Skocz do zawartości
eXcumation

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie trofeum, jak zdobyć : Znajdź kogoś z kim pobawisz się w łapanie zdalnego Batarangu i oddaj hołd. Zawsze z tymi najłatwiejszymi mam problem :laugh:

Musisz rzucić batarangiem w tajemniczego obserwatora.

Co do drugiego to musisz znaleźć alejkę, w której

zabito rodziców Bruca

i klękniesz tak przez około minute i powinien wpaść pucharek.

Edytowane przez Tobi1989PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poczekaj po minucie, az skonczy sie muzyka. Wykonujesz to ZA teatrem.

Dzis ukonczylem w 100 % misje poboczne. Bez zadnych spoilerow ale zebranie 400 sekretow jest zbyt dlugie na taka mala nagrode ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj spotkała niemiła niespodzianka... Gram w Batmana, fabułę miałem ukończoną, ale chciałem przejść misje poboczne. Nagle w pewnym momencie pojawił się błąd, za chwilę czarny ekran, restart konsoli. Wyskoczył komunikat o błędnym systemie plików, przywrócił sobie coś tam. Włączam batmana, a tu piszę, że zapis uszkodzony. Przywróciłem z początku dnia z dysku PS+, a on dalej to samo :/ Skasowałem batmana, ale po przywracaniu na dysku konsoli nie widzi tego jako zapis Arkam City, tylko nieznany... Ściągam jeszcze raz grę, ale wątpię, że to coś da... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła Platyna. Fabuła a szczególnie misje poboczne nawet wciągajace. Reszta to kupa. Przechodzenie całej gry na wyższym poziomie a do tego robienie wszystkich misji pobocznych ponownie (śmiech) to strata czasu, tym bardziej, że wielkiej różnicy w poziomie trdności nie zaważyłem. Challenge nudne i mało odkrywcze. Kółko, naście razy kwadrat i jak trzeba trójkąt - można nabijać mnożnik bez końca. Powielanie tych samych misji w Kampaniach to już kompletna żenada.

Ogólnie gra słaba, na pewno słabsza niż Batman AA.

P.S. Pewnie w kolejnej odsłonie zagadek Riddlera będzie z 3000. :yucky:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 1 tez o niebo lepsza .

Tam te zagadki były lepiej wkomponowane w grę, tu dosłownie potykasz sie o nie a i wiekszośc jest na tym samym schemacie .

W pewnym momencie olałem te zagadki ruszyłem z fabuła i zacząłem sie wkręcac a tu nagle szok ...... THE END !

Byłem pewien że ta akcja na zakończenie to żart Joker sobie jaja robi i zaraz bedzie jazda dalej :P

Chalange tez lipa w 1 masterowałem je w 2 kompletnie nie miałem na nie ochoty .

Nie znaczy to że gra jest zła wręcz przeciwnie gra jest dobra jednak to juz 2 raz, większośc przeciwników jest z 1 umiejętności także .

System tak samo nie wnosi wiele nowości a lokacje dość monotematyczne (za pewne przez otwarte miasto na którym głównie sie skupili )

Tak że "liniowa" jedynka podobała mi sie bardziej była konkretniejsza z ciekawszym i różnorodniejszym designem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam podobne odczucia choć nie grałem w AA, a to miasto to i tak lipa bo głównie się lata z pkt. a do b nad dachami i z użyciem linki. Przechodzenie NG+ to też na siłę wsadzone dla platynowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dobijam riddlera właśnie, zaraz pęknie 200 a już mam dość a kaj tam 400..

potem do tego wszystkie challangy zrobić do których mam mieszane uczucia i ng+

który wgl. mnie nie ciągnie, większy dmg na mnie i wszystko to samo, no nie mam ochoty.. a fakt, że w mojej liście kolejności przechodzenia gierek następne jest borderlands1 sprawia, że czym prędzej chce zrobić riddlera, zobaczyć challangy, powiedzieć sobie "są do dupy, olej je" i zacząć grać w bordera.

gra jest fajna, ale na 1 przejście, 2 jakoś nie widzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doobraaa.

Jak dobrze jest powrocic do tej gry po dluugiej przerwie. Zapomnialem juz jak swietny ten tytul jest...

Muzyka, fabula, a to wszystko jest jeszcze lepsze jak dizen przed gra obejrzalo sie trylogie Nolana :)

Naprawde jedna z lepszych gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat filmy Nolana niewiele mają wspólnego z wizerunkiem Batmana znanego z komiksów, gier czy pierwszych filmów.

Design tej gry to mistrzostwo świata. Miasto zachwyca klimatem. Wnętrza są jeszcze lepsze. Misje główne dla mnie równie ciekawe co fabuła a to rzadko się zdarza. Zdecydowanie najlepsza gra z superbohaterem w jaką grałem.

Edytowane przez Firo.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to się całkowicie zgodzę, klimat mnie dosłownie zjadł :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do klubu dla których Arkham Asylum było jednak lepszą grą. Może Batman bardziej pasuje do gry typowo liniowej niż pół otwartego snadboxa ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo ludzi mówi o AA, chyba będę musiał zagrać :) ale to potem, dużo czasu potem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do klubu dla których Arkham Asylum było jednak lepszą grą. Może Batman bardziej pasuje do gry typowo liniowej niż pół otwartego snadboxa ?

Generalnie to i ja muszę się zgodzić ale wydaje mi się że wyższość "Arkham Asylum" polega głównie na jej nowatorstwie - po prostu wg mnie to absolutnie nowa jakość w grach o superbohateach i tak jakby następca starych arkejdowych beat-em up'ów (W stylu Cadillacs&Dinosaurs czy Punisher) na miarę XXI wieku + ma jednak bardziej koherentną narrację i genialne spotkania ze Scarecrow'em. "City" me przepiękne i mega klimatyczne miasto, oraz wiele bardzo dobrych choć słabo wykorzystanych pomysłów (np. misje poboczne są skandalicznie krótkie i proste) ale jednak mniej porywającą fabułę - tak naprawdę ja widzę AC bardziej jako wersję 1.5 niż prawdziwą kontynuację. Co nie zmienia faktu że bawiłem się przy niej kapitalnie - jest jedną z niewielu gier które naprawdę chciało mi się wymasterować i splatynować. Okrutnie szkoda że "Harley Quinn's Revenge" jest takie słabe i krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższość AA polega na zamkniętej miejscówce. Podobnie było z Die Hard 1. Po prostu lekka klaustrofobia robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza gra z superbohaterem w jaką grałem.

Tak, ale poprzeczka byla ustawiona wyjatkowo nisko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Odnośnie Arkham City miałem ogromne oczekiwania. Jestem fanem uszatego, i moja fascynacja i nie jest bynajmniej wywołana ostatnimi filmami Nolana. Od czasu zapowiedzi B:AC śledziłem informacje prasowe i łykałem każdy szczegół na temat kontynuacji Asylum. I to był mój błąd. Pamiętam, jak któryś z marketingowców Rocksteady odpowiedział na pytanie graczy, jeszcze przed premierą, czy nie boją się, że pokazali i ujawnili zbyt wiele przed wypuszczeniem gry. Ten zapewnił, że demko, newsy, a zwłaszcza ujawnieni anty i bohaterowie, to zaledwie pierwsza godzina gry, a ta ma jeszcze multum do zaoferowania. Guano prawda. Czuję się tak, jakbym obejrzał trailer filmu, w którym twórcy zawarli wszystko, co najlepsze. Spoiler, nie-spoiler, ale praktycznie zero - nada - null - nowych, tzn. nieujawnionych postaci. Wszystko sprzedali wcześniej. Miało być więcej, lepiej i dłużej - a gra jest żenująco krótka, fabuła prosta jak budowa cepa i przewidywalna (oprócz końcowego wątku z Panem J.). Misje poboczne miały dodatkowo wydłużyć czas zabawy, więc kiedy zobaczyłem, ich magiczną liczbę 12, to aż zamruczałem ze szczęścia. Ale na litość boską, połowa z nich nie powinna być traktowana, jako misje poboczne. Znowu spoiler, nie-spoiler - sorry, ale kompletnie załamało mnie, że jako "misje poboczne" potraktowano latanie przez kółka, uzyskanie niektórych gadżetów - gdzie normalnie zdobywamy je w kampanii, albo króciutkie udanie się z punktu A do B (Nora Fries). Niektóre misje faktycznie miały klimat i skutecznie potrafiły mnie odciągnąć od wątku głównego, ale odniosłem przykre wrażenie, że wcisnęli tam połowę z tych rzeczy na siłę, wyłącznie po to, aby się pochwalić, że jest jak w wigilię, na stole. Misje z kobietą kot, ze względu na nową paletę ciosów i cały system walki, są z jednej strony satysfakcjonujące, lecz z drugiej, każdą można ukończyć w 5 minut.

Reasumując, poczułem się jak rozczarowane dziecko, którzy marketingowcy z Rocksteady po prostu wydymali. Cóż, taka w końcu ich rola i sam im się podłożyłem.

Gwoli szczerości, to nadal dobra gra, i podejrzewam, że dla wielu graczy nawet super-hiper-ekstra dobra. Nie ma większego sensu wspominać o kapitalnym voice actingu (świetny "Nathan Drake" w roli Pingwina), czy muzyce. Cieszyłem się , że panowie z Rocksteady poprawili walki z bossami, które w AA wyglądały niemalże tak samo, sprowadzając się do tłuczenia bandziora na tytanie batarangiem po mordzie. W odniesieniu do B:AA, gra pozwala również na lepsze wykorzystanie gadżetów w walce, a sam aspekt mordobicia wciąż wywołuję radochę na twarzy. Jednak dla mnie najważniejszy plusy B:AC, to świetny klimat, dbałość o szczegóły bat-uniwersum oraz fenomenalne uczucie, jakie towarzyszyło mi podczas śmigania po mieście, obserwowania, przysłuchiwania się, i w końcu eliminowania zwykłych zbirów.

Koniec końców, gdybym nie był fanem gacka, albo nie chłonął z naiwnością dziecka papki marketingowców, to gra byłaby dla mnie zapewne wunderbar. A tak, również jak kolega powyżej, traktuje ją jako wersję 1.5 B:AA. I na nic już odnośnie trójki nie liczę, nie wspominając o śledzeniu newsów na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo gadać - nie mogę się nie zgodzić, ALE mimo tego że wszystkie wady które tu wymieniłeś są faktycznie obecne i niejednokrotnie rażące(przede wszystkim skandalicznie krótkie i proste misje poboczne i zrobione na mega-odpierdol się misję Catwoman) to je jednak, właśnie jako wieloletni fan nietoperza (1991 rok, TMsemic-owski Batman nr 10/91:batman1991_10.jpg)

Gre odbierałem BARDZO pozytywnie za wiele smaczków i nawiązań do uniwersum nietoperza oraz kapitalny klimat i stronę wizualną + genialny, sprawdzony już w boju, gejmplej.

edit: japierdole 22 lata z Batmanem :biggrin:

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie gra idealna dla kolegi wyzej, dla fanow i znawcow tego uniwersum. Wtedy kazdy wkreci sie automatycznie dwa razy mocniej.

Btw nie wiem czy kazdy odkryl wywiady Hugo Strange z niektorymi postaciami, w tym z Jokerem ( wszystkie sekrety z Dzielnicy Przemyslowej) .. naprawde warto. Jest na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec końców, gdybym nie był fanem gacka, albo nie chłonął z naiwnością dziecka papki marketingowców, to gra byłaby dla mnie zapewne wunderbar.

Ja właśnie tak mam. W AA nie grałem a AC dopiero niedawno przypadkowo wpadł mi w ręce i się utopiłem w hektolitrach miodu a nad wadami nawet się nie zastanawiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie gra idealna dla kolegi wyzej, dla fanow i znawcow tego uniwersum. Wtedy kazdy wkreci sie automatycznie dwa razy mocniej.

Btw nie wiem czy kazdy odkryl wywiady Hugo Strange z niektorymi postaciami, w tym z Jokerem ( wszystkie sekrety z Dzielnicy Przemyslowej) .. naprawde warto. Jest na youtubie.

wczoraj dzielnice przemysłową zrobiłem i to wszystko co tam mówi joker to bujda na resorach bo w ostatnim wywiadzie jest gadka, że to zmyślił.. i tylko część jest prawdą :)

lepsze z kotkiem i dentem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta winda ? Bo błądzę po tej hucie i znaleźć nie mogę nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×