Skocz do zawartości
eXcumation

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

System walki może się wydawać prosty, ale gdy tylko na mapie pojawi się np facet z tarczą lub paralizatorem to już zaczyna się robić nieco kłopotliwie. Nie wspominam już o tych tytanach czy rozdzielonych bliźniakach. Mi zostało jakieś 13 zagadek z czego chyba 11 to te związane z fizycznymi wyzwaniami. Potem NG+ i spróbuje skończyć Challange'e.

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, pobrałem gierke z PS+, ale przy uruchomieniu gra nie chce sue zaktualizowac,nie pobiera poprawki itd, mam ciagle wersje gry 1.00 a po poprawkach powinna byc juz chyba 1.04-ma ktos tez taki problem,bo np kiedy gralem GOW 3 z plytki poprawka zainstalowala sie odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają coś ekstra za zrobienie wszystkich zagadek? Mam jeszcze pytanie - warto kupić DLC Harley? Ile mniej więcej trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2-3 godziny jak chcesz tylko przejść, nieco więcej do 100 % trofeów. Za zagadki jest XP i odblokowują się zakładnicy. Ostatni po zrobieniu wszystkich zagadek.

Edytowane przez tata_arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Challenge to tragedia...przy tym chorym systemie walki to jest bez sensu...a szczyt idiotyzmu to challenge Funhouse Party, czy jakoś tak...

Ledwo dawałem rady zrobić te 32k, a tutaj wyskoczyli z 60k...w AA dali dupy i tutaj dają dupy pod tym względem jeszcze bardziej...

No i jeszcze powtórka w dodatku Catwoman, tam rzeczywiście "robią" jacyś kolesie z kompleksami, jak myślą że komuś się będzie chciało dwa razy bawić w to samo badziestwo.

Nie potrafią zrobić odpowiednio długiej fabuły to wymyślili jakieś challenge, żeby mieli czym dziurę zapchać i mogli potem paplać, jaka to ta ich gierka rozbudowana nie jest.

Sama gra też niczym nie powala...AA zrobił na mnie dużo większe wrażenie, to całe miasto tutaj to dla mnie nic specjalnego, wręcz przeciwnie, wieje nudą na kilometr.

Szczególnie jak trzeba lecieć na drugi koniec. Dobrze, że mam tego darmowego plusa i to coś za darmo, bo jakbym miał tą grę normalnie kupić to chyba bym popadł w depresję.

Wiele ludzi się tą grą zachwyca, ale gdzieś fajnie zostało to określone, że jest strasznie przereklamowana. Tyle zachwytów, a nie wiadomo nad czym szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa gusta i gusciki tobie gra nie podchodzi zas mnie jak najbardziej. W dodatku moim skromnym zdaniem Batman AC jest praktycznie pod kazdym wzgledem lepszy niz poprzednik, wlasnie przez fakt ze mozna eksplorowac miasto do woli.

Jesli zas chodzi o wyzwania, nie widze tutaj zadnego problemu. Jesli ktos nie pojmuje systemu Freeflow i jego punktacji to bedzie na niego psioczyl.

Mala rada odemnie zamiast kontrowania ciosow (trojkat) zawsze staraj sie robic unik (2x krzyzyk).

Jak mnoznik punktow swieci na czerwono to nie wykonuj ciosu specjalnego odrazu nabijaj ile wlezie gdyz kombo wtedy leci jak szalone (zwieksza sie o 2 przy pojedynczym ciosie).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem jak walczyć, tzn. tak mi się zdaje przynajmniej...

Najbardziej mnie drażni, jak klepiesz mnożnik i przez przypadek naciśniesz coś nie tak i wszystko w dupe, bo albo uderzę gościa w pancerzu, albo w ogóle gdzieś w powietrze...

Wtedy doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Skakanie nad nimi można powiedzieć opanowałem do perfekcji, ale im więcej tych bolców z tarczami, pałkami, nożami to zabawa traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy nabiera sensu, bo nie wystarczy klepać :square: i od czasu do czasu :triangle: , dzięki czemu osoby, które nie wykorzystywały w pełni systemu walki mogą wykonywać nowe dla nich ruchy.

Challenge to tragedia...przy tym chorym systemie walki to jest bez sensu...a szczyt idiotyzmu to challenge Funhouse Party, czy jakoś tak...

Ledwo dawałem rady zrobić te 32k, a tutaj wyskoczyli z 60k...w AA dali dupy i tutaj dają dupy pod tym względem jeszcze bardziej...

Sama gra też niczym nie powala...AA zrobił na mnie dużo większe wrażenie, to całe miasto tutaj to dla mnie nic specjalnego, wręcz przeciwnie, wieje nudą na kilometr.

Szczególnie jak trzeba lecieć na drugi koniec. Dobrze, że mam tego darmowego plusa i to coś za darmo, bo jakbym miał tą grę normalnie kupić to chyba bym popadł w depresję.

Wiele ludzi się tą grą zachwyca, ale gdzieś fajnie zostało to określone, że jest strasznie przereklamowana. Tyle zachwytów, a nie wiadomo nad czym szczerze mówiąc.

To ja jestem chyba jakiś dziwny, bo w wyzwaniach z walką wpadały mi 3 medale za 1. razem, ale to może dlatego, że ok. 2 tygodnie wcześniej robiłem wyzwania w AA i pamiętałem wszystko. Gra mi się bardzo spodobała. Może kampania nie była zbyt długa, ale dotaliśmy fajne zadania poboczne. W AA była dłuższa fabuła, ale po jej skończeniu można było tylko robić zagadki i wyzwania.

Edytowane przez tata_arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mnie się to nie podoba, dla mnie za dużo kombinacji w samej zabawie.

Wszystko jest ok do momentu aż nie stoi na sobie 20 (czy więcej) chłopa + jeszcze jakiś koks boss i radź sobie z tym.

Trzymam się z zewnątrz i lecę z mnożnikiem, ale nie ma bata, żeby przypadkiem nie trafić w pancerniaka, gościa z tarcza, itd.

Praca kamery to już w ogóle tak pomaga przy tym wszystkim...jak hans żydom.

Ja tam nie chcę biadolić, bo nie takie gry się już rozpracowywało na części pierwsze, ale chciałem wylać żółć bo gra tragiczna dla mnie i tyle :P

Ale mam chore zboczenie, że jak coś zacznę to chce to skończyć, tym bardziej że już tylko te challenge mi zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o tych braci Abramovici to wymyśliłem prostą metodę: jak zaczyna się walka to skupiasz się na jednym z nich i ciągle walisz w :square: , jak widzisz, że robi zamach, żeby w Ciebie przywalić, albo jeden z mniejszych przeciwników chce Cię udzerzyć to przeskakujesz nad nim. Pokonanie go zabiera ok. 60 ciosów, ale podczas walki z nimi Batman bardzo szybko naparza. Po pokonaniu będziesz miał mnożnik x60 i łatwiejszą walkę. Ja w tych wyzwaniach miałem ponad 100 000 punktów i raz nawet mnożnik ponad 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się sama gra podobała, bardzo klimatyczna, a miałem akurat zajawkę na Batmana :) Ale też sądzę że challenge są chore... Miałem ambicje je zrobić, ale po godzinie moje

zmagania zakończyły się porażką :) Nigdy nie byłem dobry w tego typu systemach walki (nie mówię że mi się nie podobają), nawet w GoW III platyny nie mogłem zrobić, a tutaj to już w ogóle... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Challange zniechęciły mimo iż udało mi się zmobilizować i zrobić wszystkie zagadki Riddlera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadki Riddlera były przyjemne. Inne niż zwykłe znajdźki, a poza tym można było zobaczyć na mapie gdzie są i sporo udało mi się zebrać przy przechodzeniu fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 ostatnie challenge...nawet to poszło dzisiaj. Kwestia opanowania skakania i uderzania odpowiednich osób.

Najlepiej mi się grało na mapce z tym gigantem, nieźle można było natłuc na nim mnożnik + jeszcze przejażdżka na barach i dobijanie punktów bez stresu :)

Na tym gościu bez ręki nie wiedziałem, że można nabijać prawie, że w nieskończoność, a przynajmniej do momentu aż się nie ruszy, albo ktoś nas nie zaatakuje.

W momencie nabiłem x40 i potem już poszło.

Mam nadzieję, że te 3 ostatnie dzisiaj mi się uda zrobić, bo martwię się o swoje zdrowie psychiczne :)

Predatory chyba łatwce, bo skradanki lubię więc będzie można pokombinować fajnie.

A Catwoman nie dotykam, bo nerwów to ja już tyle nie mam, tym bardziej że do niczego to niepotrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem w AA ale na zagranicznych forach spotkałem się z samymi opiniami, że wyzwania walki są sporo łatwiejsze w AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tego tutaj jest dużo więcej...czy łatwiejsze? Nie wiem, bo w AA dawno temu grałem, ale nie przypominam sobie takich frustracji jakie tu przeżywam.

Walki po kilku próbach idzie opanować, bo w każdej stosuje się mniej więcej tą samą metodę, czyli skakanie + uderzanie i nabijanie mnożnika, tak każdą walkę ukończyć.

Predatory dla mnie jedynie 3 misje były trudne i musiałem na YT zerknąć. Ale to temu, że nie lubię takiej bezpośredniej walki w tej grze, a właśnie takie podchody.

Jeśli chodzi o kampanie Riddlera...to jest już porażka i totalne zapełnianie czasu graczu na siłę. Nic innego jak połączenie 3 różnych challengy i dodanie jeszcze jakiś debilnych modyfikatorów, które w większości przypadków działają na Twoją niekorzyść (np. start z minimalną energią, albo wyłączenie wskaźników, itd. itp.). Do tego tylko 3 restarty na jedną kampanię, czyli jak się da dupy pod koniec to trzeba całą jechać od nowa.

Ogólnie to jest 12 challengy + 12 predatorów + 12 kampanii Riddlera.

Kampanie składają się z 3 wyzwań, czyli 12 * 3 = 36 challengy.

Kampanie to tylko i wyłącznie pokaz dzisiejszego nieróbstwa "twórców" gier. Zamiast skupić się na fajnej kampanii to woleli wlać flaki z olejem do gry, które odbywają się non-stop na jednych i tych samych mapach i w dodatku wszystko trzeba jeszcze powtarzać po 3 razy. Kpina i tyle.

Ale o dziwo zacząłem sobie jeszcze dzisiaj kampanie i 2 już zrobiłem na maxa. Byłoby fajnie to jutro zrobić całe, ale wątpię żeby mi nerwów na to starczyło.

Trzeba się szybko z tym gównem uwinąć, bo FC3 czeka.

PS.

W New Game Plus+ muszę zrobić wszystkie 400 zagadek Riddlera? Bo w dodatku Catwoman było 40 i w sumie z nimi mam trochę ponad 400, tak żeby tylko z Riddlerem walczyć.

Do pucharku potrzebuje te 400 czy się obejdzie z tym co mam? Bo czytałem, że tam wystarczy ukończyć kampanię + misje poboczne tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do NG+ przechodzą wszystkie zdobyte modyfikacje a zagadki Riddlera również czyli jak w pierwszej grze zdobyłeś 400 to w NG+ masz je już zdobyte i musisz dobić pozostałe 40. Czyli musisz zdobyć wszystkie jako Batman!!! te fizyczne związane z walką, lataniem itp. również.

Czyli do trofeum Twice Nightly ich nie potrzebujesz ale do Perfect Knight - Day 2 już tak no i misje poboczne musisz w jednej i drugiej rozgrywce ukończyć (w sumie po 2x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Sony zrobiło super prezent na okres świąteczno-noworoczny! Właśnie przeszedłem Arkham City i jestem bardzo zadowolony. Jedna z lepszych gier w jakie grałem. Została mi wprawdzie ostatnia misja kobiety kota oraz misje poboczne, które sobie w wolnej chwili zrobię. Te wyzwania Riddlera z walki odblokowują się na podstawie liczby zebranych zagadek? Bo mam tylko 6... A akurat tez z walką lubię, gorzej predatory. Gra świetna.

Edytowane przez matit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system walki to jakaś porażka, można okłądać i nic się nie dzieje, a jak jest ich dużo czy ktoś z bronią palną to już w ogóle przerąbane :( Nie wiem czemu są głosy, że to taka świetna gra, IMO mocno przeciętna. Batman to mięczak, nie ma żadnej normalnej broni, tylko głaszcze przeciwników :( Możńa odblokować coś normalnego, jakiś pistolet chociaż? Ba jak narazi eto się sprowadza do szybkie nawalania w kwadrat i trójkąt, i walki trwają dłuuuuuuuuuuugo. Żel, "eletryk", nokauty itp to zajmuje za dużo czasu, nie ma szans by tego użyć przy większej ilości przciwników, zawsze ktoś podleci i walnie z tyłu, trzeba przerwać i zając się tym innym, a może coś źłe robię?

Jest jakis sposób by zmienić poziom trudnosći podczas gry? Czy muszę zaczynać od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system walki to jakaś porażka, można okłądać i nic się nie dzieje, a jak jest ich dużo czy ktoś z bronią palną to już w ogóle przerąbane :( Nie wiem czemu są głosy, że to taka świetna gra, IMO mocno przeciętna. Batman to mięczak, nie ma żadnej normalnej broni, tylko głaszcze przeciwników :( Możńa odblokować coś normalnego, jakiś pistolet chociaż? Ba jak narazi eto się sprowadza do szybkie nawalania w kwadrat i trójkąt, i walki trwają dłuuuuuuuuuuugo. Żel, "eletryk", nokauty itp to zajmuje za dużo czasu, nie ma szans by tego użyć przy większej ilości przciwników, zawsze ktoś podleci i walnie z tyłu, trzeba przerwać i zając się tym innym, a może coś źłe robię?

Jest jakis sposób by zmienić poziom trudnosći podczas gry? Czy muszę zaczynać od nowa?

polecam szachy moze?albo tetrisa

polecam szachy moze?albo tetrisa,jak gra jest dla ciebie za trudna to trzeba bylo grac na easy a nie pisac tu glupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego PAWEL_VIP zadałem konkretne pytania: Jak zmienić poziom trudności? Co ewentualnie robię źle?

Nie prosiłem o polecenie gry alternatywnej.

Ja wiem,że czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką, ale może postaraj się bardziej następnym razem, co?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Batman to mięczak, nie ma żadnej normalnej broni, tylko głaszcze przeciwników :( Możńa odblokować coś normalnego, jakiś pistolet chociaż?...

Jest jakis sposób by zmienić poziom trudnosći podczas gry? Czy muszę zaczynać od nowa?

Bzdura. Jakbyś znał filozofię Batmana, to byś wiedział, że on nie zabija. Jedynie ogłusza swoich wrogów, ewentualnie unieruchamia w inny sposób.

Więc po co mu giwera?!

Nie, nie można zmienić poziomu trudności podczas gry.

Właściwie, to nie mogę sobie przypomnieć, czy jakikolwiek poziom jest do wyboru.

Pozdrawiam :cool:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×