Skocz do zawartości
cwir

Mistrzostwa Świata 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Mori dobrze tutaj prawi , najpierw trzeba zrozumieć czym był totalitaryzm oraz jego występowanie w krajach tamtejszej Europy. Sam ustrój , a raczej był to nazwał reżimem charakteryzował się znaczącym wpływem jakim był przywódca tutaj kanclerz Niemiec. Owszem należy wspomnieć , że w swym rządzie miał ludzi którzy prowadzili również szerokie działania na tle politycznym.Zagorzałych zwolenników w rządzie była cała masa , wystarczy spojrzeć na ilość rezydencji wybudowanych w Bawarii. Zwłaszcza postac Benito Mussolini ma tutaj znaczenie , gdyż to ona inspirowała Hitlera przez co potrafił wpoić w naród niemiecki swe ideały oraz wartości wywodzące się z swej ideologii zawartej w Mein Kampf . Nie wszyscy to popierali , lecz uczucie życia w strachu nie dawała innego wyboru.

Nie mam zamiaru się tutaj rozpisywać , bo nie to odpowiednie miejsce na poruszanie takich tematów. Po części popieram słowa Soula , nic nie usprawiedliwia III Rzeszy Niemieckiej w zbrodniach przeciw ludzkości.

Niemcy Leona Kruczkowskiego(podałem ten tytuł dlatego że powinien być dla większości znany) , słowa zawarte w tym utworze nie usprawieliwiają , lecz dają świadomość że po tej zachodniej granicy też żył człowiek równie ludzki co my sami

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to juz jest chyba jakis ogolnoprzyjety stan rzeczy ze gdzie temat o MŚ 2010 tam zaraz wszystko sprowadza sie do gadek o niemcach, o nienawisci do nich i ich zbrodniach wojennych. Doslownie, 4te forum, 4ty temat, i 4ta dyskusja na ten temat :D.

Wrzuccie na luz panowie, chwilowo odlozcie na bok wszystkie stereotypy odnosnie niemiec i cieszcie sie mistrzostwami, niemcy wyjatkowo pokazuja dobry football i jako fani pilki noznej to powinno wam wystarczyc aby wstrzymac sie z tego typu dyskusjami do konca MŚ.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuccie na luz panowie, chwilowo odlozcie na bok wszystkie stereotypy odnosnie niemiec i cieszcie sie mistrzostwami, niemcy wyjatkowo pokazuja dobry football i jako fani pilki noznej to powinno wam wystarczyc aby wstrzymac sie z tego typu dyskusjami do konca MŚ.

Nie przesadzajmy, Niemcy zawsze byli stosuknowo dobrym krajem (a może już drużyną) jeżeli chodzi o piłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, Niemcy zawsze byli stosuknowo dobrym krajem (a może już drużyną) jeżeli chodzi o piłkę.

Ja do dzis pamietam jak symulowali na zeszlych MŚ, ballack siedzial podczas dogrywki na murawie udajac wielce kontuzjowanego a kamera wyraznie pokazala ze "sam sie podcial", jaki byl tego cel ? Odpoczywal przed karnymi, zreszta wiele takich sytuacji bylo i kibice ich jeszcze im brawo bili a kiedy oni sfaulowali, wielkie buuu i uuuu bylo bo ktos na prawde dostal mocna kose - to byla kpina i zniewaga dla footballu. Ale jak mowilem, obecnie na prawde pokazuja dobry football stad lekka zmiana zdania moja odnosnie ich reprezentacji.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzis pamietam jak symulowali na zeszlych MŚ, ballack siedzial podczas dogrywki na murawie udajac wielce kontuzjowanego a kamera wyraznie pokazala ze "sam sie podcial", jaki byl tego cel ? Odpoczywal przed karnymi, zreszta wiele takich sytuacji bylo i kibice ich jeszcze im brawo bili a kiedy oni sfaulowali, wielkie buuu i uuuu bylo bo ktos na prawde dostal mocna kose - to byla kpina i zniewaga dla footballu. Ale jak mowilem, obecnie na prawde pokazuja dobry football stad lekka zmiana zdania moja odnosnie ich reprezentacji.

Co do Ballack'a to się bardzo cieszę, że jest kontuzjowany i może co najwyżej te mistrzostwa oglądac z trybun. Nienawidzę go strasznie, już chyba tylko bardziej nie lubię C. Ronaldo. Niezmienia to jednak faktu, że Niemcy dobrze kopią piłkę i coś czuje, że wygrają ten turniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ballack'a to się bardzo cieszę, że jest kontuzjowany i może co najwyżej te mistrzostwa oglądac z trybun. Nienawidzę go strasznie, już chyba tylko bardziej nie lubię C. Ronaldo. Niezmienia to jednak faktu, że Niemcy dobrze kopią piłkę i coś czuje, że wygrają ten turniej.

No niestety muszę cie poprzeć , że Niemcy dobrze grają . Ostatni mecz pokazał co potrafią i pokonali bardzo dobry zespół , który ma wyśmienitych piłkarzy , którzy się nie popisali w tym meczu .

Jeszcze napisze , że teraz na Maradonie wieszają psy i chcą go zwolnić , bo przegrali ten mecz . Ludziom już się w dupach przewraca i co , że jeden mecz w w plecy

Nie wykazali się w tym meczu i Niemcy wykorzystali ich słabe punkty .Sąsiedzi nasi popisali się bardzo dobra obroną a także ofensywę . Wiec niestety wszystko świadczy , że Niemcy w tym turnieju są na piedestale :( Niestety .:down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlucardMZ, rozumiem, że Niemcy to jedyna drużyna u której widziałeś takie zachowanie?

A to, że kibice kibicują swojej własnej drużynie to też jakaś dziwna sprawa?

Widziałeś kibiców, którzy by nie buczeli na przeciwnika, czy na jakąkolwiek akcje przeciwko ich drużynie?

Albo symulowanie pod koniec meczu? Chyba należałoby wyliczyć drużyny, które tak nie robią...a są w ogóle takie?

Zresztą przecież to jest część futbolu dzisiaj, nie rozumiem w ogóle skąd nagle takie argumenty...

To, na ile to jest fair to jest już druga sprawa. Ale to niestety jest na porządku dziennym w futbolu.

No chyba, że się piłkę tylko na mistrzostwa ogląda to wtedy można tak myśleć ^^

Nie mam zamiaru Cie tu atakować, i moja wypowiedź nie ma tego na celu, ale po prostu napisałeś tak jakbyś takie zjawisko tylko przy drużynie Niemiec widział.

Tak sprawa wygląda od lat i to dosłownie z każdą drużyną, nie mówiąc już o Włochach, którzy ten cały syf z udawaniem i płakaniem zapoczątkowali.

A ich cała liga to już w ogóle jest porażka. Tam każdy mecz to jest parodia.

Można też wspomnieć ostatni mecz Interu z Barcą...Materazzi w tym klubie to jest już w ogóle człowiek porażka.

Aż dziw, że nie płacze, że go trawa w podeszwy butów nie drapie.

To bieganie do sędziego i składanie rączek też jest trochę żałosne. Ale przynajmniej tego nie zauważyłem u innych drużyn.

Należałoby zwrócić uwagę na zbyt częste granie dzisiaj łokciami, a nie na to, że ktoś sobie leżał i udawał pod koniec meczu, chociaż to też jest denerwujące.

To było, jest i będzie, a te łokcie po prostu powinny być karane kartkami, a nawet teraz nie są gwizdane.

O sędziowaniu to już w ogóle nie ma co mówić. Wg mnie to już dawno powinny być wprowadzone szybkie powtórki i opieranie się na nich, a nie non stop polegać na 3 gościach, którzy nie dostrzegają połowy przewinień, albo dostrzegają je tam, gdzie ich w ogóle nie było.

Piwqu

Po Maradonie jeżdżą dlatego, nie że przegrał jeden mecz, tylko dlatego że wypuszczał sobie chłopaków i grali, bez jakiś większych strategii. Ba...bez żadnych strategii.

Całowaniem i klepaniem po tyłkach, a co ważniejsze jednym czy dwoma talentami meczu się nie wygra już na takim poziomie.

Po prostu za bardzo uwierzył w takiego Messiego czy Teveza. Liczył że oni zapewnią mu puchar.

Miał świetne talenty, gdzie przy spotkaniu ze słabymi drużynami dawali rady. Kreowali sobie sami akcje, a raczej Messi wszystko kreował, a inni strzelali.

Poza tym nie trafili na żaden jakoś wymagający zespół.

Trafili na Niemcy, które są świetnie przygotowane pod każdym względem. I jak się już dupa Maradonie paliła podczas przegrywania to nie wiedział w ogóle co robić.

Jakieś zmiany nic nie wnoszące i w ogóle za późno robione, itd.

Również za to, że taki zawodnik jak Milito non stop grzał ławę. W ogóle to była mowa, że Maradona go tylko powołał, żeby media dały mu spokój.

Z Argentyny mi tylko szkoda właśnie Messiego. Dzięki niemu większość bramek dla Argentyny wpadła, a sam sobie biedaczek nic nie strzelił.

Co z tego, że potrafi ominąć trzech zawodników pod polem karnym przeciwnika jak nie ma do kogo podawać nawet?

Właśnie za to się Maradonie dostało, a nie że przegrał jeden mecz. Gdyby zarządzał drużyną jak prawdziwy trener to nikt by do niego żalu o nic nie miał.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlucardMZ, rozumiem, że Niemcy to jedyna drużyna u której widziałeś takie zachowanie?

A to, że kibice kibicują swojej własnej drużynie to też jakaś dziwna sprawa?

Widziałeś kibiców, którzy by nie buczeli na przeciwnika, czy na jakąkolwiek akcje przeciwko ich drużynie?

Albo symulowanie pod koniec meczu? Chyba należałoby wyliczyć drużyny, które tak nie robią...a są w ogóle takie?

Niemcy to robili najbardziej ostentacyjnie, a buczenie na zawodnika druzyny przeciwnej, za to ze dostal ewidentnie lokciem w szczeke i sie zlozyl na 2 minutki (cios w szczeke moze spowodowac chwilowy paraliz, mozna trafic tak, ze mozg sie zaklekocze :D) po owczesniejszym klaskaniu ballackowi za to ze "o wlasnych silach wstal po tym jak sie sam skontuzjowal" jest smieszne, zalosne, godne pogardy, uwlaczajce idei footballu.

Koniec dyskusji.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballack od czasu jak poszedł do Chelsea to stał się strasznym cwaniakiem.

Jak go lubiłem za czasów Bayernu, tak potem już przestałem. I cieszę się, że nie gra na tym mundialu, kto wie jakby wtedy gra Niemców wyglądała.

A, no i ostatnie Mistrzostwa przecież były w Niemczech, to też się nie ma co dziwić. Biorąc pod uwagę to, że Niemcy zawsze są przekonani, że ich drużyna jest drużyną na puchar.

Ale fakt, koniec dyskusji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pólfinalowym meczu Urugwaj - Holandia nie spodziewalem się, że Urugwaj będzie stawial jakikolwiek opur, a tu proszę :) Panowie bardzo dobrze grają i tak na prawdę przejęli inicjatywę w grze :P Co do jednego to jestem pewien - wartość Forlana po tym mundialu wzrośnie ze 2x :P Drażnią mnię tylko sędziowie - gdyby nie ich blędy mogloby byż już 3:1 dla.. Urugwaju!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pólfinalowym meczu Urugwaj - Holandia nie spodziewalem się, że Urugwaj będzie stawial jakikolwiek opur, a tu proszę :) Panowie bardzo dobrze grają i tak na prawdę przejęli inicjatywę w grze :P Co do jednego to jestem pewien - wartość Forlana po tym mundialu wzrośnie ze 2x :P Drażnią mnię tylko sędziowie - gdyby nie ich blędy mogloby byż już 3:1 dla.. Urugwaju!!

sedziuje ten mecz moim zdaniem najlepszy sadzie tego turnieju ale tyle błędów jeszcze nie popełnił w żadnym meczu :P coś czuje ze miedzy 75 a 90 minuta ktoś strzeli decydującego gola mam nadzieje ze Holandia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i praktycznie mozna juz rzec, Holandia w finale, szczerze ? Nie spodziewalem sie :) (chodzi mi o stan ogolny, a nie o zwatpienie w wygrana z Urugwajem), teraz licze ze Hiszpania cyknie Niemcow i final moze byc ciekawy :)

edit: to co Urugwaj robil przed koncem meczu ... po prostu ... wow! :woot:

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh.. No emocje do samego końca, trochę mi szkoda Urugwaju, piękny mecz mieli ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, te mistrzostwa z pewnoscia zaskakuja wynikami :)

1277033772_by_Matthew_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zastanawia w związku z dzisiejszym meczem.... nie ukrywam że holandii kibicuję na każdej imprezie i teraz nie jest inaczej:) ale czemu sędzia po 2 doliczonych minutach w pierwszej połowie nie pozwolił wykonać dobrze zapowiadającej się akcji holendrów, a drugą połowę przeciągnął 5 minut (3 minuty doliczone) dając urugwajowi tyle szans na zdobycie bramki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zastanawia w związku z dzisiejszym meczem.... nie ukrywam że holandii kibicuję na każdej imprezie i teraz nie jest inaczej:) ale czemu sędzia po 2 doliczonych minutach w pierwszej połowie nie pozwolił wykonać dobrze zapowiadającej się akcji holendrów, a drugą połowę przeciągnął 5 minut (3 minuty doliczone) dając urugwajowi tyle szans na zdobycie bramki??

A ja się zastanawiam, dlaczego dwie czyste pozycje Urugwaju na początku meczy zostały odgwizdane jako spalone - a chłopaki wychodzili na czyste pozycje. Można by tak se dywagować.

Niech FIFA wprowadzi kamery może się skończy. Ale oczywiście nie wprowadzi, bo nie można będzie kombinować na meczach i sędziowie se nie dorobią na boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howard Webb... żart :D Pewnie już się przestraszyliście xD

Narazie jeszcze nie wiadomo tak samo jak kto będzie sędziował w meczu o miejsce 3. Trzeba czytać różne portale !! :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howard Webb... żart :D Pewnie już się przestraszyliście xD

Narazie jeszcze nie wiadomo tak samo jak kto będzie sędziował w meczu o miejsce 3. Trzeba czytać różne portale !! :yes:

Wiem ze to zabrzmi strasznie, ale Webb moim zdaniem (jak juz emocje opadly) jest najlepszy obecnie. Podczas Euro 2008 chcialem go zabic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to zabrzmi strasznie, ale Webb moim zdaniem (jak juz emocje opadly) jest najlepszy obecnie. Podczas Euro 2008 chcialem go zabic.

I ma duże szanse na sedziowanie finału :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak to było z wczorajszym meczem Urugwaj - Holandia? Co było nie tak z sędzia? Doliczył 3min... a tak na prawdę to było 5min... Wyglądało to jakby specjalnie chciał żeby Urugwaj zremisował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Hiszpania! Precz Niemcy! Buuhahahaaa... :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Hiszpani - dzisiaj byli lepsi. Arjen pomści FCB!!! :nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahaha:D obie ekipy frajersko doszły do półfinału, a obie nie zasłużyły sobie na to... w sumie to to tylko Holandia zasłużył żeby grać w finale... reszta... masakra. Rzekłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×