Skocz do zawartości
augustyniak

Sklepy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

@m0rph masz, rację. Nikt przecież nie twierdzi, że tylko po za granicami jest najtaniej. Jak w każdym przypadku trzeba szukać okazji. Na allegro są normalne sklepy/handlarze jak i tacy co kupują i sprzedają bujając się na razie przed fiskusem. Na braku możliwości/nie wiedzy zakupu po za granicą żerują właśnie nasi "sprzedawcy". Paczki giną i jeszcze pewnie będą ginąć. Najważniejsze to zgłaszać każda kradzież. Ja zakupiłem już parę rzeczy z uk poprzez sklepu jak i allegro i nie było problemu z paczkami. Taki dvd.co.uk trzy razy wyśle Ci paczkę po kradzieży aż w końcu zablokują Ci konto. Nie jest źle, ludzie z Nowej Zelandii kupują filmy BD z Polskimi napisami i paczki dochodzą :).

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fakt...

Wracajac do tematu - nie wiem gdzie najtaniej - wiem ze tu, gdzie ja mieszkam bedzie chyba najdrozej - wszelakie nowosci, nie dosc, ze opoznione to ceny oscyluja w granicach 70-80 euro - normalnie masakra jakas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie Ty mieszkasz, że tak drogo. Zawsze można grę wymienić na coś lepszego. Wiele osób trzyma gry których nie używają od roku, więc najlepiej zebrać je i uderzyć do jakiegoś sklepiku i wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie Ty mieszkasz, że tak drogo. Zawsze można grę wymienić na coś lepszego. Wiele osób trzyma gry których nie używają od roku, więc najlepiej zebrać je i uderzyć do jakiegoś sklepiku i wymienić.

Tak ze 4 posty wyzej masz jak byk, ze na cyprze - tutaj to wiedza jak sobie policzyc marze sklepowa heh dokladnie 69 euro za DAO chcieli, a z UK lacznie z przesylka 44.. Dlatego wlasnie wszystko z UK ciagne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii Płn. wszystkie nowości nie przekraczają progu 39.99£. A sklepy wysyłkowe typu amazon.co.uk lub play.com często oferują wybrane tytuły po jeszcze niższej cenie w zależności od promocji, ale nie drożej niż kwota wyjściowa.

Edit: 39.99£ (4 GBP = 183 PLN)

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś kiedykolwiek gry z amerykańskiego Amazon.com? Jeżeli tak, to jakie koszty wysyłki, co z cłem i vatem. Bo w ogóle coś słyszałem, że podobno Amazaon.com nie wysyła gier na PS3 do Europy, ale nie wiem czy to nie plotka. Proszę o jakieś bliższe informację. Proszę mi nie pisać bym skorzystał z europejskiego Amazona (de, co.uk, fr), bo ja mam akurat Gift Card $50 na Amazon.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś kiedykolwiek gry z amerykańskiego Amazon.com? Jeżeli tak, to jakie koszty wysyłki, co z cłem i vatem. Bo w ogóle coś słyszałem, że podobno Amazaon.com nie wysyła gier na PS3 do Europy, ale nie wiem czy to nie plotka. Proszę o jakieś bliższe informację. Proszę mi nie pisać bym skorzystał z europejskiego Amazona (de, co.uk, fr), bo ja mam akurat Gift Card $50 na Amazon.com.

Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues.

To raczej nidyrydy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja mogę stamtąd zamówić za te 50$ ;/

A może chociaż DLC do KillZone 2 i LBP, to tylko kody muszą mi e-mailem wysłać, to będę mógł kupić, czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zagiales mnie - nie mam pojecia - w komentach jeden kolo z kostaryki i drugi z meksyku pisza, ze wszystko gites, a trzeci z innej wioski sie zali, ze licza koszta przesylki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję czasami muzę z Amazon'a. Do ubiegłego roku kupowałem tylko z US bo wychodziło naprawdę tanio. Jednak w tym roku zauważyłem trend, iż czasami w UK mają naprawdę super promocje. Nie kupowałem nigdy gier, ponieważ PS mam od tygodnia :rolleyes:.

Ostatnio zrobiłem sobie symulację zakupu Fifa 10, która na UK kosztuje 22Ł, ale po dodaniu wszelkich tax, wysyłek itp. wyliczyli 32Ł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ze stanów jak jest amazon.co.uk europa i free delivery:whistling:

Jednak na tym świecie idiotów (wybacz, ale inaczej się tego nie da nazwać) nie brakuje. Napisałem, że mam Gift Card $50 na Amazon.com (Ameryka KUR........).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z amazon.com na temat wysyłek poza USA:

Restrictions

The following items can be shipped to almost all destinations outside the U.S.:

* books*

* DVDs

* music

* VHS videos

Additionally, some consumer electronics, health and personal care, home and garden, jewelry, pet supplies, shoes, software, sporting goods, tools, video games, and watches can be shipped to the following countries:

Australia, Austria, Belgium, Brazil, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Hungary, India, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Philippines, Portugal, Poland, Saudi Arabia, Singapore, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, United Arab Emirates, United Kingdom

God of War Collection mi nie wyślą :confused:

Important Message

* God of War: Collection cannot be shipped to the selected address.

Edytowane przez look4z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z ebaya.com. Tym bardziej ze dolar nie jest taki drogi(2,9)

W sumie to jak sie zamawia pare itemów to wychodzi nie tak drogo

Edytowane przez KnodrPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

insane - chyba niewielu pojelo ;p

A tak wogole to masz dobry pomysl z tym voucherem na psn - jesli posla na maila kod to sam znalazles wyjscie (wyglada na to, ze jedyne..) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z ebaya.com. Tym bardziej ze dolar nie jest taki drogi(2,9)

W sumie to jak sie zamawia pare itemów to wychodzi nie tak drogo

insane - chyba niewielu pojelo ;p

A tak wogole to masz dobry pomysl z tym voucherem na psn - jesli posla na maila kod to sam znalazles wyjscie (wyglada na to, ze jedyne..) :)

Racja, KnodrPL nadal nie czai (najlepiej z eBay.com) :rofl:. Co do gier udało mi się kilka znaleźć, które wysyłają do Polski, a mianowicie z takich fajniejszych to: Grand Theft Auto IV, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, F.E.A.R. 2: Project Origin, Unreal III, Mirror's Edge, Tomb Raider Underworld, Resident Evil 5. I chyba będę brał Metal Gear Solid, Tomb Rider'a i DLC do KillZone 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W anglii, tam za swiezszą gierke zapłacisz 5 - 10 funtów . Ja w wakacje 2009 kupiłem w anglii LBP za 25 zł a mirrors edge 20zł w sklepie GAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, po co przeliczać ceny z pln na jakies inne waluty? wiadomo że w innych krajach są lepsze ceny jak się tam mieszka ale i tak na polskie pieniądze będzie za drogo. W irlandii najdroższe gry są po 50 euro. W polsce za 50 zł nie można kupić nowego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w UK jak wszedzie nowosci drogo, po premierze taniej, a najtaniej w sklepach gdzie mozna sobie gry wymieniac. Przykladowo z tego co pamietam z weekendowej wizyty to: Colin Dirt 2 -20funa, HAWX - 15funa, Tomb Rider - 8funa, ale sa tez sklepy wysylkowe gdzie do UK masz wysylke za darmo i nowy NFS Shift kosztuje 20funa.

Szczerze to jak sprawdzam ceny w Polsce to naprawde trzeba by bylo kims tam potrzasnac zeby ceny troszke spadly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny gier na eBay UK są baaaardzo często wyższe niż te które są w sklepach. Przykładowo jakiś czas temu kupiłem Uncharted 2 w sklepie Gamestation za Ł30 z przesyłką (nowa) - cena za nową na eBay`u to ok Ł35 z przesyłką.

Ja osobiście upodobałem sobie pewien lombard w moim mieście gdzie każda gra na PS3 kosztuje Ł10 - nie ma znaczenia czy jest to Modern Warefare 2, czy Resistance :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Piszę do was ponieważ mam pewne wątpliwości co do sklepu internetowego Amazon ( UK - Wielka Brytania ):

Po 1. Mam zamiar kupić tam grę HEAVY RAIN lub GOD OF WAR III ( jeszcze nie wiem ), tylko nie wiem czy owe gry posiadałyby wtedy język polski. Wiecie ??

Po 2. Ile kosztowała by mnie wysyłka ??? Czy musiałbym płacić cło, VAT itp. ????

Prosiłbym o pomoc. POZDRAWIAM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Kupuję ogórki w warzywniaku. Czy te ogórki będą miały smak tych z bazaru?

Zadałeś pytanie podobne do tego, które przytoczyłem. Możesz poszukać czegoś z Polską wersją językową aczkolwiek nie sądzę żebyś w Angielskim sklepie znalazł grę z polskim dubbingiem lub napisami.

2. Są firmy, które sprowadzają rzeczy do Polski z Angielskich sklepów internetowych. Wysyłka kosztuje z tego co się orientuję 5 czy 10% sumy kupowanego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ciężko się zarejestrować i przeprowadzić sobie proces zakupu?

Na samym końcu będziesz miał dokładne wyliczenia kosztów wysyłki na Twój adres.

Potem tylko anulujesz i wiesz co i jak.

Ja jak zamawiam z amazonu to przeważnie dolicza około 5-7 funtów podatku oraz za wysyłkę na Polskę też około 5-7funtów.

Dlatego wszelkie zamówienia kierowałem na Irlandię (rodzina), bo ponad 25 funtów jest wysyłka za darmo oraz podatek mniejszy.

A potem po prostu czekam aż ktoś przywiezie grę i w ten magiczny sposób oszczędzam czasami nawet do 60 czy 70zł na grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@eLudek

Nie wiemy, bo te gry jeszcze nie wyszły a nie mam obecnie kryształowej kuli (serwis szuka części) i nie powiem ci czy będzie po PL, czy tylko ANG.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×