Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Screen-PL: w PS3 są nie "wentylatory" a JEDEN wentylator a problemem na 99% bedzie tutaj padnięte łożysko na wentylatorze - czysty zbieg okoliczności z tym zrobieniem update. Im obroty wyższe tym będzie paradoksalnie cichszy ten dźwięk bo i siły odśrodkowe działające na łożysko większe a co za tym idzie będzie "ciaśniej" pracować na "ośce" :)

Wentylatory oryginalne do PS3 SLIMa są po 120zł więc problemu nie ma.

Mam jeszcze gwarancję PS3 jest z Lutego , więc mam 2 lata , pytanie tylko czy jak oddam nie dostanę jakieś z regeneracji gorszej, jak długo mogę działać na tej? Może poczekać jak padnie całkiem , w końcu jak gram tego dźwięku i tak nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gwarancję PS3 jest z Lutego , więc mam 2 lata , pytanie tylko czy jak oddam nie dostanę jakieś z regeneracji gorszej, jak długo mogę działać na tej? Może poczekać jak padnie całkiem , w końcu jak gram tego dźwięku i tak nie słyszę.

Okej, mój błąd z tymi wentylatorami. Najlepiej oddać to do niezależnego serwisu i opowiedzieć im swoją sytuację, który Ci poprawi to bo Sony i tak powie że nic się nie stało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj do momentu aż będzie to uciążliwe i reklamuj - zaznacz przy reklamacji że nie chcesz mieć odnawianego sprzętu tylko naprawiony ten twój - w końcu to tylko kwestia wymiany wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od zimy zrobił się problem

Podczas włączania ps3 tak dziwnie się zachowuje a tak tryyyyyyyyy później jest wszystko ok

Pytanie czy wentylator się wyrobił ? nasmarować ? kupić nowy ? gdzie ?

W załączniku dźwięk jest on dokładnie taki sam przy każdym uruchomieniu konsoli

Pozdrawiam !

PS3.mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż dźwiek podczas normalnego działania konsoli nie będzie denerwujacy to spokojnie używaj konsoli - wentylator wymienia się jak jest to konieczne - jak byś potrzebował to dawaj na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego to jest wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niedawno kupiłem sobie Ps3 slim 320gb i zauważyłem, że konsolka jakoś dziwnie buczy/głośno pracuje.Nie chodzi tak jak xbox 360 slim, ale jak ps3 fat, albo głośniej. Znalazłem w necie, że slimy 320gb mają coś zmienione w bebechach i zużywają o 15% mniej prądu i mniej się grzeją ale za to głośniej chodzą.

Mam więc takie pytanie: Czy slimy 320gb tak pracują, czy mam jakiś wadliwy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki (czy wadliwy to już inna kwestia) egzemplarz - mogłeś też trafić na konsolę odnawianą fabrycznie - po naprawie YLOD-a - one tak własnie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakiś powód do zmartwień? Może powinienem ją odnieść, bo konsolka jest na gwarancji?(Ps3 była kupiona w sklepie nie dla idiotów! :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejny problem z moją konsolą ps3 fat 40 gb. Po powrocie z naprawy po Ylod zaczęła bardzo głośno chodzić. Problem pojawia się głównie podczas grania w gta 4. Grałem także w Dragon Age 2 i Far Cry 2 i tego problemu nie zauważyłem. I mam teraz pytanie do was. Czy jest to przez ylod ? Wysoką temperaturę w pokoju ( temp. wynosi 28 C przy konsoli) ? Coś innego ? Położyłem konsolę w miejscu, gdzie jest mnóstwo powietrza. Chłodziłem konsolę nawet wiatraczkiem i nic. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to wina temperatury. Też mam 40GB i przy 27 chodzi jak odkurzacz, ale też zależy jaka gra. Przy 22-23 wszystko cichutko, prawie niesłyszalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od świąt B.N. nowym użytkownikiem PS3 320 slim. Gry na move chodzą cichuteńko, ale wczoraj kupiłem używkę FF XIII (jestem fanem wszystkich części). Płyta dwuwarstwowa. Od momentu włożenia dysku konsola zaczęła bardzo hałasować. Gra chodziła płynnie , ale dźwięk jakby włączonej suszarki był dość dokuczliwy. Czy to normalne w przypadku takich płyt? Na wszelki wypadek grę wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ja mam konsolke kupiona na allegro to ps3 320 gb slim i gry na move czy plyty dwuwarstwowe chodza mi cichutko bez halasow.

Wiec niewiem. Ja nie nazekam. :P

Dodam ze w pokoju wysoka temp. i konsolka tez cicho chodzi.

Edytowane przez kazi55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda więc na to, że kupiony przeze mnie nośnik jest mówiąc grzecznie do du....wadliwy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie tak. tylko co to lekko czasem hdd slychac ale to normalka przy instalacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej ps3 slim, którą kupiłem jako używaną, wymieniłem 2 łożyska w wentylatorze i od razu zrobiło się ciszej.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napędem. Otóż przy graniu w RDR chodzi on głośno i jakby nie mogl przestac doczytywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka słów na temat głośnej pracy konsoli. może już to ktoś wcześniej poruszał i się powtarzam ale...

dwa lata temu kupiłem konsolę ( nowa) , po postawieniu jej na szafce zauważyłem że konsolka po jakimś czasie wpada w dziwne wibracje , chodzi głośniej , cały element szafki jakby wibrował. pomyślałem że taki urok tego sprzętu i te hałasy całkowicie olałem . niedawno żonka stwierdziła że robimy mały remoncik i kupujemy nowe meble. konsola na nowych meblach jest cicha jak nigdy. okazało się że na starej szafce z ikei z jekiejś okleiny czy wiórów ps3 wpada w jakieś wibracje które szczerze mówiąc nie pozwalały mi grać w nocy . teraz na meblu z litego drewna nie ma żadnych odgłosów . cisza jak makiem zasiał. dlatego polecam , zanim wpadniecie w panikę że wam konsola pada , spróbujcie postawić ją na podłodze czy taborecie i sprawdżcie czy te hałasy to czasem nie wina podłoża na którym stoi plejak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napędem. Otóż przy graniu w RDR chodzi on głośno i jakby nie mogl przestac doczytywac.

Na forum możesz przeczytać (w temacie o rdr), że to stała akcja. Po prostu z tą grą jest coś chyba nie tak. I wszystkim RDR chodzi głośno. Więc możesz być spokojny to nie wina PS3 tylko płyty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moje ps3 slim chodzi straszliwie glosno, kupilem we wrzesniu, slim 320gb, laser niesamowice strzela, jak stare ps2, praktycznie nie slychac wentylatora, tylko jak laser " grzebie po płycie", w MW2 jest to tragedia, chodzi glosniej niz telewizor. co robic, reklamacja? czy to normalne? macie moze jakies filmiki obrazujace glosnosc odczytu plyt przez ps3 slim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik/dzwiek - bez tego mozna sobie zgadywac. Na yt masz pelno filmow nt. dzwiekow jakie wydaje naped w PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem przy konsoli w stanie standby, coś tam w środku ciągle brzęczy. Mam ps3 fat 80 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączoną opcję uruchamiania konsoli po sieci - wyłącz ją to konsola bedzie cichutka jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×