Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czy Wy naprawdę nie spotkaliście się z trzaskami plastiku w sprzęcie elektronicznym?

Po prostu jak zwiększa się temperatura plastiku zwieksza się również jego objętość po wyłączeniu konsoli plastik stygnie i mówiąc prosto kurczy się wtedy na łączeniach obudowy występują w/w trzaski to wszystko nie jest to żadna wada!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja czarnulka jęczy czasem niemiłosiernie wiatrakami. Bywa że trzeszczy plastik. Po włożeniu innej płyty niż BD laser charczy jak dziad w ataku strasznej choroby. Ale to nic wierzcie mi przy konsoli konkurencji, miałem wiem. PS3 grzeje mi się niemiłosiernie, pali wręcz. I działa, wszystko lata aż miło. Jestem z niej bardzo zadowolony. Myślę że te awarie o których wspominacie to wina niewłaściwej kontroli jakości na taśmie, sprzęt jest uważam bosko zaprojektowany. Wszystko zniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie stała się rzecz dziwna, po wyłączeniu konsoli poprzez "turn off the system" dalej coś w niej pracuje, nie wiem czy to nie kręci się wiatrak (słychać to). Jak wyłączę przyciskiem z tyłu konsoli to następuje cisza... Ma ktoś taką przypadłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hmm u mnie stała się rzecz dziwna, po wyłączeniu konsoli poprzez "turn off the system" dalej coś w niej pracuje, nie wiem czy to nie kręci się wiatrak (słychać to). Jak wyłączę przyciskiem z tyłu konsoli to następuje cisza... Ma ktoś taką przypadłość ?

Hehe :> A nie masz czasem jakiś systemów chłodzących dołożonych? Może już taką kupiłeś konsole i nawet o tym nie wiesz :>

PS. A co do plastików "strzelających" pod wpływem temperatury. Jeśli coś jest źle spasowane, ma luzy to będzie hałasować.

Ja tam rozgrzewam konsole na max, wiatraki pełną parą, środek nocy, wyłączam od razu bez czekania aż się "przedmucha" i nic nie strzela kompletnie, ba! nawet delikatnie nic nie pyka, a że środek nocy to wszystko słychać. Jedyny odgłos w nocy po graniu to pykniecie przekaźnika w sony bravia po jakiś 5 minutach od wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak popykam kilka godzin to słyszę jak czasami się włącza wiatraczek na 2 bieg ale po wyłączeniu konsoli jest totalna cisza, nic nie pyka nie trzaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :> A nie masz czasem jakiś systemów chłodzących dołożonych? Może już taką kupiłeś konsole i nawet o tym nie wiesz :>

Nieee, żyleta i na dodatek dziewica, nigdzie nie zaglądałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz remote start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wylacz remote start.

Bóg zapłać dobry człowieku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców : ) wie ktoś ile średnio db ma konsola ?? chodzi o poziom hałasu w db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były takie porównania, ale nie pamiętam konkretnie. PS3 jest sprzętem bardzo cichym, zależy jeszcze od poziomu pracy wiatraczków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem był już poruszany w dwóch innych tematach na tym forum. Z tego co wyczytałem, dotyczy on dużej części PS3 (wersji 60GB o ile mi wiadomo).

Tylko nie wiem jak reagują sklepy w takiej sytuacji? Teraz, kiedy nie ma już wersji 60 GB, może być problem...

Wątpie aby wystawianie konsoli na balkon coś dało, Evil-one - Tobie z 3 biegu wentylator zszedł na 1? Wcześniej w ogóle nie chciał z 3 schodzić? To było na balkonie, a jak jest w pomieszczeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzadko schodzi na niski bo mam hot u siebie bo i pc i ps3 to sie nagrzewa i jak czytałem na forum o tym to mnie to przewrażliwiło i faktycznie był ciągle na 3 to dałem na balkon i zeszło na 1 . A z tym że to 60 to to nie problem i tak wysyłają do sony a na 100% nie wycofali 60giga z dnia na dzień te parę mln ludzi ma te 60giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem kolejny test.

Postawiłem konsole w pionie na parapecie (okno było zamknięte). Przykryłem konsolę folią i tak:

1 bieg - 7 minut

2 bieg - 1 min 30 sek

3 bieg - 35 sek

4 bieg - 45 sek

5 bieg - 1 min 30 sek

6 bieg - 20 sek, wtedy zdjąłem już folię, wolałem nie ryzykować...

Do 5 biegu wentylator schodził przez 1 min 10 sek, do 4 -1 min, do 3 - 1 min 45 sek.

Okno wciąż było zamknięte, czekałem 12 minut, ale wentylator nie miał zamiaru zejść na 2 bieg. Postanowiłem mu w tym pomóc - uchyliłem okno i ku memu zdziwieniu po 3,5 minuty wentylator zszedł na 2 bieg. Czekałem 4,5 minuty, ale na 1 bieg zejść nie chciał, więc całkowicie otworzyłem okno (wcześniej zrobiłem szczeline) i przesunąłem konsolę tak, żeby na całej szerokości miała dostęp do świeżego powietrza. Po minucie wentylator był na pierwszym biegu.

Jednak, kiedy konsola leży w poziomie, na biurku (nie jest zabudowana, ma dużo przestrzeni) to wentylator nie chce zejść z 3 na 2 bieg, pomimo, że nic na konsoli nie robie, jest w XMB i tyle...

To sie chyba nadaje do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś cholernie przewrażliwiony zamiast grać grać grać to słuchasz czy konsola chodzi na 1 czy na 100 biegu . Skoro przy oknie zeszło ci normalnie do 1 albo 2 biegu to po kiego oddawać na gwarancje z jakiego powodu ? Pootwieraj wszystkie okna nie pal w piecu kup klimatyzacje i ciesz się 1 biegiem ewentualnie otwórz konsole i zamiast wentylatorków zamontuj chłodzenie azotem :D wtedy będziesz miał wieczną cisze :D::D;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty odnośnie 1, 2, 3,.... biegu w konsoli i że ciągle chodzi na tym samym biegu.I zastanawia mnie jedno kto powiedział że w ps3 jest taka funkcja że wentylator po ochłodzeniu bebechów chlebaka ma zejść na niższy bieg? Panowie jeżeli wasza konsola wejdzie na ostatni bieg czyli 3 to samowolnie nie zmieni go na mniejszy nawet jak dacie ją do lodówki. Do momentu aż nie wyłączycie konsoli ona bedzie chodzić na 3 biegu.Dopiero po wyłączeni jej zmieni na 1.Czujnik w ps3 reaguje tylko na cieplo i podnosi bieg w momencie jak temp. wzrasta.Ale jak temp. maleje nie zmienia na mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam wasze posty odnośnie 1, 2, 3,.... biegu w konsoli i że ciągle chodzi na tym samym biegu.I zastanawia mnie jedno kto powiedział że w ps3 jest taka funkcja że wentylator po ochłodzeniu bebechów chlebaka ma zejść na niższy bieg? Panowie jeżeli wasza konsola wejdzie na ostatni bieg czyli 3 to samowolnie nie zmieni go na mniejszy nawet jak dacie ją do lodówki. Do momentu aż nie wyłączycie konsoli ona bedzie chodzić na 3 biegu.Dopiero po wyłączeni jej zmieni na 1.Czujnik w ps3 reaguje tylko na cieplo i podnosi bieg w momencie jak temp. wzrasta.Ale jak temp. maleje nie zmienia na mniejszy.

masz jakis schemat termostatu w ps3 ze takie pierdoly wypisujesz? moc chłodzenia się zmienia zależnie od temperatury, w dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie nazwałbym tej konsoli cichą. Darowałem sobie oglądanie dvd na PS3 bo nie daje się oglądać.

Nie wiem z czego to wynika. Konsola ma dookoła dużo miejsca i powietrza a hałasuje jak głupia. Wiem, ze może bardziej bo na moment schowałem ja do szafki i doznałem szoku. Była prawie tak głośna jak odkurzacz. Nie wiem jakie komputery posiadacie ale PS3 jest głośniejsza od mojego PC, a posiadam P4 HT i GF 8600 GTS. Czy tak głośna praca może zaszkodzić konsoli ?? Zwiesiła mi się w ciągu 10 miesięcy może z 3 razy. Kupiłem ja w sierpniu 2007. Jeżeli chciałbym ja oddać do serwisu to jak wyglądają procedury ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie po jakim czasie mniej wiecej powinien sie wlaczac 3 bieg chlodzenia ?

bo mam czasami tak, ze wlacze konsole(nie pracowala przez caly dzien)i jak wloze plyte no to normalnie wchodzi po ok 5 minutach na drugi bieg a po kolejnej minucie na 3. Tak ma byc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak sie dzieje to tak ma byc. Zostawcie juz te biedne wiatraczki. Kazdy nagle chce don kichotem zostac. Wiatrak jest od tego zeby sie krecil, a widze ze 90% z was chce zeby sie wogole zatrzymal na amen. Zamiast na tace dawac po dychu ze jeszcze sie kreci to narzekania w kolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ps3 bedzie sie przegrzewac, to poinformuje Was sygnalem dzwiekowym, informacja w prawym gornym rogu ekranu, po czym wylaczy sie (jezeli bedzie az tak zle). Wiec skonczcie pierprzyc, o tym, ze konsola chodzi na 3, 2 czy 4 biegu... co to wogole za wymysly. Procesor Cell wydziela bardzo duzo ciepla, wiec to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie do tej głośności PS3-u każdego zwiększają się obroty wiatraków gwarantuje.Xiem Wam napisał jakie są objawy przegrzania konsoli-jeśli taki komunikat Wam nie wyskakuje to nie macie się czego bać.

Ale taka histeria wiatraczkowa jest chyba spowodowana po części przez samych graczy.Chwile po premierze PS3 internet obiegły informacje jakoby PS3 była bezgłośna-mit stał się na tyle popularny ,że do dziś wielu każdy szmer z konsoli uważa za awarię.Jeszcze raz napiszmy to PS3 jest słyszalna,jest cicha ale ją słychać-rozkręcają się wiatraki,podczas czytania płyt bluray słychać takie charakterystyczne stukanie,czasem słychać hdd,czasem strzeli plastik w obudowie-to nie są powody do stresu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze konsola nie ma być bezgłośna i zdaje sobie z tego sprawę. Temat rozbija sie o fakt, że moja konsola chodzi moim zdaniem głośno a do tego z przodu wydmuchuje zimne powietrze. Czemu więc nie zmniejsza obrotów. Zauważyłem, że z przodu leci zimne powietrze a z tyłu gorące. Czy u was jest tak samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie normalne konsola oddaje ciepło jedynie przez tylne otwory,tam ma umieszczone radiatory-kiedyś przyłożyłem tam termometr i wskazał prawie 40C więc jest to dość ciepłe powietrze.

Starsze wersje 60gb grzały się też w okolicach napędu-w 40gb wersjach już jest tam chłodno.Co więcej wersje 40gb mają zmieniony układ chłodzenia co można zauważyć nawet po zmienionej obudowie konsoli-jest w niej zdecydowanie mniej otworków wentylacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiś miesiąc temu zauważyłem że po wyjściu z gry wiatraki nie chciały zejść z obrotów poczekałem 30 min i nic, 3 dni temu natomiast grałem w GTA chyba przez 6-7 godzin wiatraki chodziły jak szalone a konsolka z boku była wręcz gorąca i w pewnym momencie usłyszałem że wiatraki zeszły na niższy bieg a konsola z boku była już letnia. Moje pytanie dotyczy tego pierwszego czyli po wyjściu z gry nie zeszła na niższy bieg, mam oddać do serwisu czy nie?

Kończy mi się gwarancja dlatego pytam.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jakiś miesiąc temu zauważyłem że po wyjściu z gry wiatraki nie chciały zejść z obrotów poczekałem 30 min i nic, 3 dni temu natomiast grałem w GTA chyba przez 6-7 godzin wiatraki chodziły jak szalone a konsolka z boku była wręcz gorąca i w pewnym momencie usłyszałem że wiatraki zeszły na niższy bieg a konsola z boku była już letnia. Moje pytanie dotyczy tego pierwszego czyli po wyjściu z gry nie zeszła na niższy bieg, mam oddać do serwisu czy nie?

Kończy mi się gwarancja dlatego pytam.

Z góry dzięki i pozdrawiam

to normalne zadna ps3 nie schodzi z wyzszego na nizszy bieg. Nie masz sie o co martwic. A jesli Ci sie tak stalo to pozazdroscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×