Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś tą żółtą diodę palącą się przez chwilę? To właśnie YLOD.

Niestety dopadł i ciebie - słysząc jak głośno pracuje przy starcie wentylator w Twojej konsoli wcale się nie dziwię - masz na bank tonę kurzu i zaschniętą pastę termoprzewodzącą.

Konsola tylko przy starcie daje wentylatory na 100% mocy później pracuje bardzo cicho.

Czyli co z tym robić ? Oddawać komuś do naprawy ? Koszta ? 150 zł ? więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... YLOD dopadł mnie podczas wrzucania gier na HDD nie podczas grania ...

Możesz rozwinąć wątek? :ermm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz rozwinąć wątek? :ermm:

lol no zapewne chodzilo mu o proces instalacji gier na hdd - czasem to on trwa i trwa... biggrin.gif

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz rozwinąć wątek? :ermm:

Po prostu miałem podłączoną konsole do laptopa przez kabelek i tak mniej więcej w 50% BACH YLOD.

Wyłączyłem konsolę działała normalnie kilka chwil i już później YLOD na stałe.

Czy taka opalarka będzie dobra do naprawienia YLOD ? :

http://allegro.pl/opalarka-1500w-nowosc-faktura-heston-gwarancja-i1462262014.html

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I po tym poście tradycyjnie ręce mi opadły - kolego - poczytaj ten temat o naprawach opalarką i ich efektach (zdjęcia) a potem zadawaj pytania.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YLOD jest jak zawał serca albo wylew. Nie ma zbytnio znaczenia co się robi na konsoli. Ja swojego dostałem podczas streamowania Star Warsów ;) Ylod jest jak bomba zegarowa. Tyka i wybuchnie, chyba, że przed końcem czasu ją rozbroimy, czyli tak jak mówi Serwis Konsol, raz na dwa lata, a najlepiej co roku konsole trzeba oczyścić w środku i wymienić jej pasty na prockach ( w profesjonalnym serwisie). Wtedy licznik bomby się cofa i tyka od nowa ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem w DS2 mianowicie podczas zjazdu windą do kopalni ( nie pamiętam który to chapter ale to wtedy kiedy nekromorfy wskakują do windy i trzeba się napocic żeby przetrwać) gra mi się powiesiła dla mnie szok bo jedynka mimo problemów z dropami animacji nie wieszała mi się nigdy . Czy ktos z Was miał taki problem tzn. wieszał wam się DS 2 ? Trochę panikuję ale nie wiem czy to jest okazjonalny bug czy zaczynają się problemy z konsola bo mam gry w których wiesza sie notorycznie i takie w których nie wiesza się nigdy. Proszę o szybką odpowiedż

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pod lupę wziąłbym laser niż konsolę - to on jest najczęściej przyczyną takich zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem w DS2 mianowicie podczas zjazdu windą do kopalni ( nie pamiętam który to chapter ale to wtedy kiedy nekromorfy wskakują do windy i trzeba się napocic żeby przetrwać) gra mi się powiesiła dla mnie szok bo jedynka mimo problemów z dropami animacji nie wieszała mi się nigdy . Czy ktos z Was miał taki problem tzn. wieszał wam się DS 2 ? Trochę panikuję ale nie wiem czy to jest okazjonalny bug czy zaczynają się problemy z konsola bo mam gry w których wiesza sie notorycznie i takie w których nie wiesza się nigdy. Proszę o szybką odpowiedż

Pozdrawiam!

Siemka,

Ja pamiętam że często mi się wieszała BETA gry Bad Company 2, a np. gra CoD nigdy jeszcze.

Jeżeli wcześniej było lepiej, tylko teraz coś zaczyna się dziać to zobacz grę na innej konsoli, jeżeli tak nie jest na drugiej konsoli, to zagraj na nowym profilu i stanie gry.

Jeśli jest to samo radzę prędko to porządnego serwisu to wyłączy Ci tą tykającą bombę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Problem w tym że po resecie konsoli fragment z windą poszedł jak po maśle. Nawet jakbym znalazł kogoś z ps3 to musiałbym przejsć u niego CAŁĄ grę żeby ocenić. Mnie Bad Company 2 na multi wiesza się 2-3 razy na tydzień ale składałem to na karb słabego netu (ok. 6kb/s). Wracając do DS2 to zauważyłem że średnio raz na chapter zdarzają się też przycięcia , które przypominają doczytywanie danych w locie z Killzone 2 tylko bez napisu loading ale to chyba tak pracuje czytnik Blue Ray, right? Mam ps3 250GB slim i myślałem że ta wersja nie łapie YLOD-a tak często jak FAT. Konsola ma 16 miesięcy więc jeszcze mam 8 miesięcy na oddanie jej do naprawy na niezgodność towaru ... oczym nawet mnie poinformowali w empiku podczas zakupu. Więc oddawanie ps3 do czyszczenia na własną rękę chyba nie wchodzi w grę póki co.

Edytowane przez kakaroto-songo
: faktycznie slaby ten net (ok. 6kb/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pod lupę wziąłbym laser niż konsolę - to on jest najczęściej przyczyną takich zwisów.

Co radzisz w związku z tym? Można jakoś przeczyścić laser bez rozbierania konsoli? Bo skoro mam 2 lata "gwarancji" to chyba lepiej nie rozkręcać jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sprzęt na gwarancji to nie zadawaj głupich pytań ;) tylko oddaj go na gwarancji do naprawy - opisz jakie masz problemy w zgłoszeniu i tyle - powinieneś dostać nowy laser.

Czyszczenie płytami czyszczącymi nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sprzęt na gwarancji to nie zadawaj głupich pytań ;) tylko oddaj go na gwarancji do naprawy - opisz jakie masz problemy w zgłoszeniu i tyle - powinieneś dostać nowy laser.

Czyszczenie płytami czyszczącymi nic nie pomoże.

Racja ale skoro po resecie dalej działa to chyba nie mam powodu (jeszcze) oddawać konsoli zwłaszcza, że to nie jest gwarancja jako taka tylko ta słynna odpowiedzialność sprzedawcy więc trzeba się będzie tłumaczyć dlaczego u mnie się np. powiesiła a u nich działa po włączeniu. Dobrze kombinuje czy wręcz przeciwnie?  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja ale skoro po resecie dalej działa to chyba nie mam powodu (jeszcze) oddawać konsoli zwłaszcza, że to nie jest gwarancja jako taka tylko ta słynna odpowiedzialność sprzedawcy więc trzeba się będzie tłumaczyć dlaczego u mnie się np. powiesiła a u nich działa po włączeniu. Dobrze kombinuje czy wręcz przeciwnie? :unsure:

Będziesz dotąd u nich siedział aż się tak zawiesi i powiedz że i tak to nie jest normalna sytuacja, więc muszą rozpatrzyć Twój problem.

Oni chyba nie ponoszą kosztów w związku z naprawą lecz chyba Sony.

Mam pytanie, palisz w otoczeniu PS3?

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba nie ponoszą kosztów w związku z naprawą lecz chyba Sony.

w przypadku niezgodnosci towaru za naprawe placi skep, a nie Sony. dlatego takie problemy przewaznie z tym sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku niezgodnosci towaru za naprawe placi skep, a nie Sony. dlatego takie problemy przewaznie z tym sa

Aha, mam nadzieje że nasz kolega się nie podda.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Będziesz dotąd u nich siedział aż się tak zawiesi i powiedz że i tak to nie jest normalna sytuacja, więc muszą rozpatrzyć Twój problem.

Oni chyba nie ponoszą kosztów w związku z naprawą lecz chyba Sony.

Mam pytanie, palisz w otoczeniu PS3?

Nie palę wcale. A z tym siedzeniem u nich i czekaniem na zwiechę to chyba nie da rady bo bywało tak że miałem jedną zwiechę na 2 tygodnie lub jedną na tydzień, a zdarzał się i cały miesiąc bez problemu. Na przykład gra Mirrors Edge wiesza mi się zawsze w jednym momencie pod koniec pod warunkiem że przechodzę ją od początku do końca, a Killzone2 i Uncharted 2 przeszedłem po 4 razy i nigdy nie zaliczyłem zwiech. Problem w tym że po resecie wszystko działa i można grać dalej. Gdyby załóżmy padła definitywnie to można wtedy walić do sklepu niech naprawiają. 

Dla jasności napiszę jeszcze, że z konsolą nie było problemu do listopada ub.r. W listopadzie po zassaniu f.w. (nie tego który jest teraz tylko wcześniejszego) odpaliłem Dead Rising 2 i przywitał mnie słynny błąd odczytu płyty nie pamiętam tego kodu ale pewnie wiecie o co chodzi po resecie wszystko wróciło do normy. Problem znów pojawił się w styczniu i znów reset i po kłopocie. W lutym zwiechę dostałem oglądając film z HDD konsoli i znów reset uratował sytuację. Nie liczę zwiech przy multi w  Bad Company 2 bo z tego co czytałem na tym forum to się często zdarza. Szalę goryczy przelał ten nieszczęsny Dead Space 2 który zaciął się w okolicy 10-11 chaptera. Co ciekawe gdy wkładałem płytę z DS2 do napędu to po kilku sekundach konsola wykonała eject dysku nie wysuwając go z napędu wiecie taki charakterystyczny zatrzask jaki zawsze jest przy wyciąganiu płyty z napędu tylko że ta płyta została w środku. Póżniej było ok aż do tego 11 chaptera. Sorry, że się tak rozpisałem ale z lekka panikuję ale chciałbym się jeszcze "trochę" pocieszyć konsolą a nie siedzę na pieniądzach. Dzięki że próbujecie pomóc.

Pozdrawiam!

Edytowane przez OddThomasPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troche glupie ale podobno kto pyta nie bladzi. Mianowicie jaka jest norma "zwiech" konsoli powiedzmy w miesiącu biorąc pod uwage ze jest ona uzywana codziennie po 2 godziny? Wiem ze normy jako takiej nie ma ale chodzi mi o to jak to wyglada z Waszego punktu widzenia. Poniewaz na jednym forum pisza ze kilka zwiech na tydzien w ps3 to standard a znowu na innym ze nie powinna sie nigdy wieszac. Wiec jak jest z ta rozbieznoscia zdan?Kto ma racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiecha następuje ogólnie z dwóch powodów - problemu z odczytem płyty lub przegrzewaniem się konsoli. O ile przegrzewaniu można zapobiec poprzez profilaktykę to co do samego lasera tutaj albo laser tak ma i się czasami "zakręci" przy odczycie płyty i zaliczy zwiechę albo działa bezproblemowo aż do smutnego końca (wtedy pomaga wymiana na nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam otóż taki problem że gdy włączam Black opsa na PS3 weszlo tak w to menu gdzie pisze kliknij start to tam przejdziesz do menu głownego i w tym miejscu mi się zacięło i nastepnie wogole nie chciało wyłączyć mi się PS3. Co to może byc? Czy to wina gry?

Edytowane przez KozakPs3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam otóż taki problem że gdy włączam Black opsa na PS3 weszlo tak w to menu gdzie pisze kliknij start to tam przejdziesz do menu głownego i w tym miejscu mi się zacięło i nastepnie wogole nie chciało wyłączyć mi się PS3. Co to może byc? Czy to wina gry?

Może masz porysaną płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam porysowanej płytki, płytkę mam z miesiąc, czyja to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam konsole PS3 gruba zakupiona okolo 3 lat temu. Po kilku minutach grania w fife badz inna gre konsola sie zawiesza. Konsola jest czysta w srodku test wentylatorow zrobiony poprawnie i wszystkie dzialaja. Prosze o pomoc oraz konstruktywne odpowiedzi. Z gory dziekuje. pozdrawiam kemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z PS3 Slim 120gb. Samo się wyłącza podczas grania, całkowicie, że żadna dioda się nie pali. Nie jest tak zawsze, ale czasem jest. Konsola już nie ma gwarancji bo czas minął. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zasilacz ci pada

po gwarancji masz jeszcze "niezgodność towaru z umową" (do 2 lat od zakupu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×