Skocz do zawartości
cruze

Czy Nie Jestem Na To Za Stary ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na gry nie można być za starym...

Ja mam akurat nudną robotę więc gry to też niejako ratunek dla mojej łepetyny by jakoś pracowała. Zresztą każda robota po jakimś czasie staje się nudna.

Gram we wszystko - PS3, karty, gry karciane, układam z moją kobietą jenge, składam kostkę rubika itp

Nigdy za wiele.

Wiek - 25lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w Polsce cały czas granie w gry uznawane jest za coś dziecinnego.Żyjąc w Uk i patrząc jak Babcia 70latnia stoi w kolejce trzymając gry na 3ds to aż trudno w to uwierzyć. W Uk każdy gra i nie ma znaczenia wiek . Granie to coś normalnego jak kino czy muzyka. Ja sam mam 29 lat żonaty i nie wyobrażam sobie życie bez grania czy oglądania Anime. Jak czasem patrze na moich znajomych ,którzy nie mają zadnych zainteresowań tylko praca ,obiad,spanie ,polska tv i znów praca . Żyjąc w ten sposób rozpłatał bym sobie brzuch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyuga - a ja żyjąc w Polsce i mając wieloletni kontakt z branżą Software z poziomu pracy (oraz jako gracz z jeszcze większym stażem :P) popieram twoje zdanie GRANIE W POLSCE w wieku powyżej "naście" naznaczone jest zabobonnie jako BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI I DOJRZAŁOŚCI (a tymczasem większość nie grających czyli niby DOJRZAŁYCH i ODPOWIEDZIALNYCH rodziców kupuje GTA IV dzieciom w wieku 6-7 lat sic!!)... 

 

A ja Pierd.... taką dojrzałość, ja będę grał w gry a nawet więcej będę grał ze swoimi dziećmi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomyśleć, że te poglądy, że granie "jest dla dzieci" wygłaszają głównie ci dla których rozrywka z użyciem elektroniki kończy się na oglądaniu seriali/filmów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę grał w gry do końca życia, o ile czegoś nie wymyślą w stylu cyborgów i możliwe będzie przedłużenie życia. xD

Na opinie o mnie, że jestem graczem kumpli, którzy nie rozumieją tego fenomenu wolą się za przeproszeniem najebać i zaliczyć zgona a później na drugi dzień się chwalą, ile to oni nie wypili mam w głębokim poważaniu.

 

Wolę grać niż się truć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 31 lat, ponad 20 lat ,,gram w gry" (gram dłużej, niż jest na swiecie niejeden użytkownik tego forum :-) ); było C64, Atari, Pegasus, PC - zaczynalem na 286 10 MHz (po wciśnięciu magicznego przycisku TURBO robiło się 20 MHz) i dyskiem 20 MB.

Początki przygody z graniem kojarzą mi się z giełda we Wroclawiu i wyjazdami na nią po nowe gry (to były czasy gdy o ochronie własności intelektualnej jeszcze nikomu się nie śniło :-) )

Gram, grałem i grał będę - ot, takie hobby. Lubię przeczytać dobrą książkę, obejrzeć film, posłuchać muzyki i zagrać w coś ciekawego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki przygody z graniem kojarzą mi się z giełda we Wroclawiu i wyjazdami na nią po nowe gry (to były czasy gdy o ochronie własności intelektualnej jeszcze nikomu się nie śniło :-) )

 

Ooooo.... Ja z kolegami na giełdę we Wrocławiu jeździłem pociągiem prawie 200 km, ale warto było :P

Były tam takie magiczne składanki po 6 gier na 1 DVD (dobre ripy) z charakterystycznymi żółtymi okładkami i czarnymi napisami ;)

 

To były czasy :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie jak się jeździło na giełdy z czystymi dyskietkami na Amigę w poszukiwaniu kolejnych hiciorów? Gość mi Elvire wypalał na 13 dyskietkach całą wieczniść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie do mnie doszło że moja córka za parę lat (w tej chwili ma 5 miesięcy) nie będzie miała pojęcia jak wyglądały dyskietki, kasety magnetofonowe, vhs i wideo (no chyba że xbox one kupię :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupa tam ;) A pomyślcie, że dzieciaki nie będą kojarzyły kultowego radio-magnetofonu tzw. JAMNIKA :P

 

z9285923X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda mają swoje miejsce na strychu. Kiedyś będę robił takie retro-lekcje swoim potomkom. Najbardziej żałuje, że kiedyś mój ojciec sprzedał Comodore 64 z magnetofonem - ah to niesamowite kręcenie głowicą:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to były to :D Gra nie hasa?? Cyk śrobkręcik i 2 linie :P

 

Albo czasy (jak ktoś miał Atari to wie o co chodzi) kiedygdy na Atari wgrywałą się gra to nikt nie oddychał nawet aby się wgrało, bo każdy gwałtowny ruch mógł zniweczyć grube czasy wgrywania gier :P

 

Więc niech mi tutaj nikt nie pitoli, że "loadingi" w grach są długie ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę grał w gry do końca życia, o ile czegoś nie wymyślą w stylu cyborgów i możliwe będzie przedłużenie życia. xD

Na opinie o mnie, że jestem graczem kumpli, którzy nie rozumieją tego fenomenu wolą się za przeproszeniem najebać i zaliczyć zgona a później na drugi dzień się chwalą, ile to oni nie wypili mam w głębokim poważaniu.

 

Wolę grać niż się truć. :)

 

święte słowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj dzieci dzieci...na ulubione hobby nigdy nie jest się za starym ;D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 mój tata ma 53 i gram z nim w coda na konsolce 1v1 na dual play  on sam  uwielbia grać w fpsy bf cod wolf medal itp   wiec nie ma w tym nic dziwnego sa ludzie i starsi  co graja ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 mój tata ma 53 i gram z nim w coda na konsolce 1v1 na dual play  on sam  uwielbia grać w fpsy bf cod wolf medal itp   wiec nie ma w tym nic dziwnego sa ludzie i starsi  co graja ^^

Fajnego masz ojca... pozdrowienia.

 

Ja mam 37 lat, wychowuję swojego następcę - gracza. Ma 3 lata i 9 miesięcy. Kobita w przedszkolu, czasem skarży się na mojego młodego, że nie lubi rysować. A ja na to: a wie pani jak mu dobrze idzie w GT 5 i zaczynam wychwalać małolata. Mam nadzieję, że mi nie przejdzie i będę za 20 lat grywał z moim synem w najnowsze tytuły.

 

I będę się dobrze z nim bawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnego masz ojca... pozdrowienia.

 

Ja mam 37 lat, wychowuję swojego następcę - gracza. Ma 3 lata i 9 miesięcy. Kobita w przedszkolu, czasem skarży się na mojego młodego, że nie lubi rysować. A ja na to: a wie pani jak mu dobrze idzie w GT 5 i zaczynam wychwalać małolata. Mam nadzieję, że mi nie przejdzie i będę za 20 lat grywał z moim synem w najnowsze tytuły.

 

I będę się dobrze z nim bawił...

Dzieki  :D Życzę ci tego bardzo :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że trafiłem na ten temat. Od dawna "wydawało mi się" że granie "jest dziecinne" (żona utwierdzała mnie w tym przekonaniu, aczkolwiek nie tylko) i nie afiszowałem się z tym, żeby nie wyjść "na głupa"

Mam już (dopiero?) 44 lata i wreszcie mi ulżyło, po lekturze części tego wątku, a zwłaszcza po wpisie kolegi Marqus_Prix.

Od razu mi ulżyło, za co dziękuję.  :thanks:

Gram od ................... dawna, tzn od czasu jak kupiliśmy synowi Commodore 64 (na którym nota bene grałem więcej ja niż on) Wcześniej też grałem, ale w gry typu "Jajeczka" made by CCCP (takie "konsolki" były kiedyś) Potem była Amiga 500 i szał wypasionych gier. Później oczywiście nadszedł PC i wiele gier które wciągały i żarły czas, jak dzik szyszki. W tzw międzyczasie syn zaczął drążyć nas o "Pleya" Dostał go oczywiście i zaczęło się. Kupiliśmy kilka gier które rozregulowały nasze zegary biologiczne. Ktoś musiał pracować (ja na zmiany) więc konsola miewała chwile oddechu, ale... nie za wiele (na szczęście żona jest totalnie "aelektroniczna" i nie ogarnia konsol  :pardon: więc tylko syn i ja zarywaliśmy noce męcząc Larę Croft czy innego Crasha. Do dziś pamiętam te odciski na kciukach od plejowego pada. Z czasem jakoś tak "wyrośliśmy" z konsoli i PC znowu dzierżył palmę pierwszeństwa, przez sporo lat.

Syn zdążył pójść na swoje, zrobić mnie dziadkiem i w ogóle wiele wody upłynęło do "następnego razu"

Kilka lat temu kolega z pracy "zaraził mnie" xboxem w wydaniu X360 Pograłem kilka razy u niego i wciągnęło mnie. Zakupiłem swojego x-klocka i kilka lat grywałem na nim, z różną częstotliwością. Ale jak zwykle, zaczął zarastać kurzem. Mało gier z gatunków jakie lubię, się pokazywało i klocek leżał najczęściej odłogiem. Ale ..... żeby nie było nudno, inny z kolegów z pracy kupił jakiś czas temu PS3. Zachwycony konsolką, puszył się w pracy i w ogóle dręczył opisami wielu ciekawych gier. Oczywiście trafił na podatny grunt  :P  Potrwało to kilka miesięcy, ale jednak nadeszło. Otrzymałem w pracy "jubilata" Część kasy poszła "w auto" (bo zawsze coś można poprawić) część na lokatę na "czarną godzinę" ale część chciałem "zainwestować" w coś co będzie typowo "jubileuszowe" i pozostanie pamiątką tego dnia. No i padło na PS3.

Kupiłem nówkę Slima 320GB z muvem i kilkoma grami które znałem, lub ich kontynuacje.

No i historia kolejny raz zatoczyła koło. Mam już kilka zarwanych nocek przy Unchartedach, Tomb Riderze i Sniperze GW  :whistling:

Żona oczywiście nadal twierdzi, że "jestem na to za stary" ale z zapartym tchem wlepia gały w TV jak męczę Larę (jak przed laty) A mam jeszcze kilka innych gier na które lubi patrzeć jak gram. Myślę, że ona też powtarza tylko utarty slogan, a tak naprawdę kręci ją to (tylko oglądanie, bo próby opanowania pada spełzły na niczym)

Cieszę się, że trafiłem na to forum i na ten wątek. Czuję się teraz lepiej ze świadomością, że nie jestem jakiś dziwny i zdziecinniały.

Pozdrawiam grono graczy  :psbutton:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to zainwestuj w abonament PS+ ja mam PS3 od jakoś ponad roku chyba i taki PLUS jest idealny dla nowych posiadaczy konsol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj dzieci dzieci...na ulubione hobby nigdy nie jest się za starym ;D

Wiesz - My to wiemy, ale inne osoby stojące z boku jakoś nie mogą przetrawić faktu, że granie to takie samo hobby (i praca - więc przyjemne z pożytecznym) jak każde inne...

A już nóż się w kieszeni otwiera, jak mówi to osoba której hobby polega na oglądaniu "Mody na sukces" albo innego tasiemca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to zainwestuj w abonament PS+ ja mam PS3 od jakoś ponad roku chyba i taki PLUS jest idealny dla nowych posiadaczy konsol :)

Od tego zacząłem :)

Wykupiłem abonament roczny. Nie chciałbyś słyszeć komentarza żony gdy zobaczyła kwotę 195 PLN  :ohmy:

Nawet identyfikator sobie "zrobiłem" ;) 

 

434194.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah ja zrobiłem inaczej po cichaczu kupiłem na 3 miechy.... Żonce spodobał się SHANK 2 po 3 miesiącach ona go odpala atu jeb TRIAL to jej powiedziałem cóż trzeba abonament wykupić itp. itd. i co?? Mam abo na rok :P A później grywała w Ratcheta jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy dyskutujecie..? Dziś przeczytałam cały wątek ... i jestem załamana...  Przecież taki 35-latek, to jeszcze dzieciak,  a wy tu o metrykach..?? Ludzie.. dajcie se siana ..!!

Edytowane przez Bogda501
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam oglądałem kiedyś kanał na yt 78 latka, który grał nałogowo w CoDa na Xboxie cały czas był 1. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×