Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego w opisie pisze że można odtwarzania obrazu do 1080p czyli powinien być obraz taki jaki mam na tv led 42 w takiej rozdzielczości jaka dana gra jest zrobiona. Ten kabel pod ps3 jest naprawde zdecydowanie za drogi co można zauważyć na xbox praktycznie są za grosze. Spróbuje jutro kupić zwykły kabel VGA-HDMIi zobacze może zadziała. Gdzieś na forum doczytałem że monitor musi posiadać HDCP żeby działało przez kabel z ps3 do monitora, ja mam lg 22" w2242s i sie dowiedziałem że on tego nie posiada, teraz sam nie wiem czy to ma jakieś szczególne znaczenie?

Edytowane przez keebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w opisie pisze że można odtwarzania obrazu do 1080p czyli powinien być obraz taki jaki mam na tv led 42 w takiej rozdzielczości jaka dana gra jest zrobiona. Ten kabel pod ps3 jest naprawde zdecydowanie za drogi co można zauważyć na xbox praktycznie są za grosze. Spróbuje jutro kupić zwykły kabel VGA-HDMIi zobacze może zadziała. Gdzieś na forum doczytałem że monitor musi posiadać HDCP żeby działało przez kabel z ps3 do monitora, ja mam lg 22" w2242s i sie dowiedziałem że on tego nie posiada, teraz sam nie wiem czy to ma jakieś szczególne znaczenie?

Można go użyć do odtwarzania obrazu do 1080p, ale to jest kabel do XBOXa i dlatego właśnie mówiłem Ci, żebyś go nie brał pod uwagę - bo on nie pasuje do PS3.

HDCP ma duże znaczenie, sam miałem monitor 20 cali (z HDCP) i do niego podłączałem PS3 kablem HDMI-DVI. Nie wiem jak to jest z tymi kablami VGA, ale jeśli Twój monitor nie ma tego HDCP, to może być ciężko.

A 576p to beznadziejna rozdzielczość i nie opłaca się kupować konsoli HD, żeby patrzeć na takie pixele.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlaściwie szukam takiego rozwiązania podłączenia ps3 do monitora bo tv led moja ogląda i chodzi mi o to żeby jak najtaniej konsole podłączyć ale widze że taką możliwość dają kable za poniżej 100zl w kiepskiej rozdzielczosci. Widzialem że są kable dvi\hdmi ale trzeba mieć hdcp czego mój lg 22 nie posiada. Chyba jednak zakupie ten do ps3 za duże pieniądze jak na taki kabel ale moja strata bo innego rozwiązania raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie , czytałem ostatnio o tym HDCP i dowiedziałem się że mój monitor tego nie posiada , Chciałem wtedy podpiąc kabel HDMI-VGA

Ale mam kolejne pytanie , http://allegro.pl/kabel-vga-do-konsoli-playstation-3-ps3-tv-pc-i1985623913.html

Czy ten kabel zadziała mi na monitorze LG Flatron W1942S (xbox działał na rozdzielczosci 1440x900)

Proszę odpowiedz jestem tak zdesperowany że gram na starym tv 28cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na aukcjach pisza ze podlaczysz kazdy monitor przez ten kabel ale podobno w nizszej rozdzielczosci, najlepiej to kupic monitor z hdmi. Moze ja tak zrobie i bedzie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie!. Otóż mam podłączoną Ps3 kablem HDMI - VGA do monitora LG Flatron W2242S, wszystko śmiga, ale nie mam dźwięku i nie wiem jak mam zrobić aby on był? Jakiś kabel do głosników lub coś w tym stylu :). Miło by było jeśli byście wklejali linki z allegro :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie!. Otóż mam podłączoną Ps3 kablem HDMI - VGA do monitora LG Flatron W2242S, wszystko śmiga, ale nie mam dźwięku i nie wiem jak mam zrobić aby on był? Jakiś kabel do głosników lub coś w tym stylu :). Miło by było jeśli byście wklejali linki z allegro :).

z tego co się orientuje dźwięk dostarczysz kabelkiem z chinchami dołączonym do pudełka z ps3, musisz jeszcze w opcjach zaznaczyć po którym kablu ma iść dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie!. Otóż mam podłączoną Ps3 kablem HDMI - VGA do monitora LG Flatron W2242S, wszystko śmiga, ale nie mam dźwięku i nie wiem jak mam zrobić aby on był? Jakiś kabel do głosników lub coś w tym stylu :). Miło by było jeśli byście wklejali linki z allegro :).

http://www.ps3site.pl/forum/topic/1828-glosniki-sluchawki-i-audio/page__st__2040

Post 2042. Nie dziękuj, przecież ciężko było przejrzeć inne wątki na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na aukcjach pisza ze podlaczysz kazdy monitor przez ten kabel ale podobno w nizszej rozdzielczosci, najlepiej to kupic monitor z hdmi. Moze ja tak zrobie i bedzie po problemie.

albo monitor z dvi i zwykłą przejściówkę na hdmi (albo kabel hdmi>dvi) ja tak mam (używam BENQ G2320HDB) i nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam do was pytanko... Otóz mam PS3 podłączoną do monitora za pomocą kabela HDMI-VGA, wszystko gra, ale dźwięku nie ma, bo niestety mój monitor nie ma wbudowanych głosników...

Tak więc co mogłbym zrobić, jakiś kabel adapter, aby podłączyć do PS3 głosniki. Czy mogę podłączyć głosniki USB do PS3? (Nie mam ale mogę kupić). Czy jakaś przejściówka Chincha-Jack?

Proszę was o pomoc :).

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intelektualni impotenci.

Cofnij się jedną stronę i poczytaj. Znajdziesz tam odpowiedz na nurtujące Pana pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączyłem PS3 do mojego monitora (przejściówka hdmi-dvi), ale nie działa dźwięk. Przeczytałem w internecie, ze trzeba kupić kabel av i przejściówkę jack. Moglibyście dać linki do allegro do przyzwoitych kabli/przejściówek potrzebnych do podłączenia dźwięku (wieża, kabel jack mam)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post wyżej...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już się nie czyta chociaż 5 ostatnich postów w temacie tylko wali się od razu pytaniem na, które jest odpowiedź post wyżej?:blink:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to sorki w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie założył niepotrzebny temat :biggrin:

Ale ja też przepraszam w takim razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż mam podłączoną PS3 do monitora tym kabelkiem

LINK

Ale niestety mój monitor (LG FLATRON W2242S) Nie posiada wbudowanej zmiany sygnału z cyfrowego na analogowy... byłbym wdzięczny za podanie jakiego linka na allegro z jakimś konwerterem, lub urządzonkiem, które da rade to naprawić :).

Dzięki z góry.

Edytowane przez Grela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, że nie potrafię podłączyć ps3 do zestawu kina domowego :( Mam dekoder satelitarny i muszę go też jednocześnie podłączyć, ale chyba już każdej konfiguracji kabli próbowałem i nic z tego, czy ktoś z was może miał podobne doświadczenia i podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić sobie ps3 i chciałbym ta konsole podłączyć do monitora lecz on nie ma głośników . Lecz znalazłem przejściówkę na necie z kabla optycznego na mini jack. wiec pytanie jest proste czy będzie mi działać ta przejściówka do głośników??

Wygląda ona następująco :

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/50/5001.dat

Ale słyszałem że da się jeszcze taką przejściówką:

http://www.playergam...minijack-zenski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, że nie potrafię podłączyć ps3 do zestawu kina domowego :( Mam dekoder satelitarny i muszę go też jednocześnie podłączyć, ale chyba już każdej konfiguracji kabli próbowałem i nic z tego, czy ktoś z was może miał podobne doświadczenia i podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami? Z góry dzięki za pomoc.

Podaj jakiś typ kina, link. Trzeba wpierw sprawdzić jakimi wejściami dysponuję.

@misiuqp to drugie nada się jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×