Skocz do zawartości
ONE

Wiedźmin 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam różnicę zauważam :P A co do jakości to na minimalnych wygląda to lipnie i to strasznie :P Jak zaczynałem grę na starej karcie to się cieszyłem, że w ogóle się uruchomił (aczkolwiek tekstury jak z pierwszego wiedźmina :P który miał dużo niższe wymagania). Wpadł do mnie kumpel, który nie gra w takie gry i od razu stwierdził, że grafika badziewna i gra nie warta swojej ceny. Dopiero jak mu pokazałem jak to wygląda na wysokich i ultra to stwierdził, że jest moc :)

chodzilo mi oczywiscie o min z ustawionymi teksturami srednimi :) duzo wiecej mocy nie zjada, a juz wyglada genialnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

chodzilo mi oczywiscie o min z ustawionymi teksturami srednimi :) duzo wiecej mocy nie zjada, a juz wyglada genialnie :)

Dokładnie, sam mam gf 9600 gt gold sample intel c2d 2.7 3 gb ram i gram na ultra bez ubersamplingu i tekstury ustawione na małe zmniejszenie i mam 25-30+ fps. Wiec nie gadaj, że będzie działać slabo

MisiekTripleSix, skoro pokazałeś mu grę na low, to co się dziwisz ze grafika słaba..., jaka gra na niskich detalach wygląda super fajne?:sweat: (no własnie). Prawda jest też taka, że innym gra działa dobrze na słabszym sprzęcie a innym na lepszym chodzi gorzej, brak optymalizacji kodu silnika. Wyjdą jeszcze ze 2 patche to będzie lepiej, tak samo było z W1. Bierzmy pod uwagę fakt ze jest to ich silniki i może mieć wady ale kupujemy produkt i chcemy aby wszystko działało ok... Patch 1.1 trochę poprawił choc osobiście zauważyłem wzrost o 2-3 fps ale ponoc u innych jest tez rzekomy wzrost płynności o 30%.

Choc gra ma swoje wady pod względem fabuły jak i gameplay-a jest świetna, nooo trochę krótka ale mimo to wciąga jak cholera. Polecam wszystkim

Edytowane przez sebek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

troche przesadzone (jak zwykle), ale i tak swietne :D

Edytowane przez thegrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przesadzone (jak zwykle), ale i tak swietne :D

Bo przeciez od czego jest obszerna instrukcja i poradnik przy kazdym egzemplarzu :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej jak mm być szczery, ro ja tez siedziałem pierwsze 30 min nad pierwszym przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej jak mm być szczery, ro ja tez siedziałem pierwsze 30 min nad pierwszym przeciwnikiem.

hmmm to dziwne w sumie :P niby obczajalem instrukcje podczas instalowania gry, ale widzac sile przeciwnikow od razu bylo widac, ze nalezy zastosowac atak, unik (blok) i moze jakis znak :) i tak w kolko :P i najlepiej ich bylo rozganiac na mniejsze grupki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja 30 min nie siedziałem nad żadnym w sumie, jedynie jakieś 7 razy podchodziłem do Kejrana, ale ginąłem wiele razy np. przy większej liczbie nekkerów. Znaki, uniki, czasami pułapki to podstawa, aby nie ginąć za szybko w tej grze :). Swoja drogą jak tak patrzę po forach to wszyscy narzekają na poziom trudności w Wiedźminie, mają problem z wytworzeniem mikstur, używaniem ulepszeń itp, a wcześniej czytałem "Jakie te gry są proste, scasualizowane". Śmieszne to trochę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja 30 min nie siedziałem nad żadnym w sumie, jedynie jakieś 7 razy podchodziłem do Kejrana, ale ginąłem wiele razy np. przy większej liczbie nekkerów. Znaki, uniki, czasami pułapki to podstawa, aby nie ginąć za szybko w tej grze :). Swoja drogą jak tak patrzę po forach to wszyscy narzekają na poziom trudności w Wiedźminie, mają problem z wytworzeniem mikstur, używaniem ulepszeń itp, a wcześniej czytałem "Jakie te gry są proste, scasualizowane". Śmieszne to trochę :).

bo jak sie gra w DA2 to pozniej Wiedzmin faktycznie moze sie wydawac jakims hardcorem :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno niektórym graczom dogodzić. Łatwo - żle, trudniej - też źle. Czasami mi się wydaje, że niektórzy marudzą aby marudzić, nie wiem czemu to służy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. A teraz sami marudzicie, że ktoś marudził, a teraz marudzi bo marudził niepotrzebnie ;)

Wiedźmin przegiął pałę w kwestii trudności, i to nie podlega dyskusji. Gra jest trudna początkowo w sposób po prostu nie fair i o to się rozchodzi. To nie jest Demons Souls, gdzie wiesz dlaczego zginąłeś. Tutaj się ginie i pyta why Leo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak. A teraz sami marudzicie, że ktoś marudził, a teraz marudzi bo marudził niepotrzebnie ;)

Wiedźmin przegiął pałę w kwestii trudności, i to nie podlega dyskusji. Gra jest trudna początkowo w sposób po prostu nie fair i o to się rozchodzi. To nie jest Demons Souls, gdzie wiesz dlaczego zginąłeś. Tutaj się ginie i pyta why Leo?

Przesadzasz, mi pierwsza potyczka przy baliscie zajela 2-3 podejscia, potem zginalem tylko 2 razy w jaskini

nekkerow w 1 akcie

no i w pyte razy podczas walki z kejranem ^_^.

Ludzie po prostu nie czytaja instrukcji i nie wiedza jak przydatne sa mikstury lub arcypotezny znak jakim jest Quen ;), na poczatku dzieki temu znakowi jestesmy prawie ze nie do ruszenia. Gra jest trudna, ale do Demon's Souls jej daleko (tutaj to dopiero ginie sie w debilny sposob, i wiem cos o tym bo mam platyne, biegniesz po moscie i fruuu, popiol z ciebie zostal bo smok sie pojawia akurat w tym miejscu, i tak razy 50+ podczas calej gry ;) ), tutaj trudne, wrecz niemozliwe jest wyrwanie sie jak cie otocza, ale to wtedy wina gracza, i wie dlaczego zginal. Zdarzyla mi sie jeszcze sytuacja ze golem mnie zniszczyl w 3 sekundy, ale tez wiedzialem czemu ;), porwalem sie z motyka na slonce :rolleyes:

bo jak sie gra w DA2 to pozniej Wiedzmin faktycznie moze sie wydawac jakims hardcorem :D

Bardzo madre slowa :teehee:. To nie to samo co stanie Hawke'iem i siekanie z predkoscia swiala wszystkich mieczem dwurecznym :laugh:

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. A teraz sami marudzicie, że ktoś marudził, a teraz marudzi bo marudził niepotrzebnie ;)

Wiedźmin przegiął pałę w kwestii trudności, i to nie podlega dyskusji. Gra jest trudna początkowo w sposób po prostu nie fair i o to się rozchodzi. To nie jest Demons Souls, gdzie wiesz dlaczego zginąłeś. Tutaj się ginie i pyta why Leo?

Podlega dyskusji. Wszystko podlega dyskusji. To, że gra jest trudniejsza niż większość tytułów nie jest jej minusem. Moim zdaniem to bardzo dobrze, bo trzeba się troszkę bardziej postarać, pomyśleć, a nie przechodzić przez grę jak przez masło. Zresztą, zawsze masz poziom easy gdzie z tego co widziałem, gra się znacznie prościej. Jak pisałem wcześniej, to tylko gra.

No ale zawsze zostają zawiłości interfejsu jeśli się nie ma/nie używa instrukcji.

Zresztą, oceny gry świadczą same o sobie :).

Ale marudzę, nie ? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Alucard

Pierwsza potyczka zajęła ci kilka prób mimo przeczytania instrukcji. I to ja przesadzam? Dajże waćpan spokój :)

Wiem, że bronisz tej gry jak Rejtan ale czasami trzeba być trochę bardziej obiektywnym. Nie powinno tak być. Z pewnością nie na samym początku. To po prostu zniechęca do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ Alucard

Pierwsza potyczka zajęła ci kilka prób mimo przeczytania instrukcji. I to ja przesadzam? Dajże waćpan spokój :)

W demon's soulsie do ktorego porownales wieska jest jeszcze gorzej :P...

Ale wracajac do twojego obecnego posta, to tak, tyle ze za 3 razem uzylem Quena i poszlo jak z platka walczac z grupa, po prostu zbyt wielu ludzi nie uzywa tego znaku na poczatku, a on strasznie pomaga. ;)

A gry bronic bede bo jest zajebista :laugh:, nawet krzeslo na wszelki wypadek mam w pogotowiu :sleep:.

Zresztą, zawsze masz poziom easy gdzie z tego co widziałem, gra się znacznie prościej.

Prosciej to malo powiedziane, mozna isc i niszczyc wszystko na drodze niczym godzilla :laugh: - gdybym mial znalezc minus w kwestii poziomu trudnosci gry, to byloby to jego "niezbalansowanie", bo jest ogromna przepasc miedzy easy -> normal a mala roznica miedzy normal -> hard.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial znalezc minus w kwestii poziomu trudnosci gry, to byloby to jego "niezbalansowanie", bo jest ogromna przepasc miedzy easy -> normal a mala roznica miedzy normal -> hard.

Nie wiem jak jest na hardzie, gram na normalu i póki co jestem przy końcu 2 aktu :). Słyszałem, że 2 akt można rozegrać na 2 zupełnie rózne sposoby, więc za 2 razem będę grę przechodził na hardzie :).

Dla mnie jest minusem jeszcze ogólny brak oryginalności. No ale crpg to crpg :). Rozumiem, że pewne schematy muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój post przeklejony z innego forum ciekaw jestem waszej opinii:

Tak CDP się zaklina, że ogłosi coś wielkiego na E3... ze słowami "coś wielkiego" nie kojarzy mi się W2 na konsole bo to raczej pewne, ALE! Co byście powiedzieli gdyby Tomasz Gop ogłosił WIEDŹMINA na KONSOLE (NIE The Witcher 2: Assassins of Kings!)Co rozumiem przez wiedźmina na konsole?

Pamiętacie co zrobiło EA z MassEffect 2 na PS3 ? Dodali komiks z decyzjami by stworzyć właściwy save do importu, a jeżeli skasowanie "Białego Wilka" (W1 na konsole) nie było permanentne? Do czego zmierzam, cdp chce wprowadzić markę Witcher na konsole i zrobi to w następujący sposób, wyda białego wilka na silniku W2 skompilowanego z assasin of kings... Było by to w stylu CDP z tak zwanym "pierdolnięciem" największa gra na konsole jak do tej pory...

Oczywiście są to tylko moje domysły, ale czy nie pociekła wam ślinka na taki kąsek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój post przeklejony z innego forum ciekaw jestem waszej opinii:

Tak CDP się zaklina, że ogłosi coś wielkiego na E3... ze słowami "coś wielkiego" nie kojarzy mi się W2 na konsole bo to raczej pewne, ALE! Co byście powiedzieli gdyby Tomasz Gop ogłosił WIEDŹMINA na KONSOLE (NIE The Witcher 2: Assassins of Kings!)Co rozumiem przez wiedźmina na konsole?

Pamiętacie co zrobiło EA z MassEffect 2 na PS3 ? Dodali komiks z decyzjami by stworzyć właściwy save do importu, a jeżeli skasowanie "Białego Wilka" (W1 na konsole) nie było permanentne? Do czego zmierzam, cdp chce wprowadzić markę Witcher na konsole i zrobi to w następujący sposób, wyda białego wilka na silniku W2 skompilowanego z assasin of kings... Było by to w stylu CDP z tak zwanym "pierdolnięciem" największa gra na konsole jak do tej pory...

Oczywiście są to tylko moje domysły, ale czy nie pociekła wam ślinka na taki kąsek ?

byloby na prawde zajebiscie :) ale slyszalem jakies plotki, ze to co ma zostac pokazane dotyczy Xboxa (nie bylo wzmianki o PS3).... jezeli to sie okaze prawda to i tak nie bedziemy mieli sie z czego cieszyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój post przeklejony z innego forum ciekaw jestem waszej opinii:

Tak CDP się zaklina, że ogłosi coś wielkiego na E3... ze słowami "coś wielkiego" nie kojarzy mi się W2 na konsole bo to raczej pewne, ALE! Co byście powiedzieli gdyby Tomasz Gop ogłosił WIEDŹMINA na KONSOLE (NIE The Witcher 2: Assassins of Kings!)Co rozumiem przez wiedźmina na konsole?

Pamiętacie co zrobiło EA z MassEffect 2 na PS3 ? Dodali komiks z decyzjami by stworzyć właściwy save do importu, a jeżeli skasowanie "Białego Wilka" (W1 na konsole) nie było permanentne? Do czego zmierzam, cdp chce wprowadzić markę Witcher na konsole i zrobi to w następujący sposób, wyda białego wilka na silniku W2 skompilowanego z assasin of kings... Było by to w stylu CDP z tak zwanym "pierdolnięciem" największa gra na konsole jak do tej pory...

Oczywiście są to tylko moje domysły, ale czy nie pociekła wam ślinka na taki kąsek ?

No fajnie by było, ale wątpie aby CDP dostosował pierwszego Wiedźmina pod nowy silnik. To by zajęło mnóstwo roboty i czasu zapewne i nie wiem czy opłacało by się to CDP.

Ja bym chciał aby Wiedźmin na konsole był czymś więcej niż dwójka dostosowana do ps3 czy x360 :P. No ale chcieć sobie mogę, ciekawe co to będzie, może jakiś nowy, odrębny projekt ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego można chcieć? wersji na move?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego można chcieć? wersji na move?

Np. nowych questów, przedmiotów, nieco zmieniony początek, zakończenie itd itp. Możliwości jest wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to Rpg więc w sumie racja, ale nie widzę racji tekiego rozumowania, że powinno być ,,więcej'' :confused:

moim zdaniem to, że by był byłoby wynagrodzeniem czekania :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jest to Rpg więc w sumie racja, ale nie widzę racji tekiego rozumowania, że powinno być ,,więcej'' :confused:

moim zdaniem to, że by był byłoby wynagrodzeniem czekania :thumbsup:

Trochę źle się wcześniej wyraziłem.

Nie tyle więcej co inaczej :). No chociaż troszkę inaczej, dla tych co grali na PC i chcieliby zagrać także na konsoli.

Edytowane przez Rainhaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój post przeklejony z innego forum ciekaw jestem waszej opinii:

Tak CDP się zaklina, że ogłosi coś wielkiego na E3... ze słowami "coś wielkiego" nie kojarzy mi się W2 na konsole bo to raczej pewne, ALE! Co byście powiedzieli gdyby Tomasz Gop ogłosił WIEDŹMINA na KONSOLE (NIE The Witcher 2: Assassins of Kings!)Co rozumiem przez wiedźmina na konsole?

Pamiętacie co zrobiło EA z MassEffect 2 na PS3 ? Dodali komiks z decyzjami by stworzyć właściwy save do importu, a jeżeli skasowanie "Białego Wilka" (W1 na konsole) nie było permanentne? Do czego zmierzam, cdp chce wprowadzić markę Witcher na konsole i zrobi to w następujący sposób, wyda białego wilka na silniku W2 skompilowanego z assasin of kings... Było by to w stylu CDP z tak zwanym "pierdolnięciem" największa gra na konsole jak do tej pory...

Oczywiście są to tylko moje domysły, ale czy nie pociekła wam ślinka na taki kąsek ?

Tylko zastanów się jaka byłaby cena tejże gierki? Bo jednak połączyć to w jedno, przerzucić jeszcze wersję PC na konsolę pierwsza i drugą najnowszą. Koszta będą sporę na pewno. Nie mówię że CDP nie może se na takie coś pozwolić ale czy to się sprzeda i uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiliby coś takiego, ale za rok by to wyszło pewnie w jakimś boxie za cenę koło 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×