Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje współczuć. Naprawdę. Jeśli możesz napisz, do jakiego serwisu ją wysłałeś. Powiem szczerze, że mnie zatkało i podejrzewam szfindel lub wyłudzenie, bo z taką ceną za naprawę jeszcze się nie spotkałem.

Serwis PRAM Warszawa, z tego co mi mówiono jedyny autoryzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis PRAM Warszawa, z tego co mi mówiono jedyny autoryzowany.

Niewiarygodne. Przecież to kwota nowej konsoli (niemalże). Przecież nie zepsuła się softwarowa emulacja gier z ps2 nie? Bez sensu. Moim zdaniem powinieneś kupić nówkę za 1300 i mieć lepszy model, mniej się grzejący, cichszy i o większej pojemności dysku. 160, albo 80 giga. A poza tym umówmy się... Ile gier z ps2 odpaliłeś przez te 2 lata? Nie opłaca się, tym bardziej że na nowych tv wyglądają jak kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiarygodne. Przecież to kwota nowej konsoli (niemalże). Przecież nie zepsuła się softwarowa emulacja gier z ps2 nie? Bez sensu. Moim zdaniem powinieneś kupić nówkę za 1300 i mieć lepszy model, mniej się grzejący, cichszy i o większej pojemności dysku. 160, albo 80 giga. A poza tym umówmy się... Ile gier z ps2 odpaliłeś przez te 2 lata? Nie opłaca się, tym bardziej że na nowych tv wyglądają jak kupa.

Gier było może 5-6. Masz rację, nie po to dokupiłem sprzęt żeby grać na grach z 2. Poza tym szkoda że nie ma dwuletniej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gier było może 5-6. Masz rację, nie po to dokupiłem sprzęt żeby grać na grach z 2. Poza tym szkoda że nie ma dwuletniej gwarancji.

Tzn, hmm teoretycznie jest 2 lata. Rok producenta i rok sklepu. Ale skoro mówisz, ze kupiłeś na komunię to już chyba i tak minęło, czy nie?

Bo jeśli nie, to zaiwaniaj z tą konsolą do sklepu i powinni za darmo naprawić. Więcej na ten temat znajdziesz na Forum. W każdym razie 2 lata Ci się należy na nieodpłatną naprawę sprzętu lub jego wymianę na nowy, lub zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn, hmm teoretycznie jest 2 lata. Rok producenta i rok sklepu. Ale skoro mówisz, ze kupiłeś na komunię to już chyba i tak minęło, czy nie?

Bo jeśli nie, to zaiwaniaj z tą konsolą do sklepu i powinni za darmo naprawić. Więcej na ten temat znajdziesz na Forum. W każdym razie 2 lata Ci się należy na nieodpłatną naprawę sprzętu lub jego wymianę na nowy, lub zwrot kasy.

Dwa lata będzie 4 maja. Ale byłem już z konsolą pod koniec grudnia po awarii i w Saturnie powiedziano mi że już posprzątane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiarabessi to zrób im haje :D Ja też kupiłem w Katowickim Saturnie PS3 i liczę na 2 lata gwarancji. Poszukaj, bo w Kato będzie jakiś dobry Rzecznik pewnie to on ci doradzi co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa lata będzie 4 maja. Ale byłem już z konsolą pod koniec grudnia po awarii i w Saturnie powiedziano mi że już posprzątane.

Wysłałem Ci punkty prawa konsumenckiego na które trzeba się powoływać, żeby wystraszyć sprzedawcę. Bo inaczej to oni się nie przyznają.

Telefon do swojego miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta też jest wskazany. On najlepiej wyjaśni co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Potrzebna kompleksowa naprawa - koszt 1200 zł".

Jak widać nic się nie zmieniło (pół roku temu śpiewali tyle samo, a kurs Euro był "ciut" mniejszy :) ).

Jak już konsola jest w serwisie to zapytaj się ich CO DOKŁADNIE uległo awarii.

Poza tym serwis Sony jest też w Sosnowcu (z Katowic to blisko).

Możesz też iść z nią na giełdę i tam dać ją do sprawdzenia (na wprost od wejścia).

Może to tylko np. twardy dysk lub inna drobna sprawa.

Gwarancji jest tyle ile napisano na karcie gwarancyjnej (a raczej w instrukcji), natomiast niezgodność towaru z umową to temat "rzeka".

Po pól roku od kupna to klient musi udowodnić że niezgodność występowała w produkcie (ustawa z 27 lipca 2002).

Czyli Rzecznik konsumenta + rzeczoznawca ci do tego potrzebny.

A to że na Saturn/Mediamarkt jest dużo skarg u Rzecznika to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłałem Ci punkty prawa konsumenckiego na które trzeba się powoływać, żeby wystraszyć sprzedawcę. Bo inaczej to oni się nie przyznają.

Telefon do swojego miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta też jest wskazany. On najlepiej wyjaśni co i jak.

Wielkie dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bylo juz pisane 1200zl to wartosc nowej konsoli. Nie godz sie na to i probuj walczyc o swoje. Cala konsola ci sie nie spalila i koszt naprawy nie moze tyle wynosic. A najlepiej takze napisz do samego Sony Poland i objasnij sytuacje. Mimo ze to nie moja konsola to i tak mi cisnienie skoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz moja konsola leży w półce, która z przodu jest otwarta i z tyłu ma tylko dwa duże otwory zaraz za konsolą.

to może zmień miejsce? Według mnie nie masz co się dziwić głośną pracą konsoli skorą ją schowałeś do półki ;P piszesz, że z przodu i z tyłu masz miejsce a co z prawą stroną konsoli? przecież tam chyba najwięcej konsola grzeje (przynajmniej u mnie) tak więc wyjmi ją z tej półki i połóż na świerzym powietrzu (czyt. otwartej przestrzeni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak więc wyjmi ją z tej półki i połóż na świerzym powietrzu (czyt. otwartej przestrzeni)

Najlepiej za oknem na parapecie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam, że niedawno przestawiłem TV i PS3. Wcześniej nie słyszałem konsoli (wiatrkaków, HDD). Teraz jakoś tak debilnie mi się wszystkie dźwięki 'odbijają' od ściany, że to słyszę. Ustawiłem stolik tv 'nierównolegle' do ściany i znów mam ciszęę..

A jak komuś wyje konsola to niech zrobi ten fan-test. Ja to robię co 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem żadnego fantesta przez rok, i konsola chodzi świetnie.

To chyba pic na wodę ten fantest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian ja robiłem Fan-Testy i jeszcze ani grama kurzu nie wyleciało... Chyba to jednak pic na wodę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaczełą konsola głośno chodzić to zrobiłem fun testa ale z 3/4 i był ogromny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaH a ja chciałem zapytać bo już mam totalnego kręćka. bo każdy mi mówi różnie. Moja konsola leży poziomo i chciałem zapytać czy prawy panel boczny zasysa czy też wyciąga powietrze z konsoli na zewnątrz. Ja mam wrażenie, że jego zadanie to zasysanie powietrza do środka ale pewny nie jestem a przykładając rękę nie czuje specjalnie jakiegoś przepływu powietrza. Pytam z ciekawości anie znalazłem nigdze informaćji. Bo to że tylni wydala powietrze to wiem. Proszę o odpowiedz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy i przedni panel "zasysa" powietrze, tylny "wydala".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upalne dni to będzie bardzo dobry sprzęcik, tylko ciekawe jak z głośnością tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co maja tutaj upalne dni do tego? Takie urzadzenie bardzo niewiele polepsza skutecznosc chlodzenia, o ile w ogole cos polepsza. Jezeli konsola bedzie sie przegrzewac to sie wylaczy. A jezeli nie, to znaczy ze jest wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu PS3 ma kilka stopni chłodzenia, które dobrze się sprawuje, bo przegrzania nigdy nie uświadczyłem, a nawet gdyby to są zabezpieczenia - konsola sama się wyłączy, lampka od zasilania bodajże miga i nie włączać przez jakiś czas konsoli, takim dodatkom w postaci wiatraczków mówię stanowcze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku także myślałem o zakupie, ale stwierdziłem, że to mi nie potrzebne... Jak będe chciał to se kupię mini wiatrak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co maja tutaj upalne dni do tego? Takie urzadzenie bardzo niewiele polepsza skutecznosc chlodzenia, o ile w ogole cos polepsza. Jezeli konsola bedzie sie przegrzewac to sie wylaczy. A jezeli nie, to znaczy ze jest wszystko w porzadku.

A zaóważ, że mają. No tak PS3 ma pare "biegów" chłodzenia no ale chyba nikt nie chce grać z włączonym odkurzaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę, żeby konsola poszumiała (z resztą nie gracie przecież z wyciszeniem i dźwięki gry zagłuszą), a jaka będzie różnica z dodatkowym wiatrakiem? taki sam szum, tyle, że z dwóch wiatraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Macie rację, a co z tymi ciasnymi półkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×