Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem kiedyś tylko przy wyłączaniu konsoli z sieci taki pisk, a teraz tak się nasilił, że jak jest w standby to mi piszczy ten zasilacz, może nie jest to bardzo głośne, słyszalne tylko jak się przysłucham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie jest taki problem, że po wyłączeniu konsoli nadal coś w środku śmiga, jakby jakiś wentylator w dodatku cały czas świeci się zielona lampka zaraz obok lampki oznaczającej pracę dysku twardego. Kiedyś czytałem co to za problem i jak go rozwiązać ale niestety to było dawno i już zapomniałem...

EDIT: Już wiem. Zapomniałem, że parę dni temu o tym pisałem i jest już odpowiedź.

Edytowane przez Rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moja konsola najpierw chodziła normalnie , pózniej coraz głośniej , w końcu zaczęła sie wyłączac migały dwie diody na przemian sygnalizujac przegrzanie, nic nie dawało wietrzenie pokoju ,czy inne zabiegi obniżające temp.(użytkowana była normalnie , czasem kilka godzin dziennie , nieraz przez całą noc )

w końcu nie chciała wogóle odpalić, okazało sie ze to nie wina wentylacji tylko jakieś luty BGA czy cos w tym stylu kyóre siadają podobno w ps3 po upływie jakiegos czasu (moja miała ok 5 lat) , teraz mam wielki dylemat czy kupic nową ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spróbować od reflow procesorów i pełnego przeglądu konsoli (czyszczenie wymienników ciepła i nowa pasta) - bardzo często pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Mam ps3 fat w wersji 40 gb ( kupowałem tuż po premierze w Polsce ).

I mam pytanie odnośnie zachowania mojego ps3.

W XMB,samo ps3 buczy niesłyszalnie,musi być super cicho i trzeba troche podejść do ps3,w grach buczy słyszalnie,lecz nie przeszkadza to zbytnio,gdyż nie jest to bardzo głośne,ale jednak słychać.Czasem przy dłuższych sesjach growych,zaczyna pracować troche głośniej na jakiś czas,a potem znów wraca do "normalnego stanu buczenia" :P

Czy jest to normalne?

Wiem,że trochę dziwne pytanie,ale ps3 mam już b.długo i nie wiem czy coś się z nią dzieje,czy jest to normalny stan rzeczy w grach.

Ps3 nigdy nie było otwierane,jedynie systematycznie czyszczę wiatraczki sprężonym powietrzem czy lekko odkurzaczem,oraz przecieram szmatką.

Edytowane przez b3nio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ps3 fat w wersji 40 gb ( kupowałem tuż po premierze w Polsce ).

I mam pytanie odnośnie zachowania mojego ps3.

W XMB,samo ps3 buczy niesłyszalnie,musi być super cicho i trzeba troche podejść do ps3,w grach buczy słyszalnie,lecz nie przeszkadza to zbytnio,gdyż nie jest to bardzo głośne,ale jednak słychać.Czasem przy dłuższych sesjach growych,zaczyna pracować troche głośniej na jakiś czas,a potem znów wraca do "normalnego stanu buczenia" :P

Czy jest to normalne?

Wiem,że trochę dziwne pytanie,ale ps3 mam już b.długo i nie wiem czy coś się z nią dzieje,czy jest to normalny stan rzeczy w grach.

Ps3 nigdy nie było otwierane,jedynie systematycznie czyszczę wiatraczki sprężonym powietrzem czy lekko odkurzaczem,oraz przecieram szmatką.

co prawda nie wiem o jakim rodzaju buczenia mówisz ( czy jest to dźwięk wiatraka czy może jakieś wibracje konsoli idące z dysku), ale wygląda na normalną pracę konsoli. normalne że ps3 na początku pracy chodzi cicho , a potem im dłużej grasz i sprzęt mocniej się grzeje ,odpalają się "szybsze biegi" wiatraczka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykłe "buczenie" wiatraczków (imo),więc chyba nie mam się czego obawiać.

Dziś grałem godzinkę w rdr,gdy odrazu grę odpaliłem konsola weszła na " drugi bieg " i tak do końca ;)

Czyli prawdopodbnie nie mam się czego obawaiać.

Co moge jeszcze zrobić żeby poprawić prace swojej konsoli bez otwierania jej bebechów ;D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona chwile po premierze (fat 60GB) zaliczyla YLOD (tuz przed koncem gwarancji)wymienili mi konsole na nowa i ta konsola od samego poczatku glosniej chodzi od poprzedniej. Bardzo szybko wchodzi na wyzsze obroty juz w XMB a jak wlacze jakas gre to wyje jak odkurzacz(mysle ,ze to ostatni bieg).Co ciekawe konsola praktycznie nie wydziela zadnego ciepla tylko wiatraki tak bardzo glosno chodza.Ktos cos poradzi?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Edytowane przez busaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

busaba hmm... może walnięty czujnik temp. W wiekszosci przypadków jest to prolog do yloda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś niezbyt udanie naprawianą płytę główną - do wymiany któryś z procesorów - przegrzany lub najłagodniejszy przypadek to niepoprawne wlutowanie/naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SerwisKonsol

Orientacyjny koszt naprawy?Konsola niby byla nowa inne numery S/N itd. Wiec moze trafilem na walniety model..

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Edytowane przez busaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to model z wsteczną kompatybilnością to napewno jak najbardziej sie oplaca. Wogóle jestem za naprawianiem sprzetów zamiast wywalaniem ich na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoją 4 letnią 40 gb Ps3. Jakieś 4 miesiące temu naprawiłem w serwisie YLODa. Wszystko było okej. Niestety nigdy praktycznie nie miałem szans grania na TV HD. Chyba, że podłączyłem ps3 do TV w sypialni. Od jakiegoś niecałego miesiąca gram w swoim pokoju właśnie na TV HD. Grając w gry takie jak Killzone 3, GTA IV ps 3 po 20 minutach z cichego zmienia się w bardzo głośną konsolę. Jest to głoś taki jak przy FanTeście. Tak sobie chodzi przez 10 minut i przestaje na 30-1h i znowu. Gram bardzo długo w Fallout: New Vegas i przy tej grze konsola chodzi bardzo, bardzo cicho. W czym jest problem ? Może jakieś ustawienia w konsoli zmienić ? Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem PS3 Slim 320, nie wiem czy to normalne ale konsola dość głośno doczytuje płyty. Rozumiem, że napęd musi pracować, ale klekotanie wydaje mi się niepokojące. jakieś 3 lata temu miałem Fat 80gb, ale nie pamiętam już czy było to tam równie głośne.

Wrzuciłem filmik nagrany przy konsoli, gdzie słychać te dźwięki, jeśli ktoś ma chwilę by go pobrać i porównać ze swoją byłbym wdzięczny.

http://www.speedysha...Wr/DSC-0001.MOV

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie normalne. Jak się przesiadłem z fata na slima to nie mogłem znieść tego dźwięku. Jakby miało się coś zepsuć.

Po jakimś czasie przestałem już zwracać na to uwagę. Z twoją konsolą na 99,99% wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moja od początku (2 lata) chodzi głośno przy odczytywaniu płyt.

Przy pierwszym Uncharted miałem wrażenie, że w konsoli siedzi mały traktor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam okazję zakupic konsolkę wraz z padem za sumkę lekko ponad 300 zł. Jest to wersja Fat.

Cena smieszna ale tak naprawde szukam haka. Gosc sprzedaje ps3 z głosno chodzacym wiatrakiem i teraz moje pytania.

Przyznam ze lubie pomajsterkowac czasami przy sprzecie wiec całkowita bezawaryjnosc nie jest tu obowiazkiem. Czy warto sie w to pakowac?

jesli ma to sie opierac na grze przy otwartych bebechach czy wymianie chłodzenia- biorę!

Lecz jezeli mam pograc i za tydzien połozyc ją koło śmietnika to 3 stówki juz robią wrazenie.

Za odpowiedzi nie podparte zadnym doswiadczeniem juz teraz z góry dziekuje ;)

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ nie pakuj się- nie ma pewności ile to ps3 jeszcze podziała i nikt Ci nie powie tego bo nie wiadomo jak to wygląda. Ja bym tego nigdy nie kupił- lepie pozbieraj jeszcze i kup sobie nowy model, za ok 700 już da radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze prosiłbym Was o wyrozumiałość, jestem zielony na forum, więc jeśli coś robię nie tak to poproszę o zwrócenie uwagi biggrin.gifSzukałem sporo i na youtubie, różnych forach i na googlach, jednak nie znalazłem rozwiązania problemu. Otóż mam strasznie głośno chodzące PS3 fat 40gb. Wczoraj rozebrałem moją Pske wyczyściłem ją dogłebnie oraz zmieniłem pastę. Teoretycznie po tych zabiegach konsola powinna być cichsza, niestety tak się nie stało. Po włączeniu konsoli w miarę cicho chodzi, jednak po włączeniu gry od razu "wchodzi na piąty bieg". Boję się, że jest to stan przedzawałowy przed YLODem. Konsola jest na szklanej półce, jednak wokół jest sporo miejsca na to żeby sobie mogła swobodnie oddychać. Robiłem fan testa, choć czytałem, że to nie zdrowe dla ps3. Co mogę jeszcze zrobić? Czy warto kupić jakieś dodatkowe chłodzenie na usb? Czy może wymienić wiatrak konsoli na jakiś inny bardziej wydajny,? Jeśli tak to na jaki? Czy warto nawiercać dziury na obudowie? Jeśli tak to gdzie? Z góry dzięki biggrin.gif
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na poczatek... wybij sobie z głowy jakieś dodatkowe wiatraki na usb(te doczepiane z tyłu), nie ma sensu.. po pierwsze cholernie głośne.. po drugie nie zdadzą egzaminu. Jesli są wiatraki te orginalen i chodza poprawnie w zupełności wystarczy. (U Ciebie coś siadło) A czemu nei zdadza te dodatkowe egzaminu?? Bo nie siedzą w środku (chyba że przewodem o średnicy 5-8cm pociagniesz zimne powietrze z lodówki i podłączysz w te miejsce gdzie konsola ssie ;D) I jeszcze taka sprawa.. (ochronię Ciebie prawdopodobnie przed YLODem) taki przypadek: grasz, grasz, grasz nareszcie mama synek do sklepu po śmietanę do zupy... ty bam kabel z gniazdka, konsola zgasła i poleciał do sklepu... wiesz co w takiej sytuacji sie dzieje?? Konsola błaga żebyś ją włączył... Gdy wyłączysz konsolę wiatraki wyłączają się razem z nią, mimo że jest jeszcze gorąca.. jeszcze wtedy oddaje Ciepło i jak wiatraki stoją i nie wyrzucają powietrza w tym momecie konsola sie mocno nagrzewa, często taka sytuacja prowadzi do żółtej lampki;) Ustrzec można się w łatwy sposób, po prostu po graniu zostawić w menu na 10min konsolę... Ja grałeś 5h to myślę że te 10min Ciebie nie zbawo no nie?? :) Sensowe było by chłodzenie które działa kiedy np wyłączymy konsolę .. ale czegoś takiego nie widziałem;) Co do dziur.. myślę że to niepotrzebne, oszpecisz konsolkę... a i tak powalajacych efektów nie usyskasz.. kanały wentylacyjne były projektowane przez kogoś mądrego (powiedzmy ^^) zmiana ich biegu może prowadzić nie koniecznie do takich efektów jakie planowaliśmy..;p może być tak że zrobisz dziurke, konsola ssie zimne powietrze i część z niego traci przez tą dziurke którą zrobiłeś zanim jeszcze zdąrzy te powietrze ogrzać się w konsoli (odebrać konsoli trochę ciepła) efekt będzie taki że konsola zamiasta więcej powietrza będzie dostawała mniej (znaczy tyle samo ale będzie je traciła) I jeszcze druga sprawa, ja tylu ludziom chodzi konsola i jest dobrze to czemu ma tobie nie chodzić??? Przeciez wszyscy mają takie same;)  Moja rada to taka, dowiedz się który to wiatrak hałasuje, wymień i będzie ok;) prawdopodobnie łożysko poleciało.. na niskich obrotach jest cicho.. na wyzszych dostaje wibracji i dzieje się co dzieję... jak wymieniłeś pastę, przeczyściłeś tak na pro to tylko to zostało

Edytowane przez GosQu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie (pierwszy post na forum)!

Mniej więcej dwa tygodnie temu zamówiłem pierwszą w życiu konsolę. Zdecydowałem się na wersję SS 12GB. Dokupiłem sanki, włożyłem nieużywany HDD 320GB z laptopa.

Wszystko działa jak należy, gierki śmigają aż miło, rzekłbym rewelacja, ale...

Wczoraj kurier przyniósł zamówiony pakiecik gier. Na pierwszy ogień poszedł portal2 (swoją drogą znakomita gierka!). 2 godzinki grania - konsola cichutka i zimna.

Drugi na ruszt trafił FarCry 3. I tu zdziwienie - niecałe pół godziny i wentylator chodzi jak oszalały. Pograłem jeszcze chwile, wróciłem do XMB. Dwie, pięć, dziesięć minut - PSka wciąż zachowuje się jak odrzutowiec, choć wentylator nie wyrzuca gorącego powietrza. Co więcej - porównując na przykład z laptopem, obudowa wcale nie jest gorąca! Konsola stoi na podłodze (panele) pod stolikiem na telewizor (wys. 50cm), przewiew ma chyba całkiem dobry.

Stąd moje pytanie - czy to normalne, że obroty wentylatora skaczą wyłącznie na FarCry podczas gdy inne gry (GT5, GTA4, SPORT na MOVE, FIFA, F1) nie wywołują takich objawów? Czy jest się czym przejmować? (może jestem troche przewrażliwiony, ale przypominam - pierwsza konsola :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko normalne.

 

Jedyna rada to nie grać podczas upałów

A jakieś podstawki chłodzące na USB pomogą cokolwiek podczas upałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 35 stopniach C to tylko wiadro wody jest w stanie pomóc. te wszystkie "ochładzacze" to kasa w błoto przy tych temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×