Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogą oznaczać takie pyknięcia podczas włączania i wyłączania konsoli. Przypomina to trochę trzask łamanego plastiku. Nie występuje to zawsze a jak już występuje to tylko podczas włączania konsoli i wyłączania. Pyknie ze 2 razy i spokój. Mam się tym martwić czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwis Konsol, saracen.

Fakt, rozumiem was i sam to zauważyłem. Kiedyś było cicho i wszystko fajnie szło, a teraz to ludzie narzekają co nowy FM to coś kasują lub pogarszają, a Sony i tak ma to wszystko w .... bo ile to można się dopraszać o Cross Chat, mało tego dają nam obowiązkowe poprawki niby poprawiające stabilność konsoli, a słychać tylko negatywne opinie co nowszy FM to gorszy. ; / Do tego, czemu słyszę o innych usterkach niż YLOD lub w laserze tylko w Slimce, która mimo to że jest nowsza, bardziej ekonomiczna i mniejsza to tak naprawdę gorsza.

Nie muszę chyba wspominać o atakach na Sony itp., ale uważam że gdyby Sony bardziej się przygotowało i dbało o interes klientów bardziej niż swój (jeżeli czytaliście ostatnie newsy odnośnie wyników śledztwa to wiecie) nie było by tych włamań. Ludzie kupili GRID'a a teraz co? Sony nie chciało przedłużać kontraktu to sobie wyłączyli, nie wiem jak będzie niedługo z resztą gier, ale CoD2 wydany w 2005 r. również na Xbox'a 360 nadal działa.

Gdyby zrobić taką akcję co z Xbox Live w Polsce może Sony wprowadziło by te usługi na które gracze czekają cały czas.

Cieszy mnie jedynie fakt, że Sony dało nam darmowego PSN'a i gry jako rekompensatę, ale teraz sprawy idą w złym kierunku, gdyż nie widzę przejmowania się sprawami graczy przez firmę. Za Xbox Live trzeba płacić, ale za to masz spokój, stabilność, możliwości i funkcje, które gracze PlayStation mogą pozazdrościć. Szkoda mi czytnika Blu-Ray bo szkoda że się zużywa, a można by było skopiować to na dysk i mieć spokój jak w przypadku Xbox'a, ale Sony najwyraźniej chce zarobić na częściach zamiennych.

Wydaje mi się że Microsoft wyciągnął wnioski ze swoich błędów i postarał się o nowy model Xbox'a, aby gracze mieli spokój.

Można dalej wymieniać co myślę na ten temat, ale streściłem się chyba wystarczająco. Przepraszam a ten Offtop, mam nadzieję że Moderator mi wybaczy.

Pozdrawiam

@tomluc

To normalne, niedoróbka Sony i tyle, po jakimś czasie to się zmniejszy lub zniknie, ale to po znacznym czasie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogą oznaczać takie pyknięcia podczas włączania i wyłączania konsoli. Przypomina to trochę trzask łamanego plastiku. Nie występuje to zawsze a jak już występuje to tylko podczas włączania konsoli i wyłączania. Pyknie ze 2 razy i spokój. Mam się tym martwić czy nie ??

Plastik z jakiego wykonana jest obudowa rozgrzewa się razem z konsolą i po prostu rozszerza się, "strzelając". Chłodząc się konsola też może wydawać dźwięki trzasków. Wina plastiku, w mojej slimce jest to samo. Czasem mocniej, czasem rzadziej. Jakby zastosowali plastik o innej charakterystyce temperaturowej to nie byłoby tych strzałów. Dostaliśmy gruby, twardy plastik i w sumie nie ma co narzekać, bo nie strzela w nieskończoność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam konsolę z Allegro, kurier mi ją przywiózł dzisiaj. Nigdy z PS3 nie miałem do czynienia i mam pytanie odnośnie może nie głośności konsoli a jej działania.

Czy wam konsola w menu też tak "pyrka", "trekocze" jak przyłożycie ucho do konsoli to słyszycie jednolity dźwięk (cały czas taki sam szum), czy takie jakby pyrkanie? Jakby procesor wykonywał jakąś czynność... nie wiem, nie znam się.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż muszę wiedzieć jak powinno być i czy coś jest z moją konsolą... PS3 tak chodzi? czy powinienem słyszeć cały czas taki sam szum... "Pyrkanie" oczywiście nie jest jakieś głośne, jak podejdę do konsoli to je słyszę

Wersja konsoli to Slim 160 gb

Edytowane przez Mantf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam konsolę z Allegro, kurier mi ją przywiózł dzisiaj. Nigdy z PS3 nie miałem do czynienia i mam pytanie odnośnie może nie głośności konsoli a jej działania.

Czy wam konsola w menu też tak "pyrka", "trekocze" jak przyłożycie ucho do konsoli to słyszycie jednolity dźwięk (cały czas taki sam szum), czy takie jakby pyrkanie? Jakby procesor wykonywał jakąś czynność... nie wiem, nie znam się.

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż muszę wiedzieć jak powinno być i czy coś jest z moją konsolą... PS3 tak chodzi? czy powinienem słyszeć cały czas taki sam szum... "Pyrkanie" oczywiście nie jest jakieś głośne, jak podejdę do konsoli to je słyszę

Wersja konsoli to Slim 160 gb

Witam,

Te pykanie to najprawdopodobniej odgłos dysku twardego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając plomby gwarancyjne mogę jakoś wyciągnąć z ps3 dysk i włączyć ps3 bez dysku żeby sprawdzić czy ten irytujący dźwięk "prykania", "hryania", "trekoczenia", "pukania", tworzy właśnie dysk?

Ten dźwięk to coś zbliżonego do tego (podgłośnijcie sobie słuchawki/głośniki) : http://www.youtube.com/watch?v=XpHsgYPV1zA

Edytowane przez Mantf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk normalnie wyciagniesz bez ruszania plomb , nawet w instrukcji masz o tym napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko czy włączę PS3 bez dysku i nic się nie zespuje? pojawi się normalnie menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na pewno nic się nie stanie jeżeli go wyjmiesz, a menu powinno się pojawić, jak i to co w pamięci konsoli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dysku pojawia się ekran początkowy i od razu jest info z zapytaniem gdzie masz dysk

Jeżeli dobrze pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli twierdzicie, że to dźwięk dysku, to są jakieś powody do obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapewne wielu z was coraz częściej spogląda na temat j.w. u mnie też czasem występuje ten objaw - z czasem jak na 1 zdjęciu zastosowałem podstawki

Natomiast i to niewiele pomagało w szczelinach widać natomiast zebrany kurz jest to widoczne na fot 4 pod wejściem na CD

Koszt całego przedsięwzięcia 9 zł - dziś akurat byłem w Lidlu i zobaczyłem pierdułki z 3M - a już wcześniej szukałem czegoś podobnego przed przyklejeniem polecam odtłuścić

Polecam innym po tym jak pogracie z godzinkę albo 2 podnieść konsolę i dotknąć blatu tam gdzie stoi. zdziwicie się jakie ciepłe po tym małym zabiegu jestem happy :biggrin::woot:

fot1.jpg

fot2.jpg

fot3.jpg

fot4.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to jest dobre, szkoda ze u mnie robią reorganizację lidla i jest nieczynny. Ale właśnie to jest dobry i estetyczny patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A ja się właśnie chyba wybiorę do Lidla. Czego się nie zrobi dla swojej czarnulki.

EDIT: Właśnie kupiłem i zamocowałem, szkoda tylko że jeszcze trochę wyższe nie jest, ale i tak spełnia swoje zadanie, przynajmniej PS3 nie przenosi ciepła na podłoże tak jak wcześniej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie lub podobne podstawki można kupic w każdym markecie budowlanym - ci co nie mają lidla w okolicy nie muszą się martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem ...grarancja mi sie konczy wiec postanowilem wyczyscic ps3 od srodka . odkrecilem wszystkie srubki . lecz gdy chce zdjac przedni panel obudowy za cholere nie chce zejsc ... tak jakby byl przyklejony... chyba z godzine siedzialem i probowalem to zdjac ale dalej nic. otwieral ktos z was juz moze ps3slim? po za tym jak tu juz ktos wspominal tez gdy przyloze ucho do ps3 slysze dziwne , ciagle terkotanie ale nie mam pojecia z czym jest zwiazane dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z rozkręceniem już samej obudowy to ja marnie widzę tą konsolę po Twoim czyszczeniu bo tam już tylko gorzej będzie ;)...

Przygladnij się dobrze konsoli od spodu - poza śrubkami pod zaslepkami masz jeszcze 3 sztuki czarnych śrubek z gniazdem TORX 8 z trzpieniem - potrzebny jest specjalny śrubokręt lub odpowiednio dobrany cienki płaski (metoda domowa na Adam Słodowy Style ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z rozkręceniem już samej obudowy to ja marnie widzę tą konsolę po Twoim czyszczeniu bo tam już tylko gorzej będzie ;)...

Przygladnij się dobrze konsoli od spodu - poza śrubkami pod zaslepkami masz jeszcze 3 sztuki czarnych śrubek z gniazdem TORX 8 z trzpieniem - potrzebny jest specjalny śrubokręt lub odpowiednio dobrany cienki płaski (metoda domowa na Adam Słodowy Style ;))

:) akurat o to sie nie martw :) nie mam zadnych problemow z takimi rzeczami ale poprostu nie mialem jeszcze powodu rozkrecac swojej konsolki dlatego mam pewne problemy i wolalem zapytac. wiesz wole zachowac pewne srodki ostroznosci ;p i dzieki za pomoc.

:P lepiej nie stosowac metody (Adam Słodowy Style) :D

Edytowane przez eVi92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie odkręcisz tych torxów to raczej się nie dostaniesz do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie odkręcisz tych torxów to raczej się nie dostaniesz do środka.

nom wiem... niestety nie posiadalem odpowiedniego srubokreta wiec zamowilem sobie od razu wiec konsola zajme sie w poniedzialek dopiero ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dziwny problem z konsolą, po ostatnim update do najnowszego softu PS3 Slim 320 zaczęła po chwili grania wydawać dziwny dźwięk ,tak jakby turkot lub gruchanie gołębia , dodam że konsola stoi pionowo jednak przy poziomie jest ten sam dźwięk. Link do przesłuchania <a href="http://w810.wrzuta.pl/audio/7EbKgzb5Q08/ps3">KLIK</a><br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dziwny problem z konsolą, po ostatnim update do najnowszego softu PS3 Slim 320 zaczęła po chwili grania wydawać dziwny dźwięk ,tak jakby turkot lub gruchanie gołębia , dodam że konsola stoi pionowo jednak przy poziomie jest ten sam dźwięk. Link do przesłuchania <a href="http://w810.wrzuta.pl/audio/7EbKgzb5Q08/ps3">KLIK</a><br>

Witam,

Słychać ten dźwięk nawet po wysunięciu płytki. Może to w dysku coś mieli, albo wentylatory się o coś ocierają moim zdaniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słychać ten dźwięk nawet po wysunięciu płytki. Może to w dysku coś mieli, albo wentylatory się o coś ocierają moim zdaniem.

Pozdrawiam

No nie wiem dysk ma inny dźwięk , a jak włączyłem fan test żeby zobaczyć czy to wiatraki , to przy maks obrotach tego dźwięku nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dysk ma inny dźwięk , a jak włączyłem fan test żeby zobaczyć czy to wiatraki , to przy maks obrotach tego dźwięku nie było.

Może dlatego, że ten szum zagłusza, ale chyba nadal będę obstawiał wentylatory.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen-PL: w PS3 są nie "wentylatory" a JEDEN wentylator a problemem na 99% bedzie tutaj padnięte łożysko na wentylatorze - czysty zbieg okoliczności z tym zrobieniem update. Im obroty wyższe tym będzie paradoksalnie cichszy ten dźwięk bo i siły odśrodkowe działające na łożysko większe a co za tym idzie będzie "ciaśniej" pracować na "ośce" :)

Wentylatory oryginalne do PS3 SLIMa są po 120zł więc problemu nie ma.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×