Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem wiekszosc tego tematu ale wiekszosc to tylko okrzyki zazdrosci. Sam kupilem kabel za 8 zł.. nie działa. Poszukam jakiegos za max 60 zł ; / .

Jak wyżej , kable przy większej długości np 10-15m mają znaczenie , jeżeli kupiłeś taki kabelek i nie wyświetla ci obrazu , zmieni w konsoli na 720p lub 1080i , jeżeli dalej lipa kabel może być faktycznie uszkodzony , co do zakupu kabla , bezstresowo mimo ze drożej proponował bym kupić kabelek w media za około 40-60zł zawsze możesz go zwrócić w przeciągu 7 dni :]

spodobał mi się temat i kabel za 600zł , podsumowując ... są ludzie którzy lubią się dotykać przy kablu za takie pieniądze ;) taki kabel możne kupić za około 300zł i raczej nie jest dla temępaków tylko dla prawdziwych audiofilii którzy zwracają uwagę na każde zakłócenia ( kurz na głośniku zniekształca dźwięk itp.) i są ludzie potrafiący wydać na taki sprzęt naprawdę wielki hajs , a chwalenie się TV i sprzętem kina domowego za takie pieniądze ? tatuś przepłacił i to na pewno jakieś 50% poza tym na naprawdę dobry sprzęt chłopczyku nie będzie cie stać nigdy wiec zetrzyj białe ślady z kabla i tv i graj w ciszy w domu nie pisząc tu bzdur :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy też od chipa w TV który ten sygnał jest w stanie wzmocnić/zregenerować. Rodzaj transmitowanego sygnału też ma duże znaczenie np 1080p wymaga wyższej czestotliwości co się wiąże z wyższymi kosztami przewodów w stosunku do 720p/1080i. Może dlatego że mój paroletni odbiornik jest narazie tylko przystosowany do tych drugich, sprawdza się najtańszy kabel. Kto wie czy nie będę go musiał wymienić przy zmianie TV.

Tak jak teraz to się nie uśmiałem dawno - ludziska co wy za bzdety piszecie nie znając się zupełnie na fizyce !!! W tył zwrot i do liceum !!

kabel zgodny ze specyfikacją 1.3b musi przenieść sygnał 1080p - mało tego powinien przenieść większy zgodnie ze specyfikacją :

Parametry techniczne HDMI: v1.3b (źródło wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI)

- Standard HDMI: v1.3b

- Rozdzielczość: 2560x1600p

- Żywe i naturalne kolory dzięki zastosowaniu funkcji Deep Color - przesył obrazu w 48bit

- Zgodność ze standardem DVI

- Przesył sygnału 10 Gbit/s

- Możliwość przesyłania sygnału w obu kierunkach

jeżeli nie kupiłeś kabla v1.3b to ci nie przeniesie sygnału 1080p !!! takie kable rzeczywiscie są po 8 zł ale juz za 14 zł można kupić kabel w standardzie 1.3b ( jesli jest taka adnotacja na opakowaniu to po prostu MUSI jesli nie przesyła to jest uszkodzony !!!) sorry za wyrażenie ale GÓwmo prawda to co napisałeś o wzmocnieniu w TV - mało się nie polałem ze śmiechu tu chodzi przecież o to żeby kabel a własciwie nici metalu jakie są zastosowane w jego budowie przenosiły pasmo o rządanej częstotliwości dzięki której można przesłac określoną ilość danych w jednostce czasu - wzmocnienie syngału nie występuje w złączu HDMI jest tam stała wartość napięcia sygnałowego 5V ( zgodna ze specyfikacją !!!) oczywiscie wraz ze wzrostem długości kabla opór jego wzrasta tym samym przekrój nici musi być większy (lub też użyty inny stop metalu) żeby nie było straty sygnału ( w przypadku kabla cyfrowego w transferze raw - czystym bez kompresji nie może być żednej straty bo zaowocuje to artefaktami w obrazie lub brakiem obrazu w ogóle). ALE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE KOLORKI SĄ ŁADNIEJSZE LUB BRZYDSZE ALBO OBRAZ MNIEJ OSTRY !!! za to może być odpowiedzialny już tylko TV TO SYGNAŁ CYFROWY w pełni !!! czyli idą dane jak w komputerze jak nie idą to jest błąd danych. a nie zakłucenie na sinusoidzie sygnału które wpływają na zniekształcenia. JESLI JEST SYGNAŁ to obraz jest identyczny na KAŻDYM KABLU zarówno tym za 14 zł jak tym za 600 zł i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Oczywiście jesli ktoś oszukuje i sprzedaje kabel niezgodny ze specyfikają jako taki który ją spełnia to trudno się dziwić że są problemy. Dlatego trzeba czytać co jest napisane na opakowaniu i jesli kabel nie spełnia opisu to go oddajemy.

Wniosek jeden i definitywnie kończoncy dyskusje o kablach ;

KAŻDY KABEL KTÓRY jest opisany jako taki który spełnia specyfikacje v1.3b i wyższą - Przeniesie sygnał o parametrach zgodnych ze specyfikacją (patrze wyżej) jesli nie to znaczy że jest wadliwy i należy go zwrócić. Gwarantuje ze dobry kable do 2-3 metrów w tym standardzie mozna kupic za 15 zł i nie bedzie on w żadne sposób gorszy od tego za 300 zł również 2 metrowego. Jesli ktoś kupuje taki za więcej niż 20 zł że:

a) ma za dużo pieniędzy i nie ma czasu szukać tańszego

B) jest snobem i lubi miec coś co kosztuje dużo nawet jesli na to go nie stać

c) uwierzył sprzedawcy w banialuki o tym że sygnał cyfrowy moze być polepszony jak analog

e) ma sentyment do złota i wyznaje kult boga RA ( kable za 15 zł też mają kolor złoty na złączkach ;)

f) kupił wcześniej kabel za 8 zł lub mniej w specyfikacji 1.1a który przenosi tylko 720p lub taki jeszcze sprzed specyfikacji i o tym nie wiedział to ma wrażenie ze tanie kable są złe

wymieniać mogę jeszcze dużo różnych przyczyn ale generalnie dla mnie jest głupi i tyle ;P

Edytowane przez gasparon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Przeczytałem to co wyżej i już jestem mądrzejszy :D Dzieki za info.

Edytowane przez Hornet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kabel hdmi mozesz kupic w empiku a mianpwcie SONY orginalny do PS3 (80zł).. kupiłem taki po uprzednim zakupie zwykłego kabla (30zł) z pozłacanymi koncówkami który pochodził mi 4 miesiące..

wiec polecam orginalny sony do konsoli ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy kabel hdmi mozesz kupic w empiku a mianpwcie SONY orginalny do PS3 (80zł).. kupiłem taki po uprzednim zakupie zwykłego kabla (30zł) z pozłacanymi koncówkami który pochodził mi 4 miesiące..

wiec polecam orginalny sony do konsoli ps3

ja polecam 1 metrowa hame z MM za 14 zl. Od roku dziala bez problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Wygląda on tak:

Posiadam sprzęt: TV LG 37LE2R (około 2 lat) , do tego PS3 i tuner TVSAT Echostar.

Jakiś pół roku temu kupiłem PS3 i podłączyłem do mojego TV (który ma tylko jedno wejście HDMI) i wszystko śmigało do momentu jak poszedłem do Cyfrowego Polsatu i kupiłem dekoder TVSAT HD Echostar DSB7200.

Dekoder oczywiście podłączyłem do TV oddzielnym kablem HDMI (a z wiadomych względów PS3 musiałem odpiąć).

Kilka dni "pozachwycałem" się odbiorem CP w jakości HD i przyszła pora na odpalenie PS3 i tutaj zaczynają się mocne problemy.

Podpinam kabel HDMI od PSa do TV ustawiam na TV HDMI i widze ciemość (brak sygnału), a dodam że przez ostatnie pół roku było OK.

Po skonsultowaniu sie z google.pl zacząłem robić reset PSa.

Wyłączyłem PSa i włączyłem trzymając 5 sek. i na TV zobaczyłem mrugnięcie obrazu i dalej ciemność (zniknął napis brak obrazu). Po naciśnieciu przycisku OK na TV wyświeliła mi sie rozdzielczość 576i 50Hz.

Znowu wyłączyłem PSa (przyciskiem na 0) i włączyłem (1) trzymając przyciskik power aż się wyłączy do stanu uśpienia i ponownie włączyłem Power do momentu dwóch piknięć i dalej niestety ciemność.

Po kilku takich próbach spróbowałem z wyjściem AV MULTI i po próbie resetu obraz się pojawił.

Wszedłem w ustawienia PSa i chciałem wymusić połączenia z HDMI. Uruchamiając tą opcje miałem ciemność na 30 sek na opcji AV i HDMI w TV, i powróciło po 30 sek na AV.

Spróbowałem na innym kablu HDMI ( takim droższym - "lepszym" za ponad 100 zł) i to samo.

Przypomnę że wejście HDMI jest sprawne, bo jak podłącze dekoder HD pod te wejście to wszystko działa i po naciśnieciu przycisku OK na pilocie TV wyświetla mi rozdzielczość 1080i 50Hz.

Konsolę z kablem zabrałem do kolegi i u niego na TV FullHD Lg śmiga bez żadnego problemu na moim kablu.

Poczytałem jeszcze tu i tam i doszukałem się ustawień serwisowych do mojego TV.

Zrobiłem na TV Factory Setings i dalej to samo.

I teraz niebardzo wiem gdzie szukać przyczyny, bo TV działa wejście HDMI, konsola też (u kolegi lub u mnie po wyjściem AV) i dekkoder też.

Wszystko zaczęło się od momentu podłączenia w/w dekodera do TV.

Mam gorąca prośbę w pomocy rozwiązania mojego problemu, gdyż nie bardzo widzi mi sie granie w jakości przesyłanej przez port AV.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach obrazu na ps3 wybierasz hdmi i potem 720p??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach obrazu na ps3 wybierasz hdmi i potem 720p??

Jak mam opcje wyboru HDMI i całą resztę połączeń konsoli to wybieram HDMI i nie dochodzę do wyboru rozdzielczości 720p , mam tylko że przełączy mnie na HDMI a jak nie będzie obrazu to po 30 sek przełączy się z powrotem na AV i tak się właśnie robi.

U kolegi jak podłączyłem też wszedłem w ustawienia połączenia i ustawiłem na HDMI i u niego mogłem wejść w ustawienia jeszcze rozdzielczości i mogłem siobie wybrać np. 720p a u mnie nie ma tego ekranu.

Właśnie jest to bardzo dziwny przypadek i nie za bardzo wiem gdzie szukać przyczyny.

Gdzieś na forum niemieckim sie doczytałem że łepek miał podobny problem z połączeniem PSa do TV , który mu wcześniej chodził. Problem pojawił mu się jak podłączył lapka po HDMI. Po odłączeniu jego nie mógł podpiąć się z PSem. I tam mu doradzili zrobić w TV Factory setings. Jemu to pomogło mi niestety nie.

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że swoją konsole podłączyłeś u kolegi i u niego wszystko jest Ok

To znaczy, że coś z ustawieniami w twoim telewizorze nie tak

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że swoją konsole podłączyłeś u kolegi i u niego wszystko jest Ok

To znaczy, że coś z ustawieniami w twoim telewizorze nie tak

No tak mi się wydaje że w TV coś nie tak, ale jak podłącze pod te samo wejście HDMI dekoder HD Echostar DSB7200 to dekoder śmiga i jak nacisne przycisk OK na pilocie od TV to pokazuje mi rozdzielczość 1080i 50Hz tak wię gniazdo HDMI działa.

Nie bardzo wiem jak w TV wymusić rozdzielczość wyświetlania.

Robiłem na TV ustawienia fabryczne i Factory Settings i dalej widzę ciemność

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez andrzejosp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc konsole jednoczesnie kablem AV i HDMI. Szperajac po menu gdy obraz jest na AV przestaw na HDMI i gdy zniknie obraz, przestaw w TV kanal na HDMI. Zobacz czy nie pojawi sie obraz z zapytaniem czy jest obraz. Upewnij sie ze nie masz jakiegos innego wejscia HDMI i w TV nie mozna przelaczac pomiedzy nimi. Czasem kilkukrotne nacisniecie przycisku AV na pilocie moze przelaczac pomiedzy kilkoma portami HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc konsole jednoczesnie kablem AV i HDMI. Szperajac po menu gdy obraz jest na AV przestaw na HDMI i gdy zniknie obraz, przestaw w TV kanal na HDMI. Zobacz czy nie pojawi sie obraz z zapytaniem czy jest obraz. Upewnij sie ze nie masz jakiegos innego wejscia HDMI i w TV nie mozna przelaczac pomiedzy nimi. Czasem kilkukrotne nacisniecie przycisku AV na pilocie moze przelaczac pomiedzy kilkoma portami HDMI.

Próbowałem mając podłączone naraz kable AV i HDMI i wchodziłem na połączeniu AV i zmieniałem na HDMI, ale spróbuje wieczorkiem jak będę w domu jeszcze raz naciskając kilkakrotnie AV. Jak spróbuje zdam relację.

Dzięki za wskazówkę.

Pozdrawiam

Andrzej

Opcję pierwszą robiłem już ze 20 razy jak nie więcej na różnych kablach HDMI.

Opcję drugą robiłem raz i może coś przeoczyłem tak więc wieczorkiem jak będę w domu to sprawdzę i dam znać

Dzięki za wskazówkę

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że kabel hdmi jest popsuty(złamany). Kupno nowego to w tym przypadku jedyne wyjście będzie.

Mnie to spotkało, więc wiem co mówię.

Żadne wejścia hdmi nie działają? 

down. My bad.

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że kabel hdmi jest popsuty(złamany). Kupno nowego to w tym przypadku jedyne wyjście będzie.

Mnie to spotkało, więc wiem co mówię.

Tak tylko że zabrałem swoją konsolę do kolegi i podłączyłem ją do jego TV na moim kablu i działało.

I też miałem kabel taki lepszy za ponad 100 zł i też to samo było czyli ciemność .

Tak więc nie wydaje mi się żeby to był kabel.

Pozdrawiam

Andrzej

Może być, że kabel hdmi jest popsuty(złamany). Kupno nowego to w tym przypadku jedyne wyjście będzie.

Mnie to spotkało, więc wiem co mówię.

Żadne wejścia hdmi nie działają?

down. My bad.

W konsoli jest jedno wyjście HDMI a w TV mam niestety jedno wejście HDMI właśnie z którym walczę.

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc konsole jednoczesnie kablem AV i HDMI. Szperajac po menu gdy obraz jest na AV przestaw na HDMI i gdy zniknie obraz, przestaw w TV kanal na HDMI. Zobacz czy nie pojawi sie obraz z zapytaniem czy jest obraz. Upewnij sie ze nie masz jakiegos innego wejscia HDMI i w TV nie mozna przelaczac pomiedzy nimi. Czasem kilkukrotne nacisniecie przycisku AV na pilocie moze przelaczac pomiedzy kilkoma portami HDMI.

Podłączyłem konsolę kablami AV i HDMI i obraz miałem na wyjściu AV

Tam wszedłem w ustawienia ekranu i wybrałem HDMI i Change i nic. Na TV przestawiłem HDMI i ciemność po 30 sek wrócił mi obraz ale na AV.

Robiłem to kilkakrotnie i nic.

A w TV mam tylko jedno wejście HDMI.

Pozdrawiam

Andrzej

Niestety ani pierwsza opcja ani druga nie poszła.

Ciemność na HDMI, jasność na AV = kiepska jakość.

Sprawdzałem kilkukrotnie.

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką opcję ?

Wejście do menu serwisowego.

Wyłącz TV - czyli tzw standby - następnie na pilocie wciśnij w następującej kolejności przyciski - INFO > MENU > MUTE > POWER

Jezeli nie to twoim problemem jest złącze w twoim telewizorze HDMI/HDCP

To przeczytaj

http://www.kikoo.pl/artykuly/106-1/Rozwiazanie-problemu-z-HDCP/

Kup taki kabel jakość będziesz miał taka samą jak po HDMI

http://www.allegro.pl/item721879641_markowy_kabel_component_ps2_ps3_katowice_gliwice.html#gallery

Ps

Wcześniej napisałeś że wszystko było OK. Sam juz nie wiem

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką opcję ?

Wejście do menu serwisowego.

Wyłącz TV - czyli tzw standby - następnie na pilocie wciśnij w następującej kolejności przyciski - INFO > MENU > MUTE > POWER

Jezeli nie to twoim problemem jest złącze w twoim telewizorze HDMI/HDCP

To przeczytaj

http://www.kikoo.pl/...roblemu-z-HDCP/

Kup taki kabel jakość będziesz miał taka samą jak po HDMI

http://www.allegro.p...ce.html#gallery

Ps

Wcześniej napisałeś że wszystko było OK. Sam juz nie wiem

Właśnie chodziło bardzo dobrze do momentu podłączenia dekodera pod to wejście HDMI.

Ale zastanawiam nad tym kablem co podałeś. Ciekaw jestem jaka będzie jakość obrazu bo widze że z jednej strony ma końcówkę AV a z drugiej chinche.

Tylko się zastanawiam czym on się różni od kabla który był w zestawie z konsolą AV-->chinche-->Eurozłącze

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozni sie tymz, ze obraz jest przesylany trzema kablami osobno - kazda skladowa koloru osobno (RGB). W kablu bolaczanym do konsoli miales tylko jeden przewod odpowiedzialny za obraz. Poprawa jakosci obrazu po przejsciu z composite na component jest bardzo duza. Przy dobrym kablu Component moze byc ciezko zauwazyc roznice miedzy nim a HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak ci "qgar" wytłumaczył.

Composite a Component(Y,Pb,Pr) to bardzo duża różnica. Trzy kable do kolorów jeden do dzwięku. W swoim telewizorze masz takie wejście

Ciebie interesuje ten drugi który który daje obraz HD

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak ci "qgar" wytłumaczył.

Composite a Component(Y,Pb,Pr) to bardzo duża różnica. Trzy kable do kolorów jeden do dzwięku. W swoim telewizorze masz takie wejście

Ciebie interesuje ten drugi który który daje obraz HD

OK. Dzięki za info.

Dzisiaj postaram się zakupić ten kabel i zobaczyć jak to będzie wyglądało.

Pozdrawiam

Andrzej

Rozni sie tymz, ze obraz jest przesylany trzema kablami osobno - kazda skladowa koloru osobno (RGB). W kablu bolaczanym do konsoli miales tylko jeden przewod odpowiedzialny za obraz. Poprawa jakosci obrazu po przejsciu z composite na component jest bardzo duza. Przy dobrym kablu Component moze byc ciezko zauwazyc roznice miedzy nim a HDMI.

Dziękuję za wskazówkę.

Postaram się go kupić i zobaczę (mam nadzieję że nie zobaczę różnicy z HDMI :) )

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że bawisz się w górnika, to twój post nic nie wnosi, bo temat tyczy się przejściówki z HDMI-VGA, a to co podałeś to całkowicie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, gdyż przy tv mam tylko jedno wejście HDMI i jest ono zajęte ale mam też wejście component i takie 2 pytania

1 czy obraz na tym kablu będzie full HD czy będzie gorszy czy taki sam ja na HDMI

2 jaki kabel kupić znaczy się o ile w kablach HDMI cena nie ma dużego znaczenia, czy może kupic kabel sony oryginalny jaki polecacie??

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×