Skocz do zawartości
eXcumation

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

Więc po co mu giwera?!

Pozdrawiam :cool:

Fakt, można konkretniej powiedzieć, że ma on uraz do pistoletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ewentualnie robię źle?

Powinno Ci pomóc przeskakiwanie nad przeciwnikami: Kierunek + 2 razy X. Wtedy masz czas na to by spokojnie atakować, a jednocześnie bardzo ułatwia to unikanie ciosów przeciwników. Według mnie system walk w batmanie jest bardzo dobry. Jak sobie przypomnę Assassina 2, to nuda, nuda, nuda. Zresztą m.in. dlatego już w tą serię nie gram. Tutaj jest wymagająco i skillowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system walki to jakaś porażka, można okłądać i nic się nie dzieje, a jak jest ich dużo czy ktoś z bronią palną to już w ogóle przerąbane :( Nie wiem czemu są głosy, że to taka świetna gra, IMO mocno przeciętna. Batman to mięczak, nie ma żadnej normalnej broni, tylko głaszcze przeciwników :( Możńa odblokować coś normalnego, jakiś pistolet chociaż? Ba jak narazi eto się sprowadza do szybkie nawalania w kwadrat i trójkąt, i walki trwają dłuuuuuuuuuuugo. Żel, "eletryk", nokauty itp to zajmuje za dużo czasu, nie ma szans by tego użyć przy większej ilości przciwników, zawsze ktoś podleci i walnie z tyłu, trzeba przerwać i zając się tym innym, a może coś źłe robię?

Jest jakis sposób by zmienić poziom trudnosći podczas gry? Czy muszę zaczynać od nowa?

Ataki gadżetami robi się błyskawicznie używając skrótu L1+ kwadrat - wybuchowy żel, L1+ kółko - "elektryk" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięĸi za podpowiedzi jak walczyć.

Co do pytania o poziom trudności, to już wiem - niestety, trudność wybiera się tylko na samym początku, potem już nie można jej zmienić :(

Powiedzcie mi jeszcze prosze, czy w miarę postępu gry będzie coraz trudniej?

Niby przeciwnicy powinni być trudniejsi, ale z drugiej strony Batman odblokowuje różne ulepszenia i może to zrekompensuje coraz mocniejszych przeciwników, może jest nawet łatwiej z dopakowanym bohaterem, co?

Nie wiem czy warto dalej grać to co mam do tej pory, czy lepiej nowa gra na łatwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej napewno nie bedzie, bo wraz z rozbudowywaniem postaci Batmana przeciwnicy sa coraz trudniejsi (maja nowe, lepsze bronie, tarcze, pancerze, sa silniejsi) i przede wszystkim atakuja duzymi grupami....

Jednak ja gram na poziomie normalnym, jestem juz praktycznie pod koniec gry i mimo ze niektore etapy wymagaly powtorki to nie uznalbym tego poziomu za zbyt trudny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie bardziej zroznicowanie, ale ze trudniej to bym nie powiedzial;) po zalapaniu mechaniki tej gry walka naprawde nie jest trudna.

LwW/Tapatalk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie bardziej zroznicowanie, ale ze trudniej to bym nie powiedzial;) po zalapaniu mechaniki tej gry walka naprawde nie jest trudna.

LwW/Tapatalk2

Zagraj NG+. 2 strzały i po Tobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem grać NG+ i widzę, że nie ma tu nawet tych kresek nad głowami przecików, pojawiających się gdy cię atakują. Trzeba kontrować na wyczucie. Trochę to komplikuje sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W misji na komisariacie,gdzie naszym celem głównym jest

uwolniecie Freezea z rąk pingwina w muzeum

gra prosi abyśmy użyli deszyfratora sekwencyjnego,ale za chiny nie mogę go użyć,nagrałem film wyjaśniajacy mój problem

https://www.youtube....be_gdata_player

Mam ten sam problem, jak sobie z nim poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, jak sobie z nim poradzic?

Klaczuś, Ty mój mistrzu :)

Wciśnij jednocześnie dół i lewo na krzyżaku i wybierzesz tą opcję po skosie.

Wysłane z mojego SGS2 przy pomocy TapaTalk 2.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie może go wybrać bo nie był jeszcze w kościele i nie zaczął wątku z człowiekiem zagadką, to tam się dostaje deszyfrator. I dopiero po jego zdobyciu może go używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego się chyba dostaje w GCPD jak chcesz wyjść z budynku, i Pingwin Cię tam zamyka. Musisz wtedy przejść kratką w ziemi i odblokować drzwi nim. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Wysłane z mojego SGS2 przy pomocy TapaTalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci się wydaje, deszyfrator dostajemy jak chcemy wyjść z budynku a pingwin nas tam zamyka.

Edytowane przez TJHicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj NG+. 2 strzały i po Tobie...

Prawda, ale pytanie było o podstawowy tryb i o nim mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj, po wbiciu platynki w all4one, wziąłem się za Batmana AC, wszyscy tak zachwalali, napalony byłem jak nic, ale szczerze, to początek jakoś nie przekonuje mnie. grafika piękna, zalążek jest ciekawy, ale..

wziąłem poziom trudny, mówię, trza próbować, tylko dlaczego tutaj wszyscy są nieśmiertelni? Oo

ledwo wyszedłem z pokoju kobietąkotem, ale teraz gdy batmanem mam ją ratować, to pod tym budynkiem rzuca się na mnie 12 chłopa, leje się z nimi 10 minut (z zegarkiem w ręcę!) i nic, nawet 1 NIE PADŁ I NIE LEŻY! :pinch: czy poziom trudny jest tak trudny czy ja coś źle robię?

nie wiem czy nie zacząć na normal czy coś, fakt faktem, pierwszy raz mam doczynienia z tym systemem walki i muszę się wprawić, no ale kilka razy już podchodzę do kolesi pod tym domkiem i padam. nie wiem, regen hp jakiś jest? nie znam tez wszystkich kombinacji, ale te kilka podstawowych jakiś :cicle: + :triangle: itp mam i w sumie, dużo nie dają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem po przejściu gry kluczem do sukcesu są głównie kontry i uniki. W walce można kombinować z róznymi, bardziej skutecznymi atakami, ale samo naciskanie :square: też się sprawdza :happy: Batman jakoś specjalnie wytrzymały nie jest. Proponowałbym ci zacząć grę na normalu. Gra będzie przyjemniejsza, a trofeów (jeśli o to chodzi) za przejście na najwyższym poziomie nie ma. Dopiero po przejściu gry na normal odblokowuje się New Game+, który to jest wymagany i ma zwiększony poziom trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem, według mnie, jest odciągnięcie od grupy jednego przeciwnika, ogłuszenie go kółkiem i mashowaniem go kwadratem. Często się zdarza, że ktoś od tyłu atakuje, wtedy trzeba kontrować trójkątem i dalej mashować ogłuszonego przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem po przejściu gry kluczem do sukcesu są głównie kontry i uniki. W walce można kombinować z róznymi, bardziej skutecznymi atakami, ale samo naciskanie :square: też się sprawdza :happy: Batman jakoś specjalnie wytrzymały nie jest. Proponowałbym ci zacząć grę na normalu. Gra będzie przyjemniejsza, a trofeów (jeśli o to chodzi) za przejście na najwyższym poziomie nie ma. Dopiero po przejściu gry na normal odblokowuje się New Game+, który to jest wymagany i ma zwiększony poziom trudności.

kończę referat z fizy i sam wpadłem na ten pomysł, skoro nie znam mechaniki gry, zacząć od nowa na normalu, przejść grę, jak mi się spodoba, to napewno będę chciał grać na ng+ a wtedy będę ogarniał system walki, bo teraz to jest masakra jakaś.

dzięki za rady walki, gra ma potencjał i mi się podoba, ale to, że nie dałem rady prawie nikogo uwalić bardzo odrzucało..

czy same kontry :triangle: zadają DMG? bo mashując ciągle :triangle: nikt mi HP nie ściąga i co jakiś czas lecę :square: , 2x :x: dla jumpu, znów spam :square: i odrazu :triangle: bo już mi plecy chcą wsadzić. ogłuszanie na :cicle: też spoko ale nie bardzo się sprawdza w gronie 12+ przeciwników. obadam gierkę na normalu, jak pójdzie :happy:

i tak, na trofikach też mi zależało, ambicja jest na platynę bo tak ludzie zachwalali, ale jak nie będę wstanie to chociaż co dam rade to zrobie, żeby wstydu nie było, że kilka proc. tylko haha :happy:

Edytowane przez DaaV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dmg zwiększa się wraz z nabijaniem Combo, więc jak mashujesz :triangle: to pewnie szybko tracisz mnożnik (bo na hardzie chyba nie ma nad głową znaczka, kiedy atakują). Wówczas zadajesz podstawowe obrażenie i dlatego też nie chcą padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie 5 kresek się pojawia, ale combo spada gdy daję :triangle: ? dobrze wiedzieć, chociaż narazie to i tak max kombos 10hitów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spada kombo jak dobrze kontrujesz :triangle: tylko jak wciśniesz za wcześnie albo za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spada, jeśli dobrze dasz :triangle: ale jak nie trafisz z kontrą to przepada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam tez wszystkich kombinacji, ale te kilka podstawowych jakiś :cicle: + :triangle: itp mam i w sumie, dużo nie dają..

I właśnie to combo jest najbardziej skuteczne - zadaj 5 ciosów pod rząd i jak zaświeci Ci się żółty mnożnik x5 wciśnij kółko + trójkąt (przy okazji możesz skierować gałką w stronę dowolnego przeciwnika - np. z nożem, żeby Ci nie przeszkadzał) - gość jest od razu uziemiony na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam po uzyskaniu mnożnika razy 5 (jeżeli mamy delikwenta z tarczą, nożem lub bronią palną) użyć :triangle: + :square: rozbroisz zbira i jednocześnie zniszczysz jego broń. Co jest bardzo przydatne, bo jeśli go zabijesz to inni podniosą jego ekwipunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz wspominane ze Batman AC jak i rowniez jego poprzednik to nie gry typu "button masher" ala "jestem kozak, nie czytam i nie slucham informacji oraz porad zawartych w grze przez tworcow bo i po co"?

Wszystko co zostalo powiedziane na ostatnich stronach tego tematu caly czas pojawia sie podczas gry

Czy to w opcjach ulepszen dostepnych dla Batmana, albo tez podczas ladowowania nowego obszaru... Ba nawet podczas samej walki na dole ekranu pojawiaja sie podpowiedzi.

Niestety coraz mlodsze grono graczy (zreszta starszych gamer'ow tez sie to tyczy) ma ze sie tak wyraze w tylku wszystkie informacje podawane jak na tacy podczas rozgrywki.

Lepiej jest wejsc na forum i sie zalic "jaki to system walki jest do "dupy", "jaka ta gra jest zrypana" bo cos tam.

Normalnie lenistwo sie szerzy do potegi. I jak tu sie dziwic developerom ze produkuja coraz to prostsze gry?

Ok koniec porannego marudzenia spowodowanego niewyspaniem i "zjebka" szefa za spoznienie :D

Jesli chodzi o porady dotyczace samej walki to chyba nikt jeszcze nie wspomnial o dwoch jakze przydatnych podczas walki z wieloma przeciwnikami na raz kombinacjach. Jest to "Bat Swarm" (kwadrat + X) oraz "Multi Ground Takedown" ( X + kolko)

Pierwszy z nich to nic innego jak ogluszenie znajdujacych sie dookola przeciwnikow, dzieki czemu mozna zyskac te pare cennych sekund wytchnienia i "luzu" na wykonanie ryzykownego "Ground Takedown"

Druga kombinacja to jak sama nazwa wskazuje "finish'er", za pomoca ktorego jest mozliwe natychmiastowe wykonczenie kilku przeciwnikow na raz. Jest jednak maly haczyk... :) przeciwnicy musza w chwili ataku byc ogluszeni i lezec na ziemi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×