Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafila mi sie bardzo nie mila przygoda z moja konsola. Przy sciaganiu demek z pss plejak sie zawiesil nie mozna go bylo nawet wylaczyc przyciskiem na konsoli wiec wyciagnelem kabel zasilajacy. Przy ponownym właczeniu wyswietlil sie komunikat o przywracaniu systemu nastepnie o sprawdzaniu plikow i wszysttko dziala swietnie sprawdza i pojawia sie ekran powitalny wszystko wyglada normalnie. Konsola uruchamia sie na zaklatkach GRY i widac wszystkie demka ikonki. Jak tylko rusze analogiem i przeskocze miedzy zakladkami albo zjade na dol po gierkach wszystkie ikonki znikaja i pojawiaja sie vte strzaleczki oznajmiajace loading ale nic nie zaskakuje i ciagle sie kreca. nie wyswietlaja mi sie ani w zakladkach obrazy muzyka czy wideo zadne z moich plikow a jak tylko wybiore co kolwiek i wcisne X to konsola sie zawiesz i nie mozna jej wylaczyc jak wczesniej (jedynie wyjecie kabla) nie moge nawet wybierac z zakladki ustawienia bo chodz teoretycznie wszystkie sie wyswietlaja to czego bym nie wybral zawiesza sie. Ktos widzi jakas alternatywna szanse na format czy serwis only?

PS slim 120gb last update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. szukałęm tego na foruk i jakos nie mogłem znalesc na google tez nie znalazłem czegos co by wyjasniało zachowanie konsoli mianowicie. włączam konsole z tyłu dioda czerwona swieci wiec konsola jest w stand-by nastenie uruchamiam konsole załącza siezielona dioda po chwili dochodzi do niej niebieska dioda obok i tyle sie dzieje. konsoli nei da sie wyłączyc juz przyciskiem power/reset. konsola nie daje zadnego obrazu ani na component ani na hdmi. samoczynne czysczenie kosoli da sie uruchomic tak samo moge przytrzymac przycisk power/reset na czas dwóch piknięć ( recovery ) i tez nic nie daje :( jakeis sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje waszej pomocy!

The hard disk must be formatted. If you format, all data on the hard disk will be deleted. Do you want format? Yes/No

Press the PS button to use the controller.

Problem polega na tym że nie mogę włączyć kontrolera aby podjąć jakieś działania.

Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wieszania się konsoli to mam podobnie, z tym ,że konsola nie wiesza się podczas grania (zdarzyło się może z 2 razy) tylko podczas przeglądania internetu, wtedy tylko reset pomaga. Nie wiem czemu, a co ciekawe najczęściej wiesza się właśnie na PS3site :tongue: Dlatego odpuściłem przeglądanie internetu za pośrednictwem konsoli i w wolnych chwilach korzystam z laptopa... (W październiku konsola będzie miała 2 lata, slim 120 GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, potrzebuje waszej pomocy!

The hard disk must be formatted. If you format, all data on the hard disk will be deleted. Do you want format? Yes/No

Press the PS button to use the controller.

Problem polega na tym że nie mogę włączyć kontrolera aby podjąć jakieś działania.

Co mam zrobić?

A próbowałeś podłączyć pada kablem USB z konsolą i wtedy nacisnąć PS przycisk?

Edycja:

Numer postu w temacie #666

Edytowane przez DarkShadowPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ostatnio problem z zawieszaniem się gier. Nie zdarza się to często z reguł jak konsola za długo chodzi i nie ma to też związku z porysowanymi płytkami, bo zdarzyło się tak w trakcie gry , którą mam na dysku. Dzisiaj pierwszy raz zawiesił się tak, że jedynym wyjściem było wyjąć wtyczkę z kontaktu żeby konsole zrestartować, a po restarcie włączyło się na ekranie sprawdzanie systemu i wszystko jest teraz ok. Ale pytanie brzmi czy to normalne, że podczas gier się zacina do tego stopnia czy powinnam się zacząć martwić (w końcu komputery też się zacinają i po każdym restarcie naprawiać ich nie trzeba :) ) ale wole się upewnić czy coś w konsoli się może psuć ?

Edytowane przez agatka1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z zawieszaniem się gier. Nie zdarza się to często z reguł jak konsola za długo chodzi i nie ma to też związku z porysowanymi płytkami, bo zdarzyło się tak w trakcie gry , którą mam na dysku. Dzisiaj pierwszy raz zawiesił się tak, że jedynym wyjściem było wyjąć wtyczkę z kontaktu żeby konsole zrestartować, a po restarcie włączyło się na ekranie sprawdzanie systemu i wszystko jest teraz ok. Ale pytanie brzmi czy to normalne, że podczas gier się zacina do tego stopnia czy powinnam się zacząć martwić (w końcu komputery też się zacinają i po każdym restarcie naprawiać ich nie trzeba :) ) ale wole się upewnić czy coś w konsoli się może psuć ?

Ostatnio wiele osób ma z tym problem po niedawnym updacie softu. Akurat przy moich zawiechach wystarczyło zrestartować grę, tak u dwóch znajomych pomagało jedynie wypięcie wtyczki z gniazdka. Na 100% musi to być związane z jakimś błędem w najnowszym firmware konsoli. Zbyt dużo osób zgłasza nagle ten problem, żeby uznać to za zbieg okoliczności. A więc powinnaś spać spokojnie, nic złego z konsolą się nie dzieje. :thumbsup:

Tak w ogóle to w tym temacie właśnie takie problemy były zgłaszane:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/2955-firmware-ps3/page__st__1680

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, już pisałem w temacie powyżej, że GT5 się wiesza (ale tak jak u kolegi wyżej mogę grę wyłączyć).

Przed updatem zdarzały się dni, że grałem po 6+ godzin i nie miałem żadnych przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w opisie spadła mi ps3 ale wizualnie nic jej nie było ale gdy ją włączyłem to brak obrazu i nie morzna jej wyłonczyć tylko poprzez odłączenie zasilania ,prosze o pomoc morze to darady samemu naprawic nie wiem co robić POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w opisie spadła mi ps3 ale wizualnie nic jej nie było ale gdy ją włączyłem to brak obrazu i nie morzna jej wyłonczyć tylko poprzez odłączenie zasilania ,prosze o pomoc morze to darady samemu naprawic nie wiem co robić POMOCY

ja_pierdole.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc. Konsola Ps3 160Gb slim zakupiona 2 tygodnie temu. Problem dotyczy tego że gdy słucham muzyki przycina się co 20s na 2s tak samo jest z filmami lecz przycinka dźwięku i obrazu (im lepsza jakość tym gorzej) dodam że wszystko to było odtwarzane z dysku Ps3. Przycina się także dźwięk przy początkowym włączaniu konsoli.Soft mam najnowszy wczoraj aktualizowany lecz problemy nadal pozostają bez względu na soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc. Konsola Ps3 160Gb slim zakupiona 2 tygodnie temu. Problem dotyczy tego że gdy słucham muzyki przycina się co 20s na 2s tak samo jest z filmami lecz przycinka dźwięku i obrazu (im lepsza jakość tym gorzej) dodam że wszystko to było odtwarzane z dysku Ps3. Przycina się także dźwięk przy początkowym włączaniu konsoli.Soft mam najnowszy wczoraj aktualizowany lecz problemy nadal pozostają bez względu na soft.

A gry chodzą normalnie ?

Edytowane przez Kaisus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrób format dysku i jeszcze raz wgraj cfw i oprogramowanie homebrew.

Edytowane przez Kaisus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio jak wyłączam PS3 konsola trzy razy pika co mi się nigdy nie zdarzało, dodatkowo konsola w tym tygodniu mi się zawiesiła dwa razy.

Czy to może być wina tego że podczas gry online prędkość mojego internetu powoduje zacinanie się gier? Bo mam neta 1mb na 2 kompy i konsole, a jak gram brat używa jednego komputera i przy wejściu np. na youtube, komixxy lub nawet zwykłe strony czasem są ściny jak nie wiem, a jak się strona załaduje to nie ma.

Więc czy to może mieć jakiś związek ze sobą? Bo internet 6MB i tak raczej będę miał bo ten 1MB to za mało,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po starcie PS3 dostaje komunikat: "Podczas ostatniego korzystania system nie został wyłączony prawidłowo. System plików na twardym dysku może być uszkodzony. System zostanie ponownie uruchomiony; sprawdz system plikow i odtwórz go, jezeli zostal uszkodzony. Jesli system plikow jest uszkodzony, ukonczenie może zająć od 2 do 3 godzin." Mam do wyboru OK [X] lub anuluj [O]

- jak nacisne X, konsola pracuje dalej, dioda dysku sie nie swieci a ekran jest czarny - zostawilem ja tak na 24h, ale nic sie po tym czasie nie zmienilo

- jak nacisne O ,to konsola odpala sie normalnie i moge z niej korzystac.

Jak pozbyc sie tego komunikatu przy starcie systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po starcie PS3 dostaje komunikat: "Podczas ostatniego korzystania system nie został wyłączony prawidłowo. System plików na twardym dysku może być uszkodzony. System zostanie ponownie uruchomiony; sprawdz system plikow i odtwórz go, jezeli zostal uszkodzony. Jesli system plikow jest uszkodzony, ukonczenie może zająć od 2 do 3 godzin." Mam do wyboru OK [X] lub anuluj [O]

- jak nacisne X, konsola pracuje dalej, dioda dysku sie nie swieci a ekran jest czarny - zostawilem ja tak na 24h, ale nic sie po tym czasie nie zmienilo

- jak nacisne O ,to konsola odpala sie normalnie i moge z niej korzystac.

Jak pozbyc sie tego komunikatu przy starcie systemu?

Niestety, czeka cię format dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czeka cię format dysku.

a nie ma zadnych narzedzi pod PC, abym mogl przeskanowac dysk i naprawic go bez koniecznosci robienia formatu?

ostatecznie to dobra okazja na wymiane dysku na wiekszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma zadnych narzedzi pod PC, abym mogl przeskanowac dysk i naprawic go bez koniecznosci robienia formatu?

ostatecznie to dobra okazja na wymiane dysku na wiekszy ;)

Napisz do użytkownika, Serwis Konsol ponieważ ja nie chcę cię wprowadzać w błąd, a on ci wszystko wytłumaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Potrzebuje rady.... :) a kto tu nie potrzebuje :)

Mam konsole PS3 80 GB kupiona ponad 3 lata temu tzw :chlebak , ostatanie aktualizacje etc. Od paru dni dzieje sie cos dziwnego : problem z wlaczeniem ... po 10-15 s. restart , czerwona dioda znika zapala sie zielona pozniej niebieska i ..... restart czerwona. Jak uda sie ja właczyc ... wszystko działa normalnie , niestety do czasu ,około 1-2 h. Kolejny restart i ekran o odzyskiwaniu plikow. Panowie czy to oznaki YLOD .... dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po starcie PS3 dostaje komunikat: "Podczas ostatniego korzystania system nie został wyłączony prawidłowo. System plików na twardym dysku może być uszkodzony. System zostanie ponownie uruchomiony; sprawdz system plikow i odtwórz go, jezeli zostal uszkodzony. Jesli system plikow jest uszkodzony, ukonczenie może zająć od 2 do 3 godzin."  Mam do wyboru OK [X] lub anuluj [O]

- jak nacisne X, konsola pracuje dalej, dioda dysku sie nie swieci a ekran jest czarny - zostawilem ja tak na 24h, ale nic sie po tym czasie nie zmienilo

- jak nacisne O ,to konsola odpala sie normalnie i moge z niej korzystac.

Jak pozbyc sie tego komunikatu przy starcie systemu?

Recovery Menu - 3 i 4. Pod PC nic nie zrobisz bez formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam taki problem. Mam ps3 slim 320gb Grając w gran turismo 5 i battlefield 3 (bf3 w singlu) zawiesza mi się ps3 ale tak, że moge wyjść do xmb i odpalić grę od nowa. Otóż jeżeli chodzi o gt5 to jak zakończe wyścig i pojawia się czarny ekran z mrugającym srebrnym znaczkiem gt5 to dysk troche pracuje (miga lampka) a potem staje i laduje sie i laduje i laduje.. i nic. Musze wyjsc do xmb i uruchomic ponownie. Podobnie jest w bf3 przy wczytywaniu ostatniego chackpointa lub wczytywaniu nowej misji. Mruga niebieski kwadracik w prawym dolnym rogu i mruga i nic.. Tez musze wysjc do xmb. Czy jest to normalne czasem w tych dwóch gracz chy raczej nie. W ciągu tygodnia stało mi sie tak 2 razy w gt5 i 2 razy w bf3. Dodam, że cały czas jestem podpięty do n eta. Zrobiłem szybkiego formata i przywrócilem ustawienie, pobawiłem sie w recovery menu ale i tak bf3 sie zawiesił podczas loadingu.

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla potomnych opiszę jak rozwiązałem swój problem, co stronę wcześniej opisałem - może się komuś przyda ;) choć nie polecam tej metody...

Chciałem wejść do recovery menu zgodnie z tysiącem filmików na youtubie, ale w moim przypadku nie udawało się - na ekranie zamiast menu wyświetłał się czarny kwardat z dwoma siwymi paskami po bokach. Jako że miałem konosle podłączoną po HDMI na wszelki wypadek sprawdziłem jak to wygląda po RGB i okazało się żę wygląda dobrze. Recovery menu jest osiągalne po analogowym sygnale (sic!) szkoda, ze o tym nigdzie nie pisza. Z mnoga opcji wybralem restore database. PS3 zabralo sie ochoczo do pracy i zatrzymalo na 29% i tak wisialo przez nastepnych 24h wiec bez zbednych sentymentow zrobilem power off. Okazalo sie ze po czyms tak strasznym konsola wstala i stwierdzila ze ma bledy na dysku i musi go przeskanowac. Nie stawialem jej oporu i milo mnie zaskoczyla - pasek postepu doszedl do 100% i zresetowalo konsole. Nastepnie PS3 stwierdzil, ze ma rypnieta database i tez zaczal ja otwarzaca z sukcesem tym razem. Po tych wszystkich automagicznych czynnosciach konsola uruchamila sie poprawnie bez zadnych ostrzezen. Stracilem pokatalogowanie filmow i wszystko trafilo do jednego worka "nieznane" ale jakos to przezyje. Reszta bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Grałem sobie dzisiaj w MOH Frontline, a przy wyłączaniu gry zagadka... zamiast wyłączyć się gra, konsola zrobiła 3 razy beep i się zresetowała. Próbowałem kilka razy odpalić od nowa MOHa i wyłączyć i drugi raz się to nie powtórzyło. Jakaś koncepcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Grałem sobie dzisiaj w MOH Frontline, a przy wyłączaniu gry zagadka... zamiast wyłączyć się gra, konsola zrobiła 3 razy beep i się zresetowała. Próbowałem kilka razy odpalić od nowa MOHa i wyłączyć i drugi raz się to nie powtórzyło. Jakaś koncepcja?

Zwykła zawiecha połączona z resetem. Zdarzyło mi się to kilka razy przy różnych grach, tyle że w trakcie rozgrywki a nie wyłączania. Możesz spać spokojnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×