Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa sposoby:

1. Podłączasz konsolę do kina domowego za pomocą kabli component. Aby uzyskać dźwięk przestrzenny podłączasz również kabel optyczny i ustawiasz w ustawieniach konsoli co trzeba.

2. Podłączasz konsolę do tv przez hdmi a dźwięk leci przez kabel optyczny do kina domowego.

Nie można wykorzystać portu HDMI out jako port HDMI in, tak samo jak nie wykorzystasz rury wydechowej samochodu do pobierania paliwa. Jeżeli masz jednak jeden port hdmi in, to możesz skorzystać z rozdzielacza, by mieć ich więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem się teraz na poważnie za przenosiny mojego chlebaka z salonu do pokoju.

Przejście przez SCART nie wchodzi w grę, jakoś jest tragiczna.

Szukam przejściówki HDMI-> VGA, znalazłem na allegro, ale jestem nauczony żeby sie spytać a nie kupić źle.

Tak więc czy macie jakieś kable do polecenia? Linki były by mile widziane.

Co do dźwięku mam zamiar to puścić na moje głośniki 5.1 Sound Blaster, przez kartę dźwiękową która wygląda tak: Karta Dźwiękowa

Próbowałem podłączyć to ze sobą przez wejście optyczne, lecz ku mojemu zdziwieniu, głucho. Ktoś ma jakiś pomyśl?

Pozdrawiam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ustawień dźwięku chociaż zajrzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dźwięk puściłem przez złącze optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź, sprawa jest pilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź, sprawa jest pilna.

nie możliwym jest zamiana z HDMI (sygnał cyfrowy) na VGA (analog)

swojego czasu były do kupienia VGA Boxy

http://cgi.ebay.pl/XCM-1080p-Component-VGA-Converter-Box-PS3-VGA-/350412081828?pt=UK_VideoGames_VideoGameAccessories_VideoGameAccessories_JN&hash=item5196300aa4

ale to wyjdzie jakieś 270zł więc jeśli cie stać ...

przerobi to component na VGA (D-Sub)

jeszcze są kable na allegro za 100zł

http://allegro.pl/psp20-playstation-3-ps3-wii-kabel-vga-gold-tv-lcd-i1315374002.html

ale nie powiem, że na 100% będzie to działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podłączniem przez rodzielacz HDMI kabla hdmi od cyfry ( dekoder ) i Playstation 3. Podłączam jeden ( ten od dekodera ) pod rozdzielacz, wyjście rozdzielacza pod telewizyjne wejście hdmi ( posiada on tylko jedno niestety ) i wszystko jest okej, chodzi. Problem jest wtedy kiedy do podłączonego kabla HDMI od dekodera przez rozdzielacz podłączam w drugie wejście rozdzielacza kabel HDMI Playstation 3 - mruga obraz, jest ciemny, są paski, szum. Przed chwilą spróbowałem podłączyć pod rozdzielacz tylko kabel HDMI od PS3 i też działa. Jak są podłączone oba kable pod rozdzielacz ekran telewizora wyświetla napis z informacją "tryb niedostępny".

Edytowane przez SGTMaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, posiadam monitor HP 2309v, 23 cale, full HD, wejście d-sub, przejrzałem mnóstwo różnych for i topiców nt. podłączenia PS3 do monitora i niestety rozbieżność informacji jest dosyć spora, czego tak naprawde potrzebuję żeby go podłączyć? czytałem że wystarczy tylko konwerter HD2VGA, z kolei później spotkałem się z informacją że potrzebny będzie również kabel komponent, i mimo wszystko nie gwarantuje to że będzie się dało grać na monitorze, nie chciałbym pieniędzy wyrzucić w błoto, bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś wyjaśniłby mi to do końca.

Czy taki konwerter by się nadawał http://allegro.pl/su...1256165013.html ?

pozdrawiam!

ps:

jest to kopia mojego postu z działu tv/monitor do ps3, niestety tam nie uzyskałem odpowiedzi, a zależy mi na czasie, mam nadzieje że mnie nie ukrzyżujecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i czytam i już mi się wszystko poplątało więc muszę was prosić o pomoc :-).

Posiadam Samsunga P2250 (http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS22LRZKUV/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification. Cóż takiego muszę do niego kupić by dni bez dużego telewizora nie były smutne?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś kupiłem taką przejściówke, by grać na słuchawkach, lecz nic nie słyszę. Podłączyłem wg. instrukcji jaką znalazłem w internecie i nie wiem w czym tkwi problem. Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zamiar kupić konsolę ps3 wraz z takim kablem: http://allegro.pl/kabel-av-vga-component-do-ps3-i-wii-i1336009117.html

Chce się upewnić czy będzie możliwe podłączenie konsolki tym kablem do monitora NEC multisync FE770.

W przyszłości na pewno kupię lepszy monitor, jednak teraz chciałbym się dowiedzieć czy ten kabel sprawdzi się na moim monitorze?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, nie wiem czy padło ale nie chciało mi się wertować tylu stron forum.

Moje ps3 jest podłączone componentem. Jednak obraz nie wyświetla się w 1080p jak powinien.

Wiecie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankes też jadę na Componecie powiem Ci tyle lepiej wymienic kabel na HDMI bo raczej nie ośiagniesz pełnego 1080p , a jak już tu pisze to zapytam czy lepiej się opłaca dac tą dychę na oryginalny

HDMI czy kupic taniochę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to znaczy, że na componencie nie osiągnę 1080p?Bo w teorii się da, a u mnie w tv wejścia HDMI już zajętesad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o wasza opinie na temat kabli HDMI, a ściślej pisząc o ich wytrzymałość. Posiadam ps3 ktora podłączalem kablem Hdmi-hdmi z przejsciowka dvi bo paru miesiacach przestal dzialac, wiec kupilem kabel hdmi -dvi i dokladnie to samo, nagle przestal dzialac. Ps3 podpinam pod monitor od kompa wiec dosyc czesto podlaczam kabel i wyciagam.Ale zeby to mialo taki wplyw ze juz 2 sztuki w ciagu niespelna roku zostaly załatwione?.Pozatym jak by to mialo taki wplyw do dlaczego gniazdo od monitora sie nie zepsuje albo kabel od komputera ktory dziala idealnie mimo że tak samo czesto jest wyjmowany.Moze ktos tak samo jak ja korzysta z monitora do grania na ps3 i do komputera, i ma taki sam problem, czekam na wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kabel do PS3 z końcówkami 5xRCA dostane w sklepach typu MM lub Saturn czy jestem zmuszony do kupna na allegro ? chodzi mi właśnie o jakiś tani do 30 zl max np http://allegro.pl/kabel-component-konsole-playstation-ps2-ps3-tanio-i1351965684.html#gallery z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o wasza opinie na temat kabli HDMI ...

Na początku korzystałem z kabla VIVANCO - 69zł, nie był odpinany i ruszany. Po pewnym czasie zaczął mi migać obraz, miałem różne zakłócenia aż wreszcie kabel przestał działać samoczynnie po około 6 miesiącach :(

W międzyczasie zakupiłem ampli z wbudowanym switchem HDMI i potrzebowałem 4 kable aby wszystko pospinać. Postawiłem na taniochę PROLINK - 15zł, działają rewelacyjnie, żadnych zakłóceń, migań czy innych niedowładów. Można również wykluczyć że trafił mi się dobry egzemplarz bo korzystam aktualnie z 4 takich przewodów (Sony, N'ka, DVD do ampli i jeden z ampli do tv)

W twoim przypadku stawiałbym na mechaniczne uszkodzenie kabli przy ciągłym wyjmowaniu. Albo kup kilka tańszych i po prostu jak jednorazówki - wywalaj jak przestaną działać albo kup sobie jakiś switch hdmi i zepnij wszystko raz a dobrze. Przypadek mojego kalbla Vivanco jednak pokazuje że wcale nie gwarantuje to sprawnego działania :confused: Od siebie mogę jednak polecić tego Prolinka bo nie mam już od ponad roku żadnych problemów :thumbsup:

Czy taki kabel do PS3 z końcówkami 5xRCA dostane w sklepach typu MM lub Saturn czy jestem zmuszony do kupna na allegro ? ...

Widziałem kiedyś ale cena była zaporowa - około 80zł :confused: Jeżeli Ci się nie pali to mam taki kabel na zbyciu i mogę Ci odstąpić za Free :thumbsup: W razie czego pisz na PW dane adresowe, wysłałbym Ci go jutro przed robotą :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem sobie zakupić te o to urządzonko http://allegro.pl/gr1-video-audio-grabber-easycap-visual-studio-10-i1365384784.html i tu pojawiają się moje pytania:

1. Co jeszcze muszę dokupić żeby to działało?

2. Czy mogę grać za pomocą kabla HDMI a nagrywać tym drugim componentem czy coś?

3. Nie mam wejścia RGB (lub coś w ten deseń ;p) w monitorze... Czy mogę podłączyć kablem HDMI konsole do monitora, a drugim kablem (tym od Easycapa) do zwykłego TV? Idzie wtedy pograć... ?

W ogóle może mi ktoś wyjaśnić działanie tego Easycapa? Albo podać inne sposoby nagrywania gameplayow z konsoli? Tylko w niezbyt wygórowanej cenie.

Pozdrawiam i z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie najtaniej dostanę kabel av-scart ????? Bo zaliczyłem wtopę i kupiłem ps3 tylko z kablem hdmi ..... i potrzebuję ten kabel od zaraz bo mój tv nie ma hdmi heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie najtaniej dostanę kabel av-scart ????? Bo zaliczyłem wtopę i kupiłem ps3 tylko z kablem hdmi ..... i potrzebuję ten kabel od zaraz bo mój tv nie ma hdmi heh

Nie masz w pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×