Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli to prawda ze wszystkie dodatki sa juz na plycie i tylko czekaja na kilkubajtowe paczki do odblokowania to wszysto bedzie dzialac pewnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ile trwa single?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na poziomie trudnym single zajął 51h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalu, szwendając się gdzie popadnie, Dragona łyknąłem w 46 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na PC - Normalny - 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że przeszedłem na normalu w mniej niż 20h, ale liczy się jakość :D. Jedynka mi nie podeszła, ale DA2 jest naprawdę dobre, z niecierpliwością czekam na DA3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalu około 40 h. Dużo się szwendałem i jak się okazało, i tak nie poznajdowałem wszystkich sidequestów. Teraz, po raz drugi, DA2 przechodzi moja tzw. lepsza połowa :), a ja robię za "wsparcie techniczne". Wcześniej pojawiło się pytanie o to czy przed końcem fabuły

wieża jest niszczona ZAWSZE (domyślam się że chodzi o dokonywanie różnych wyborów w fabule)

otóż

tak, niezależnie po czyjej staniesz stronie. Przechodziłem końcówkę dwa razy dla uzyskania końcowych trofeów i tak się dzieje.

Jesli to kogoś interesuje max level to 50. Później zarabia się tylko kasę.

Edytowane przez DarthJoe666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wbiłem platynę. Mam wrażenie, że w wypadku Dragona trofiki odrobinę psują zabawę, jeśli chce się zebrać komplet. Trofeum "Zaopatrzeniowiec" to jakaś pomyłka i naprawdę trzeba mieć nerwy ze stali, aby nie dostać wylewu kiedy po zebraniu wszystkich 66 elementów układanki, trofeum nie wpada. Mi udało się za drugim podejściem. I cieszę się, że w ogóle się udało.

Tak z innej beczki, to kilka patentów jest naprawdę fajnych i cóż, pozostaje czekać na DLC z Izką w roi głównej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wczoraj wypuścili właśnie. Aktualizacja podobno rozwiązuje również problem "Zaopatrzeniowca" i "Mistrza rzemiosła", ale grom ich tam wie. Od samego początku zarzeka się Bioware, że te trofiki nie są zepsute...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym trofeem "Zaopatrzeniowiec"? W sensie jaki problem? Z "Mistrzem rzemiosła" nie miałem problemów, wpadło bez problemu (zrobiłem bomby itd.). Przed patch'em oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów jest kilka z "Zaopatrzeniowcem":

1. nie zawsze wpada, nawet jak wszystko wyzbierasz.

2. lepiej nie kupować surowców w Czarnym Emporium, ponieważ gra najczęściej ich "nie widzi" i nie wlicza do trofi.

3. nie kupować surowców w Czarnym Emporium przed ukończeniem zbierania ich w grze, ponieważ może okazać się, że jakiegoś surowca masz więcej niż w przepisie i trofi nie wpada z tego powodu.

4. łatwo ominąć niektóre questy, a poszczególne surowce można zebrać tylko podczas ich trwania.

5. trzeba uważać, aby pod koniec 2 aktu nie stracić Izabeli, ponieważ Ambrozji bez niej nie dostaniemy (jej quest z Castillionem).

6. trzeba uważać w 3 akcie na Merill, ponieważ jej wątek jest zbugowany i elfka potrafi stłuc swoje lustro przed rozpoczęciem questu Nowa Ścieżka, a wówczas ten quest po prostu nie zaistnieje i składnika o nazwie Falendaris nie zdobędziemy.

To jest kilka z tych problemów. Wczorajsza łatka do gry podobno owe problemy likwiduje, ale myślę, że należy i tak pozostać czujnym znając podejście Bioware do kłopotów zgłaszanych przez graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż niechce mi się wierzyć. Myślałem, że po zabugowanych trofikach w pierwszej części, tutaj już się bardziej przyłożą. Ale jak widać znowu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem pierwsze podejście (magiem), jak to mam w zwyczaju, a zwłaszcza w takich grach, grałem sam bez żadnych poradników etc. teraz zamierzam drugi raz grać łotrzykiem łucznikiem i chciałbym zdobyć pozostałe trofea:

Akcja zespołowa

Egzorcysta

Pogromca Demonów

Mistrz rzemiosła

Koronne dokonanie

Zaopatrzeniowiec

Archeolog

Rywal (to akurat nie jest problem, tylko teraz grałem tak żeby wszyscy mnie lubili ;P )

Historyk zakonu

Godny rywal

jedno ukryte w którym muszę pomagać templariuszom a nie magom

no i oczywiście To epickie!

o ile co do Egzorcysty i Pogromcy Demonów pytań nie mam bo domyślam się, że są to stwory z questów o mrocznych księgach i zwojach, których wszystkich nie znalazłem, o tyle czy macie jakiś poradnik do pozostałych trofeów? zawsze, o ile była potrzeba, korzystałem z ps3trophies.org, tam jednak na razie nie ma, i czy mogę w jednym przejściu zdobyć szacun u Arishoka i zostać Wicehrabią?

Pytam o rady bo mimo iż gra jest super to jednak dwa podejścia mi wystarczą i za drugim razem nie chciałbym nic przegapić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zdobyć szacunek Arishoka i zostać wicehrabią Kirkwall w jednym podejściu.

Szacunek Arishoka - musisz pamiętać, aby w każdej rozmowie z Arishockiem okazywać szacunek Qun i mówić prawdę, ponieważ jest w stanie wyczuć każde kłamstwo. Bardzo ważne są w akcie 2, kiedy wezwie Cię wicehrabia i poinformuje o zniknięciu posła Qunari, dwie sprawy. Po pierwsze zakończ rozmowę z wicehrabią tekstem, że powinien o wszystkim poinformować Arishoka, ponieważ i tak się dowie. Potem, zanim rozpoczniesz poszukiwania posła zajdź do kwatery Arishoka i poinformuj go o zaginięciu jego wysłannika. Kolejną wizytę złóż mu po zabiciu sir Varnella i poinformuj o wszystkim. Następna szansa pojawi się już pod sam koniec aktu 2, kiedy wpadniesz do niego po elfich zbiegów. Kiedy zapyta Cię co należy z nimi zrobić, odpowiedz zgodnie ze ścieżką Qun, że są niewinni i powinni zostać u Arishoka. Pomocną postacią jest Fenris, którego warto mieć u swego boku już podczas pierwszej wizyty w obozie Qunari w akcie 1. Jeśli trofeum do tego czasu nie wpadnie, ostatnia szansa jest w Twierdzy na końcu aktu 2, kiedy Arishok pyta o relikwię. Musisz odpowiedzieć zgodnie z prawdą, kto ją zakosił.

Wicehrabia - aby zostać wicehrabią musisz w każdym momencie kiedy Meredith pyta Cię o zdanie, brać jej stronę. Nie wiem na czym to polega, ale musisz po prostu zawsze być po stronie templariuszy. Trofeum wpadnie na koniec gry.

Historyk - cztery zwoje znajdują się w siedzibie Zakonu. W akcie 1 jest jeden zwój, ale nie pamiętam w którym miejscu. W akcie 2 są dwa zwoje: pierwszy znajdziesz bez problemu, natomiast drugi łatwi ominąć. Kiedy rozpocznie się walka po śmierci syna wicehrabiego, musisz zapauzować grę i zabrać zwój z mównicy stojącej bezpośrednio przed Tobą (stoisz na półpiętrze). Jeśli tego nie zrobisz, później go tam nie znajdziesz. Zwój ostatni będzie w akcie 3 - wejdź po schodach z lewej strony, będzie leżał na skrzynkach w pokoju.

Archeolog - w każdym akcie masz 4 wiadomości od Bandy Trojga. Wystarczy, że w każdym akcie znajdziesz trzy.

Akt 1: 1.Twierdza wicehrabiego, w pokoju seneszala, gdzie między dwoma obrazami wisi dzban. Musisz podejść i wcisnąć X, ponieważ ukrytej wiadomości nie widać. 2. Dolne Miasto w nocy, w Obcowisku przy klapie do kanałów. 3. Katownia, na przeciwko wejścia do siedziby Templariuszy. 4. Kościany Szyb.

Akt 2: 1. Zakon. 2. Mrokowisko. 3. Doki. 4. Podziemia pod Katowiskiem.

Akt 3: tutaj odnajdziesz je w poszczególnych questach. 1. Kanały w misji "Justynian". 2. Siedziba Tempalriuszy - wejdź na korytarz prowadzący do Meredith, drugie pomieszczenie po prawej. 3. Misja "Skarb Gamlena", u Smittiego. 4. Doki w misji "The Last Straw".

Zaopatrzeniowiec - pisałem o tym trofiku wyżej.

Edytowane przez remimar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki remimar za info. Właśnie muszę się cofnąć do 2 aktu, bo Izunia nie ma potrzeby powrotu co = brak możliwości zdobycia ambrozji. W zasadzie i tak muszę się cofnąć, żeby być stronnikiem magów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za drugim podejściem zdobyłem wszystkie brakujące trofea oprócz tego najistotniejszego - za drugie przejście gry, najzwyczajniej w świecie nie wpadło, czy istnieje szansa że po wczytaniu jakiegoś save'a i dokończenia gry trofeum wpadnie czy musiałbym trzeci raz grać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bug jest i bez łatki nigdy nie wpadnie trofek za dwukrotne przejście gry bez wczytania zapisu z 1. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę rozpocząć nową grę wykorzystując save'a z pierwszej części i ukończyć całą grę jeszcze raz? (sic) mogę wykorzystać do tego cudzy sejw? chciałby ktoś się takowym podzielić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym ci podesłał save'a z jedynki bo mam ich kilkanaście. Ale są one zabezpieczone przed kopiowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a istnieje szansa, że w krótkim czasie EA wyda patch, który to naprawi tak jak ostatni ponoć naprawił błąd z Zaopatrzeniowcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że łatka z 19 kwietnia rozwiązała ten problem, a tutaj niespodzianka. Póki co w takim razie nic się nie zmieniło z tym trofi i jest tak jak napisał Fan_xbox360, czyli że trofi wpada tylko jeśli odpalisz Dragona z końcowym sejwem z pierwszej części. I z tego właśnie co pamiętam, musi być to sejw finałowy, bo zwykłego odrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×