Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż jestem nowy, to na miły początek chciałem powitać serdecznie użytkowników Forum jak i fanów PS3... a więc witam Was.

Jakby nie było to śledzę stronę od dłuższego czasu, lecz na forum jestem od 37 sekund :)

Podobno temat ten przewijał się wiele razy, znalazłem wiele, zbliżonych do oczekiwanej, odpowiedzi. Chodzi oczywiście o przesłanie dźwięku 5.1 z konsoli PS3 do amplitunera, mając po drodze TV LCD.

Po krótce o wejściach (IN) / wyjściach (OUT) audio posiadanych sprzętów:

Konsola PS3 Slim (wiadomo) OUT:

- HDMI

- optical

TV IN:

- 2xHDMI

- component (chinche)

- jack (RGB/DVI)

TV OUT:

- optical (tylko!)

Amplituner IN:

- 1x optical

- 1x coaxial

- chinche sztuk pare :)

No i teraz chciałbym przedstawić dwie opcje, które wymyśliłem, tylko nie wiem czy to zagra. Żeby uprościć przedstawię na schemacie. Żeby było dokładnie wiadomo co z czym, zaznaczyłem modele posiadanych sprzętów.

Opcja 1:

87450253024714983782.jpg

Jak widać tutaj po najmniejszej linii oporu. Sygnał po HDMI z PS3 do TV i z TV optical do amplitunera. Pytanie czy telewizor nie zmieni sygnału? Czy to wystarczy by mieć sygnał z TV lub PS3 5.1 w amplitunerze?

Druga opcja jest trochę bardziej skomplikowana i kosztowna (więcej kabli, switch/przejściówka z optical na coaxial), ale chyba też pewna, jak newsy na ps3site :)

Oto ona:

38722799531573703498.jpg

Czy ktoś próbował już którejś z tych opcji?

Gdzieś doszperałem się do trójnika optical przełączanego ręcznie między źródłami, oraz do trójnika, który po prostu dzieli/łączy sygnał. Obiema opcjami nie jestem zainteresowany. W pierwszej trzeba przełączać, co jest nieestetyczne i niewygodne, w drugiej zaś opcji trzeba uważać by sygnał nie trafił z dwóch źródeł na raz. Czy jakoś tak. Niestety w tej dziedzinie jestem laikiem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam,

stach131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stach131

Pierwsza opcja jest jak najbardziej poprawna, przy czym prosta i bezproblemowa w połączeniu. Ja mam podobnie i działa jak należy. Tv nie zmieni sygnału. Ważne jest aby dobrze ustawić kodowanie na optyku. Wtedy ampli będzie grać taki sygnał jaki dostanie, stereo lub 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kremulek, właśnie zaoszczędziłem na NFS:HP :)

Edytowane przez stach131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien problem co do Audio. Mój model telewizora to Philips 32PF5420-10. Nie mam wejścia HDMI. Kupiłem kabel HDMI 1.3a + adapter HDMI - DVI. Lecz w DVI-D nie ma dźwięku (po przeczytaniu FAQ). Mam wejście DVI Audio In. Może to się wydawać głupie, ale Kabel Optyczny wejdzie w złącze DVI Audio In? ;/ Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aww :/ To w ogóle da radę mieć audio w moim TV? Mam złącza DVI-I (HD/PC), DVI Audio IN, EXT.1, EXT.2, SERV U, SERV C, Chinche i wejście na słuchawki. Zawsze grałem na AV. W końcu obraz zaczął mnie denerwować, heh. W załączniku zdjęcie, z moimi wejściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. W załączniku zdjęcie, z moimi wejściami.

Gdzie jest ten załącznik ze zdjęciem!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takowy problem ze kabel component od ps2 nie trybi z ps3 sprawdzone na przypadku moim i kolegi

to znaczy ze tv wykrywa konsole ze jest podlaczona itp ale nic wiecej z tym nie robi nie ma obrazu ani dzwieku

wiec po namyslach i googlowaniu doszedlem do wniosku iz potrzebny jest kabel kompatibilny z ps3 !:D

i oto on jaki sobie wybralem: http://allegro.pl/aab-gaming-ps3-audiovideo-kabel-pozlacany-i1295799766.html

sytuacja wyglada tak ze telewizor jest stary i hd to w zyciu nie widzial i ma standardowe 3 wejscia zolty czerwony i bialy

czy jest to odpowiedni kabel i czy rozwiaze moj problem czyli jesli podlacze konsole ps3 za jego pomoca czy bedzie "trybic"?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak kabel ... ale próbowałeś resetować ustawienia audio/video w konsoli przy obecnym kablu i nic to nie dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość proste pytanie. Czy do monitora z wejściem DVI wystarczy mi najtanszy kabel HDMI - DVI? Bo kolega wysyłał mi jakieś kosmiczne za 100 zł, a planuje kupić jaki kolwiek do 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość proste pytanie. Czy do monitora z wejściem DVI wystarczy mi najtanszy kabel HDMI - DVI? Bo kolega wysyłał mi jakieś kosmiczne za 100 zł, a planuje kupić jaki kolwiek do 20 zł.

Tak sam używam kabla Hdmi za 40zł i na jakość obrazu nie narzekam...jeśli chodzi o monitor warto sprawdzić czy jest on z obsługą HDCP jeśli nie to na monitorze nie wyświetli Ci się obraz przesyłany z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie trochę z innej beczki... posiadam telewizor panasonica LCD ma dwa wejścia HDMI jedno jest zajęte przez N a drugie przez komputer moje pytanie jest takie czy jak podłaczę kablem component ps3 (jeszcze jej nie mam dlatego pytam bo nie wiem jaki kabel zakupic:) to nie strace na jakości czy filmy bluray bedą normalnie odtwarzane? z góry dzieki za odp i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component to sygnał analogowy - filmy zostaną przeskalowane do 576p (dzięki hdcp, które w analogu nie może być obsługiwane).

Zakup sobie automatyczny przełącznik HDMI, u mnie sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to juz jest koszt około 100zł niestety narazie nie mam takiej gotówki na spliter ale dzieki za tresciwa odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój dałem 20zł, chyba że chcesz kupować w MM wtedy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak kabel ... ale próbowałeś resetować ustawienia audio/video w konsoli przy obecnym kablu i nic to nie dało?

problem w tym że moje umiejetnosci i wiedza w kierunku tej konsoli i ustawien tv jest mierna wiec nie zrobilem tej operacji o ktorej wspominasz:P jak moge to uczynic?

edit: dwa piknięcia tzw reset ustawien i dalej to samo kanal AV na tv dla ps3 nadal ciemny :P kabel juz zostal wyslany mam nadzieje ze oswieci telewizor:P a jak nie to dwie dychy w plecy i problem wciaz zagadka :(

Edytowane przez Modred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, być może dlatego, że nie siedze za bardzo w sprzęcie itd. mam problem z podpięciem głośników do ps3, w sumie to do telewizora. mam głośniki z wyjściem jak słuchawki (minijack) i jedyne wyjście w telewizorze które 'przyjmie' kabel co AUDIO IN wiec odpada. jest inne wyjście mianowicie DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL). i za nic nie mogę rozkminić jak wpiąć tam kabel >> to taka zapadka i w środku jest lampka, w ps3 jest takie samo wyjscie. co mam zrobić? Chce sobie zrobic taką małą dziuple do grania ale bez głośników klimatu nie ma no...

post-30239-006296500 1289509877_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim panelem 3D. Zakupilem niedawno plazme Samsunga 50" 3D i zauwazylem ze grajac w gry 3D (CoD BO, Motorstorm 3D) niektore elementy na ekranie widze podwojnie. Czy jest temu winny kabel czy moze sama konsola? Zakladam ze tv jest ok bo to juz moj czwarty. Poprzednio mialem 2 46" led'y Samsunga i 1 lcd. Po jednym dniu obcowania z tv odnosilem go do sklepu bo wystepowal efekt ghostingu. Dopiero plazma wydawalo mi sie wyeliminowala ten problem ale grajac w CoDa zauwazylem ze wystepuje znowu (choc nie jest to takie tragiczne jak na ww. panelach). Moze mi ktos poradzic co powinienem zrobic? Kabel ma juz jakies 3 lata i na pewno nie jest najwyzszej jakosci. Wiem tez ze nie ma sensu kupowac hdmi 1.4. Moze konsola jest wadliwa? Ma ktos moze ten sam problem? Bardzo prosze o pomoc. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu szukam sposobu dla podłączenie PS3 do mojego monitora, który ma tylko wejście VGA (D-sub). Na trafiłem na taką przejściówkę (link niżej).

I tu pojawia się moje pytanie: Czy to ma prawo bytu ? Ktoś się kiedyś z takim czymś spotkał ?

I jeszcze jedno

Na allegro są kable component za 6zł, czym one się różnią od tych droższych, np oryginalnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten link? Poza tym sam przez to przechdziłem, niestety, bardzo trudno podłączyć do samego d-suba, kupiłem nawet kabel PS3/Wii do VGA i działa on tragicznie (niby jest 1080i, bo 1080p obraz jest CAŁY rozjechany i miga na tym kablu, ale po prostu brak jakichkolwiek sensownych kolorów, wszystko jest mdłe, biel to żółć a inne kolory są tak jasne, że jak mamy w grze niebo czy coś takiego to nic nie widać).

Generalnie ja zbieram na jakiś TV z HDMI i mam to gdzieś.

PS

Próbowałem podłączać tak:

HDMI > DVI > DVI/VGA Converter i niestety nie przesyła sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka link ten: http://sklep.rms.pl/index.php?p1255,przejsciowka-3xrca-component-vga-d-sub-av3r

Próbowałem podłączać tak:

HDMI > DVI > DVI/VGA Converter i niestety nie przesyła sygnału.

a to nie ma prawa działać bo HDMI to sygnał cyfrowy a VGA to analog (przechodziłeś z DIV cyfrowego na DIV analogowy - fakt podobnych końcówek to różnych typów sygnału często myli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam kino domowe... Niestety posiada ono złącze HDMI out(wyjściowe).

Chciałbym do niego podłączyć konsolę, ale nie mogę, ponieważ nie zawiera ono (kino domowe) HDMI in(wejściowe). Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jakiś rozdzielacz? Istnieje coś takiego? Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×