Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz w pudełku?

nie mam w pudełku, bo kupiłem od kogoś. i mam tylko hdmi. mój tv wiem że ma scarta, więc jaki najtańszy kabel do tego ?

Taki kabel styknie ? http://allegro.pl/scart-super-kabel-rgb-av-do-konsol-ps3-ps2-psx-i1348141213.html

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a huugo wie co z kablem zrobił. Pewnie go zjadł po pijaku myśląc że to makaron.

Ale skoro tamten kabel styknie to powinno być ok. Jeszcze pytanko, ten kabel co podałem z allegro lepszy od oryginalnego dawanego z konsolą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę zbajerowany. Zasada działania taka sama, w oryginalnym kablu masz zakończenie 3xRCA i dołączony Scart z żeńskimi gniazdami 3xRCA.

Ten kabel co podałeś fajowy bo sobie SCART'a wepniesz do TV a z tych 3 gniazd na kablu możesz białym i czerwonym wyprowadzić sobie dźwięk np: do AUX w wieży czy kinie domowy. Automatycznie masz stereo bez używania przejściówek i złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakość powinna być niby lepsza niż używając przejściówki ? Bo gdzieś tam wyczytałem że zwykły kabel av-scart lepszy od tego co dają z przejściówką na scart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić. Zresztą jakość tych kabli i tak pozostawia wiele do życzenia. Wszystko to po prostu jedna wielka chińszczyzna :(

Nie wydaje mi się aby różnice były zauważalne na kineskopowcu :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co wyczytałem tutaj http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-playstation-3-2/54856/

to lepiej taki scart niż przejściówka na scart.

No i kilka wycinków które zwróciły moją uwagę i zaniepokoiły

Nie mylcie kabla SCART z przejściówką/kostką wsadzaną do gniazda SCART (którą macie w zestawie z konsolą

oraz

(...) Sygnał RGB jest najlepszą z tych 3 opcji i uzyskacie go pod warunkiem, że kabel, jakiego używacie, może go dostarczyć (na pewno nie zobaczycie go, jeśli podepniecie konsolę kabelkiem z zestawu).

A z tego co tam w tym linku do aukcji allegro wyczytałem tamten kabel jest RGB scart.

no i takie coś jak

Kolejność kabli, od najgorszej do najlepszej jakości obrazu, który przesyłają:

Telewizor SDTV: Composite (576i) >> S-Video (576i) >> SCART (576i) >> Component (480p)

Czyli niby scart powinien być troszkę lepszy niż component z kostką scart heh. Ogólnie nie znam się na tym więc wolę się upewnić, czy pożyczony kabel "oryginalny" styknie, na tv bez hdmi, który posiada dwa gniazda scart i z przodu wejście na component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien kłopot ponieważ kupiłem amplituner VSX-520K Pioneera i DVD BDP-333 też Pioneera w zestawie z głośnikami Supernova 8 w komplecie razem całe kino. Dokupiłem 2 kable HDMI połaczyłem amplituner z DVD kablem HDMI później Amplituner z TV też kablem HDMI i nie było głosu. Nie dostałem kabli do głośników jakich najlepiej było by użyć ? Nie mam dużo kasy i chciałbym się zmiescić w miare rozsądnej cenie. I czy nie będzie mi potrzebny jeszcze jakiś kabel aby odbierac głos z tego kina. Jestem kompletnie ciemny w tej dziedzinie jeżeli sie ktośznajdzie to proszę o pomoc jak to podłączyć wszystko w kupę żeby normalnie działało. Mam również Ps3 którego nie mam pojęcia jak podpiąć pod to. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie do kina też będę kombinował jak podłączyć ps3 , ale chyba kablem hdmi z ps3 do amplitunera i z niego hdmi na tv.

Kable do głośników nie dostałeś ? No to lipa - proponuję wycieczkę do jakiegoś elektronicznego i dobierz kable do mocy amplitunera/głośników.

Ja odtwarzacz dvd/blue ray do kina podłączyłem trochę na czuja tymi hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i z przodu wejście na component

Component z przodu? Chyba nie widziałem takiego TV jeszcze :geek: Może to zwykłe wejście AV na 3xRCA (Chinch). Jeśli jednak to na pewno component (5 gniazd chinch) to chyba będzie najlepiej jego użyć. Mam nawet taki do Ps3 na zbyciu i jeżeli jesteś zainteresowany to mogę oddać go za free :whistling: Zakończony jest 5xRCA. Trzy to obraz, dwie na dźwięk. Jak coś to pisz na PW :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component z przodu? Chyba nie widziałem takiego TV jeszcze :geek: Może to zwykłe wejście AV na 3xRCA (Chinch). Jeśli jednak to na pewno component (5 gniazd chinch) to chyba będzie najlepiej jego użyć. Mam nawet taki do Ps3 na zbyciu i jeżeli jesteś zainteresowany to mogę oddać go za free :whistling: Zakończony jest 5xRCA. Trzy to obraz, dwie na dźwięk. Jak coś to pisz na PW :thumbsup:

Hehe, tak się rozpisałem że pomyliłem słowa. chodziło o composite.

Kabel pożyczyłem od kumpla i na razie daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Kupowalem sobie sluchawki 5.1do PC nie wiedzac ze bede mial srodki na konsole :P No i kupilem sobie po taniosci Sluchawki Zalmana 5.1.

No i moje pytanie brzmi czy da sie je jakos podlaczyc do ps3? Tzn. wiem, ze bezposrednio nie da rady, ale jakos przez jakas przejsciowke? Nie chcialbym wydawac kasy na kolejny zagracajacy miejsce sprzet. Wolalbym wykorzystac ten co mam ;)

http://twojepc.pl/ar...alman_5_1_phone

Jedyne co mi przychodzi do glowy to przejsciowka 3x mini jack na USB, tylko czy cos takiego wogole istnieje? A nawet jesli istnieje to czy da mi to dzwiek 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Kupowalem sobie sluchawki 5.1do PC nie wiedzac ze bede mial srodki na konsole :P No i kupilem sobie po taniosci Sluchawki Zalmana 5.1.

No i moje pytanie brzmi czy da sie je jakos podlaczyc do ps3? Tzn. wiem, ze bezposrednio nie da rady, ale jakos przez jakas przejsciowke? Nie chcialbym wydawac kasy na kolejny zagracajacy miejsce sprzet. Wolalbym wykorzystac ten co mam ;)

http://twojepc.pl/ar...alman_5_1_phone

Jedyne co mi przychodzi do glowy to przejsciowka 3x mini jack na USB, tylko czy cos takiego wogole istnieje? A nawet jesli istnieje to czy da mi to dzwiek 5.1?

Bezpośrednio to tylko kabel AV plus to ->> http://allegro.pl/ad...1373960615.html lecz tym sposobem uzyskasz tylko i wyłącznie stereo. 5.1 bez karty dźwiękowej z wejściem optycznym nic nie wskórasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem przed chwilą PS3 i już jest problem confused.gif. Chodzi dokładnie o chinche i euro wtyczkę, to tak. Na chinach gdy wsadzam do telewizora Philipsh 37' cali, jest brak kolorów, a gdy włącze przez euro wtyczkę nie pokazuje się obraz. Ten telewizor, nie wiem z jakiej racji, nie obsługuje AV, więc to pewnie dlatego. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem przed chwilą PS3 i już jest problem confused.gif. Chodzi dokładnie o chinche i euro wtyczkę, to tak. Na chinach gdy wsadzam do telewizora Philipsh 37' cali, jest brak kolorów, a gdy włącze przez euro wtyczkę nie pokazuje się obraz. Ten telewizor, nie wiem z jakiej racji, nie obsługuje AV, więc to pewnie dlatego. Proszę o pomoc.

Zrestartuj konsolę, i po podłączeniu czinczami wejdź w ustawienia wyświetlania i ustaw że masz podłączony kablem composite. A scartem powinno śmigać - może nie masz ustawionego odpowiedniego kanału do scarta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko bo kuzyn pożyczył koncert U2 w blu-ray tylko nie mam pojęcia jak u niego podłączyć konsolę pod kino domowe (brak wejścia optycznego i HDMI na amplitunerze) Konsolę podłączyliśmy pod TV poprzez HDMI, natomiast kino z TV poprzez SCART. Pomoże mi ktoś bym mógł się cieszyć dźwiękiem 5.1 dts?

I tak Offtopując Czy można taki film zgrać na dysk konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko bo kuzyn pożyczył koncert U2 w blu-ray tylko nie mam pojęcia jak u niego podłączyć konsolę pod kino domowe (brak wejścia optycznego i HDMI na amplitunerze) Konsolę podłączyliśmy pod TV poprzez HDMI, natomiast kino z TV poprzez SCART. Pomoże mi ktoś bym mógł się cieszyć dźwiękiem 5.1 dts?

I tak Offtopując Czy można taki film zgrać na dysk konsoli?

eee w opcjach dźwięku musisz wybrać chyba "rodzaj" wyjścia audio... zresztą nie wiem dokładnie (dopiero wieczorem dorwe się do konsoli)

aaaa przeczytałem dokładnie.... hmn... a kino nie wyłapuje i nie wzmacnia sygnału z TV przez tego scarta ? Bo tak to tylko dźwięk z tv powinniście mieć bez kina chyba...

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z TV jest bo idzie wraz z HDMI, tylko jak to podłączyć by dźwięk szedł na kino a obraz na TV. Czy TV może go przekazać przez SCART? Naprawdę nie wiem jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z TV jest bo idzie wraz z HDMI, tylko jak to podłączyć by dźwięk szedł na kino a obraz na TV. Czy TV może go przekazać przez SCART? Naprawdę nie wiem jak to zrobić...

hmn...z tego co się orientuję to powinno się dać puścić normalnie dźwięk z tv na wzmacniacz.... ale czy akurat scartem to nie wiem. Ja mam z ps3 hdmi do kina i z kina do tv tylko. A z TV powinieneś mieć AUDIO -OUT na 2 kabelki chyba ... ale to nie da dźwięku 5.1 niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wejścia hdmi/optyk na amplitunerze nie ma oryginalnego 5.1. Dwie opcje. Można podpiąć przez chincze do amplika z ps3 jeżeli ma takie wejście i na nim ustawić sztuczne 5.1 jeżeli też takie coś ma. W opcjach wtedy musisz ustawić, że dźwięk idzie nie przez hdmi. Druga, dźwięk idzie z tv na amplituner ale to też sztuczne 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy karte dzwiekowa do PS3 podlaczam?

Dokładnie. Jedną z tego rodzaju kart:

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-oem-jakosc-i1374629030.html

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-extigy-dekoder-5-1-dts-i1383190970.html

kablem optycznym do ps3 a głośniki kablami jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedną z tego rodzaju kart:

http://allegro.pl/cr...1374629030.html

http://allegro.pl/cr...1383190970.html

kablem optycznym do ps3 a głośniki kablami jack.

Mhm, czyli tanim kosztem tego tak czy siak nie zrobie :) W kazdym razie dzieki za odpowiedz. Na razie sobie podlaczylem kabelkiem AV i przejsciowka 2 zenskie jacki / 1 zenski mini jack. Co prawda tylko jedną koncowkę z trzech podlaczylem, ale dzwiek Stereo i tak jest. Chociaz wydaje mi sie to troche dziwne.

Edytowane przez kaczamanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje i prosze o radę podłączę TV z amplitunerem HDMi i konsole z amplitunerem HDMI ? A BD też HDMI mam podłączone z amplitunerem. TO dobrze ? Tylko TV mam podłączone w wyjscie oUt w ampli. PS3 w jakie wejscie podlaczyc w ampli ? TV/SAT ? a odtwarzacz BD też się podłącza do TV chyba juz nie dobrze mówię? a jeżeli podłaczone bede mial to wszystko tylko HDMi kablami to dzwiek normalnie pojdzie w 5.1 i czy w ogóle będzie dźwięk czy będzie potrzebny kabel optyczny ? Ale namotałem jak ktoś coś z tego sczai to niech odpisze cokolwiek :D Dopiero zamówiłem kable do głośników więc nawet nie mam jak przetestować tego i szlak mnie trafia stoi i mnie wkurza to. A w zestawie nawet kabli do głośników nie miałem dobre wałki z nich.

Edytowane przez theman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje i prosze o radę podłączę TV z amplitunerem HDMi i konsole z amplitunerem HDMI ? A BD też HDMI mam podłączone z amplitunerem. TO dobrze ? Tylko TV mam podłączone w wyjscie oUt w ampli. PS3 w jakie wejscie podlaczyc w ampli ? TV/SAT ? a odtwarzacz BD też się podłącza do TV chyba juz nie dobrze mówię? a jeżeli podłaczone bede mial to wszystko tylko HDMi kablami to dzwiek normalnie pojdzie w 5.1 i czy w ogóle będzie dźwięk czy będzie potrzebny kabel optyczny ? Ale namotałem jak ktoś coś z tego sczai to niech odpisze cokolwiek :D Dopiero zamówiłem kable do głośników więc nawet nie mam jak przetestować tego i szlak mnie trafia stoi i mnie wkurza to. A w zestawie nawet kabli do głośników nie miałem dobre wałki z nich.

A czemu amplitunerem wszystko podłączasz ? PS3 normalnie podłączasz pod TV jak dźwięk chcesz gdzie indziej to lecisz optykiem i tyle. Odtwarzacz BR wywal bo po co Ci jak PS3 masz : )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×