Skocz do zawartości
cwir

Klasy, Broń I Ekwipunek

Rekomendowane odpowiedzi

Śledze temat od dłuższego czasu i chciałbym wtrącic do dyskusji swoje przysłowiowe 3gr

Sprawa dotyczy cieszącego się niezbyt dobrą sława recona czyli zwiadowcy, najwięcej czasu spędzam grając tą klasą i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Zwiadowce można podzielić w/g mnie na dwie grupy, które IMHO świetnie sprawdzają się jako drużyna składająca sie z obserwatora i nazwijmy go strzelca.

Obserwator- wyposażony w karabin o dużym zasięgu, zamaskowany siedzi w bezpiecznym miejscu, zazwyczaj na wzniesieniu z dobrym widokiem na teren działań, główny cel wskazywanie celów własnej drużynie oraz wsparcie ogniowe (mortar strike) na pojazdy pancerne/fortyfikacje wroga, cele dodatkowe wyszukiwanie/wskazywanie i eliminacja snajperów czy jak kto woli zwiadowców wroga, likwidowanie wrogów w pobliżu m-comów, eliminacja obsługi broni stacjonarnej.

domyślne wyposażenie:

karabin

-M24

-SV98

-GOL

-M95

gadzety:

-mortar

specjalizacje:

-optyka x12

-magnum lub spott

Strzelec - mobilny i cichy wyposażony w wytłumioną broń i ładunki wybuchowe, wskazuje cele, zabezpiecza m-comy czujnikami ruchu podczas ataku przenika minuje i niszczy m-comy wroga, po cichu eliminuje przyczajonych wrogów, obsługę broni stacjonarnej, niszczy czołgi i wozy bojowe wroga.

w ten sposób gra mój kolega, z którym sciśle współpracuje więc narazie nie będe rozpisywał się na temat wyposażenia.

Oboje mamy headsety co bardzo ułatwia sprawe, jako obserwator staram się mieć go na oku ostrzegam przed wrogami wskazuje mu cele i vice versa.

Teoretycznie wydaje sie, że jako obserwator nie nabijam punktów, a czesto jest tak, że bez oddania jednego strzału jestem liderem na tabeli, także strzelając niewele ale na dalekie dystanse można wyciągnąc około 400pkt. z jednego strzału

Teraz kilka słów na temat broni, jak wcześniej czytałem niektórzy sa rozczarowani obrażeniami zadawanymi przez M95, teoretycznie M95,M24,GOL czy SV95 mają 100% skuteczność i potrafią zabić jednym strzałem w korpus, ale na bardzo małych odległościach do 10-20m powyżej 40m obrażenia karabinów M24,GOL,SV95 są w granicach 70% tylko Barret ma koło 80% np. powyżej 60m M95-79%, M24-75%, GOL-70%,SV98 już tylko 50% z pekiem magnum obrażenia nieznacznie wzrastają, ale w przypadku w/w karabinów nie robi to znacznej różnicy bo jak na wiekszych dystansach za pierwszym strzałem nie trafimy w głowe to i tak trzeba poprawić, a wtedy czy mamy magnum czy nie to gość i tak idzie do piachu :-)

Kilka wywodów czyli z cyklu "który karabin najlepszy" moim faworytem jest M24, świetny na dalekie i bardzo dalekie dystanse celownik mil-dot ułatwia prace, mam kilka "miejscówek" i za pomocą stałych punktów orientacyjnych wiem w którym miejscu celownika umieścic głowę przeciwnika żeby nie marnować amunicji na poprawki :-),

-SV98 dobrze sprawdza sie na średnich i dalekich dystansach, sprawne repetowanie i pojemny magazynek rekompensuje niezbyt dobrą precyzje i niewielkie obrażenia, ale że strzelamy w głowę także to nie jest dla nas minusem ;-)

-M95 w/g mnie karabin do wszystkiego i do niczego byłby dobry na początku rozrywki dla niezbyt wprawnego strzelca który z krzaków na niewielkich dystansach łapie doświadczenie strzelając gdzie popadnie, niestety przeładowanie jest koszmarnie długie,a na bardzo dalekich ma za duży rozrzut :-( bez urazy dla użytkowników tego karabinu,

ale w rękach doświadczonego strzelca jest zabójczy, ja niestety musze jeszcze postrzelać :-)

-GOL niesamowita precyzja czyni ten karabin świetnym na bardzo duże dystanse, niestety nie moge się przyzwyczaić do krzyża, cięzko jest mi wyczuć i trafic w głowę zawodnika z bardzo dużej odległości, ale dopiero pracuje nad tym karabinem także wszystko przedemną :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre,Duchu!!!! Merytoryczne,spokojne,konkretne....brawo! Takie posty czyta sie z przyjemnością....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie powiedział . A to co powiedział to chyba już każdy wie.

Nie, ja nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie wiedziałem.

Jak nie wiedziałeś że trzeba zaznaczać wrogów i mortar strike'm niszczyć wrogie pojazdy, eliminować wrogów w pobliżu m-com itp. itd. to bardzo mi przykro.

Edytowane przez DizzY-WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie powiedział . A to co powiedział to chyba już każdy wie.

Sporo graczy narzeka na moc broni, a niewielu wie, że np. M95 ze swoimi 100% obrażeniami, z "przyłożenia" powali lekko nadgryzionego Blackhawka, a przy 100m moc spada do około 80% i żeby strzelić z tej odległości zwykłemu piechurowi w plecy trzeba dublować, jutro moge zamieścić tabele z wykresami obrażeń, szybkostrzelnością, czasem przeładowania itp. poszczególnych broni, chyba że gdzieś tu już było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo graczy narzeka na moc broni, a niewielu wie, że np. M95 ze swoimi 100% obrażeniami, z "przyłożenia" powali lekko nadgryzionego Blackhawka, a przy 100m moc spada do około 80% i żeby strzelić z tej odległości zwykłemu piechurowi w plecy trzeba dublować, jutro moge zamieścić tabele z wykresami obrażeń, szybkostrzelnością, czasem przeładowania itp. poszczególnych broni, chyba że gdzieś tu już było ...

Znowu nic nowego nie powiedziałeś przynajmniej dla mnie jeśli chodzi o tabelki to tutaj: http://denkirson.xanga.com/722757523/bad-company-2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sporo graczy narzeka na moc broni, a niewielu wie, że np. M95 ze swoimi 100% obrażeniami, z "przyłożenia" powali lekko nadgryzionego Blackhawka, a przy 100m moc spada do około 80% i żeby strzelić z tej odległości zwykłemu piechurowi w plecy trzeba dublować, jutro moge zamieścić tabele z wykresami obrażeń, szybkostrzelnością, czasem przeładowania itp. poszczególnych broni, chyba że gdzieś tu już było ...

O bosze po 100 metrach moc karabinu snajperskiego spada do 70%. Co to za badziew jest ?

Jeżeli po 100 metrach traci 30% mocy, to z takim spadkiem mocy pocisk nie doleci nawet 500 metrów. A jak już doleci, wiadomo grawitacja rządzi, to nawet nie zrani celu.

LOL

Jeżeli w tej grze są takie cuda, to się nie dziwie, że snajper to tutaj "zwiadowca", medyk popyla z KMem - to jest równie zabawne - a mechanicy naprawiają sprzęt pancerny spawarko-wiertarkami.

Ale to tylko gra :D

EDYTa:

Kolejnym całkowicie durną zagrywką programistów takich militarnych gier jest umieszczanie M95 Barret jako "zwykłego" karabinu snajperskiego. Tak jasne.

To cudo waży prawie 10 kg, bez amunicji i optyki, spróbujcie z tego strzelać na stojąco :D

Dlatego tez moi drodzy gracze należny do wszelkich zastosowań i kombinacji broni w tej grze - i innych FPSach - nazewnictwa specjalności, podchodzić na luzie.

PS. Czemu naj sam przykład nie mogę do M14 albo G3 podpięć kolimatora albo lunetki x4.

kolejny idiotyzm.

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiedziałeś że trzeba zaznaczać wrogów i mortar strike'm niszczyć wrogie pojazdy, eliminować wrogów w pobliżu m-com itp. itd. to bardzo mi przykro.

Kolego, czy Ty aby nie przesadzasz? dlaczego krytykujesz to co zrobił Duch? Nie wszyscy to musieli wiedzieć, a Ty zachowujesz się jak dzieciak wylatując z takimi tekstami. To jest forum, tutaj każdy ma prawo o niewiedzę.

A według mnie to właśnie medyk powinien nosić lekkie giwery typu XM8 C, a nie LKMy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Daj mu spokoj DiNozzo w koncu to prawdziwy recon :D Do tego wszystko wiedzacy ;)

@Duch_75

Dzieki za info z tymi obrazeniami w snajperkach. Zawsze jak kogos zabilem jednym strzalem w korpus to myslalem, ze wczesniej ktos juz w niego kilka kulek wpakowal.

Edytowane przez NaLandy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Znowu nic nowego nie powiedziałeś przynajmniej dla mnie..."

Z całym szacunkiem ale....tutaj zaglądają jeszcze INNI!!!!!!!!

"...Dlatego tez moi drodzy gracze należny do wszelkich zastosowań i kombinacji broni w tej grze - i innych FPSach - nazewnictwa specjalności, podchodzić na luzie..."

I czerpać przyjemność z GRY!!!! GRYYYYY!!!!! Jednej z najmiodniejszych GIER ostatnich dni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy Ty aby nie przesadzasz? dlaczego krytykujesz to co zrobił Duch? Nie wszyscy to musieli wiedzieć, a Ty zachowujesz się jak dzieciak wylatując z takimi tekstami. To jest forum, tutaj każdy ma prawo o niewiedzę.

A według mnie to właśnie medyk powinien nosić lekkie giwery typu XM8 C, a nie LKMy.

Drogi kolego Dizzy nie krytykuje Ducha, tylko merio. Bo niewiedza to jedno a ignorancja co innego.

Potem gra jest pełna wszelkiej maści "prosnajpakillerów" którzy zamiast kasować czołg, albo stacjonarny KM, mortarem. Podkładać C4 pod stojące blisko pojazdy, albo pilnować "podłożonego" M-COMa robią wszystko inne.

A jest to notoryczne.

A post napisany przez Ducha powinien raczej trafić tutaj: http://www.ps3site.pl/forum/topic/32978-kilka-porad-dla-poczatkujacych/

EDYTa:

I dlaczego do jasnej choroby nie można do G3 albo M14 podpiąć kolimatora lub lunetki x4.

Wrrrrrrrrr.

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Kolejnym całkowicie durną zagrywką programistów takich militarnych gier jest umieszczanie M95 Barret jako "zwykłego" karabinu snajperskiego. Tak jasne.

To cudo waży prawie 10 kg, bez amunicji i optyki, spróbujcie z tego strzelać na stojąco :D[...]

Hehe święta prawda ! Sądzę, że realizm w grze to ostatnia rzecz jaką potrzeba (wystarczy spojrzeć na Just Cause 2 :P), ale powiem ci, że nie tylko ciebie to rozśmiesza. Brakuje mi jeszcze umieszczenia w tej grze Barrett M107(13kg sama broń + pociski 12,7mm...) to dopiero byłaby komedia :P

Trochę też denerwuje mnie te opadanie pocisków w grze i sam ich wygląd. Nie to żebym kiedyś widział na żywo pocisk lecący z karabinu snajperskiego ale raczej nie wygląda jak jakieś czerwone światełko O_o

Edytowane przez Swider112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci chodzi o tracer?

PS. Na ch*j sie tak spinacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Dizzy nie krytykuje Ducha, tylko merio. Bo niewiedza to jedno a ignorancja co innego.

Potem gra jest pełna wszelkiej maści "prosnajpakillerów" którzy zamiast kasować czołg, albo stacjonarny KM, mortarem. Podkładać C4 pod stojące blisko pojazdy, albo pilnować "podłożonego" M-COMa robią wszystko inne.

A jest to notoryczne.

A post napisany przez Ducha powinien raczej trafić tutaj: http://www.ps3site.p...poczatkujacych/

EDYTa:

I dlaczego do jasnej choroby nie można do G3 albo M14 podpiąć kolimatora lub lunetki x4.

Wrrrrrrrrr.

Szanowny kolego Mori, proszę nie przekręcać mojej ksywy ani jej upraszczać :) jak znajdziesz chwilkę to spoglądnij na poprzedni jego napisany post, a sam się przekonasz, że jednak on krytykuje "poradnik" Ducha.

I na tym chciałbym zakończyć ten temat, bo do niczego nie prowadzi, a jedynie do spięć.

A w grze i tak niezbyt dużo realizmu, gdyby wszystko mieli odwzorować idealnie, np ..50 Berette, to równie dobrze powinni i T-90 oraz M1A2 Abrams.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, to tylko gra. jest jaka jest i trzeba pogodzić sie z niektórymi niedociągnięciami. ważne żeby dobrze sie bawić i troche postrzelać thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak DizzY-WolF o tą tabelkę chodzi :-)

Dziękuje za wyrozumiałość, choć niektórzy powinni nabrać troche dystansu w końcu jak już wcześniej wspomniał Marqus_Prix i michalowski to tylko gra i omija sporym łukiem realia, a chodzi o to żeby mniej więcej opisać co jak działa i dlaczego, podzielić się wiedzą wymienić doświadczenia, czasami powtórzy się to i owo, ale dzieki temu dowiedziałem się, że selektem zaznacza się cele co dla niektórych jest zupełnie oczywiste, i wstydem jest taka niewiedza...

Tez nie jestem zadowolony z tego, że do M14 czy G3 nie można zamontować optyki, ale cóz taki zamysł miał zespół tworzący gre i w/g mnie gra mimo kilku niedociągnięć jest wspaniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje słowa wypowiedziałem ze względu na wszechobecną krytykę wszystkiego i każdego przez RECONA Dizzy. Rzygać się chce. Nie wiem o co kaman, ale jest wiecznie niezadowolony, zawsze musi komuś dowalić. Zamiast forumowego recona powinien zostać Chuckiem Norrisem. Oczywiście bez urazy i spinki.

PS. Napisz normalną odpowiedź dla ludzi, taką ludzką. Nabierz dystansu do siebie, idź na spacer, wyrwij laskę itp. I tak jak już wielu Ci mówiło: to tylko gra, więcej wyrozumiałości.

A o zaznaczaniu selectem wiem :rolleyes:

Edytowane przez merio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... w/g mnie gra mimo kilku niedociągnięć jest wspaniała..."

Skradam się wzdłuż murka, nerwowo rozglądam się dookoła...górą przelatuje wrogi heli z łopotem wirnika...słuchawka headseta wybucha krzykiem kumpla :"Snajper na dachu po lewo!!!"...mija mnie drugi towarzysz i zgrabnie przeskakuje mur....spinam się do biegu,żeby go wspomóc...wszak jestem sanitariuszem...nagle błysk jaskrawego światła "po oczach"...CO JEST?

Przede mną stoi wkurwiona lekko Żona!!!! "Wiesz,która jest godzina???Ścisz ten jazgot,bo kieliszki brzęczą w szafce!!!!I nie drzyj się tak!!! Kogo będziesz osłaniał??? Do roboty musisz wstać rano!!! Wyłącz to już..."

A Wy się spieracie o RECONA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... w/g mnie gra mimo kilku niedociągnięć jest wspaniała..."

Skradam się wzdłuż murka, nerwowo rozglądam się dookoła...górą przelatuje wrogi heli z łopotem wirnika...słuchawka headseta wybucha krzykiem kumpla :"Snajper na dachu po lewo!!!"...mija mnie drugi towarzysz i zgrabnie przeskakuje mur....spinam się do biegu,żeby go wspomóc...wszak jestem sanitariuszem...nagle błysk jaskrawego światła "po oczach"...CO JEST?

Przede mną stoi wkurwiona lekko Żona!!!! "Wiesz,która jest godzina???Ścisz ten jazgot,bo kieliszki brzęczą w szafce!!!!I nie drzyj się tak!!! Kogo będziesz osłaniał??? Do roboty musisz wstać rano!!! Wyłącz to już..."

A Wy się spieracie o RECONA....

:rofl:

Taaaa skad ja to znam... Moja dzieki bozi (i wyrozumialosci) okolo 23 przynosi mi sluchawki z TYM wymownym spojrzeniem, a rano nawet nie komentuje, kiedy kawe zimna woda zalewam...

Szef mysli, ze pije bo codzien wygladam jak po 3-dniowce :shok: Najgorsze jest to, ze w przeciwnienstwie do rodakow na wyspach, ja mamm przesuniecie czasu do przodu - jak u nich 23 to u mnie 1 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyjasnień.

1. @DiNozzo

Szanowny kolego pisząc Dizzy miałem na myśli Dizzy-Wolfa chyba nie trudno to zrozumieć. I jeśli ty przeczytasz post Dizziego Wolfa - nr 179 - pod postem Ducha to zrozumiesz.

2. sprawa postu Ducha

Jak napisałem wcześniej post ten powinien znajdować się w temacie z radami dla początkujących i jak słusznie zauwyżył Dizzy-Wolf, post ten nic nowego nie wnosi.

A to dlatego, iż każdy zaczynający grę snajperem powinien zdawać sobie sprawę jakie są jego cele na polu walki. A nie dowiadywać się tego z posta na forum.

3. @merio

Swoje słowa wypowiedziałem ze względu na wszechobecną krytykę wszystkiego i każdego przez tego RECONA. Rzygać się chce.

Nie dziw się krytyce Dizziego-Wolfa czy też mojej, gdyż natężenie debilów-snajperów jest w grze przerażająca.

Doskonały przykład z wczoraj: mapa Valparaiso, gramy atakującymi, w mojej ekipie 2 snajperów, poza tym ja - medyk - i szturman.

Na całych 11 graczy na moją stronę naliczyłem pięciu snajperów.

Wbijamy się na quada, podjeżdżamy wzdłuż brzegu pod M-COMa, chłopaki z heli robią kaszarnię niszcząc budynek, wbijamy się do środka, szturman podkłada ja go kryję, heli cały czas sypie tak że z budynku nie ma już nic, podkładamy wycofujemy się i dostajemy się pod lufę dwóch inżynierów - pewnie po respie - i co?

Ano nic pięciu snajperów i żaden nie pilnuje M_COMa, który spokojnie jest rozbrojony przez któregoś z inżynierów.

Oczywiście nie zdobyliśmy nawet pierwszej "bazy".

Więc skończ płakać, że nikt Cię/was nie docenia/ nie kocha/ nie lubi. Po prostu róbcie co do was należy, a spokojnie zyskacie szacunek i skończą się narzekania.

I podsumowując.

Klasa snajpera wcale nie jest zła, potencjał moździerza, czujek ruchu, C4 czy w końcu karabinów snajperskich daje w tej grze nieocenione możliwości wsparcia całej ekipy, ba nawet strony.

Tylko że wykorzystujący to snajper musi mieć łeb na karku i działać drużynowo, a nie myśleć o K/D RATIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź kolegi. Zwiadowca jak już ma ten karabin snajperski mógłby od czasu do czasu zainteresować się co dzieje się przy m-com.

Edytowane przez Lucius_Ver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. @merio

Nie dziw się krytyce Dizziego-Wolfa czy też mojej, gdyż natężenie debilów-snajperów jest w grze przerażająca.

Doskonały przykład z wczoraj: mapa Valparaiso, gramy atakującymi, w mojej ekipie 2 snajperów, poza tym ja - medyk - i szturman.

Na całych 11 graczy na moją stronę naliczyłem pięciu snajperów.

Wbijamy się na quada, podjeżdżamy wzdłuż brzegu pod M-COMa, chłopaki z heli robią kaszarnię niszcząc budynek, wbijamy się do środka, szturman podkłada ja go kryję, heli cały czas sypie tak że z budynku nie ma już nic, podkładamy wycofujemy się i dostajemy się pod lufę dwóch inżynierów - pewnie po respie - i co?

Ano nic pięciu snajperów i żaden nie pilnuje M_COMa, który spokojnie jest rozbrojony przez któregoś z inżynierów.

Oczywiście nie zdobyliśmy nawet pierwszej "bazy".

Więc skończ płakać, że nikt Cię/was nie docenia/ nie kocha/ nie lubi. Po prostu róbcie co do was należy, a spokojnie zyskacie szacunek i skończą się narzekania.

I podsumowując.

Klasa snajpera wcale nie jest zła, potencjał moździerza, czujek ruchu, C4 czy w końcu karabinów snajperskich daje w tej grze nieocenione możliwości wsparcia całej ekipy, ba nawet strony.

Tylko że wykorzystujący to snajper musi mieć łeb na karku i działać drużynowo, a nie myśleć o K/D RATIO.

Eee, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Wnioskuję, że widzisz we mnie snajpera :) Rozczaruję więc, gram szturmowcem a od wczoraj próbuję rozwijać inżyniera. Krytyka Wolfa pojawia się wobec każdej osoby, która napisze coś o czym on już wie. No nie każdy jest Wolfem. Ja nie jestem. To mój pierwszy BF ;) Co do tych snajperów w grze wierz mi, że mnie też szlag trafia jak biegam sam do bazy a reszta siedzi gdzieś w Himalajach. Niewiele da się zrobić i az żałuje, że bezpośrednio w grze nie mogę im wywalić paru ładnych wiązanek :confused:

PS. A z tym płaczem to pojechałes :laugh:

Edytowane przez merio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram w trybie hardcore i jak jestem w ataku i jakas parowa siedzi w krzakach przez cala runde, tak daleko ze nie ma sensu robic respa to tkill i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×