Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, że nie przeczytałem całego tematu, ale chciałbym sprostować jedną rzecz, którą qgar w sumie powiedział prawie poprawnie na temat HDMI.

HDMI jest standardem cyfrowym, ale samo to nie gwarantuje nam, że sygnał, który jest przesyłany z wejścia, będzie identyczny na wyjściu. Zjawiska fizyczne (jak chociażby proste tunelowania, oddziaływanie elektromagnetyczne...) mogą zakłócić sygnał, który bądź co bądź jest wysyłany jako elektrony. To, co sprawia, że możemy być RACZEJ (bo nic nie jest pewne) pewni, że HDMI prześle nam nienaruszony sygnał jest to, że wraz z sygnałem wysyłana jest jego suma kontrolna przez osobny kanał. Cóż to oznacza? To bardzo prosty sposób na sprawdzenie poprawności danych. Załóżmy, że mamy sobie taką maszynkę, która łapie nasze dane i potrafi je jakoś w miarę jednoznacznie zamienić na jakiś identyfikator. Identyfikator jest krótszy od danych (co oczywiste - większość generatorów sum losowych ma jeszcze taką dodatkową cechę, że generuje sumę o stałej długości - przykładem takiego algorytmu jest MD5. Nie wiem jak jest w przypadku HDMI) i szybki do wygenerowania - na tyle szybki, aby nie spowodować opóźnienia samego wyświetlenia sygnału - co też przecież trochę zajmuje. Nie wiem jak jest ze standardem HDMI i czy w ogóle działanie jest zdefiniowane w protokole, ale załóżmy, że w przypadku konfliktu sum telewizor odrzuca daną klatkę i generuje ją jeszcze raz. Przebieg działania jest w tym momencie następujący:

  1. Wejście (PS3) generuje dane do wysłania - audio, wideo i ich sumę kontrolną (albo i dwie, osobno dla A i V? Szczerze mówiąc nie wgłębiałem się w to. Dla ułatwienia niech będzie jedno i pomijamy audio).
  2. Wyjście (TV) przyjmuje nasze dane z wejścia.
  3. Generowana jest suma kontrolna obrazu i audio przesłanego przez HDMI. Oznaczmy przez Sp sumę kontrolną przesłanego sygnału, a przez Swej - sumę kontrolną przesłaną nam przez wejście.
  4. Następuje sprawdzenie Sp = Swej?
  5. Jeżeli NIE - telewizor odrzuca daną klatkę i prosi o wygenerowanie i wysłanie jej raz jeszcze.
  6. Jeżeli TAK - telewizor wyświetla obraz.

Mam nadzieję, że wyprowadziłem niektórych z błędu :).

Pozdrawiam serdecznie!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac. albo mamy obraz albo go nie mamy.

... no i jak już go mamy, to jest to idealny obraz, który został wysłany przez PS3. Cena kabla może wpłynąć tylko na jego jakość - czyli m.in. jak łatwo błąd może nastąpić (jak wiadomo - dobre ekranowanie = mniejsza podatność na zakłócenia zewnętrzne w polu magnetycznym) i czy kabel szybko nam się wyeksploatuje czy nie. Nie warto kupować kabli bardzo drogich, jeżeli jedyną naszym kryterium jest jakość obrazu. Ma to sens tylko, gdy przesyłamy obraz na duże odległości - podobnie zresztą jest z dźwiękiem. Złocenia na wtykach poprawiają żywotność kabla - warstwa złota wolniej się zużyje przy wielokrotnym jego wtykania. Oplot zabezpiecza kabel przed mechanicznym uszkodzeniem - a mechanicznie uszkodzony kabel ma bardzo małą szansę na przesłanie poprawnego sygnału, tym samym sprawiając, że sygnał najprawdopodobniej nie zostanie przetworzony na obraz i wyświetlony.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc po niefirmowych kablach nie spodziewaj się dobrego działania.

Bez problemu powinien działać kabel firmy ActiveJet, ale taniej będzie kupić przejściówkę HDMI-DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kusiek

Taki kabel to możesz kupić jakikolwiek i na pewno będzie działał. Firmowy, czy niefirmowy - nie ma znaczenia, jeśli chcesz PS3 podłączyć na małą odległość (około 2 metrów). Zapłaciłem za swój kabel HDMI-DVI ze 25 złotych o ile pamiętam i obraz jest pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam podłączoną PS3 do Samsunga C650 kablem HDMI 1.8m, ktory kupilem za 19.90 w pobliskim sklepie komputerowym. Zauważyłem pare dni temu że w trybie 1080p na ekranie latają białe kropki(w 720p tego już nie ma). Najlepiej widać to w XMB albo na jakimś statycznym tle w 1080p. Czy to wina kabla i zamawiac oryginalny Sony czy może da się jakoś inaczej rozwiazać ten problem ?

Tak, to wina kabla. Miałem to samo na jakimś kabelku za 7zł :D. Nie musisz kupować od razu oryginalnego Sony, wystarczy jakiś firmowy za 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kusiek

Taki kabel to możesz kupić jakikolwiek i na pewno będzie działał. Firmowy, czy niefirmowy - nie ma znaczenia, jeśli chcesz PS3 podłączyć na małą odległość (około 2 metrów). Zapłaciłem za swój kabel HDMI-DVI ze 25 złotych o ile pamiętam i obraz jest pierwsza klasa.

mam wlasnei taki kabel i z nim cyrki są, jak włączam gre to moj monitor benq g2320hdb gubi sygnal i pare razy probuje zalapac dzieje sie tak tylko przy wlączeniu i wyłączeniu gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i problem jest też nowy bo nie znalazłem nic w temacie, poszukuje pomocy jak podłączyć PS3 z monitorem Nec Multi Sync EA 231WMi do złącza Display Port. próbowałem już 2 przejściówki wtyk Display Port na gniazdo Hdmi i nic brak sygnału, dzisiaj zakupiłem kabel Hdmi - Display Port i też nic brak sygnału a na kablu Hdmi - DVI wszystko smiga tylko bez dzwięku nie wiem w czym tkwi problem  pomóżcie.<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat przez ten ale w temacie o wyborze tv jest filmik i kabel dzięki, któremu udało się uzyskać obraz z ps3 na monitorze wyposażonym tylko w vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie - czy tą przejściówką : http://sklep.azbox.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=452 moge podłączyc pod tv dekoder i ps3, żeby nie trzeba było zmieniać kabli, żeby można było grac na ps3 i jak wyłącze żeby tv też dało się oglądać CP . Tu jeszcze zdjęcie tego rozdzielacza: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRfiQLlYOKgx6g4PBh6D5BhDph-sj5BhRqbARIdITCR2BJyKl23rg&t=1

Oraz chciałbym wiedzieć czy obraz jako tako będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Zdajesz jednak sobie sprawę, że taki podłączeniem ps3 do tv, kastrujesz ją po prostu. Ten sprzęt powinien działać (zresztą tak samo jak dekoder) na kablu hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chciałbym podłączyć przez hdmi ale mam za stary tv i tylko 1 euro mam x.x

Edytowane przez REW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - Postaram się opisać wszystko w miarę dokładnie. Zdjęcia oraz dokładniejszy opis w zamieszczonych odnośnikach.

  • Posiadam monitor LCD BenQ G2010WAP 20" aktywny - TFT, czas reakcji: 5ms, kontrast: 300cd/2 z funkcją senseye+photo, rozdzielczość 1680 x 1050, format 16:10 16,7 miliona kolorów.

  • Zamierzam kupić kabel połączeniowy VGA komponent ( w zestawie przejściówka VGA męsko-męska, oraz kabel przedłużający do słuchawek ) aby połączyć te wszystkie rzeczy - koszt rzędu 100 - 150 zł

Prosiłbym o pomoc, zapoznałem się z całą rzeszą filmików na YT ale chciałbym dostać konkretne odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Takie pierwsze główne, czy są jakiekolwiek zastrzeżenie do powyższego sprzętu? Czy może wystąpić jakaś niekompatybilność ?
  2. Jak będzie prezentował się obraz przy takiej rozdzielczości monitora?
  3. Czy ktoś z Was również w taki sposób posiada podłączone ps3?
  4. Kilka wskazówek zanim wezmę się za podłączanie tego.

Piszę poważnie i tak też chciałbym aby potraktowano ten temat. Wasza pomoc może okazać się nieoceniona i przyczynić się do tego że już w tym tygodniu po robocie będę cieszył się grą :)

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieje że ten temat, w taki sposób napisany pomoże innym rozważającym taką opcję. Nie ma co ukrywać, dla ludzi których obecnie nie stać na kupno TV czy monitora z wejściem HDMI. Na sam koniec prostym językiem zamieszczę instrukcję i recenzję z pracy takiego "składanego sprzętu" :psbutton: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś ten filmik http://www.ps3site.pl/forum/topic/2249-tv-monitor-do-ps3-tylko-tutaj/page__st__4860 na dole tematu. To Ci się może przydać. Po drugie chyba taniej można kupić taki kabel. A do dźwięku to by wystarczała przejściówka z 2xchicn na wejście jack. W tym temacie gdzieś już było podawane. Wtedy ogólnie powinno to Ci wyjść taniej. No i na koniec, nie masz pewności, że to Ci zadziała z Twoim monitorem. Jednak kto nie ryzykuję ten nie traci :). Co do rozdzielczości to nie wiem jak będzie. Może będzie Ci przycinać obraz a może będzie poprawny. Nie wiem czy jest ktoś kto nie ma tego monitora i potrafi to stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo dźwięku DTS. Kilka gier ma opis że z niego korzytsa np. Motorstorm 3, Infamous czy Uncharted. Moja PS3 jest podłączona do amplitunera za pomocą HDMI, a sam ampli oczywiście pmoże odpalać dźwięk w DTS. Problem jest taki że gry domyślnie odpalają mi się przez LinearPCM. Nigdzie nie mogę przestawić się na DTSa, tylko Uncharted z automatu włącza mi ten tryb. Może trzeba coś ustawić inaczej w konsoli ? No chyba że LinearPCM daje "z urzedu" lepszą jakość to nie będe nic ruszał. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo dźwięku DTS. Kilka gier ma opis że z niego korzytsa np. Motorstorm 3, Infamous czy Uncharted. Moja PS3 jest podłączona do amplitunera za pomocą HDMI, a sam ampli oczywiście pmoże odpalać dźwięk w DTS. Problem jest taki że gry domyślnie odpalają mi się przez LinearPCM. Nigdzie nie mogę przestawić się na DTSa, tylko Uncharted z automatu włącza mi ten tryb. Może trzeba coś ustawić inaczej w konsoli ? No chyba że LinearPCM daje "z urzedu" lepszą jakość to nie będe nic ruszał. Z góry dzięki za pomoc

Nie do końca rozumiem. Jak gry domyślnie odpalają się w PCM to nie gry wybierają tryb (PCM/Bitstream) tylko konsola i twój sprzęt po drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Planuje w najblizszym czasie zakupic konsole PS3 w wersji Fat (wiem, ze Slim niby lepsza, ale mi sie nie podoba).

Generalnie chodzi o to ze mam monitor LG W2253TQ, do ktorego chcialbym podlaczyc konsole.

Mam kable HDMI-DVI z xboxa. Nie wiem tylko jak podlaczyc konsole do glosnikow. Glosniki mam w systemie 2.1 i xboxa podpinalem za pomoca 2 chinchy.

Chodzi mi o to czy moge zrobic na PS3 tak, ze obraz pojdzie innym kablem, a dzwiek innym, w tym samym czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz puścić osobnym kablem obraz i osobnym dźwięk w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - pewnie taki problem był poruszany wiele razy. Prosiłbym o pomoc w tym rozwiązaniu. Kiepski jestem z elektryki i nie łapię się w tych wszystkich kablach.

Po kolei.

Posiadam plazmę bez hdmi LG RZ-42PX11 (link http://www.megamedia...s-rz-42px11.php )

Jak najlepiej będzie połączyć moje pierwsze PS3 (nigdy nie podłączałem niczego do tv i dlatego mało o tym wiem).

Czytałem wiele tematów ale im więcej informacji tym bardziej mi się wszystko miesza.

Czy najlepszym rozwiązaniem będzie kupno;

http://allegro.pl/hq...1526081928.html podłączenie i powinno działać? Co wtedy z dźwiękiem ? Czy jakość obrazu będzie porównywalna do tego przez kabel hdmi ?

Czy też kupić;

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-dvi-hdmi-gold-fullhd-i1453634843.html#gallery i kabel hdmi ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi lub linki do tematu gdzie taki problem został rozwiązany.

Edytowane przez vald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×