Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

No i zależy jaka jest wersja kabelka. Szukaj kabla v1.3 kategorii 2 żeby miał opcje Deep Color, maksymalną przepływność TMDS 10.2 Gbps itd. czyli tzw. High-Speed. O to się dwa posty pytałem ale jakoś nikt mi nie potrafił odpowiedzieć. Poczytaj sobie na wikipedii o HDMI: http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..Zakupiłem PS3 ..Lecz w zestawie był tylko kabel HDMI (konsola używana)

A ja niestety jeszcze nie posiadam telewizora z HDMI i chce podłączyć do zwykłego TV które ma z tyłu tylko wyjście EURO

Jaki bedzie mi potrzebny kabel i przejsciówka ??

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz ponieważ chce już zagrać sobie a niestety TV nie pozwala

Edytowane przez donki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpiąłem do PS3 kabel HDMI, który wcześniej działał bez zarzutu z dekoderem cyfrowym i niestety obraz co kilka sekund zanika, dźwięk się przycina, pojawia się cyfrowe ziarno. Pożyczyłem od znajomego inny kabel HDMI (z wyższej półki) i na nim PS3 działa doskonale. Czy pierwszy kabel jest wadliwy, a jeśli tak to dlaczego działa z dekoderem cyfrowym (i to w 1080p) a z PS3 się gryzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i niektórzy straszne tu bzdury rozsiewają (qgar) jakoby nie było różnicy między tanimi kablami HDMI a ich droższymi odpowiednikami. Owszem, w jakości obrazu może nie być żadnej różnicy, ale w jakości działania ogromna. Mam doświadczenie z dwoma tanimi kabelkami HDMI - jeden za 8zł, drugi za 14zł oraz dwoma z trochę wyższej półki (39zł, 70zł). Na dwóch pierwszych w kółko pojawiają się jakieś błędy - a to obraz zniknie na chwilę, dźwięk przerwie albo pojawi się tzw. cyfrowe ziarno. A na tych droższych obraz jest perfekcyjny. Co ciekawe te tanie kabelki świetnie działają ze wszystkimi innymi sprzętami z HDMI (odtwarzaczem i dekoderem cyfrowym), tylko PS3 jest z nimi takie kapryśne :P. Sprzedawca w sklepie RTV powiedział, że jedyne racjonalne wytłumaczenie jakie mu przychodzi do głowy to, że kabelki sprzedawane na allegro za grosze w większości nie spełniają standardów 1.3b nawet mimo tego, że tak na nich piszę, przez co mają zbyt małą przepływność (TMDS) i pojawiają się wtedy różne błędy (do PS3 zalecany jest kabel HDMI 1.3b). Więc nie zawsze tańsze znaczy lepsze, lepiej kupić kabelek za 40zł i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na kablach ale swój HDMI kupiłem za 5 euro i wszystko śmiga bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa i proszę o wyrozumiałość jeżeli zrobię coś źle. W najbliższych dniach planuję zakup ps3 250gb i mam pytanie jakich kabli będę potrzebować aby móc podłączyć konsole z telewizorem full hd? Domyślam się że na pewno kabla hdmi, mam już taki, raczej dobrej jakości bo kosztował 3 lata temu ok 150zł. A druga sprawa to kabel optyczny. Na amplitunerze też mam wolne wejście dla niego, czy będzie on potrzebny i czy da mi on lepszą jakość dźwięku. Wymieniłam te dwa kable, czy potrzebuje jeszcze jakiegoś?

Wiem że to nie ten temat ale może ktoś przy okazji poradzi mi jeszcze coś lub wyjaśni. Otóż zastanawiam się nad kupnem konsoli w tzw. gołej wersji (konsola plus jeden pad, bez okablowania), aby było taniej. I mam pytanie czy kupić taką właśnie wersje czy raczej z kablami, drugim padem,pilotem i jakimiś grami, które i tak pewnie nie będą mi się podobać. Wyjaśnijcie mi czy pilot jest taki niezbędny i do czego wlaściwie jeszcze słuzy, tak samo i z ładowarką do padow,. Czy życie bez niej będzie trudniejsze? Jeszcze jedno pytanko co do dysku ps3. chce nabyc 250gb i może to banalne pytanie, ale co mam przechowywać na takim dysku, czy tylko zapisane gry? Mam jeszcze pytania o gitar hero ale to już w innym dziale.

Proszę o jakąś pomocną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość podłączenia ps3 do tv kablem HDMI, jednocześnie podłączając cinch'e od dźwięku np. do odtwarzacza DVD?

Pytam, gdyż chciałbym, aby dźwięk był odtwarzany przez głośniki od DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem za 6 zł kabelek zasilania w sklepie komputerowym i dalem sprzedawcy stary do slimki mowiac ze chce taki sam.

i na jednym i na drugim jest napis 2.5A250V~                         kabelek bez problemu wszedl do konsoli

czy moge go uzywac i czy to jest taki standard w tego rodzaju kabelkach zasilania ze pasuje do kompa i do slimki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość podłączenia ps3 do tv kablem HDMI, jednocześnie podłączając cinch'e od dźwięku np. do odtwarzacza DVD?

Pytam, gdyż chciałbym, aby dźwięk był odtwarzany przez głośniki od DVD.

tak, jest taka możliwość

kupilem za 6 zł kabelek zasilania w sklepie komputerowym i dalem sprzedawcy stary do slimki mowiac ze chce taki sam.

i na jednym i na drugim jest napis 2.5A250V~ kabelek bez problemu wszedl do konsoli

czy moge go uzywac i czy to jest taki standard w tego rodzaju kabelkach zasilania ze pasuje do kompa i do slimki?

tak ,możesz używać i nic się nie stanie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :smile:

W chwili obecnej chce zakupić PS3 Slim.Mam telewizor kineskopowy Philips 26 cali.Posiada 2x SCART.

Czy przejściówka ta będzie najlepszym rozwiązaniem :

yuv-rgb-scart-adapter.jpg

Czy może jest lepsze rozwiązanie (oprócz zakupu nowego tv :pardon:)

Czy za pomocą tej przejściówki będą jakiś problemy z obrazem itp.

Bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz bedzie ok, nie powinno byc problemow.

ps. kupujac nową ps3 taką przejsciowke bedziesz mial w zestawie z konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz bedzie ok, nie powinno byc problemow.

ps. kupujac nową ps3 taką przejsciowke bedziesz mial w zestawie z konsola

Dzięki Wielkie!!! :thumbsup: Mam jeszcze jedno pytanie jak jest z dźwiękiem przez tą przejściówkę nie ma zakłóceń????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższym czasie kupuje ps3 z tym że nie mam telewizora z wejściem hdmi tylko zwykłe euro.W związku z tym jakim kablem podepnę do tego telewizora ps3??Czy to będzie kabel Kabel RGB z AV BB 0932 ?? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie masz kabelek którym bez problemu podepniesz konsole do swojego TV

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam monitor Samsung SyncMaster 933 (bez hd ani dvi) więc teoretycznie nie mogę podłączyć do niego ps3, jednak praktycznie jest to ponoć możliwe ( i nie mówię tutaj o trudno dostępnym i drogim vga boxie czy hd2fury).

Mam na myśli taki kabelek:

http://allegro.pl/kabel-vga-s-video-i1255309165.html

lub coś takiego (jednak nie mam hd więc to chyba różnicy nie da:

http://allegro.pl/listing.php/search?category=28387&from_showcat=1&string=VGA&view=gtext&order=p

I czy mogę takim kablem spokojnie podłączyć PS3 do monitora? Jest to panoramka 18,5" przypominam Samsung SyncMaster 933

Jakość będzie podobna jak podłączenie Xboxa 360 do monitora lub też podłączenie Ps3 poprzez DVI? Czy będzie gorsza niż na CRT 28".?

Proszę o szybkie odpowiedzi gdyż zależy mi na czasie.

P.S. Admini nie przenoście tego do działu jaki monitor wybrać bo jedno z drugim nie ma zbyt dużo wspólnego, a w tamtym dziale nikt nie odpowiadan a posty, a jeśli odpowiada to tylko wybrane i jest mały "sajgon"

Po prostu usńcie temat jak uzyskam odpowiedź. Forum jest dla uzyskiwania informacji a nie służy do wyrzucania czyiś postów do tematu gdzie i tak się nic nie dowiem.

Wracając co polecacie? co mam zrobić? I love PS3, a nie mam funduszy na monitor z hdcp. Oczywiście mam też CRT 28" ale grafika jak się domyślam nie będzie piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolego Mantf .(post wyżej)

Wszystkie linki do kabli z tematu wygasły, więc nie wiem jaki kabel kupić do mojego ASUS VW222s posiada tylko wejście 1 x D-Sub i brak wsparcia HDCP.

Czy ten kabel będzie odpowiedni http://allegro.pl/ka...1261896632.html

te zaproponowane kable przez kolegę Mantf na moje oko i wiedzę wchłoniętą dzisiejszego dnia nie będą pasowały.

Proszę o szybką odpowiedz ps3 czeka na odpalenie :)

Edytowane przez powe88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolego Mantf .(post wyżej)

Wszystkie linki do kabli z tematu wygasły, więc nie wiem jaki kabel kupić do mojego ASUS VW222s posiada tylko wejście 1 x D-Sub i brak wsparcia HDCP.

Czy ten kabel będzie odpowiedni http://allegro.pl/ka...1261896632.html

te zaproponowane kable przez kolegę Mantf na moje oko i wiedzę wchłoniętą dzisiejszego dnia nie będą pasowały.

Proszę o szybką odpowiedz ps3 czeka na odpalenie :)

Kup, powinno działać, ale ręki za to sobie nie dam uciąć. Na sieci można spotkać opinie, że to nie idzie z tym kablem, ale większość ludzi potwierdza, że daje rade. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup, powinno działać, ale ręki za to sobie nie dam uciąć. Na sieci można spotkać opinie, że to nie idzie z tym kablem, ale większość ludzi potwierdza, że daje rade. :ninja:

Prosiłbym kogoś jeszcze o wypowiedz gdyż kolegi wyżej nie jest jedno znaczna, nie mam ochoty wyrzucania pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kremulek , powinno działać , ale ręki nie dajemy . Bardzo często coś teoretycznie powinno działać , a w praktyce nie chce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez przejsciówke hdmi-> DVI obraz bedzie w fullhd czy hd ready ? Bo miałem okazje wziąć jakis monitor i ma wejscie dvi i chce podłączyc pod niego ps3 :D Obraz bedzie dobry? :D z gory dzieki

Edytowane przez alienkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem... jest to monitor iiyama e1700s i nie moge znalesć czy ma czy nie ;]

Nigdzie nie ma wyraźnie opisane, że ma HDCP, więc na 99% można stwierdzić, że nie ma.

Gdyby miał, to przejściówka HDMI-DVI nie obniżyła by poziomu sygnału, byłby on wyświetlany w takiej jakości i rozdzielczości jakie da źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×