dostawy będą z centrum dystrybucyjnego w Lipsku w ciągu 48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak jest. Ostatnia paczka jaką odebrałem nadana była z miejscowości Przecław i doszła po 48h. Wysłałem takze zwrot adresat w Kątach wrocławskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie

Mam zamiar zakupić na prezent PAD z Allegro z tej aukcji za 96PLN

Cena atrakcyjna......ale czy nie za atrakcyjna, bo ceny PAD`ów wahają się a granicach 130-180 PLN

Czy ktoś może miał styczność z tym użytkownikiem z Allegro

Edytowane przez HassanBey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×