Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może zadam głupie pytanie ale głośno wam chodzi konsola ? Jak jestem cicho to słychać jak buczy posiadam Slima. Gdy miałem FAT cichuteńko chodziło mi .

Gdy go włączę rano to cichutko chodzi przez 10 min.

Może jestem przewrażliwiony.

xXMateuszXxPL.png

Mi podobnie 10-15 i chodzi dość głośno, w porównaniu do tego jak chodziła 2 miechy temu. Jest mniejsza, słabsza wentylacja może dlatego. Po za tym wiosna/lato/jesień - gram zazwyczaj przy otwartym oknie, jeżdżą samochody itd. mniej słychać, za to w zimą w zamkniętym pomieszczeniu i jest to bardziej słyszalne. Taka moja teoria.

Ale zauważyłem coś dziwnego, po zrobieniu fan testa konsola przez pierwszy miesiąc chodzi dość głośno, z czasem ucicha. Miałem już tak dwa razy - albo mi się wydaję, albo coś w tym jest.

Ale teorie powymyślałem whistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przejrzałem cały temat i nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Moja konsola (slim, 120gb) chodzi pięknie w grach, cichuteńko, żadnych zastrzeżeń.

Natomiast po wyłączeniu gry i przejściu do XMB wentylator zaczyna pracować głośniej. Nie wiem, na którym poziomie, nie wiem, jak je rozróżnić. Chyba jest to skok o jeden bieg. Nie wiem czy jest to sytuacja normalna, być może konsola chce po prostu szybciej wydmuchać gorące powietrze. Wydaje mi się to jednak dość... nienaturalne, że w menu wentylator bardziej hałasuje niż podczas gry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Jak dla mnie to nic się nie dzieje, ponieważ konsola pewnie chce jak najszybciej wydmuchać gorące powietrze.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż kupiłem używane ps3 (fat) na allegro. Wszystko jest dobrze, pięknie tylko jest taki problem gry odpalę konsolę jest ok po 5 minutach wiatrak chodzi bardzo głośno jak komputer i troszkę głośniej, tak jak by miał jakieś 2 biegi. To jest jakieś lepsze chłodzenie? konsola się wgl nie grzeje, można to wyłączyć? zmniejszyć lub coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż kupiłem używane ps3 (fat) na allegro. Wszystko jest dobrze, pięknie tylko jest taki problem gry odpalę konsolę jest ok po 5 minutach wiatrak chodzi bardzo głośno jak komputer i troszkę głośniej, tak jak by miał jakieś 2 biegi. To jest jakieś lepsze chłodzenie? konsola się wgl nie grzeje, można to wyłączyć? zmniejszyć lub coś?

Z jakim dyskiem kupiłeś?

Większa temperatura rdzenia dla tego na 2 bieg wchodzi, może masz coś z połączeniami RSX lub CELL.

Nie da się tego wyłączyć ot tak...to nie PC gdzie w Biosie Sobie zmieniasz prędkość obrotową wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż kupiłem używane ps3 (fat) na allegro. Wszystko jest dobrze, pięknie tylko jest taki problem gry odpalę konsolę jest ok po 5 minutach wiatrak chodzi bardzo głośno jak komputer i troszkę głośniej, tak jak by miał jakieś 2 biegi. To jest jakieś lepsze chłodzenie? konsola się wgl nie grzeje, można to wyłączyć? zmniejszyć lub coś?

Witam,

U kurzu tam nie za dużo? ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż kupiłem używane ps3 (fat) na allegro. Wszystko jest dobrze, pięknie tylko jest taki problem gry odpalę konsolę jest ok po 5 minutach wiatrak chodzi bardzo głośno jak komputer i troszkę głośniej, tak jak by miał jakieś 2 biegi. To jest jakieś lepsze chłodzenie? konsola się wgl nie grzeje, można to wyłączyć? zmniejszyć lub coś?

Tak to jest z konsolami (szczególnie fat). Praktycznie każdy to ma (ja również). Jeśli chcesz to zminimalizować lub pozbyć się tego, to rozkręć konsolę, wyczyść z kurzu i wymień pastę. Jednak konieczności nie ma.

Edytowane przez kuba105000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem. Po złożeniu reklamacji przez sklep gdzie zakupiłem PS3 z powodu nie sprawnego czytnika płyt - wymienili na nową. A ta po 2-3 dniach użytkowania to po 10-15 minutach chodzenia tak zaczyna głośno chodzić jakby wentylator nie nadążał...

Wie ktos o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś sprzęt naprawiany "fabrycznie" - reklamuj go bo padnie ci do kilku miesięcy na YLOD-a (po takiej własnie naprawie najprawdopodobniej jest ten egzemplarz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam sie dlaczego moja konsola miga na przemian zielona i czerwona lampka przy najwyzszych obrotach? - czy to jest oznaka przegrzewanie sie konsoli?

Konsola byla naprawiane w "serwis konsol" NextGen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A jest opcja żeby sprawdzić to czy to właśnie po takiej naprawie jest ? ? ? Bo jeśli dali mi nową konsolę na wymianie to mnie chyba cos rozniesie... ;/

- poprzednia wada to nie był YLOD

Edytowane przez mta1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam sie dlaczego moja konsola miga na przemian zielona i czerwona lampka przy najwyzszych obrotach? - czy to jest oznaka przegrzewanie sie konsoli?

Konsola byla naprawiane w "serwis konsol" NextGen.

Niestety tak, objaw YLOD'a sądząc po wpisach innych użytkowników.

Oznaka przegrzewania. Natychmiast do serwisu.

Pozdrawiam

Hmmm... A jest opcja żeby sprawdzić to czy to właśnie po takiej naprawie jest ? ? ? Bo jeśli dali mi nową konsolę na wymianie to mnie chyba cos rozniesie... ;/

- poprzednia wada to nie był YLOD

Jedynie, aby serwis niezależny rozkręcił konsolę i sprawdził ślady po jakiś naprawach na płycie głównej. Są plomby?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen-PL - to nie jest objaw YLOD tylko objaw przegrzewania się konsoli - przyczyn może być wiele - od prozaicznego "złego" miejsca stania konsoli (słaba wentylacja), uszkodzenia heatpip-e aż po usterkę czujnika temperatury procesora.

YLOD to definitywne wyłączenie się konsoli z mignięciem obu diód (czerwonej i zielonej=kolor żółty) i miganiem diody czerwonej.

A jak ktoś ma pytania odnośnie problemów z konsolą to zawsze może do mnie dzwonić - zwłaszcza jak była u nas na serwisie - jest dostępna zawsze pełna dokumentacja zdjęciowa i techniczna po takim pobycie więc łatwo ustalić ewentualne przyczyny dziwnych zachowań sprzętu (podając nr seryjny sprzętu)

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen-PL - to nie jest objaw YLOD tylko objaw przegrzewania się konsoli - przyczyn może być wiele - od prozaicznego "złego" miejsca stania konsoli (słaba wentylacja), uszkodzenia heatpip-e aż po usterkę czujnika temperatury procesora.

YLOD to definitywne wyłączenie się konsoli z mignięciem obu diód (czerwonej i zielonej=kolor żółty) i miganiem diody czerwonej.

A jak ktoś ma pytania odnośnie problemów z konsolą to zawsze może do mnie dzwonić - zwłaszcza jak była u nas na serwisie - jest dostępna zawsze pełna dokumentacja zdjęciowa i techniczna po takim pobycie więc łatwo ustalić ewentualne przyczyny dziwnych zachowań sprzętu (podając nr seryjny sprzętu)

Fakt, ale uważam że ignorowanie tego może zakończyć się YLOD'em.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli numer seryjny masz ten sam to konsola została w serwisie rozłożona i złożona na "polskiej" paście termoprzewodzacej i zapewne mało fachowo (bardzo częste przypadki niestety, pospiech jest przy takiej robocie niewskazany). Jeśli natomiast została ci wymieniona konsola na nową (czasem tylko płyta główna + napęd) to możesz ją mieć po akcji serwisowej - częsty przypadek mają ostatnio klienci w slimach, które wróciły po naprawach z sony - konsole wyją jak potępieńcy :) - spartolona naprawa.

Reklamuj konsolę - nie ma się co zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem z swoją konsolą posiadam ps3 40 GB gdy chodzę po menu wentylaloty głośno chodzą gdy konsola stoi to dopiero po chwili głośno chodzi ale gdy leży konsola odrazu po włączeniu co może być przyczyną czy to możliwe że wiatraki siadają lub kurz się do nich dostał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Kupiłem sobie ps3 320 gb i mam pytanie czy to co się dzieje z moją konsolą jest normalne ?

Gdy ją włączam przez 5 min chodzi cichutko następnie włącza drugi bieg , gdy odpalę grę to np . ac brotherhood wrzuca 3 bieg , po 1 h grania gy wylacze gre czy będe np słuchał muzyki czy nic nie robil to konsola wciąż pracuje na wysokich obrotach , chodzi ona stabilnie zero zacinek , stoi w przewiewnym miejscu. A co najgorsze od spodu po godzinie gry jest wręcz goraaaca . To norma ? ( pytam bo to moja pierwsza konsolka :0 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Kupiłem sobie ps3 320 gb i mam pytanie czy to co się dzieje z moją konsolą jest normalne ?

Gdy ją włączam przez 5 min chodzi cichutko następnie włącza drugi bieg , gdy odpalę grę to np . ac brotherhood wrzuca 3 bieg , po 1 h grania gy wylacze gre czy będe np słuchał muzyki czy nic nie robil to konsola wciąż pracuje na wysokich obrotach , chodzi ona stabilnie zero zacinek , stoi w przewiewnym miejscu. A co najgorsze od spodu po godzinie gry jest wręcz goraaaca . To norma ? ( pytam bo to moja pierwsza konsolka :0 )

Witam,

Zależy ile słuchasz muzyki, PS3 zniży bieg kiedy temperatura się zmniejszy i wydmucha gorące powietrze.

Tak od spodu normalka, też tak mam. Możesz zakupić podstawkę chłodzącą.

Poczytaj: http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-uchron-swoja-konsole-przed-ylod/49371

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok xD , a co do głośności pracy wentylatoa znalazłem pewną zasadę , jeden kolega ma ps3 120 gb silm i chodzi mu cihutko drugi kolega slim 250 gb i tez chodzi mu cihutko ja byłem w sony center i miałem w domu 3 slimki 320 gb i każda chodziła bd głośno czyli zasada wg . mnie taka że 320 chodzą głośniej ogólnie albo bynajmniej na takie 3 modele trafiłem , a co do tego że po grze nie spadają z obrotów to może po to że gdzieś się doczytałem ze w menu ciągnie 85 W a podczas gry 100 W czyli to prawie żadna różnica i jak ps3 się nagrzeje to temperatury jakie generuje podczas poruszania się po menu i podczas grania łapią się w mojej slimce pod ten sam bieg wentylatora i dlatego biegi nie spadają po potrzebny jest wciąż ten sam ;p , bynajmniej tak mi się zdaje ;p co wy o tym sądzicie XD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio ps3 fat i mam problem jak większość jest dosyć głośna ale da się jakoś z tym żyć, jednak nie rozumiem faktu dlaczego po odpaleniu konsoli i przebywaniu w menu konsola zwiększa ciągle obroty, co ten procek ma takiego do roboty w tym menu, że się grzeje !? Wytłumaczy mi to ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio czytam nie tobie jednemu wyje

Problemem chyba jest nowe firmware ale w 100% nie można tego potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend postanowiłem wyczyścić konsole od środka i wymienić jej pastę. Konsola stała nie ruszana od ponad 1,5 roku, plus była wcześniej parę miesiecy u poprzedniego właściciela. Myślałem że w środku znajdę mega syf, a tu się okazało że:

1. Rzut ogólny:

th_IMG_20110618_160242.jpg

2. Zbliżenie płyty (nie czyściłem jej, taka była po otwarciu):

th_IMG_20110618_162638.jpg

Jedynie pasta na procesorach wyglądała na starą i źle rozprowadzoną, co szczególnie widać na cellu:

3. Zbliżenie na procesory:

th_IMG_20110618_162658.jpg

Po wymianie pasty na nową, różnica jest taka, że po uruchomieniu konsoli jest absolutna cisza (tak jakby wiatraki wogóle nei chodziły), i przez kilka minut gry taki stan się utrzymuje. Potem już normalnie włączają się kolejne tryby dmuchawy :) Może jak się pasta wygrzeje to bedzie dłużej ta cisza..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×