Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z konsolą. Wczoraj próbując odpalić konsolę coś nie poszło... przejdźmy do rzeczy. Opiszę punktowo czynności które wykonuje:

1. Wciskam "pstryczek" od listwy zasilającej.

2. Wciskam "pstryczek" z tyłu konsoli.

3. Zapala się czerwona lampka (jak na razie wszystko tak jak powinno być)

4. Naciskam dotykowy pad. (zapala się zielona lampka)

5. Po naciśnięciu powinien pojawić się ekran główny. (tak nie jest)

6. Cały czas ekran jest czarny. Konsola "chodzi" lecz na obrazie nie dzieje się nic.

7. Próba wyłączenia konsoli przebiega tak: 7a. Naciskam pad dotykowy. 7b. Po dotknięciu z konsoli wydobywają się tylko 3 "piknięcia". 7c. Konsola nie wyłącza się...

8. Gdy przycisnę trochę dłużej konsola przechodzi do "Czerwonej Diody".(prawdopodobnie do "restartu")

Mój sprzęt:

-TV LG 32cale z HDMI

-Kabel oryginalny sony z "pozłacanymi stykami. (hdmi)

-Konsola PS3 80gb.

Telewizor jest ustawiony na "HDMI" jak coś. ;)

Czekam na wasze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ps3 zawiesiło się nie mogłem go wyłączyć więc wyciągnołem wtyczkę z zasilania, teraz gdy właczam ps3 wyswietla mi sie "Podczas ostatniego korzystania system nie został wyłączony prawidłowo. System plików na twardym dysku może być uszkodzony. System zostanie ponownie uruchomiony; sprawdz system plikow i odtwórz go, jezeli zostal uszkodzony. Jesli system plikow jest uszkodzony, ukonczenie może zająć od 2 do 3 godzin." i poniżej wyświetla sie OK zatwierdzam je X po czym system sie wylacza i włacza na nowo wyswietla sie to samo, gdy wcisne O wyskakuje "sprawdzanie i odtawrzanie sytstemu nie wyłaczaj systemu" po czym moje ps3 wraca di punktu wyjscai i tak w kółko. co w takim razie mam zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z konsola ps3 , gdy ja uruchamiam na ekranie pojawia sie komunikat "Podłącz kontroler za pomocą kabla USB, a następnie naciśnij przycisk PS."

Po wciśnieciu przycisku PS wyskakuje informacja , że nie można prawidłowo uruchomić oprogramowania systemu. Nagrywałem już update na pendrive ale gdy

dochodzi do aktualizacji wyskakuje komunikat "Dane są uszkodzone" i kod błędu 8002F157 . Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sformatuj dysk pod pc lub inną konsolą i próbuj od nowa z instalacją softu - niestety z danymi na dysku możesz się pożegnać scare.gif

Miałem ostatnio identyczny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje ps3 ma 3 dni. Oto mój problem:

kiedy grałem w uncharted 3 nagle moje ps3 piknęło 3 razy podczas gry i się zrestartowało.

po restarcie gra była wyłączona a na tle menu ps3 pojawiła się informacja o EPILEPSJI (to nie była informacja o epilepsji z gry bo już ją zapamiętałem) po czym pojawiło się menu ps3 jak po normalnym włączeniu.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje ps3 ma 3 dni. Oto mój problem:

kiedy grałem w uncharted 3 nagle moje ps3 piknęło 3 razy podczas gry i się zrestartowało.

po restarcie gra była wyłączona a na tle menu ps3 pojawiła się informacja o EPILEPSJI (to nie była informacja o epilepsji z gry bo już ją zapamiętałem) po czym pojawiło się menu ps3 jak po normalnym włączeniu.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Jeżeli chodzi o epilepsję to nie masz się o co martwić, ponieważ każdemu wyskakuje ten komunikat przy włączaniu się konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sformatuj dysk pod pc lub inną konsolą i próbuj od nowa z instalacją softu - niestety z danymi na dysku możesz się pożegnać scare.gif

Miałem ostatnio identyczny przypadek.

Podłączyłem dysk pod pc sformatowałem , ale znowu ten sam problem .

Nie wiem co jest grane z ta konsolą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz softa 4.00?

Ostatnio wysyp konsol z padającymi dyskami, systemami plików itp.

Chyba bez wizyty na serwisie sienie obejdzie - każda konsola ma na siebie inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam dziwny problem,już kilka stron przeczytałem ale nic nie znalazłem.Mianowicie mam Fat 80 GB z softem 3,55 miałem kilka filmów na dysku ale chciałem wczoraj wrzucić na dysk.miałem 3 gb wolnego a gra 7 więc skasowałem filmy jednak w menu konsoli nadal mam niby 3 GB wolnego,skasowałem nawet jedną mniejszą grę z dysku jednak nadal mam 3 giga wolnego,co mogło się stać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz softa 4.00?

Ostatnio wysyp konsol z padającymi dyskami, systemami plików itp.

Chyba bez wizyty na serwisie sienie obejdzie - każda konsola ma na siebie inny sposób.

Soft na tej konsoli to 3.56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był modyfikowany? (pirat?)

Jeśli tak lub nie wiesz czy był to wgraj OFW 3.56 przy pomocy recovery menu a potem najnowszą wersję 4.00

Ostatnio był u mnie klient, który kupił konsolę, która była wczesniej przrobiona (slim) - w menu systemowym pokazywała, że ma wersję softu 3.41 a przy instalowaniu nowego softu wołała o minimum 3.56, oczywiście błąd przy aktualizacji czegokolwiek nowszego jak u Ciebie.

Dopiero wgranie oryginalnego softu 3.56 a potem 4.00 (lub dowolnego nowszego) postawiło ją na nogi - tak się właśnie kończą kombinacje z softami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był modyfikowany? (pirat?)

Jeśli tak lub nie wiesz czy był to wgraj OFW 3.56 przy pomocy recovery menu a potem najnowszą wersję 4.00

Ostatnio był u mnie klient, który kupił konsolę, która była wczesniej przrobiona (slim) - w menu systemowym pokazywała, że ma wersję softu 3.41 a przy instalowaniu nowego softu wołała o minimum 3.56, oczywiście błąd przy aktualizacji czegokolwiek nowszego jak u Ciebie.

Dopiero wgranie oryginalnego softu 3.56 a potem 4.00 (lub dowolnego nowszego) postawiło ją na nogi - tak się właśnie kończą kombinacje z softami ;)

Ostatnio czytałem , że komuś pomogła przy tym błędzie wymiana taśmy łączącej bluray z płyta glówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem , że komuś pomogła przy tym błędzie wymiana taśmy łączącej bluray z płyta glówna.

Jeśli konsola nie byłą rozbierana lub nie spadła np. ze stołu to nijak taka taśma nie może się uszkodzić/wypiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z konsolą, a mianowicie zacina mi się przy grach. Najczęściej gdy gram przez internet. Robiłem pełny format konsoli. Wydawało mi się, że ostatnio jakoś szybciej się grzeje i może dlatego się zawiesza. Rozkręciłem ją, wyczyściłem ale dalej to samo... Proszę o pomoc.

Edytowane przez Karol922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio przy wipeoucie po sieci dwa razy sie zawiesiła konsola, do tej pory się to praktycznie nie zdarzało nawet przy dłuższych sesjach w gt5 czy BF:BC2... Konsola jest przeczyszczona (w lipcu), ma dość świeżą (prawidłowo nałożoną) pastę termoprzewodzącą. Nie grzeje się jakoś bardzo bo wiatraki nie są na full jak to bywało przy ciepłych dniach przed czyszczeniem. Czy to może być kwestia tego ostatniego update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Jest to mój (chyba) pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem PS3. Od dłuższego czasu gram sobie w AC Revelations i od paru ostatnich razów podczas gry w multi konsola lubi się w nieoczekiwanym momencie zawiesić całkowicie i pomaga tylko wyłączenie przyciskiem Power. Owszem, leci na głośnikach muzyka z gry ale cała gra się zawiesza, nie idzie też nic z poziomu pada zrobić. Czy ktoś ma na ten problem jakieś rozwiązanie albo się z nim spotkał? Konsola jest oryginalna, nic nie przerabiana ani nic w tym rodzaju. Proszę o pomoc bo mnie to zaczyna denerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam podobny problem:

W czasie gry ( fifa i bf3 ) co kilka minut konsola się przycina na 2-3 sekundy. I to nie jest takie przycinanie związane z odczytem płyty. Po prostu w pewnym momencie na 3 sekundy wszystko zawiśnie.

O co chodzi? Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mój problem polega na tym że, podczas korzystania z internetu na konsoli, konsola się wiesza po 25min. resetowałem "Czarnulkę" i wyświetla się komunikat że została nieprawidłowo zamknięta. I tak za każdym razem. Wszystko inne chodzi bez zarzutu. Jaka może być tego przyczyna? Obecnie soft 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mój problem polega na tym że, podczas korzystania z internetu na konsoli, konsola się wiesza po 25min. resetowałem "Czarnulkę" i wyświetla się komunikat że została nieprawidłowo zamknięta. I tak za każdym razem. Wszystko inne chodzi bez zarzutu. Jaka może być tego przyczyna? Obecnie soft 4.0

przyczyna jest taka że przeglądarka w ps3 nie nadaje się do niczego a tym bardziej do przeglądania internetu ,najlepiej sobie ją odpuść ,ewentualnie możesz się jeszcze pomodlić o to aby jeszcze kiedyś ją zaktualizowali/zrobili nową która nadawała by się do użytku :)

Edytowane przez zdzisiek664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem. Podczas instalacji gry ściągniętej z pss instalacja zatrzymuje się na 94% i już od dłuższego czasu nie chce pójść dalej.

Dioda od hdd cały czas się świeci i nie da się wyłączyć konsoli poprzez przycisk.

Co można zrobić w tej sytuacji, a trochę boję się odłączyć konsolę od zasilania.

Bardzo proszę o pomoc,

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reset, usuniecie instalki i ponowne sciagniecie. chyba tylko to ci zostalo

Dobrze, może trochę spanikowalem.

Po ponad godzinie coś się ruszyło i powoli ale idzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 27.12.2011 o 15:10, ralph86 napisał:

Dobrze, może trochę spanikowalem. http://szablony.freeware.info.pl/skrypty.html

Po ponad godzinie coś się ruszyło i powoli ale idzie do przodu.

Jeszcze jakiś problem? Bo jak tak to pisz śmiało :)

Edytowane przez MPMG1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×