Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

mniemam iz gra miala sporo gb?

Tak. Prawie 5 GB. Wszystko ładnie szło aż do 94%. Potem nagle się zatrzymało i ostatnie 6% to prawie 1,5 godziny czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo upieczoną posiadaczką ps3 mam problem i proszę o wyrozumiałość:) Przy włączeniu konsoli pojawiła się aktualizacja systemu , mam komunikat : Trwa instalowanie... Nie wyłączaj systemu. Po ukończeniu instalowania system zostanie automatycznie zrestartowany. Do 99% idzie gładko ,jednak potem nic się nie dzieje, czekałam ponad godzinę i do 100% nie dobiło:/ wyłączałam podczas tej zawieszki konsole i jak się włączyła ponownie to aktualizacja szła od początku i ponownie na 99% było stop, bardzo proszę o pomoc , jestem nowicjuszką i to mój pierwszy problem i proszę o pomoc krok po kroku jakie działania mogę podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam 2 problemy z moją konsolą.

1. Gram teraz w Fife 12, ostatnio bardzo często pojawia się problem przy wyłączaniu gry. Gdy daje "zamknij grę" konsola chwile myśli i zawiesza się. Słychać 2 "pipnięcia", czarny obraz, diody się świecą ale już konsoli nie da się wyłączyć. Jedynie wyciągnięcie z kabla pomaga. Co może się dziać ?? mam ją 7-8 miesięcy dopiero...

2. Zdarza się, że zawiesi się podczas grania na 3-5sek i po chwili powraca... ??

Najwazniejszy i najpowazniejszy problem mam z punktem 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dori86: mruga dioda dysku (ta żółta) albo sieci (ta zielona)? Jeśli mruga którakolwiek to nie wyłączaj, jeśli nie mruga to może coś jest nie tak z siecią? Konsola nowa, czy używana? Jaki ma firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj ok. godziny 2:00 grałem sobie w fight night champion i podczas walki, gra przez przez kilka rund zaczęła mi się zacinać aż po chwili konsola całkowicie się wyłączyła, gdy podszedłem żeby ją włączyć z powrotem to zauważyłem, że ta czerwona lampka w ogóle się nie świeci. Odpiąłem wszystkie kable i po jakiejś minucie podpiąłem z powrotem, lampka zaświeciła się i gdy włączyłem konsole pojawił się jakiś komunikat, że konsola została wyłączona nie prawidłowo i dane na dysku muszą zostać sprawdzone (dałem anuluj), wcześniej taki komunikat z danymi na dysku pojawił mi się kiedy podczas korzystania z przeglądarki internetowej zawiesiła mi się konsola i ją zresetowałem. (wtedy zaakceptowałem)

Pierwszy raz mi się coś takiego dzieje, konsole mam od lipca 2011. Dodam jeszcze, że przy innych grach nie miałem żadnych problemów tego typu (nigdy żadna się nawet lekko nie zacięła).

Jest to jakiś poważny problem, mam się zacząć martwić czy po prostu to zignorować?

Edytowane przez Skyrimers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardo proszę o pomoc,od jakiegoś czasu konsola PS3 jak by mi się psuję :unsure: tzn.np.gram sobie w "Killzone 3" i nagle po zginięciu gra nie chce iść dalej <nie wlącza się od punktu kontrolnega,nie włącza się wgl.> muszę wtedy wyłączać grę.Podobny przypadek jest z "Uncharted 2" ale ono nawet nie chce się włączyć,np.po pokazaniu napisu "Naughty Dog" jest czarny obraz i nie idzie dalej,albo wchodzę na multi na Uncharted 2 i jest już ładowanie do multi i wgl.załaodwać się nie chce i muzyka się powtarza ciągle <jakiś tam fragment>.Proszę bardzo o pomoc,wskazówki,przypuszczenia bo nie mam pojęcia co to może być ... powiem jeszcze że przy np.fifie 11 czy need for speedzie:shift takich problemów nie ma wgl. a np.Uncharted 2 kupiłem nowe w foli jakieś 2 tygodnie temu.konsola nie jest zapchana,nie mam żadnych filmików,zdjęć,muzyki.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawiesz na FIFA 2011, po prostu zatrzymuje się wszystko i ani do przodu, ani do tyłu, nie wiem co jest, chyba błąd gry bo koleżka ma tak samo u siebie na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój problem wydaje mi się nie co inny, o tuż prze około rok czasu nie włączałem PS3, ostatnia wersja fw to 3.55.

Przypomniało mi się o konsoli, po włączeniu pojawił się komunikat uaktualnij konsole (ciekawe że komunikat pojawił się za czym podłączyłem kabel sieciowy).

Wybrałem aktualizację, system pobrał najnowszą wersję 4.00, podczas aktualizacji pojawił się komunikat o błędzie, po wyłączeniu i ponownym włączeniu konsoli zapętliła się aktualizacja.

Włączyłem Recovery Mode, tu po sformatowaniu dysku pod windowsem, wybrałem opcję Recovery PS3 System, zgodnie z opisami pojawił się komunikat o aktualizacji, obraz zrobił się czarny i po 30-60 sek konsola wyłączyła się, bez żadnego komunikatu o błędzie.

Próba ponownego włączenia powoduje wyłączenie konsoli w ciągu 30sek. Oczywiście Recovery Mode działa dalej.

Czy ktoś się orientuje co mogę jeszcze zrobić ?

- oczywiście konsola nie posiada już gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam 2 problemy z moją konsolą.

1. Gram teraz w Fife 12, ostatnio bardzo często pojawia się problem przy wyłączaniu gry. Gdy daje "zamknij grę" konsola chwile myśli i zawiesza się. Słychać 2 "pipnięcia", czarny obraz, diody się świecą ale już konsoli nie da się wyłączyć. Jedynie wyciągnięcie z kabla pomaga. Co może się dziać ?? mam ją 7-8 miesięcy dopiero...

2. Zdarza się, że zawiesi się podczas grania na 3-5sek i po chwili powraca... ??

Najwazniejszy i najpowazniejszy problem mam z punktem 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja mam problem z konsola ps3 odnosnie internetu : gdy probuje zarejestrowac sie na PSN lub wejsc na ps store , czy wogole korzystac z internetu konsola zawiesza sie i konieczny jest restart. jezeli spotkal sie ktos z takim przypadkiem, niech napisze, bede bardzo bardzo wdzieczny. Ps , Dzieje sie to po zaktualizowaniu konsoli na wersje 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CePeeN : dzięki za instrukcję,poczekałam dłużej i wszystko się odblokowało :) mam nadzieję, że to jednorazowy incydent. Dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dori, nie ma sprawy, po prostu trzeba czasem poczekać, szczególnie jak coś jest powiązane z siecią. W dużym przybliżeniu i uproszczeniu, można przyjąć, że jeśli coś mruga, świeci, kręci się na ekranie, to nie jest źle i warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,mam problem z PS3 Slim 250GB.Po aktualizacji firmware na 4.0 niektóre gry zawieszają się po 5 minutach gry.Żaden przycisk nie reaguje.Po wyciągnięciu płyty konsola sama się resetuje.OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem z konsolą ps3, kilka razy przy wczytywaniu gry, gra się zawiesza, ostatnio z battlefield 3, nie wiem czy ma na to wpływ zmiana rozdzielczości, wczoraj też dysk twardy albo cd zaczęło głośniej chodzić.

konsola stoi w pionie, nie przegrzewa się.

dzisiaj

upadła mi konsola, stała pionowo i spadła w momencie kiedy grałem w bf3, w tej chwili wchodzę na serwer i nie widze rąk, broni, niczego co wyciągam, wychodząc z serwera nie chce sie wczytać menu, co mam zrobić? usunąć całą gre z dysku i zainstalować jeszcze raz? przy innych grach nie mam takiego czegoś.

wysiadł mi system w ps3. nie widzi dysku twardego.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam problem z mym PS3 Slim 120GB, gdy ją odpalę to za 5 minut (mniej więcej) się wyłącza sama. Także nie jest w stanie gotowości, nie pali się czerwona dioda. Aby znów ją uruchomić muszę wyjąć kabel z gniazdka i włożyć jeszcze raz. Możecie pomóc? Konsola już bez gwarancji. A i jest jeszcze te menu w konsoli co się włącza, to jak sprawdzałem system to wyszukiwało mi uszkodzony dysk twardy, ale jak brałem żeby naprawiło to było to samo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Po 2,5 roku użytkowania, moja PS3 Slim 120GB zaczęła odmawiać mi posłuszeństwa. Wczoraj w trakcie gry w Assassin's Creed: Revelations po około godzinie zabawy wyłączyła się - diody przestały świecić, tak jakby konsola sama odcięła sobie zasilanie. Po odłączeniu kabla zasilającego i ponownym podłączeniu go - zaczęła działać. Dzisiaj zrobiła mi to samo po godzinie zabawy, potem po 5 minutach. Wtedy doszedłem do wniosku, że swoim starym zwyczajem podłożę pod nią gumki do mazania (takie o grubości 1,5 cm) żeby zapewnić jej przepływ powietrza od spodu. O dziwo podziałało, jednak po 20 minut ponownie się wyłączyła. Wygląda więc na to, że się przegrzewa.

Gwoli ścisłości - sprzęt ma zapewnione najwięcej powietrza jak to możliwe - nad nim nie ma żadnej półki, stoi w odległości kilkudziesięciu cm od ściany, na stoliku RTV. W pokoju sprzątam raz-dwa razy w tygodniu, toteż o większych ilościach kurzu raczej nie może być mowy. Niemniej, przez te 2,5 roku konsolka nie była czyszczona od wewnątrz, więc i tak mogło się tam tego całkiem sporo nazbierać.

Czy wydaje się Wam, że wystarczy zwykłe wyczyszczenie konsolki od wewnątrz sprężonym powietrzem? Prawdę mówiąc mam taką nadzieję, bo nie chcę się bawić w wymianę past, a nie mam zbytnio ochoty na wydawanie 3/4 wypłaty na nową konsolkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie Twojej konsoli to jedno a drugie i najwazniejsze to niestety masz przegrzany/uszkodzony zasilacz. Bardzo częsta usterka w slimach.

Jest ona o tyle niebezpieczna, że możesz, gdy konsola wyłaczy się podczas zapisu danych, utracić cenne rzeczy z dysku (opcja przywrócenia danych nie zawsze zadziała w 100% - niestety).

W razie pytań dawaj na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam dziwny problem,już kilka stron przeczytałem ale nic nie znalazłem.Mianowicie mam Fat 80 GB z softem 3,55 miałem kilka filmów na dysku ale chciałem wczoraj wrzucić na dysk.miałem 3 gb wolnego a gra 7 więc skasowałem filmy jednak w menu konsoli nadal mam niby 3 GB wolnego,skasowałem nawet jedną mniejszą grę z dysku jednak nadal mam 3 giga wolnego,co mogło się stać??PONAWIAM PYTANKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysek, ostatnio miałem podobny problem z konsolą klienta tyle że on miał dysk 80GB i tylko 4 GB wolnego a z dysku zostało wszystko usunięte - pomogło dopiero zrobienie pełnego formatu i ponowne przywróceniu danych z backup-u. Troche z tym roboty ale przynosi oczekiwane efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja slimka 250Gb rok prod: 2009 odpukać narazie bez szwanku prócz tych głośnych trzasków, ale gdzieś był już temat na forum że prawie we wszystkich podobna sprawa i to od temperatury plastik się rozszerza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otórz chciałem się zapytać czy użycie recovery menu może spowodowac utratę gwarancji? Mam ps3 320 gb od 6 misięcy i wczoraj podczas grania w killzone 3 (płytka głęboko porysowana) gra sie zwiesiła 2 razy(za drugim razem zaraz po odpaleniu na loadingu misji, za pierwszym na filmiku). Nie wiem czy to wina rysy czy ogólnie problem z zawieszaniem się konsoli. Potem sformatowalem dysk i przywrócilem ustawienia fabryczne. Zaczalem pozniej grac w socom i ps3 znowu się zawisił w ustawieniach gry. Moje teorię to: głeboko porysowana plytka killzona 3 uszkodziła laser i ten teraz głupieje (przeszedłem całą gre w 5h na porysowanej, plytce, dluha na 5 cm gleboka dosc rysa), albo ps3 zacząl mi sie zawieszac i to sie w niedalekiej przyszlości powtórzy) Moja prośba do Was. Co o tym myslicie? Co moge zrobic? Czy rzeczywiscie laser mogl sie w takiej sytauacji uszkodzic, czy zwiechy w pierwszym przypadku to plyta a w SOCOM zbieg okoliczności?? Czy warto pobawić sie w recovery i czy nie strace gwary?

Z gory dziekuje za odp i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otórz chciałem się zapytać czy użycie recovery menu może spowodowac utratę gwarancji? Mam ps3 320 gb od 6 misięcy i wczoraj podczas grania w killzone 3 (płytka głęboko porysowana) gra sie zwiesiła 2 razy(za drugim razem zaraz po odpaleniu na loadingu misji, za pierwszym na filmiku). Nie wiem czy to wina rysy czy ogólnie problem z zawieszaniem się konsoli. Potem sformatowalem dysk i przywrócilem ustawienia fabryczne. Zaczalem pozniej grac w socom i ps3 znowu się zawisił w ustawieniach gry. Moje teorię to: głeboko porysowana plytka killzona 3 uszkodziła laser i ten teraz głupieje (przeszedłem całą gre w 5h na porysowanej, plytce, dluha na 5 cm gleboka dosc rysa), albo ps3 zacząl mi sie zawieszac i to sie w niedalekiej przyszlości powtórzy) Moja prośba do Was. Co o tym myslicie? Co moge zrobic? Czy rzeczywiscie laser mogl sie w takiej sytauacji uszkodzic, czy zwiechy w pierwszym przypadku to plyta a w SOCOM zbieg okoliczności?? Czy warto pobawić sie w recovery i czy nie strace gwary?

Z gory dziekuje za odp i pozdrawiam.

Powiem ci tak... Grając na porysowanych płytach na pewno uszkadzasz laser... A skoro Killzone 3 był nieźle porysowany to coś tam się dzieje... Również nic dziwnego że gra się zawiesza jak płytka jest porysowana. A zawiechy w SOCOM to może być zbieg okoliczności, chyba że dożarłeś laser... Ale po 5H z killzone by się chyba nic nie stało ,,dużego''. Lepiej pograj jeszcze w inną grę i zobacz czy ona się też będzie ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×