Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem na allegro oryginalny kabel SONY do PS3 w promocyjnej cenie (kable bez blistra - podobno były dodawane do zestawów z PS3...) lecz wcale nie jestem pewien co do jego oryginalności. Czy ktoś kto takowy kabel posiada mógłby sprawdzić czy wygląda on tam samo jak mój?

DSC00003_JPG_300x300_q85.jpg

DSC00004_JPG_300x300_q85.jpg

Sprawdziłem na oficjalnej stronie playstation i jest tam zamieszone zdjęcie kabelka, które różni się od tego mojego. Na moim kablu nie ma także żadnego napisu "Sony", co może dziwić. Jest tylko taki napis: "STANDARD HDMI CABLE E55218 ? A WM 20276 80*c 30V VW-1 LONGWELL-P". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem na allegro oryginalny kabel SONY do PS3 w promocyjnej cenie (kable bez blistra - podobno były dodawane do zestawów z PS3...) lecz wcale nie jestem pewien co do jego oryginalności. Czy ktoś kto takowy kabel posiada mógłby sprawdzić czy wygląda on tam samo jak mój?

DSC00003_JPG_300x300_q85.jpg

DSC00004_JPG_300x300_q85.jpg

Sprawdziłem na oficjalnej stronie playstation i jest tam zamieszone zdjęcie kabelka, które różni się od tego mojego. Na moim kablu nie ma także żadnego napisu "Sony", co może dziwić. Jest tylko taki napis: "STANDARD HDMI CABLE E55218 ? A WM 20276 80*c 30V VW-1 LONGWELL-P". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ja miałem w zestawie z fatem kabelek, w oryginalnym blistrze, 3 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabel dziala?

jezeli dziala to lepszego obrazu i tak nie bedzie, wiec co za roznica czy jest oryginalny czy nie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabel dziala?

jezeli dziala to lepszego obrazu i tak nie bedzie, wiec co za roznica czy jest oryginalny czy nie ?!

Działać działa, tylko teraz bardziej chodzi o uczciwość. Znalazłem taki filmik, na którym jest identyczny kabel jak mój. Wie ktoś może czy ten zestaw jest od Sony? Czy może producent filmu zrobił sobie bundle do którego wrzucił film, pilot od sony oraz jakiś "niefirmowy" kabel HDMI?:)

A oto ten filmik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu do telewizora kabla dvi -hdmi mam najwyższą rozdzielczość piękny obraz ale brak dźwięku;/ co mam zrobić pomóżcie. z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem takie dwa kabelki chce połączyć moje ps3 ze starym monitoorem crt

http://allegro.pl/pl...1774941483.html

http://allegro.pl/pl...1771294397.html

Pytanie brzmi czy zeczywiście to zadziała? i czy te kable w zasadzie czymś się ruznią poza ogromną przepaścią cenową (Jak dla mnie oczywiście) pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się czy zadziała dopiero jak podłączysz, bo to trudno stwierdzić thumbsup.gif Zależy od Twojego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączasz na małą odległość (mniej niż 5 metrów), to możesz śmiało kupić taki za 30 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy ps3 :D.

Czy jest możliwość podłączenia ps3 pod monitor lcd 19" z wejsciem d-sub? ( tym niebieskim). Bardzo by mi na tym zależało :/. Zbieram dopiero kase na inny monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Otóż posiadam monitor :

F-419sr_front.jpg

Neovo Ag F-419

I posiadam kabelek który mogę podłączyć pod Konsolkę (hdmi) a z drugiej strony pod minitor .

Tylko nie wiem czy jest to aby bezpieczne , i czy można tak zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma być niebezpieczne? Można zawsze spróbować, ale trudno powiedzieć, czy będzie działał. Gdy pytałem kiedyś o swój monitor, to mówiono mi, że monitora bez HDCP na pewno nie podłączę do konsoli (na szczęście mój miał i działa, Twój z tego co czytałem nie ma i może być problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wzmaniacz Unitra WS-303 i nie mam pojęcia jak podłączyć go do konsoli.

Tak wygląda z tyłu:

DSCN6376.jpg

Podejrzewam, że muszę wykorzystać drugie albo trzecie wyjście do prawej:

gniazda-op.jpg

Wie ktoś jak które wyjścia mam wykorzystać i jakim kablem połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki kabel podłączyłem to takiego monitora: Eizo S1901 (sygnaturka) i mam problem bo obraz się nie wyświetla, więc zresetowałem ustawienia konsoli (przytrzymanie 5s przycisku przy włączaniu) i wyskoczył mi taki oto błąd na monitorze:

Signal Error

Analog

fH: 15.7 kHz

fV: 29.9 Hz

i mruga tak cały czas. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do PS3 masz podpięte z tego kabla zarówno HDMI jak i MultiAV a do monitora DSub tak?? Niestety ale twój monitor nie ma wsparcia dla HDCP więc kabel HDMI-DVI odpada a i może wpływać na brak obrazu przez złącze DSub.

Jak masz możliwość to sprawdź u jakiegoś znajomego na innym monitorze bo może to wina tego kablo-konwertera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jaki kupić HDMI, zastanawiam się nad orginalnym od Sony. Kupić ten czy inny?

Nie płać za napis na wtyczce którą i tak schowasz za Ps3 i Tv i tylko ty będziesz wiedział o jego istnieniu, osobiście korzystam z kabli kupionych w firmie ELTROX, znajduje się w moim mieście i mają bardzo duży wybór, potrzebowałem aż 5 sztuk do pospinania wszystkiego do kupy i postawiłem na kabel HDMI CONOTECH za 19,99zł. Korzystam z nich już około 1,5 roku i żadnych problemów z nimi nie mam, są do tego cholernie dobrze wykonane i naprawdę sprawiają wrażenie dużo droższych Wcześniej miałem markowy kabel z MM za 89zł i niestety po 10 miesiącach odmówił posłuszeństwa. Wiem że to czysty pech jednak potwierdza to jedynie stwierdzenie że na tym sprzęcie nie warto przepłacać.

Witam, mam wzmaniacz Unitra WS-303 i nie mam pojęcia jak podłączyć go do konsoli ...

Do podłączenia tego musisz zakupić przejściówkę DIN na RCA, wtyk DIN (męski) wpinasz do wzmacniacza UNITRA a RCA (żeńskie) łączysz z kablami od dźwięku (biały i czerwony) z oryginalnego kabla który otrzymałeś wraz z konsolą. Kabel w konsoli podpinasz do drugiego wejścia od prawej na wklejonym przez Ciebie obrazku - Proste co? Kable opisane powyżej znajdziesz w poniższym spoilerze. Powodzenia

31185.jpg

d00034115abx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Posiadam monitor Benq t20iwa i chciałbym podłączyć do niego PS3. Monitor ma wyjście na vga.

http://www.ceneo.pl/801577s

Czy takie podłączenie zadziała. Bo słyszałem, że działa jeżeli monitor obsługuje CPHD, ale właśnie nie jestem tego pewien.

I jeszcze jedno: czy http://allegro.pl/nowa-karta-dzwiekowa-na-usb-5-1-hurtowa-cena-i1818359090.html ta karta dźwiękowa naprawdę działa w PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak mnie naszło ostatnio, że zakupię sobie ps3 i pogram trochę, bo wolnego czasu aktualnie mam dość sporo. Konsolkę już zamówiłem i zapłaciłem, ale cos mnie tknęło i spojrzałem jakie mam wyjścia w monitorze.. nadmieniam, ze ów monitor to 22" BenQ G2220HDA.

link: http://www.pcworld.pl/testy/opis/LCD..._G2220HDA.html

Jakież było (nadal jest!!!) moje zdziwienia, gdy odkryłem, że nie ma tam wejścia dvi a jest tylko d-sub !!!! Mój kolega ma niemalze identyczny monitor podłączony do ps3 i na myśl mi nie przyszło, że ja u siebie takiego wyjścia nie mam. I teraz moje pytanie.. czy moge to jakos obejść i podłączyć konsolke do tego monitora ? Niby ten monitor jest 1080 p Full HD, a nie ma dvi ? Coś tam poszperałem i wychodzi, że moge podłąćzyć poprzez kabel vga - vga i do tego dać przejściówke na dvi i do tego podłączyć kabel hdmi z konsoli. Czy to jest najlepszy i jedyny sposób, aby to wszystko działało ? Czy w ogole to dobrze zrozumialem. Bardzo proszę o jakaś poradę.

edit: czy taki kabel rozwiaze moj problem ?

http://allegro.pl/pl...1847581747.html

Na jednej ze stron znalazłem coś takiego: "Podsumowując: jeżeli Twój "wyświetlacz" nie jest zgodny ze standardem HDCP to nie będzie on w stanie wyświetlić 720/1080p a tylko produkty z wejściami i wyjściami DVI/HDMI mogą nosić miano zgodnych z HDCP."

Nie rozumiem tego, bo na monitor hest Full HD rozdzialka1920x1080, a tego wynika, ze jak monitor nie ma dvi/hdmi to nie moze byc full hd.

Edytowane przez killer177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji do której podałeś link masz takie zdanie: "Standard ten nie jest kompatybilny z protokołem zabezpieczeń treści cyfrowych przed nieautoryzowanym kopiowaniem HDCP."

Więc wychodzi, że monitor ten nie ma HDCP. Ne znam się na tym za bardzo więc może jakiś spec się wypowie, ja Ci tylko napisze tak, że mam monitor Benq tylko trochę wyższy model.

Co mogę napisać obraz nie powala mam starego LG 19'' obok na biurku i obraz jest znacznie lepszej jakości na owym LG.

Dwa, mam taki monitor również w pracy i w obu padł przycisk menu więc nie mogę nic na nich ustawić. Jednak ze tę cenę monitor jest ok.

Jak masz jeszcze możliwość zastanów sie np. nad tym monitorem: http://www.komputron..._W2361V_PF.html

Kiedyś jak chciałem kupić monitor do ps3 to padło na tego, a wyrwiesz go za 600zł i masz od razu wejście HDMI i na 100% obsługuje HDCP.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji do której podałeś link masz takie zdanie: "Standard ten nie jest kompatybilny z protokołem zabezpieczeń treści cyfrowych przed nieautoryzowanym kopiowaniem HDCP."

Więc wychodzi, że monitor ten nie ma HDCP. Ne znam się na tym za bardzo więc może jakiś spec się wypowie, ja Ci tylko napisze tak, że mam monitor Benq tylko trochę wyższy model.

Co mogę napisać obraz nie powala mam starego LG 19'' obok na biurku i obraz jest znacznie lepszej jakości na owym LG.

Dwa, mam taki monitor również w pracy i w obu padł przycisk menu więc nie mogę nic na nich ustawić. Jednak ze tę cenę monitor jest ok.

Jak masz jeszcze możliwość zastanów sie np. nad tym monitorem: http://www.komputron..._W2361V_PF.html

Kiedyś jak chciałem kupić monitor do ps3 to padło na tego, a wyrwiesz go za 600zł i masz od razu wejście HDMI i na 100% obsługuje HDCP.

problem w tym, ze nie mam opcji na zakup nowego monitora.. splukalem sie na konsolke. Juro do mnie najprawdopodbniej przyleci i pewnie sie srogo rozczaruje i bede zmuszony od razu sprzedac. :( Zastanawia mnie bardzo jak w takim razie wyswietlac na tym montiorze obraz w Full hd.. ? Bo chyba sie da skoro wyraznie jest napisane, ze to monitor Full Hd.Do tego jest to stosunkowo nowy monitor i nie moge wprost uwierzyc, ze nie ma mozliwosci podlaczenia do niego konsolki...

Edytowane przez killer177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio dostałem ps3 (1zł przedłużenie umowy w Play ) razem z kontrolerem move i mam problem.

Mianowicie to chodzi mi o to jak to podłączyć, bo w tv mam tylko dwa wejścia hdmi, na jednym mam już kompa, na drugim dekoder nki i teraz dochodzi play.

Wolałbym kupić sobie kabel component ale boję się, że będzie dużo gorsza jakość. albo drugim rozwiązaniem będzie kupienie rozdzielnika hdmi.

Kabel component będzie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem ( będe mógł sobie pilotem do tv zmieniać źródło sygnału, będę mógł mieć naraz włączony dekoder, komputer i ps3). Chciałbym aby się wypowiedział ktoś kto działał na componencie i hdmi, jak wygląda różnica jakości, czy warto kupować rozdzielnik i dodatkowe kable hdmi czy nie.

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozsiadam głośniki Logitech X-530 5.1.Czy mogę je podłączyć tak aby grały wszystkie głośniki wraz z Subwoferem? Kiedyś próbowałem przez zwykłą przejściówkę,którą miałem do tych głośników i ten kabel do PS3 http://www.game-r.se/media/catalog/category/PS3_kabel_1.jpg

Grało,ale chyba tylko dwa głośniki.W opcjach konsoli jest możliwość ustawienia kanałów.Przy ustawieniu 5.1 pisało mi,że głosniki mogą ulec uszkodzeniu czy jakoś tak.Nie oczekuję super cyfrowego brzmienia,ale tak żeby fajnie grały wszystkie głośniki.Jak ustawić to w opcjach konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×