Skocz do zawartości
eXcumation

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

Batmana skończyłem tuż po premierze,ale coś naszło mnie żeby ponownie go skończyć.

Dlatego zastanawiam się czy kupic nowe Goty za 80 czy podstawke za 57;D

A jak się nie będę mógł zdecydować to przejdę jeszcze raz Batmana AA xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat uważam, że dodatek HQR jest jednym z gorszych na rynku - szkoda wydawać na niego kasy - zero fabuły, zero nowości, zero frajdy. Ale wersję GOTY i tak polecam, właśnie dla challenge rooms i przydupasów uszatego, którymi grało mi się o dziwo o wiele przyjemniej niż gackiem. No i dla kocicy, choć i jej epizody są strasznie krótkie.

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batmana skończyłem tuż po premierze,ale coś naszło mnie żeby ponownie go skończyć.

Dlatego zastanawiam się czy kupic nowe Goty za 80 czy podstawke za 57;D

Ja jestem tego zdania, jeżeli mam dodać tylko parę groszy do ceny zwykłej edycji i mieć GOTY to czemu nie. Dodatki jakie by nie były to i tak i tak wydłużą odrobinę czas spędzony przy danym tytule, szczególnie że tu różnica wychodzi 23 złocisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Goty i zwykłego.

Savy nie są kompatybilne,robie teraz ng+ na zwykłym i rozwiązuje wszystkie zagadki.

Dodatek z HQ jest ok ale mógłby być dłuższy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić edycje GOTY ?

 

jak nie masz podstawki to warto, ja gralem tylko w kobiete kota i bylo troche frajdy wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje pomocy bo próbuje się dobrać do jednego trofeum i pingwina w Muzeum, ale droga wydaje się permanentnie zablokowana. Chodzi o trofeum, które jest chronione przez działko Tygera. Po skończeniu gry chciałem pozbierać wszystkie trofea, a tu klops pokój zamknięty kratą :/ próbowałem z każdej strony atakować i nie widzę możliwości wejścia do tego pomieszczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działka Tygera rozbrajasz tym ustrojstwem od detonowania min i blokowania karabinów.

468px-487.jpg

Bierze się je ze zbroi Freeza przed walką z Pingwinem, a potem dostaje ulepszenie od uratowanych policjantów zabunkrowanych w Iceberg Lounge.

Zresztą na mapie jest akurat całkiem sporo trofeów chronionych właśnie przez miny lub działka.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego, wstyd - wypadałoby się trochę rozejrzeć po okolicy zanim się zacznie smarować po forum. Duża sala z T-rexem, po prawej stronie, dukt wentylacyjny i wyjdziesz dokładnie w tym miejscu które widać na twoim obrazku. 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego nie widziałeś, w normalnym trybie szyby wentylacyjne mają taki czerwonawy poblask który trudno przegapić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, szczerze to wolę biegać w dm bo to co widzę jest dla mnie bardziej czytelne (szczególnie walka). Arkham City jest dla mnie trochę zbyt jaskrawy, jakbym się znalazł w dzielnicy neonów (ale Asylum chyba też taki był).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra zbyt klimatycznie wygląda żeby grać w detective mode - czuje się wtedy jakbym cofnął się o 25 lat i znowu grał w Battlezone ;)

s_Battlezone2000_6.png.

Wogóle bardzo chętnie widziałbym zmianę DM z tego co mamy teraz na jakieś podświetlające pewne elementy "augmented reality". Coś na kształt HUDa z ostatniego Syndicate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, aż takiej tragedii w DM nie ma :) Miałeś rację z tym otworem wentylacyjnym, po wyłączeniu DM nie sposób go nie zauważyć. Ale ogólnie już tracę impet w rozwiązywaniu zagadek, bo to ciągłe skakanie po przełącznikach działa mi na nerwy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znajdźki i zagadki w tej grze są zrobione idealnie i powinny być podawane za wzór jak w grach należy implementować najróżniejsze wyzwania i "collectibles". Miałem ze zbierania ich mega dużo frajdy.

 

A jeśli tego jeszcze nie wiesz to mogę ci powiedzieć na zachętę że

w nagrodę za zebranie jakichś 95% pytajników, będziesz miał okazję osobiście obić mordę Riddlerow :biggrin:

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że taki finał będzie. Same zagadki są na poziomie tych z AA (niektóre nawet prostsze), jedynie trofea mają czasami bardzo głupie wymagania, np.

W "Mili Rozrywki" masz na ścianie 6 pytajników, 3 górne żeluje, a na tamte na dole mam chyba 3-5 sekund żeby je "zbatrangować", tylko trzeba biegać między ogrodzeniami (chyba spróbuje ostatni "remotem" zrobić bo czas zwalnia :P)

Bardziej podobała mi się koncepcja w AA, bo gra wymuszała jedynie użycie gadżetu w odpowiedni sposób, a tutaj czasami musisz kombinować jak "koń pod górę" (za bardzo mi to przypomina zadania z fizyki na studiach :P)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że taki finał będzie. Same zagadki są na poziomie tych z AA (niektóre nawet prostsze), jedynie trofea mają czasami bardzo głupie wymagania, np.

W "Mili Rozrywki" masz na ścianie 6 pytajników, 3 górne żeluje, a na tamte na dole mam chyba 3-5 sekund żeby je "zbatrangować", tylko trzeba biegać między ogrodzeniami (chyba spróbuje ostatni "remotem" zrobić bo czas zwalnia :P)

Bardziej podobała mi się koncepcja w AA, bo gra wymuszała jedynie użycie gadżetu w odpowiedni sposób, a tutaj czasami musisz kombinować jak "koń pod górę" (za bardzo mi to przypomina zadania z fizyki na studiach :P)

 

Think harder man:

żelujesz te na dole a te na górze odpalasz batarangami z sąsiedniego gzymsu bez żadnego biegania :biggrin:

 

Uwierz, tutaj nie ma żadnego kombinowania jak koń pod górę - jest prosty i logiczny sposób na KAŻDEGO pytajnika ;) Ja zdecydowanie wyżej sobie pod tym względem cenię AC bo tutaj prawie każdy pytajnik to jakaś ciekawa zręcznościówka albo łamigłówka, a w AA 2/3 z nich po prostu były utkane w jakichś dziurach i jedyny problem to było mozolne ich szukanie.

No może oprócz tego w przepompowni gdzie trzeba było odciąć linę - ten był genialny w swojej prostocie i zajęło mi chyba z tydzien żeby to wymyślić ;)

Jakby co to pytaj bo mam temat na świeżo - sam właśnie(po raz 2gi) skończyłem NG+ w ramach rozgrzewki przed "Origins".

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź przy tej zagadce. Ogólnie mam rozpykane wszystkie trofea oprócz dzielnicy przemysłowej, huty i wyzwań. Kolejna zagadka mnie odrobinę wkurzyła :P 

czasówka na 3 batrangi :P no te dwa pytajniki remotem zbijam, ale na ten po prostej czasu mi brakuje. Zastanawiam się czy jako drugi nie uderzyć środkowy zamiast lewego, ale na razie i tak przerwa od batmana do wieczora

Jak się wkurzę, to zacznę czyścić trofiki Catwoman :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×