Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mam pytanie czy kable ktory kupilem na allegro moge zwrocic bo nawet nie dziala na tv led samsung 40" pisze ze cos tam zla rozdzielczosc.

Miałem podobny problem, nie działał mi trochę inny kabel. Napisałem do sprzedawcy czy mogę go zwrócić bo jest dla mnie bezużyteczny, a wydałem na niego podobnie, ok 80zł! To dostałem odpowiedź że to na pewno coś z ustawieniami, że wina leży po mojej stronie, kable są przetestowane i działają poprawnie... także zostałem z bezużytecznym przewodem i portfelem biedniejszym o 80zł!

Z tego możesz sobie wywnioskować że baaaaardzo małe prawdopodobieństwo jest, że sprzedawca Ci przyjmie zwrot.. no chyba że nie będziesz chciał swoich pieniędzy! :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Chciałbym podłączyc Moje PS3 do Monitora poniewarz nie posiadam u siebie w pokoju Telewizora +32 cale mam 24 Cale kineskop :/

I nie wiem czy podłączenie takim kablem http://allegro.pl/1-5-m-kabel-z-hdmi-na-vga-gold-markowy-i2036660197.html bedzie bezpieczne dal mojej Konsoli PS3

mam do was pytanie czy to jest bezpieczne ????? i co z dzwiękiem :) z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest niebezpieczne, co miałoby się niby stać?

Będzie problem z tym. Są małe szanse, że zadziała. Najlepszy przykład masz kilka postów wyżej. Co do dźwięku, to jeśli ten Twój monitor nie ma wejść A/V (a na pewno nie ma) i wbudowanych głośników, to nie pozostaje Ci nic innego jak dokupienie głośników i podłączenie ich za pomocą przejściówki i kabla A/V z zestawu do PS3. Możesz też kupić głośniki z wejściem optycznym, jeśli koniecznie chcesz grać na tym monitorze - ale obie podane przeze mnie wersje kompletnie się nie opłacają. Lepiej zbieraj na TV, albo graj na tym na czym do tej pory grałeś.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz posiadam tv z HD ready postanowilem kupic kabel HDMI (tak mi doradzil jeden uzytkownik) i stad pytanie.

http://allegro.pl/kabel-hdmi-3m-gold-1-4-full-hd-3d-filtry-ethernet-i2025054932.html

Czy taki zwykly kabel jest odpowiedni pod ps3? Widzialem w MM oryginalny sony ale nic nie pisalo czy jest 1.3 czy 1.4 i jest drogi ;) Czy kabel 1.4 mozna podlaczyc pod tv HD ready czy nie bedzie dzialal?

Drugie pytanie dotyczy internetu. Jaki kabel kupic?

http://allegro.pl/kabel-sieciowy-utp-rj45-lan-ethernet-i2032465984.html

Znalazlem cos takiego ale nie wiem czy ma byc z przelotem czy bez? Kabel idzie prosto z anteny do ps3 wiec jaki ma byc? Nie mam zadnego routeru ani nic :)

Pozdrawiam i dzieki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz posiadam tv z HD ready postanowilem kupic kabel HDMI (tak mi doradzil jeden uzytkownik) i stad pytanie.

http://allegro.pl/ka...2025054932.html

Czy taki zwykly kabel jest odpowiedni pod ps3? Widzialem w MM oryginalny sony ale nic nie pisalo czy jest 1.3 czy 1.4 i jest drogi ;) Czy kabel 1.4 mozna podlaczyc pod tv HD ready czy nie bedzie dzialal?

Drugie pytanie dotyczy internetu. Jaki kabel kupic?

http://allegro.pl/ka...2032465984.html

Znalazlem cos takiego ale nie wiem czy ma byc z przelotem czy bez? Kabel idzie prosto z anteny do ps3 wiec jaki ma byc? Nie mam zadnego routeru ani nic :)

Pozdrawiam i dzieki za odp :)

Z tego co wiem to kabel hdmi możesz mieć jakikolwiek, zwykły kabelek z marketu za 10 złotych będzie działał, chociaż jeżeli będziesz często przy nim majstrował tj przenosił konsole odpinał zwijał czy cokolwiek zepsuje się dosyć szybko bo nie będzie tak wytrzymały jak te po 200 zł, aczkolwiek nie ma różnicy w jakości obrazu na kablu za 20 zł i 100 zł. Kupuj śmiało oszczędzając.

Co do kabla internetowego musi ci ktoś jeszcze pomóc

Nie jest niebezpieczne, co miałoby się niby stać?

Będzie problem z tym. Są małe szanse, że zadziała. Najlepszy przykład masz kilka postów wyżej. Co do dźwięku, to jeśli ten Twój monitor nie ma wejść A/V (a na pewno nie ma) i wbudowanych głośników, to nie pozostaje Ci nic innego jak dokupienie głośników i podłączenie ich za pomocą przejściówki i kabla A/V z zestawu do PS3. Możesz też kupić głośniki z wejściem optycznym, jeśli koniecznie chcesz grać na tym monitorze - ale obie podane przeze mnie wersje kompletnie się nie opłacają. Lepiej zbieraj na TV, albo graj na tym na czym do tej pory grałeś.

takie kable na ogół nie działają nawet w tej aukcji jest informacja "Jeśli kabel przy bezpośrednim podłączeniu nie będzie działał należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnał cyfrowy na analogowy.Nowe urządzenia elektroniczne często już posiadają taki moduł wbudowany w sobie." czyli bez jakiegos konwertera sygnału analog -> cyfra to nie zadziała (koszt ok 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla internetowego musi ci ktoś jeszcze pomóc

Ok to prosze kogos o odpowiedz .

A z drugiej strony jak bym chcial skorzystac z wifi to jaki router musze kupic? Zwykle nie gram na kompie i na konsoli na raz ale ciagnac kabel rj przez caly dom to ciezko :) Jaki router bedzie odpowiedni i jaki koszt takiego urządzenia? I czy bezprzewodowo traci sie cos na polaczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla internetowego musi ci ktoś jeszcze pomóc

Ok to prosze kogos o odpowiedz .

A z drugiej strony jak bym chcial skorzystac z wifi to jaki router musze kupic? Zwykle nie gram na kompie i na konsoli na raz ale ciagnac kabel rj przez caly dom to ciezko :) Jaki router bedzie odpowiedni i jaki koszt takiego urządzenia? I czy bezprzewodowo traci sie cos na polaczeniu?

wydaje mi się że każdy router jest dobry, nawet najprostszy. Ja mam najzwyklejszego liveboxa z neostrady i daje rade. Nic sie nie traci o ile nie ma za wielu scian pomiędzy konsolą a routerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na kabel tylko teraz nie wiem czy z przelotem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel hdmi kupiony wszystko gra dzieki panowie ;)

Nie mam przy sobie aparatu a ze chyba nie wyrazilem sie jasno jesli chodzi o ten internet to przedstawie to graficznie.

http://imageshack.us/photo/my-images/221/lanjf.png/

Posiadam taka kostke. Antena idzie pod kostke ktora jest zasilana do pradu ale teraz nie wiem jak podlaczyc konsole pod to wolne gniazdko "lan". Kabel ma byc z przelotem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez roznicy. ja zawsze podpinam kabel lan i dziala (nigdy nie wnikalem w te przeploty). calkiem mozliwe jest to, ze bedzie musial zresetowac modem, albo adres mac konsoli swojemu dostawcy neta podac :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez roznicy. ja zawsze podpinam kabel lan i dziala (nigdy nie wnikalem w te przeploty). calkiem mozliwe jest to, ze bedzie musial zresetowac modem, albo adres mac konsoli swojemu dostawcy neta podac :whistling:

Sprawa wyglada tak ze nic nie musze robic bo net mi w ps3 dziala i wszystko. Z tej kostki od LAN idzie kabel do kompa i nie wiem czy on jest z przeplotem czy bez. Po prostu wyjmuje kabel od kompa i wkladam do ps3 tylko ze musze przenosic tv do pokoju a chce pociagnac kabel i nie wiem jaki kupic.. Kabel z kostki gdzie pisze LAN idzie prosto do kompa lub ps3 on jest z przeplotem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez porownaj sobie końcówki rj45 w kablu (o ile twoje koncowki sa przezroczyste). jak kolorowe kabelki beda mialy taka sama kolejnosc to przeplotu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam monitor lg e2260 full hd,led tylko i wyłącznie z wyjściem d-sub.Czy ten sposób zadziała na moim monitorze?

Czy to ten kabel - http://allegro.pl/ps...2053017540.html

Acha i chce go podłączyć bezpośrednio z ps3 do monitor.

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będzie działać. Możesz jeszcze takim kablem spróbować: klik

Na poprzednich 2 stronach chyba ze 3 osoby pytały o takie kable, wystarczy przejrzeć.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o krótkie, to kabel za 20 zł nada się tak samo, jak kabel za 150 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogę uzyskać na moim pc obraz i dźwięk z ps3 za pomocą karty "SAA7134 TV Card - Video Capture" ?

jeżeli tak, to jak to zrobić? (jakie kable kupić, jakich programów użyć)

pozdrawiam,

Chooody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem potrzebuje kabel do monitora Flatron w2343t - 23' mam kabel hdmi do tv za 80 zł. Co potrzebuje, aby podłączyć konsole pod monitor + słuchawki Creative Aurvana LIVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć takim kablem: klik

Co do słuchawek, to potrzebujesz przejściówki chinch-jack (no chyba, że są inne, ja akurat tego nie wiem).

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć takim kablem: klik

Co do słuchawek, to potrzebujesz przejściówki chinch-jack (no chyba, że są inne, ja akurat tego nie wiem).

A kupie to wszystko w Media Markcie? Daj linka do tego chincha jeszcze, jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostaniesz to w media (przejściówki na pewno nie dostaniesz, co do kabla nie jestem pewien).

A przejściówka wygląda np. tak: klik. Nie przejmuj się tym, że na rysunku są 3 kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktos cos takiego probowal, bo mam i nie dziala pod ps3, xboxa ani pc? byc moze jest uszkodzone

post-43638-0-64877800-1327608285_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×