Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! zainteresowały mnie słuchawki Sony DR-GA500 chciałbym podłączyć je do Ps3 ale nie wiem w jaki sposób. i tu pojawiają się moje pytania :

1 Czy jest w ogolę możliwość podłączenia tych słuchawek do PS??

2 A jeśli tak to w jaki sposób jakie przejściówki itp ?!?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Franiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie odnośnie podłączenia ps2(nie pomyliłem się) do amplitunera. Mianowicie nie mogę wydobyć obrazu na moim monitorze lcd.

1. Amplituner

2. Monitor

3. Kabel

Generalnie wszelkie próby podłączenia w/w kablem spaliły na panewce więc wyszedłem z założenia, że pewnie coś trzeba przestawić w opcjach ps2-ki. Następnie chciałem podłączyć

ją normalnym kablem tym 3-czinczowym i owszem dźwięk jest., ale wizji ni cholery.

Amplituner następnie podłączony jest kablem hdmi do monitora. Obok ps2 jest podłączona do amplitunera ps3-ka i komputer i wszystko śmiga.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Stworzyłem nowy temat w tym dziale traktujący o moim problemie (jeszcze się nie pojawił <myśli>) i dopiero teraz zauważyłem ten temat. WIęc odrazu będzie do wywalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ps3 tym kablem działa?. Trzeba by poszukać na necie czy w ogóle to da się zrobić nawet bezpośrednio do tv podpiąć, bo jakoś pamiętam, że chyba niektóre gry dało się odpalić w większej rozdzielczości. Tak więc musiał bym zastosowany inny kabel niż oryginalny. Z drugiej strony masz tam też wejście video na ten kabel od $ony. Głupie ale czy sprawdzałeś wszystkie wejścia na amplitunerze. Chodzi mi o to czy klikałeś pilotem np na tv,bd, dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Denver666 za zainteresowanie.

Problem sam sobie rozwiązałem. Problem leżał dokładnie w kablach. Chodzi o to, że w tej jednostce czymkolwiek podłączysz urzadzenie wejściowe do ampli (ps2, ps3, cokolwiek) tymsamym musisz ten sygnał wyprowadzić.

Czyli ps3->hdmi>ampli->hdmi->monitor

Komp ->hdmi>ampli>hdmi>monitor

W omawianym przypadku powinno być ps2>component>ampli>component>tv.

W związku z tym, że mam monitor a nie telewizor, to jestem w ciemnej d!@#e :(

No nic zewnętrzny tuner, optyk i jazda :teehee:

EDIT: Jeszcze spróbuje TAKIEGO badziewia(kabel component/divi). Napiszę czy zadziałało

Edytowane przez Bard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam konsole PS3 i chciałbym podłączyć ją do mojego monitora. Monitor jest marki Samsung, model: syncmaster 2233sn. Jeżeli kupiłbym taką: http://allegro.pl/bk414a-kabel-hdmi-na-vga-1-5m-gold-oplot-nowosc-i1434611969.html przełączkę, to monitor działałby normalnie jak telewizor - tzn obraz wyświetlany byłby w rozdzielczości fullhd?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://allegro.pl/pl...1442134801.html

ale czy to zadziala ? w praktyce mozesz sie pociac z ustawieniami no i obraz bedzie kupa

ogolnie to lepiej wywal ten monitor chcesz miec HD to wez monitor z hdmi albo 32 cale TV

na solidny konwerter to nie wyglada i bez zasilania ?

Edytowane przez domel9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frankie08 gdybyś przejrzał temat to byś się dowiedział, że nikt Ci nie da gwarancji że taki lub zaprezentowany niżej kabel zadziała. W obu przypadkach masz 50% szansy. Chociaż ja osobiście stawiam, że masz 1% szansy, że zadziała.

@Bard to ciekawe, że nie da się "mixować" wyjść. Najważniejsze, że sam rozwiązałeś problem i masz jakaś alternatywę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym iż przy każdym włączeniu konsoli zostaje poinformowany o tym "Zostało wykryte dostępne urządzenie HDMI. Czy sygnał wideo i audio ma być kierowany do tego urządzenia HDMI?" i mam opcje Tak i Nie. Gdy robię na Tak to mam tylko czarny ekran i nic więcej, co mam zrobić? Jak wchodzę w "ustawienia wyjścia audio" to ma na HDMI ale nie mam głosu i jak wchodzę w "ustawienia wyświetlania -> ustawienia wyjścia audio" i wybieram na HDMI to jak robie na zmień to mam czarny ekran a po 30 sekundach obraz wraca bez HDMI.

Mam wszystkie kable podłączone łącznie z dokupionym kablem HDMI. Trzy kolorowe wtyczki włożyłem do przejściówki a przejściówkę włożyłem do gniazda euro w TV, kabel zasilający podłączony jest i kabel HDMI też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrozumiałem, że podłączyłeś ps3 pod tv przez kabel euro i HDMI - po co? Podłącz sam kabel HDMI bez euro itd. chyba, że chcesz uzyskać obraz przez hdmi, a dźwięk przez chinche to kabel od obrazu zostaw w spokoju. Jest też opcja w menu typu odtwarzanie przez kilka wejść, ale z tego co pamiętam to tylko do dźwięku.

Napisz co chcesz uzyskać np. Obraz na euro i dźwięk na hdmi, czy na odwrót.

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk to zależy ;) Jeśli ma jakiś wzmacniacz/ampli bez wejścia HDMI to lepiej, żeby dźwięk był po chinchach i grało to z kolumn, niż z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ, TO NIE BYŁ ŻADEN PROBLEM, OKAZAŁO SIĘ JAK KONSOLA WYSZUKAŁA HDMI TO OCZYWIŚCIE POTWIERDZIŁEM TO ALE W TV MIAŁEM USTAWIONY KANAŁ NA AV NO I DOSZEDŁEM DO TEGO ŻEBY ZMIENIĆ OPCJE W z AV NA HDMI I OD RAZU UKAZAŁ SIĘ OBRAZ W ROZDZIELCZOŚCI 1080P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematu nie zamkniemy, a Ty nastepnym razem sprawdzaj najprostsze rozwiazania :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na początku wspomnę, że ciężko znaleźć dział, w którym należy umieścić taki temat, jak mój, ale myślę, że trafiłem w 10. Mam następujący problem - główny, duży telewizor w domu jest okupowany 24/7, a dostanie się do niego i pogrania sobie na mojej czarnulce raz w tygodniu graniczy z cudem. Nie po to wydawałem kupę kasy na konsolę, by teraz miała służyć jako ozdoba, prawda? Ostatnio kupiłem sobie duży monitor i grzechem nie byłoby wykorzystać takiej okazji, jaką jest przeniesienie się do swojego zacisza, niż walka o każdą minutę gry na wspólnym TV. Identyczną sytuację miałem wcześniej, gdy miałem Xboxa 360 i wtedy pomógł mi mój przyszły szwagier, ucząc mnie, jakie ustawienie mam zmieniać w ustawieniach karty graficznej, chcąc grać na X360, bo nie mam w swoim monitorze głośników. Dodatkowo miałem podłączony kabel HDMI i VGA, jeden dawał obraz, drugi dźwięk. Jakiś czas temu wymieniłem płytę główną i ustawienie, które zmieniałem, by grać na konsoli stało się niemożliwe do odnalezienia, a znajomy, który ma Xpudło powiedział mi, że inny z kolei znajomy polecił mu jakiś kabel, który daje zarówno dźwięk jak i obraz. Wiecie może, o co mu chodzi? Wtedy moje problemy z dźwiękiem i niedostępnością konsoli w końcu skończyłyby się. Liczę na rychłą pomoc, pozdrawiam i liczę, że ktoś mnie zrozumie smile_prosty.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk i obraz to hdmi lub np oryginalny kabel sd dodawany przez $ony. Jeżeli natomiast chcesz podpiąć ps3 do pc a dokładnie do karty muzycznej to wtedy pewnie będziesz musiał użyć optyka. Zależy jeszcze jakie masz głośniki od pc, można poprzez przejściówkę podpiąć ps3 do takich głośników bez udziału pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem,otóż niedawno podłączyłem PS3 do mojego monitora przejściówką HDMI-->DVI ,ale chciałbym jeszcze podłączyć głośniki komputerowe creative inspire p380 2.1 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=67361 i stąd moje pytanie w jaki najlepszy sposób mógłbym to zrobić?

Wiem ,ze da się jakoś za pomocą przejściówki cinch-->jack i za pomocą jeszcze kabla AV,który jest standardowo razem z ps3,dlatego prosiłbym o podanie może sklepu z takim kablem,żebym omyłkowo nie kupił czegoś innego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna ten kabelek ??:

http://hurtownia.gotel.com.pl/produkt/2809/ADAPTERY/AKCESORIA_AUDIO_VIDEO/K769_ADAPTER_VGA_NA_HDMI__AUDIO.html#

Czy to zadziała z PS3 ?

Czy muszę wybrać ten kabelek :

http://allegro.pl/psp20-playstation-3-ps3-wii-kabel-vga-gold-tv-lcd-i1473151444.html

Pozdrawiam ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego nie znam ale na drugim kablu w dziale jaki tv wybrać, jeżeli dobrze pamiętam, jeden z uczestników forum odpalił ps3 na monitorze tylko z wejściem vga i wrzucił tam nawet filmik jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszego nie znam ale na drugim kablu w dziale jaki tv wybrać, jeżeli dobrze pamiętam, jeden z uczestników forum odpalił ps3 na monitorze tylko z wejściem vga i wrzucił tam nawet filmik jak to zrobić.

Takim VGA podłączam swojego XBOXA 360 :) ( nie identycznym ) bo ten, który mam jest wyłączne do XBOXA.

Wydawało by się więc, że i PS3 powinno iść przez taki kabelek.

Mój monitor to :

BENQ G2400WA LCD.

Na youtube są filmiki z tym kabelkiem nie widziałem żeby ktoś miał problemy. Mowa o tym dedykowanym do PS3/XBOX/WII

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam podłączoną PS3 do Samsunga C650 kablem HDMI 1.8m, ktory kupilem za 19.90 w pobliskim sklepie komputerowym. Zauważyłem pare dni temu że w trybie 1080p na ekranie latają białe kropki(w 720p tego już nie ma). Najlepiej widać to w XMB albo na jakimś statycznym tle w 1080p. Czy to wina kabla i zamawiac oryginalny Sony czy może da się jakoś inaczej rozwiazać ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Mam podłączoną PS3 do Samsunga C650 kablem HDMI 1.8m, ktory kupilem za 19.90 w pobliskim sklepie komputerowym. Zauważyłem pare dni temu że w trybie 1080p na ekranie latają białe kropki(w 720p tego już nie ma). Najlepiej widać to w XMB albo na jakimś statycznym tle w 1080p. Czy to wina kabla i zamawiac oryginalny Sony czy może da się jakoś inaczej rozwiazać ten problem ?

To na 1000% nie wina kabla. Kabel HDMI albo działa albo nie. Tym bardziej, że ten jest, krótki. Widocznie matryca w monitorze nie ogarnia FULL HD do końca i sobie nie radzi.

Nabyłem taki kabelek za 50 zł :

http://allegro.pl/kabel-vga-do-ps3-wii-do-tv-pc-itp-bialystok-4253-i1417116920.html

sprawny działający. Widziałem jak ludzie piszą o tym, że do poprawnego działania tego kabla czasem potrzeba takiej przejściówki ? :

http://www.swistak.pl/a5751814,Adapter-VGA-SVG-XGA-Mesko-Meski-15PIN.html#zdjecia

Jak dla mnie to bez sensu. Jak to jest ?

Pozdrawiam ~~

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taka mała adnotacja do @up.

Jak podłączałem u kolegi swoje PS3 jego kablem HDMI to w trybie 480p obraz był czarno-biały, a w 720p ,1080i/p w ogóle go nie było.

Oryginalnego nie musisz, kolega ostatnio kupował kabel HDMI ActiveJet i działa tak samo jak na oryginalnym kablu, czyli tak jak powinno być.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli kupować nowy kabel ? I tak brałbym ten od Sony, tylko nie wiem czy jest sens wydawania 50zl jesli mialoby to nic nie dac. Wątpie żeby była to wina matrycy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli kupować nowy kabel ? I tak brałbym ten od Sony, tylko nie wiem czy jest sens wydawania 50zl jesli mialoby to nic nie dac. Wątpie żeby była to wina matrycy :)

Musisz podłączyć PS3 pod inny odbiornik przez ten kabel HDMI wtedy się wyjaśni - wina kabla czy monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×